Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Polux

7/10 | Hodně slušná žánrovka, kterou táhne jednoznačně skvělá Pike, která si roli pořádně užívá a opět potvrzuje, proč ji mám od dob Die Another Day jako herečku v poloze ultra bitch rád. Dinklage, Gonzáles a Wiest se se svými party vypořádali taktéž slušně, byť první jmenovaný imho trochu přehrává. Už dlouho jsem žádné postavě nepřál krutou a bolestivou smrt a to dokonce v některých výjimečných případech i antagonistům fandím, aby jim jejich ďábelsky zlovolný plán vyšel (samozřejmě marně), což připisuji jak scénáři, tak především Pike. Bohužel po slibném začátku se dějové konstrukce začínají zbytečně komplikovat jen proto, aby se figurky na šachovnici dostaly na konci filmu tam, kam je to dle tvůrců potřeba. Například tu nejlogičtější variantu z těch méně přímočarých a krvavých, tj. donutit doktorku vydíráním/úplatkem/násilím k vyhotovení nové lékařské zprávy tvůrci nahradí likvidací postavy a použití čestného prohlášení (vážně si opatřím jen čestné prohlášení namísto toho, aby svědek osobně svědčil a mohl jsem tak Pike konfrontovat?). Nemluvě o té naprosto nejjednodušší variantě z ranku těch více přímočarých a krvavých - likvidaci všech zúčastněných po půl hodině filmu a použití vydírání/úplatku/násilí na nově zvoleného zákonného zástupce/doktora. Což je v závěru filmu dostalo do svízelné situace, kdy z důvodu vyššího principu mravního bylo záhodno Pike "potrestat", ale zároveň tvůrci její postavě fandí a dělají vše proto, aby vzájemný duel zakončila jako vítěz. Takže se ve výsledku divák dočká obou variant zakončení, což je další příklad toho, jak je zápletka zbytečně komplikovaná na úkor věrohodnosti. | PeZet ()

Baru.Class

Aha, prej krimi/drama/thriller....já bych to spíš nazvala smutným dokumentem o zdravotnictví/komedie. Když přeskočím to, že minimálně třetinu filmu zabíraj lesbický scénky, tak potom je to celkem nepříjemná podívaná na to, co všechno si v dnešní době můžou úředníci "legálně" dovolit. Cca po prvních deseti minutách je hlavní hrdinka, která je vlastně svině, tak strašně iritující, že po zbytek filmu si divák nepřeje nic jinýho než její pomalou a bolestivou smrt. A světe div se, i přes několik pokusů se to ne a ne podařit, ikdyž se snaží ruská mafie (ta komediální část, asi neplánovaná). Rosamund Pike je moje oblíbená herečka, ale tahle gay parodie na Johna Wicka jí podle mě nesedla a celkově je film ztráta času. Snad jenom menší a celkem překvapivej twist na konci to vyhoupnul aspoň na jednu hvězdu. A btw kdo doprdele práce dělá ty český překlady???? I Care a Lot je Jako v bavlnce? OMG! ()

hanca.uh

Na film jsem se podívala znovu po 2 letech a musím říct: zase se mi maximálně líbil, bavil mě a strhnul mě tou drzou absurdností, co se ne/může stát. Brrr - to teda byla žena činu! :-) Rosa Pike je zvláštně výrazová herečka, většinou se mi v rolích líbí, ale tady byla vyloženě nesympatická, teda hlavně vzhledově.....nebo ne? :-) ()

Accuphose

První dva dojmy... zaprvé, ten lesbickej vztah tam je naprosto věrohodnej, a zadruhé, dělaj z Rusáků totální amatéry. Ale chápu účel dramaturgie. Ve finále ten snímek dopadl dobře. Neztotožňuju se sice s tím, jak to celé proběhlo, ale odkaz filmu je silnej sám o sobě, a vyneslo mu to 3 hvězdičky. ()

SaS

Překombinovaná kokotina, která i v nadsázce vyznívá jako slátanina. Asi tak do půlky jsem byla zvědavá, jak z toho starou paní vysekají, ale od chvíle, kdy hlavní hrdinka projevila až sebevražednou vůli dokázat, že má větší "koule" než plemenný býk a nezbyla jí jediná buňka pudu sebezáchovy, jsem už stěží byla schopná dokoukat, co se z toho nakonec vyklube za paskvil. Nepopírám, že tenhle kšeft nekvete ba naopak a nejen v "zemi snů a neomezených možností", ale toto bylo absolutní fantasy a bizár.  Ztráta dvou hodin času, jednu hvězdu dávám za hlavní představitelku, tak nesympatickou a "pičoidní" ženskou jsem dlouho neviděla, v tomhle ohledu trefa ! ()

Vena69

Největší filmové zklamání, jaké jsem kdy zažil. Daleko větší než Law Abiding Citizen - tam byl totiž slabší jenom konec. Tady? Naprosto dokonale rozehraný začátek, dokonalá Rosamunde, skvělý námět, zajímavé postavy a všechno nakonec k ničemu. Vlastně ani ne nakonec - tento film totiž spadne na naprosté dno už někdy po půl hodině. I care a lot měl potenciál být jeden z nejlepších thrillerů všech dob, konflikt mezi Jennifer a Marlou mohl mít spoustu různých vyústění, mohlo zde vzniknout zajímavé drama ze soudní síně, psychologický horor o člověku vězněného lidmi, kteří to s ním ,,myslí dobře". Film se mohl rozvinout v akční trhák, zvrtnout se v ironii, kde se věznitel stává vězněm..... Ale nic z toho se neděje. I care a lot se zhroutí v katastrofální woke hovadinu, která jde daleko, daleko za hranice divácké únosnosti a jakékoliv logiky a uvěřitelnosti. Hlavní hrdinky zvládnou cokoliv si zamanou. Proč? Protože jsou to lesby a jedna z nich je opálená. Všichni chlapi ve filmu jsou naopak totální dementi. Proč? Protože jsou to chlapi. Opálená holka prostě vezme tašku a hravě s ní přemůže ozbrojeného člena ruské mafie. V podobném duchu se nese v podstatě celý film - hlavní hrdinka je Mary Sue, zvládne cokoliv - všechno napětí se vytrácí a je to fakt o ničem. Film, který Marlu od začátku sleduje jako zápornou postavu, z ní potom udělá hlavní hrdinku a chce, aby jí divák fandil. To je tak neuvěřitelně stupidní. Opravdu bych si přál, aby tento film někdo udělal znovu a pořádně, má obrovský potenciál. Za ten slibný začátek a Rosamunde Pike dávám 1/5. ()

haruna

Musím říci, že jsem na filmovém plátně asi neviděla větší záporačku. Kam se hrabe Umbridgeová z Harryho Pottera nebo Miranda z Ďábel nosí Pradu. Rosamund jí zahrála opravdu úžasně, klobouk dolů. MALÝ SPOILER: Proto jsem si posledních 5 minut filmu nesmírně užila. Díky bohu za ně, doufala jsem celou dobu filmu. Jinak jak tu někdo psal o nevěrohodnosti neschopné mafie - ano, to bohužel dost přehnali. ()

redsparrow

Rosamunde je pro takové role stvořená. Čekal jsem to krapet rafinovanější, ale i tak, jako odlehčená, sice ne moc do detailu promyšlená, ale celkem zábavná a napínavá podívaná, proč ne. Konec to docela zachránil. ()

The_Casual

Čtyři hvězdy za to, že mě to udrželo docela v napětí až do konce. Závěr to trochu zabil, no víc bych si vychutnal, kdyby skončila někde ve snuff pornu. ()

ko.mar1

Dobre jej tak hnuse ako sa vraví na každú sviňu sa niekde varí voda tak by mali dopadnúť všetci podvodníci. inak fajn bavilo ma čakať či jej niekto utne tipec mrche ()

Coody

Jako vážně, to se musíme teď pořád dokola koukat na nějaké lesbo páry servírované z hollywoodu, kvůli je jejím kvótám? A dál film, kterej je absolutně amorální, kde jen ukazuje že jsou lidi svině a pak jen větší svině? Co je poselství tohoto filmu, že i ženy dokáží být stejné svině, jako muži? Tahle slátanina mě srala už od začátku celého filmu, což je na jednu stranu dobře, ale kocovina, která přišla na konci mi jen znovu potvrdila, že americkej brak nezná mezí a to, že vlastně okrádání lidí (starých lidí ve filmu), je vlastně téma, které lze už odsunout na druhou kolej, protože máme být unesení z toho, jak nějaká herečka, která si udělala charakter svině z filmu Gone, nám ukazuje své zeschlé umění další bezcharakterní svině a abychom nebyli úplně piss off z toho, že to nemá žádný Happy End, tak ji scénář pošle na konci filmu k zemi. Chce se mi zvracet. ()

gospy odpad!

Žiadny film nemusí niesť vynútené morálne posolstvo a zlo tak zostáva nepotrestané (nie sme v rozprávke). Už dávno nie je hlavný hrdina filmu len kladnou postavou. Ak postava nespĺňa kredit "princa na bielom koni, ktorý zachráni princeznú", neznamená, že tvorca za každú cenu nechce, aby bola divákovi nesympatická a nedržali sme jej palce. Príkladom je scenárista a režisér Guy Ritchie. Takmer žiadna postava v jeho filmoch nespĺňa kategóriu kladného hrdinu. Aj cez ten fakt im väčšinou držíme palce. Pretože používa nadsázku, skvelý strih, neskutočnú kameru, "proste" miluje svoju prácu a rozumie jej. Film Jako v bavlnce je presne opačným prípadom. Divák nemá šancu držať hlavným hrdinom palce v takto napísanom a vytvorenom príbehu. Dobre vytvorená hudba k filmu znamená, že ma neruší, že si ju ako divák vôbec neuvedomujem, pretože mi s filmom splynie. Hudba v tomto filme pripomína prepínané klávesy z čias talianskych seriálov o princezne Fantagiro. Príbeh v tomto filme sa potáca, situácie sa opakujú a menia. Tam, kde by sme mali hrdinov ľutovať, prichádzajú zmiešané pocity. Po spleti epizód, ktorá by nás po dvoch hodinách mala doviesť do momentu- som rád, že som to videl je to iba ďalšia "rychlokvaška od Netflixu (zabitý čas). ()

sasankinbrat

Toto je jeden z najstupídnejších filmov, aký som kedy videl. Zo začiatku zaujímavá téma a dej poskytovali nádej, ale približne v polovici to prišlo: Pomalé týranie nervydrásajúcou hudbou, najväčšími lezbickými guľami aké kedy táto planéta nosila a nelogickými náhodami až do úplného, naopak veľmi predvídateľného konca. Pokiaľ si chcete tento film pozrieť v relatívnom kľude, vypnite všetky svoje kognitívne funkcie. ()

akiba

I Care a Lot je po filmařské stránce řemeslně dobrý, napínavý thriller s pěkným obsazením. Proč tedy dávám jen dvě hvězdičky místo čtyř? Protože se jedná asi o nejzvrhlejší film od dob Věčného žida a potažmo dělá cyniky i z diváků. V rovině obhajování nemorálního byznysu hlavních postav se nabízí srovnání s Gentlemany Guye Ritchieho, který je v tomto ohledu na míle jinde (díky bohu). Hlavní hrdinka je zrůdnou bytostí, která se zaměřuje na ničení rodin a individuálních životů. Její jedinou hodnotou jsou peníze, pocit vlastní realizace a vítězství hlavně nad muži. Jejímu vidění světa je kontinuálně věnován velký prostor a přes boření genderových stereotypů se snaží vzbudit sympatie. Ten, kdo se zdá filmovým oponentem, je ve finále nerozvinutým bezbranným kanálem ztotožnění. Závěr není ani trošku zadostiučiněním (klame diváka). Ocitáme se trvale ve světě, kde síť emancipačních kariéristů vybudovala masový stroj na ničení životů. Tečka. Kdyby se hlavní hrdinka zabývala prodáváním dětí pedofilům, bylo by zřetelnější, na čem to celé stojí (ve svých dopadech má její byznys stejný charakter). Ryzí zlo je povyšované na životní vychcanost, inteligenci a vůli k vítězství. Gender tu tvoří skoro ústřední faktor. Muži jsou jen chvástavé a k pláči neschopné karikatury válcované krásnými, chytrými ženami. Uklidnění, že jde o nářezovou nadsázku, tady nějak nefunguje. Těžko říct, jaký byl záměr autorů, ale tenhle film je v podstatě misogynní. ()

Lucky Eda

Vynikajici film skvělé obsazení . Dloiho mě takovy film nezaujal :D I Care a Lot ? Spíš bych to nazval kdo je víc vychcaný..shrewd :D ()

jethrotull odpad!

Nechapem tie vysoke hodnotenia. To Ti divaci nemaju sajnu o realnom zivote? Ako uvod v pohode,zaujimavy namet a celkom to islo.Ale ta debilina ze by si nejake dve teple cupky postavili hrebienky proti ruskej mafii,to snad nie.I ked je mi jasne,ze ucelom filmu bolo zase zosmiesnit rusov aspon takymto sposobom,ked v realnom svete su oproti nim v prdeli. Jasne boli to tupci podla americkeho scenaru,lebo ked dokaze mafia odrovnat doktorku strelou do hlavy,lebo tak sa to robi,ale potom ta ista mafia nalieva Rosamund vodkou a posadi ju do auta a necha padnut do jazera a ani necaka ci nahodou nevyplave? Alebo jej milenku trosku pocechra a potom ju akoze nechaju ze sa otravila plynom? To je akoze co? Odfajcili by ich ako skorumpovanu doktorku par vcelickami do hlavy! A vrchol bol,ked ich Rosamund zmakjla ako tupych bezdakov co sa povaluju na ulici. Pre mna totalna kravina,kravina,kravina. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby