Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

papadoce

Netflix ťahá šnúru absolútne špatných produkcií a to paradoxne napriek tomu, že im vo filmoch hráva elita Hollyúdu, a poslednú dobu dokonca už prznia kariéry aj špičkovým režisérom. Dotiahli to už tak ďaleko, že presvedčiť sám seba, aby som si niečo pozrel, začína byť problém. Sexi Rosamunde som ale podľahol a treba povedať, že po dlhej dobe som nešľapol po členky do hovna. Niežeby to bolo bez chyby, to nie. Scenáristi si minimálne s dvomi momentami mohli poradiť o dve triedy lepšie, ale odsýpalo to, aj emócie to malo, aj som sa tešil na to, kto tej pizde odpáli hlavu ako prvý. Pravdou je, že Rosamunda vie zahrať psychopatické vychcané metresy based on true story a nebolo tomu inak ani tentokrát. Časť roboty bohužiaľ odviedli už jej vlasy, kedy sexi štyridsiatničku zmenil debilný účes na hnusnú zmiju, no a Rosa tomu ešte výrazne pomohla štandardne chladným a presvedčivým výkonom. Uveril som jej to tak, že nie je vylúčené, že pár starkých tá pišula “opatruje” aj v skutočnosti priamo na hollyúd bulváre. Inak trpaslíči gangsta Sergej musel byť z tých svojich neschopných zmrdov na prášky. Jeho fellaz totiž nedotiahli počas filmu do zdárneho konca snáď ani jednu akciu, čo bolo teda nemalou komplikáciou na ceste za maminkou. Nebudem Vám prezrádzať detaily, ale aj záver bol tentokrát zvládnutý na výbornú a tak som sa mohol v hodnotení rozšupnúť. Bohužiaľ hviezdami nie je možné triafať stredy a tak sa prikláňam k štyrom miesto troch. Ak to budeme poctivo striedať s trojkou, tak to udržíme na spravodlivých 70, zaslúžene. Mala to dobre vymyslené, čúza. ()

ANTYCHRYST

Za prvé dlouho mě nějakej film takhle nesral.. :) tvl.. Úplně jsem se těšil jak tu namachrovanou čůzu zmasí.. a ono hovno.. Jasně pak se je jako auoermanka vsechmo přežije ta druhá leží 100 hodin u plynu.. ale to ji na poslední paní namachrovana zachrání.. To už bylo hodně přes čáru.. Trošičku to na konci zachránil hele děvko... ale i tak to bylo jasnejch 5 * konečně něco na co se dalo koukat.. Škoda jen těch nesmyslných vyústění scén. 80% jo a hudba ta mě srala maximálně.. Neskutečná sračka ta levná elektronika ()

alldo.raine

Šup s Pike mezi mé oblíbené herečky. Tohle byla slušná jízda od začátku do konce. Více takových klenotů na Netflixu prosím. Pike, nic ve zlém, si tu nadávku cu** opravdu zasloužila, již podruhé. ()

Mkartaylas56

Zajímavé, svým námětem neotřelé a hlavní herečkou Rosamund Pike skvěle zahrané drama, tak trochu lámáné s thrillerem, které mě vlastně i přes svou dost zvrácenou zápletku do jisté míry bavilo. A je klidně možné, že kdyby se povedlo ukočírovat i přibližně poslední třetinu, během které jsem si už dost klepal na čelo (včetně úplně poslední scény filmu), tak bych hodnotil o stupeň výše. Takhle jde sice stále o solidní a nadprůměrný kousek, avšak že bych si na něj za pár týdnů vzpomněl, to nejspíš ne. 60% ()

adekcz

Promrhaný potenciál. Jak Pike tak Dinklage jsou vyobrazeni jako hyper-kompetentni zlocinci, nicméně jejich souboj připomíná Pata a Mata. Skrz naskrz filmem dělají nekompetentní rozhodnutí, které nicméně nemají žádné důsledky, protože místo aby jejich chyba byla trvrdě potrestána, druhá strana vyhozenou rukavici nekompetence přijme a taky to zoslí. A tak pořád dokola, až do konce filmu. Ale myšlenka, herci, kamera a scénografie, i třeba tempo filmu, všechno toto je skvělé. Jenom ten aspekt, že velká část filmu zbytečně nedává smysl, i když to šlo lehce udělat smysluplně, snižuje zážitek na pouhé dvě hvězdičky. ()

Clark_Kent

Když něco chceš, jdi za tím a klidně i přes mrtvoly. Originální thriller, na kterej určitě nezapomenu. Rosamund Pike, Eiza González a Peter Dinklage. Moc povedený! ()

Chamyl

SPOILER? Levicová agitka v aktuálním hollywoodském trendy stylu, ve které se peníze dají vydělat pouze krádeží a všichni bohatí jsou tak prohnilí a nenasytní, že jedinou šancí na jejich potrestání je zoufalý čin chudého člověka. Neschopná ruská mafie s tak „nenápadným“ kápem, že složitá inscenace jeho zmizení je totálně nevěrohodná a vlastně nesmyslná. Pro mne neuchopitelné: parodie, která se bere vážně, drama, které nenapíná či thriller, který neděsí. Takže možná snad trapas, který se vleče a nudí. Škoda, nápad nebyl špatný. ()

Godhaj

„You are rare person, Marla.“ I care a lot je film, který doslova hýří nápady. Viděl jsem mafiánského bose v podání Petera Dinklageho, který pije smoothie, baští zákusky a cvičí na kruzích. Rosamunda Pike si bravurně střihla stejnou mrchu, jakou hrála v Gone girl. Herecky je to čisté, ale celý ten byznys s pečovatelstvím je trochu moc přitažený za vlasy. Příběh si občas vypomáhá až podezřelými náhodami, a tak celek působí trochu moc vysoustruženě. Reakce postav jsou mnohdy dost umělé a působí nevěrohodně. Celkově vzato mi bylo trochu líto, že nezpracovali tento námět trochu klasičtějším stylem, to by bylo pro mě jistě zajímavější. ()

RedRose

Cynický určitě ano, zábavný už tak moc ne... Aby byl zábavný, musel bych s některou složkou filmu alespoň nějak sympatizovat a to jednoduše nešlo. Rosamundu vysloveně nemám rád a v této roli bezcitné hyeny, jsem se nemohl dočkat kdy ji někdo pořádně naloží, což se nestalo (teda nakonec stalo, ale velkým obloukem od první k poslední minutě). Takže by zbývala ta mafiánská verbež a k té jsem sice lehké sympatie měl, ale nestačilo to a fandit ruské mafii asi nechci obecně. Je tady spousta děr ve scénáři, které ostatní přehlíží, ale mně to nejde. Ve chvíli, kdy Marla začne mafiánské stařeně vykládat, ať ji dostanou, ale podle pravidel, se to začalo lámat a šlo to pomalu do pryč. Kdyby film skončil o minutu dřív, asi bych byl fakt naštvaný a přemýšlel nad tím, co tím sakra kdo chtěl říct, takto to trochu zachránili, ale na víc než dvě hvězdy mi to asi nestačí... ()

MFloyd

V poslední době jsem spíše kritizoval filmy a seriály, které měli vysoké hodnocení. Nyní je to koukám naopak. Naprosto skvělá Rosamund Pike a Peter Dinklage. Aneb souboj bezcitných sviní. Skvěle to odsýpalo a já si užíval akční scény i ty dialogové. Za mě poctivé 4* a i když jde spíše o jednohubku, kterou znovu neuvidím, tak je to snad první film na Netflixu, který mě v ničem nezklamal. ()

Cooller

první část filmu pusobila jako opravdu povedený dark thriller, ale s postupem času jsem nevěděl jestli náhodou nekoukám spíš na MacGyvera. Dinklage filmu dodává slušný dramatický nádech a o to vetší je škoda, že se přiběh takto drasticky stočil jinam. ()

wege

Taky uděláte naprosto cokoliv, abyste ochránili ty, na kterých vám záleží? Já ano, a proto půjdu klidně proti lidem, na kterých mi dříve záleželo (možná i pořád záleží), jenom abych ochránil ty, na kterých mi záleží ještě více a potřebují moji pomoc. Tak nějak funguje jedna hlavní postava ve filmu, druhá vlastně nakonec taky a musí jít proti sobě, protože prostě .. musí. A ano, jedna to dělá čistě ze zištných důvodů. Myslíte, že taky neumí dát správně roličku papíru? Od zdi samozřejmě. Nebo nedopíjí zásadně čaj a kávu, ať si naleje jedno jaké množství? Pak to neumí navíc dát do myčky, a vy jako otruba, co to dělá roky, se skoro pokaždé polejete, protože jednou čekáte, že to opravdu třeba dopije? Zase jsem trochu odbočil. Hele fakt pěkný a zajímavý film, klidně mohl být lepší, pokud by tam byl lépe prodán celý morální aspekt péče o staré lidi. Mají to těžké, nezaslouží si to, zvlášť když na ně blízcí z vysoka a dostanou se do spárů nějaké Rosamund. Vypadá jako pěkná sebestředná p... (anonymní ČSFD sebeterapie volume 25) ()

celticek

Snad to takhle nefunguje, to by bylo solidní svinstvo. Film ale výborný. Hlavní role sednou jako ulité. Dobrý soundtrack. První půlka lepší než druhá. Konec jsem nečekal, ale přesně tak to mělo dopadnout. Fun! ()

deric

Parádní záležitost s originálním příběhem o bezcharakterní, cynické mrše, kterou zahrála skvělá Rosamund Pike. Kontrovezním námětem připomíná Lord of War (Obchodník se smrtí), kterého ztvárnil Nicolas Cage, který je také hůře ztravitelný pro osoby se silným morálním cítěním. ()

tkey

"Jsi lev nebo jehně?" Malej report z odvětví o kterém každý ví kulový, dokud do něj nepadne. Silní se živí na slabých a svět se točí dál. Výborné obsazení a výkony, které vás nutí své emoce vůči postavám měnit jako na houpačce. Rozhodně stojí za zkouknutí, občas je tam tedy nějaká logická blbost-bomba, ale tak zkrátka nějak se toho finálního výsledku dosáhnout muselo, tak se to přežije, ale právě díky tomu a LBQTBWSR+-* nálepce to nemá plnej počet. ()

Hoomig

Dokázala to už ve Zmizelé a teď to jen potvrdila. Madam Štiková je prostě zrozena k tomu hrát takovéto bezpáteřní svině. A Tyrion v nezvykle záporné roli byl taky naprosto boží. A ten konec jsem fakt nečekal ()

Mamlas

Začalo to jako nudná komedie, pak se z toho vyvrbilo drámíčko o dvou asociálních lesbách a jejich bezohledné cestě za bohatstvím. Námět byl zajímavý, realizace nudná a zdlouhavá. Klidně to mohlo být o půlhodinku kratší vynecháním lesbické idylky, mnoha zbytečných scén a žvatlání mimo dějovou linku. S přetáčením šlo dokoukat a závěr byl aspoň částečně uspokojivý. Ačkoli já bych upřednostnil, kdyby to skončilo dřív, ideálně na tom place před továrnou s pytlíkem na hlavě nebo něčím i výrazně krvavějším. (43%) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby