Filmový producent Max (Robert De Niro) má za sebou obrovský prepadák a na krku naštvaného mafiána (Morgan Freeman), ktorý mu naň požičal peniaze. Vtedy, v zlatých časoch Hollywoodu, si ale producenti vedeli so všetkým poradiť a Max vďaka „šťastnej“ náhode dostane nápad. Na vlastné oči vidí, ako sa jeden nechutne slávny a protivný herec pri natáčaní filmu pošmykne, spadne zo strechy a je na mieste tuhý. Keďže bol dobre poistený, producent zaňho zhrabne 5 miliónov dolárov. Max sa rozhodne zarobiť balík peňazí poisťovacím podvodom a svoju vlastnú hviezdu nenápadne poslať na druhý svet priamo počas natáčania pri kaskadérskom kúsku. Bude to geniálne jednoduché! Vytiahne zaprášený scenár, druhoradý štáb, starnúcu hereckú legendu a ide sa na vec. O dva dni by malo byť po hercovi aj po všetkom. Z nastraženej nehody však jeho tučne poistená hviezda (Tommy Lee Jones) vyjde živá a zdravá a ďalšej pasci sa vďaka permanentnej opitosti rovno vyhne. Max pridáva ďalšie nebezpečné scény, ale toho príšerného chlapa je skrátka nemožné zabiť! Mafia si zase raz bude musieť poradiť sama a bez zbytočných okolkov… (Bontonfilm SK)

BOURQUE

Film s banálnym námetom, zachytávajúci zákulisie („niekdajšieho“) hollywoodskeho natáčania s menšou porciou zábavnejších scén. Na filmu je vidieť, že George Gallo (aspoň čiastočne) bol inšpirovaný „nedávnym“ snímkom Quentina Tarantina. Film nesie na pleciach trojica skúsených veteránov (legendy) Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Morgan Freeman, ktorých vo vedľajšej roli slušne dopĺňa Zach Braff (ten mimochodom vypadá presne tak, akoby vystúpil z jedných so svojich „imaginárnych“ scén, ktoré mával v seriáli Scrubs). P.S.: „Aký si to človek?“ „Som producent!“ Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

PEZ

Opäť som prekvapený tak nízkym hodnotením. Ale chápem, film ktorý nemá strih každé dve sekundy dnešné publikum tak ľahko nezaujme. The Comeback Trail je vskutku staromódny film a to nielen preto, že jeho hlavné postavy hrajú starí herci. Film umne balancuje na hrane paródie a sebaparódie, avšak prekvapivo obsahuje aj vážne scény, ktoré fungujú. A preto aj tie 4*. Nie je jednoduché natočiť takýto mix žánrov. V podstate ale film vzdáva poctu poctivým filmom a filmárom a zároveň si uťahuje z podvodníkov. De Niro a Morgan Freeman zahrali vynikajúco, ale úplne "TOP-kový" je Tomme Lee Jones. Ten dostal úžasnú rolu a využil to naplno! U De Nira sa mi páči, že vybočil z tej svojej "štandardnej" pózy, ktorú hral posledných 10-15 rokov v vidieť, že aj on si trošku inú postavu veľmi užil. A ja som si to spolu s nim užil v kine tiež. Mimochodom, na konci odporúčam vydržať celé titulky, odmenou vám za to bude GENIÁLNY trailer na "Killer nuns". :) 7/10 ()

John80

1 mafián, 1 režisér  a natáčanie filmu Režiser  dlží mafiánovi peniaze a tak mu navrhne svoj napad : Natočiť film s hercom , ktorý keď zomrie dostane za neho režisér peniaze z jeho poistky a tak splatí s voj dlh avšak  situácia naberie úplne iný smer... Dá sa to pozrieť aj obšas zasmiať 3* ()

WhiteRaven

Pustý film, jehož jediná síla čpí v silném hereckém obsazení. Vše zde působí uměle, směšně, od kulis přes komparz až po samotný scénář. Díky legendárním hercům se film ovšem tváří vesele a celkový zážitek není tolik bolestivý. Režisér George Gallo byl nejspíše s filmem hotový za týden nacházející se na druhé straně Země. Škoda promarněného potenciálu. Vysněnou Cenu Akademie si tento film nejspíš neodnese. ()

Shitonit

Hodně povedená westernem líznutá taškařice plná hodně povedenejch hvězd. Co si víc přát, pro zabití zasněženýho sobotního podvečera: :-) ()

Mamlas

Začátek je rozpačitý a totálně přemluvený. Je to protivné. Prostředek ujde, místy pobaví, docela se na to dá dívat, ale pořád moc keců. Konec konečně méně keců, ale nostalgicky přeslazený po americku. Šlo by to mnohem líp. Nápad i herci tam na to byli. (47%) ()

PlysovyMacko

Zápletka sa týka poisťovacieho podvodu, v ktorom chce producent zabiť filmovú hviezdu a zobrať peniaze z poistky. Humorovo sa film drží pri zemi, ale páčilo sa mi prostredie filmovačky,  v ktorom sa príbeh odohráva a Dukeova ruská ruleta. Postavy odkazujú na staré filmy, ale tie som nepoznala. ()

blondboss

Nič nové pod slnkom. Svieža hollywoodska komédia s klasickým klišé humorom a klišé scenárom, ktorý síce nenadchne, ale ani to nie je žiadna scenáristická katastrofa. Humor ako tak funguje a stará škola skvelých hercov to tam správne rozpumpuje. Ako jednohubka fajn, do kina by som na to asi nešiel. 55 % ()

wowylgu313

Průměrná "komedie" nečekal jsem žádný zázrak ale dívat se na to dalo. Příjemná večerní podívaná. Neříkám že si to budu chtít pustit znova ale určitě to není k zahození.  Dobré obsazení, jízda od začátku do konce bez delších nudných scén. :) Zasloužené tři hvězdy. Možná tři a půl ;) ()

