S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

majorzeman13

Česká legendární,kultovní pohádka s vynikajícím,perfektním,dokonalým obsazením,hláškami,které s lidověly!!!!!!!! Super a "možná" nejlepší pohádka všech dob néli ta úplně TOP Number One!!!!!??Co myslíte Lidičky? a mnoho dalšího... ()

Edwin44

Upřímně!!!.... Neznám lepší pohádku.... Zábavná, tajemná (chcete-li strašidelná aspon pro deti) a hlavně vtipná. Tohle se bude jen těžko překonávat, pokud vůbec se to někdy někomu podaří..... Sak na ryby, pytel na raky ()

str0001

Škoda, že takové pohádky již nedovedeme natočit. Výborné obsazení a hlavně žádné přehrávání, jak tomu bývá dnes v pohádkách zvykem. ()

Regeindy

Nejlepší filmové peklo a snad i nejlepší kníže pekelné, najdete právě tady. Nebývá zvykem, že by byla zlá princezna hezčí než ta hodná, ale tím mé výtky končí. Prosím, vy co točíte každý rok dvě, tři nové pohádky, mrkněte se na tento film a inspirujte se. Když natočíte jen z poloviny tak povedenou, vtipnou a originální pohádku jako je tahle, tak bude celý národ jásat a uděláte všem krásné Vánoce. ()

nikcawow

Tak tuto pohádku si během roku pustím klidně víckrát a vždy mě příjemně pobaví. Skvělí scénář, herecké výkony, hlášky, ale i veselá hudba prostě nemá jedinou chybičku. ()

MAX33

Nejkrásnější pohádka, která stojí za několikanásobné a to každý rok o Vánocích. Vždy se na Vánoce těším až v bedně budou dávat tuhle pohádku. ()

Udet

..skvělá pohádka, výborní herci, dobrý příběh, dokonalé peklo..! ..všechny postavy i postavičky jsou tak výrazné a nezapomenutelné- démonický Lucifer Karel Heřmánek, dobrácký čert Janek, vychytralý správce, zkrachovalý kníže, zupácký kaprál. Navždy budu mít spojeno s Vladimírem Dlouhým který nás bohužel již opustil. ..to je ale jedinká hořkost téhle pohádky, snad ještě kromě záběru na padlé vojáky na bojišti a umírajícího Petrova tatínka. Ale jako v každé správné pohádce je zlé potrestáno a všechno dobře dopadne. ..jasných 5 *.. ()

Lasllye

Na doživotí, na doživotí ...... :) Preiss, Kemr a Nárožný nemají chybu. Tuto pohádku miluju. Vyvedla se ve všech směrech a ocení ji divák každého věku. Jen díkybohu za to, že tyto pohádky vznikly. Protože na to, co vzniká v dnešní době a říká se tomu filmová pohádka, se koukat vážně nedá. ()

mpet

Jedna z mých nejoblíbenějších čertovských pohádek a vlastně pohádek vůbec. Proč??? Protože má geniální scénář, je vtipná, je zde spousta legendárních hlášek, má výborné herecké obsazení, jsou zde docela slušné písničky, krásné prostředí,.... a mohl bych pokračovat dál a dál. Todle peklo bylo zkrátka vymyšleno opravdu dobře. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček