S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

macetoma

Skvělá pohádka! Nejlepší pohádkové peklo co se kdy na obrazovce objevilo! Výborní herci, lepší obsazení snad být nemohlo. Super hlášky, chytrý příběh, pěkné písničky. Tuto pohádku jsem si fakt užil, poprvé, podruhé, potřetí,... i po x-té co jsme to viděl. Věřím, že i vy. ()

Numerobis

Možná celkem hezká pohádka, ovšem já v tom vidím toho Bočana, schématické scény, strnulou kameru, či dokonce reportážní charakter (většina šarvátek). ()

zimmi

Vánoce bez téhle pohádky si nedovedu představit. Sice všechny ty hlášky slyším už poněkolikáté, ale to jim na vtipu neubírá, ba naopak. Pro mě nejlepší česká pohádka. ()

Exix

Naprostá genialita, ty hlášky scény prostě vše se povedlo do nejlepšího detailu.To už v dnešní době jen tak někdo nenatočí."Tuto truhlu ukradl své nebohé matce" ()

Nessos

Přiznávám se, moje nejoblíbenější pohádka. Už od mala mě nějak fascinuje. Bezesporu jeden z vrcholů české kinematografie. ()

elleyne

Tak takhle se mají točit pohádky.děj má spád,člověk se nenudí ani na chvilku.Krásné exteriéry,výborné herecké výkony(Preiss,Dlouhý,Krečmerová,Nárožný,Heřmánek,Vetchý,Kemr).A už zlidovělé hlášky. A krásný závěr nakonec."Ať už peklo bylo nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře. Když se kolem sebe podíváme, uvidíme, že spoustě lidí peklo chybí." ()

Kubi21

Nejlepší peklo všech dob, skvělý kaprál, pořádná mrcha Dorota, drobet trhlý a ňoumovitý čert a chasník a hrdina jak má být. To vše dohromady se rovná naprostá pohádková klasika a výborná zábava bez rozdílu věku. ()

greymon

Skvělá pohádka, na kterou jsem se díval v 5 letech a dívám se dodnes. Pohádka, která nikdy nezestárne stejně jako některé staré české filmy. Bohužel, že se dnes moc nedaří natočit pohádku, která by se podle mého mohla rovnat s touto. ()

kakyn

jedna z nejlepších českých pohádek... s nejlepší filmovou hláškou "asi vítr Máchale" tuhle pohádku miluju a pravidelně rok co rok se na ni dívám a nikdy neomrzí ()

Maja238

Moje nejmilejší česká pohádka, nevím proč, ale líbí se mi mnohem více, než Tři oříšky pro popelku, která je, mimochodem, také moc vydařená. :) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček