Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmový producent Max (Robert De Niro) má za sebou obrovský prepadák a na krku naštvaného mafiána (Morgan Freeman), ktorý mu naň požičal peniaze. Vtedy, v zlatých časoch Hollywoodu, si ale producenti vedeli so všetkým poradiť a Max vďaka „šťastnej“ náhode dostane nápad. Na vlastné oči vidí, ako sa jeden nechutne slávny a protivný herec pri natáčaní filmu pošmykne, spadne zo strechy a je na mieste tuhý. Keďže bol dobre poistený, producent zaňho zhrabne 5 miliónov dolárov. Max sa rozhodne zarobiť balík peňazí poisťovacím podvodom a svoju vlastnú hviezdu nenápadne poslať na druhý svet priamo počas natáčania pri kaskadérskom kúsku. Bude to geniálne jednoduché! Vytiahne zaprášený scenár, druhoradý štáb, starnúcu hereckú legendu a ide sa na vec. O dva dni by malo byť po hercovi aj po všetkom. Z nastraženej nehody však jeho tučne poistená hviezda (Tommy Lee Jones) vyjde živá a zdravá a ďalšej pasci sa vďaka permanentnej opitosti rovno vyhne. Max pridáva ďalšie nebezpečné scény, ale toho príšerného chlapa je skrátka nemožné zabiť! Mafia si zase raz bude musieť poradiť sama a bez zbytočných okolkov… (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (1)

Recenzie (15)

Lacike 

všetky recenzie užívateľa

Páčil sa mi ten námet z ktorého by sa dala natočiť neskutočne vtipná satira na Hollywood a hlavne jeho producentov. Bohužiaľ scenár veľmi vtipný nie je a mnoho šancí na trefnú satiru doslova zahodil. Napriek tomu by som film neoznačil za tragédiu vďaka špičkovému hereckému obsadeniu. Aj keď herecké esá typu De Niro, Jones alebo Freeman hrajú na voľnobeh, tak ma baví ich sledovať a nakoniec neľutujem, že som to videl. Je to totálny priemer, ale keď nič lepšie v TV nepôjde, tak sa to dá v pohode prežiť. 5/10. ()

MontyBrogan 

všetky recenzie užívateľa

Niektoré vtipy sú tu prvoplánové a neoriginálne. Ale mne úplne stačilo, že keď príbeh ponúkol situácie, aby sa Robert De Niro, Morgan Freeman a Tommy Lee Jones spolu rozprávali o filmoch, splní sa to vrchovate. Hlavne slovné prestrelky prvých dvoch menovaných sú toho dôkazom. Čiže priemer strieda splnený sen cinefila. Ani Zach Braff a Emile Hirsch nezaostávali. Prvý svojou dôverčivosťou, druhý aroganciou, predstavovali zrýchlenú dobu novej generácie. Ak sa teraz dozviem, že ide o vykrádačku Once Upon a Time in Hollywood, poviem si, v takomto prevedení dobrý nápad. Keď už som pri Tarantinovi, De Nirov Barber mal podobne impulzívne sklony ako v Jackie Brown a Duke Montana sa celý život v podstate honil za svojou Pam Grier. ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"The Comeback Trail" v jadre nie je zlým filmom. Myslím si, že nápad to má, a rovnako to má aj postavy, ktoré sú dostatočne zaujímavé na to, aby som povedal, že to stojí minimálne za jedno pozretie. No mám tak trošku pocit, že George Gallo akosi nevedel nájsť pre film ten správny tón a rozhodol sa to urobiť čiastočne ako komédiu, čiastočne ako drámu, čiastočne ako akčný film a čiastočne ako klasický hollywoodsky film so svojimi klišé. Výsledok? Je ťažké si nájsť správne rozpoloženie pre film, pretože tón je neustále iný. A najmä vďaka tomu niekedy vôbec neviem či mám byť zdesený, alebo či sa mám smiať. Ideálny príklad je práve pri konci filmu, kde Tommy Lee Jones znovu skĺzne do svojich úvodných tendencií. A potom nám povie svoje veľké tajomstvo. A má mi byť vtipné, že je z neho opäť ten skrachovanec z úvodu, alebo mi ho má byť ľúto? Myslím si, že tento film mal rovnako aj niekoľko fórov, ktoré pôsobili ako nezvládnuté ťahy na bránku, lebo brankár chytal príliš dobre. Je tu niekoľko situácií, kde som si myslel, že pôjde o komediálne zlato, no potom fór nevyužil úplne svoj potenciál. Myslím si, že najlepšie je zvládnutá smrť toho "odporne slávneho a protivného herca". To bol teda nápad. Plus Morgan Freeman na konci má pár dobrých hlášok. No myslím si, že hlavným ťahúňom je pre mňa asi Robert De Niro. Snaží sa veľmi predať svoje hlášky a celkový ten koncept. A je vidieť, že robí maximum čo môže. A niekedy skutočne pobaví. Ale myslím si, že tento film mal byť o niečo vtipnejší a mohol lepšie využiť svoje nápady. Potenciál tu bol, ale niekde ostal nevyužitý. Hodnotenie: C+ ()

majo0007 

všetky recenzie užívateľa

Z mosta do prosta (doslova - v tom ľanovom, cez 100m priepasť) - v trailery uvidíte 2 popravy Tommyho, v celom filme 4... Kebyže sa film drží v slapsticku, bola by to pecka. Najviac mi to pripomínalo odpadový miž-maž medzi Leslie Nielsenom & Montym Pythonom v dobrom slova zmysle. Bavil som sa, ale zo scenára by sa dalo vyťažiť "za kopec mordov" viac! Otázka znie - mal by film úspech v kinách? Odpoveď - vlažný! ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Keď vidíte v popiske filmu legendy ako De Niro, Freeman, či Lee Jones, tak máte automaticky veľké očakávania. Navyše po prečítaní obsahu mi to prišlo ako nápadité, originálne a ako skvelý námet na komédiu. Ja osobne som očakával toho vtipného viac, lebo všetko to humorné sa nakoniec točilo okolo jednej kravy a neschopnosti De Nira odpratať Lee Jonesa z tohto sveta. Chýbal mi širší príbeh. Celkovo to nebol zlý film, ale ani ničím výnimočný. ()

Galéria (28)

Zaujímavosti (1)

  • Natáčení začalo na začátku června 2019. Film se natáčel v Albuquerque (Nové Mexiko, USA) a Cincinnati (Ohio, USA). (fanda124)

Reklama

Reklama