Franki69

Nakonec dostanete méně, než jste čekali. Skvělé obsazení slibuje hodně, ale nakonec se na plátně odehraje průměrná „novácká“ hořká komedie, jejíž pointu – a bohužel celou – vyspoileruje nejen trailer, ale i bontoňácka anotace. A celý film rázem ztratí část kouzla, je zoufale předvídatelný ve všech jeho epizodách, což bohužel funguje jako když vám někdo prozradí pointu vtipu, který se teprve chystáte vyprávět. No fakt škoda promaněrný šance nechat pardály v hlavních rolích víc zazářit. Mimochodem, docela si umím představit prohozené obsazení, v kterém by se zaměnili Morgan Freeman a Robert De Niro. Byla by to určitě slast, sledovat gangstera De Nira jak si podává Freemanova grázlíkovského filmového producenta se zabijáckými sklony. Nicméně právě ono obsazené hvězdné trio De Niro/Freeman/Jones film zachránilo před vyloženým propadákem. A tak vám fakt, že se scénář s dějem moc nemazal dojde až při titulcích. Viděli jsme s přítelkyní v teplickém Premiere Cinemas a s dost nezvykle ochuzenou zvukovou stopou. Vůbec nehrály boční a zadní reproduktory a zvuk byl přinejlepším jako „stereo“ z nahlas hrající televize. Na druhou stranu, v sále jsme seděli úplně sami, takže pro nás byl zážitek povýšený faktem, že máme celý film jenom pro sebe. Tak kolik za to první promítání „po koroně“? Nanejvýš 45%, pro film vhodný pro restartování nové kinosezóny. Neurazí a ani nenadchne.P.S. A ten plakát s prohozenými jmény, ten taky o něčem vypovídá... ()

Kushina

Vlastně jsem něco takového čekal, ale nebylo to až tak zlé. Režiséři a producenti na pokraji finančních možností s nožem na krku se rozhodnout natočit film na oko, aby vydělali na pojistné události. Z pokusů o vraždu se stávají dokonalé scény, které jim vydělají víc prachů, než kde jaká smrt a prachy z ní. Bylo to vlastně docela vtipné, ale ve výsledku taky docela o ničem, bo každý věděl, jak to dopadne. 50% ()

Heywood

Prostě bída plná klišé. Producenti podvodníci a lidské bestie, no jo...jejich asistenci idioti..no jo.., a černá vražedná mafie prošla? V dnešních rasistických USA? To snad za tu jednu hvězdu stojí. Příběh postavený na dědcích, kdysi velkých hereckých jménech je plytký, kecy o Oscarech supertrapné, lesbická režisérka (opět trapné klišé) byla hezká, ale tím to končilo a snad jen ty vtipné vraždící jeptišky byly nadsázkou za druhou hvězdu. Ale to bylo už mimo hlavní film, takže 40% a prosím, tohle už netočte.. ()

bigmatko

ach jaj evidentne sa pandémia podpísala aj na možnostiach hercov, ktorí si aj napriek svojim nesporným kvalitám museli vyberať aj také produkcie, ktoré by inak pre nich neboli vhodné. Alebo ide iba o recesiu, že keď sa nič normálne netočí tak si spravím srandu a urobíme film, len aby sme zabili trocha času. v celom príbehu je tá recesia trocha cítiť lebo neviem si predstaviť, že takýto páni herci to mysleli vážne. zabaviť vás dokážu to áno, lebo už len zostava De Niro, Jones, a Freeman je zárukou kvality aj v nepodarenom príbehu. Celkovo to je taká neškodná somarina. A keďže sme boli dlhú dobu odkázaný iba na streamovacie služby tak treba podotknúť, že aj tento film vysoko prevyšuje väčšinu filmov z produkcie Netflixu, HBO a Amazonu. ()

Chicharron

Nečekal jsem o toho filmu moc, ale pak jsem se fakt bavil. Tři páprdové - DeNiro, Freeman a Lee Jones ukázali, že ještě nepatří do starého železa. ()

McGuffin

Tenhle filmový návrat je Podfuk za všechny prachy, The Comeback Trail. Filmový producent okoukal u kolegy pojistku filmové hvězdy, která produkci po hvězdině nešťastné smrti vynesla víc, než kdyby film s ní dokončil. A protože má u jistého gaunera dluh, najme si trochu pohaslou hvězdu, pojistí ji, začne točit a zkouší zaonačit její smrt. Jenže nejenže jeho hvězda nástrahám šťastně uniká, ale sličná režisérka s ní dokonce dokončí film tak úžasný, že je z něj hit a oskarový červený koberec. Plánovaný podfuk nevyšel, ale gauner a všichni kolem jsou šťastní a jestli nezemřeli, žijí dodnes. Scénář podle filmu Harry Hurwitze napsal a film podle něj zrežíroval George Gallo. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()