Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

kockodan

Docela zajímavý a hlavně zábavný začátek (a to hlavně díky Pedro Pascalovi) se slibně rozjíždí, druhá půlka pak bohužel sklouzne do absolutně debilní akční píčoviny s groteskně klišovitými záporáky a přehrávanými mafiánskými bossy, přestřelkami, stand-offy a automobilovými honičkami, na kterou se nedá koukat a která bohužel nudí, jelikož už jsme ji viděli v každém akčním filmu i seriálu od osmdesátek milionkrát. 45% ()

ReactLotus

Čo majú spoločné Paddington 2, Face Off, Kabinet doktora Caligariho, skúsenosti zo 100 rokov tvorenia filmov a Nick Cage ? Vlastne nič, na čom by záležal osud ľudstva, len tento geniálny film… Myslím, že nikto tak dobrý film nečakal. Nicolas Cage má za sebou niekoľko dobrých filmov a mnoho slabších, dalo by sa povedať "na hovno" filmov. Jeho kariéria prakticky poslednú dobu len upadala a History of Swear Words bola asi jediná dobrá vec, v ktorej sa objavil za posledných 🤔 5 rokov. No, ale Nick je späť vo forme a ukazuje, že si vie vybrať dobrú rolu, a že vie hrať. V tomto snímku hrá seba samého, takže by bolo asi aj divné, ak by mu to nešlo… Aj keď jeho "schizofrenický klon" ma trochu desil😅. Anyways, je to trochu zvláštny film. Prvá polhodina vyzerá ako intro ku pornu, kde sú ale všetci ešte oblečení (vlastne nie len prvá polhodina, ale celý film tak miestami znie😅). Acting, scenár a vlastne všetko je tu miestami divné a nelogické, ale aj tak to nepôsobí nasilu, takže si divák povie len wtf, zasmeje sa na hlúposti, ide ďalej a užíva si snímok. Strašne som sa nasmial na tých hláškach a na tom, akého "debila a herca s krízou stredného veku" Nick zahral. Ako hovorím, zahral si samého seba. Všetko tu pôsobí mimo trend a je to zábavnejšie ako Marvel a Disney projekty, ktoré sú na nás poslednú dobu masovo vrhané, a vlastne od seba nie sú až tak odlišné a človek aj vie, čo od nich čakať. TUWoMT kritizuje a robí si srandu z Marvelu, Disney (preto som ich spomenul), Nicka samotného, kinematografických klišé, etc. Blbý film sa smeje z blbých filmov. 🤔 Interesting. Vo finále som bol veľmi prekvapený.  Scenár a herci si sadli, a vznikol film roku? Alebo aspoň komédia roku. 7,6/10 ()

HanzoBureshi

,,You’re Nick fuckiiiiiiiiiiiiiing Cage!!!!!‘‘ Pamatuji ty filmy jako 8 mm, Lovci Pokladů nebo poslední snímek moje oblíbené Proroctví a pak najednou Nick zmizel a mohl jsem ho najít jen v céčkových filmech, které skoro pokaždé zklamaly a já už to pomalu vzdával. Pak jsem viděl zprávu a to cituji ,,Nicolas Cage bude hrát ve filmu Nicolase Cage o Nicolasovi Cageovi‘‘ a já si řekl, že by to nemuselo být špatné, no a když jsem pak spatřil vydaný trailer, tak mi bylo jasné, že to bude patřit mezi mé očekáváné filmy roku 2022, no a když jsem viděl ten film, tak jsem měl v hlavě jasno. Nick Cage is back!!! Začátek hned začíná drsnou přepadovkou, která si přitáhla hned moji pozornost. A pak to začíná… začáteční drama s rodinou, životem a kariérou a následně se z toho stává vtipná viz. (sjetá honička skrz město), nadupaná akční jízda, u které nuda nebyla známa. Následně to stoupalo až do samotného finále bylo tak cool a ten hudební soundtrack ke konci... prostě nemůžu uvěřit, že takový jednoduchý film, může mít takové grády. Celkově je jasný, že to nemůže být top film, který si budou všichni pamatoval, ale výkony Nicolase a Pedra byly výborné. Možná to vidím pozitivně, protože je tu něco s Nicolasem, co se mi po 14 letech líbilo, takže asi mám ohled na jeho comeback, ale prostě… dostalo mě to a jsem rád, že tehdy na to kývl. Mé hodnocení: 8/10 ()

KolarikKing

Čekal jsem mnohem větší šílenost, když jsem slyšel, že tenhle film vznikne. Nakonec je to naprosto obyčejná akční komedie. Dávám hvězdičku navíc za Nicolase Cage, který si tento film užil a nebál se udělat si ze sebe srandu. A já mu přeji, aby se zase vrátil k áčkovějším filmům, protože je to herec s masivním talentem. 7/10 ()

kaukola78

Fuck,fuck,fuck.Nicolas Cage je zpátky v plné formě.Vítej.Tohle se fakt povedlo.Pokud jste s ním viděli většinu filmů,tak hned rázem pochopíte o co tu jde.V podstatě jde o to,že zde procházíte s ním celý herecký život co natočil a proč točil v posledních 10.letech podřadné filmy.....více nechci prozrazovat a podívejte se sami.Já si užíval každou minutu filmu.Nikdy nezapomenu na ten jeho ksicht když točil nejleší filmy a právě teď se do filmu vraci v plné míře a mám ho pořád před sebou až doteď. ()

Heywood

Nadšení nesdílím, byť Cage chtěl ukázat, že je herec. Ale ti ostatní (spec. rodinka) to byla přehlídka ochotníků, zabijáci působili směšně, prezident Katalánie neexistuje a důvod únos byl opět směšný. Lokace nádherné (hvězda) za schizofrenii Cageho druhá. Víc než za 40 % to nevidím. ()

Kushina

Film s Nicolasem Cagem o Nocolasi Cageovi :D Proč ne, oproti jeho posledním filmům tohle byla docela příjemná a zároveň na jeho momentální standarty i kvalitní práce. Pobavilo to, akce bylo přijatelně. Nemám s tím filmem problém, spíše naopak. Víc takových filmů, co nestojí za starou bačkoru. 65% ()

Sebule

Pěkná komediální jízda, Nick Cage řádí jako za mlada a jde vidět, že si to užívá. Pedro Pascal je pro mě poslední dobou velké překvapení a těším se, co předvede v následujících filmech či seriálech. Je to plné vtipu, ironie, narážek a dělání si srandy sám ze sebe. Je tam plno klišé, občas mi to přišlo jako trochu nuda, ale i tak jsem se bavil. Hodnocení: 8/10 ()

Feferonka1

:) :) :) :) :) ten film je tak vtipneeeeeej,ja se pořád směju :) tak jsem si to užil a věřím že i Cage taky. Pokud nejste suchaři, tak budete nadšený. ()

Easykill

"nicooo fakiiiiiiiiiiin cage!!" tak tohle je opravdu brutální úlet, za mě absolutně skvělý. Dlouho jsem se tak u filmu nebavil. Čekal jsem přesně tohle. "Nico" se vrátil a je strašnej "stylař", jen tak dál! Bavil mě vždycky, ale odteď bude mnohem víc! ()

Ondrew

Nick Cage tak, ako ho mam rad. Prijemna akcna komedia v starom style, pri ktorej si clovek rad zaspomina na filmy z 90. rokov. Nepochopim, preco doteraz nikomu nenapadlo napisat podobny scenar napr. i pre Bruca Willisa. Scenar vytvoreny na telo, pre konkretneho herca, presne ako v pripade tohto filmu. Akcna oddychovka, ktora prijemne pobavi. A, hoci snimka zrejme dieru do filmoveho platna neurobi, potesi, ze Nicolas Cage stale nepatri do stareho zeleza. 70%. ()

PTuranyi

Kevin Etten, Tom Gormican akoby sa pokúšali vzkriesiť koncept, ktorý použili Shane Black, David Arnott v Poslednom akčnom hrdinovi s tým, že namiesto Arnolda Schweizeneggera postavia pomník Nicolasovi Cageovi. Martioškový efekt funguje a spočiatku je do veľmi dobré. Nicolas Cage hrá sám seba a hrá že hrá herca s vlastnými starosťami, ambíciami a rodinnými problémami. Postupne sa však príbeh začína ponárať do akčnej zápletky so všetkými klišé a skratkami. Navyše neustále vydieranie diváka s tým, že už už bude všetko prezradené, ale nakoniec sa odhalenie nekoná, je príliš okaté. Produkcia je dobrá, má švih, nechýba tomu vtip a je tu aj pár originálnych nápadov (napríklad Cagove hádky so svojím abicióznejším ja). Herci odviedli svoju prácu tiež dobre no výsledok je presne taký ako spomína aj Javi vo filme. "Film by začal ako krásny charakterový kus a zmenil by sa na napínavejší hollywoodsky trhák." 70% ()

rigby

Chápu, že si to svoje fanoušky najde, já ale mezi ně rozhodně patřit nebudu. Tento typ komedií mi vůbec nesedí, připadá mi naprosto trapný. Fakt to nedávám. ()

RoyBatty444

Nič prevratného sa tu nedeje. Nakoľko nie som fanúšik ani zatracovač Cagea a ani jeho psychoterapeut, tak ma film ani trochu nedostal. Na autobiografiu trochu málo informácii a ako komédia to pre mňa nefungovalo. Čo sa týka akcie, tak je tak zanedbateľná oproti podobným filmom, že film skôr zaraďujem do konverzačiek. ()

Raziel811

Na jednu stranu je to asi nejkoukatelnější Cageho film posledních 10 let, ale stále je to zkrátka divné. Těch pár narážek ve stylu JCVD a na pár starších snímků nic nezachrání. Doby Skály a Con Air se nevrátí. Ale to ani není chyba Cageho herectví, ale tím, že je zkrátka jiná doba a tyto filmy už nejsou "in". ()

Polux

6/10 | Naneštěstí mnohem méně meta, akční a komediální/parodické, než jsem doufal a to, bohužel, jak ve srovnání se zbytkem nedávné Cageovy produkce, tak i v žánru akčních buddy komedií obecně. | Což je trochu problém, protože zápletka byla jasná od začátku do konce už z trailerů a šlo tak prakticky jen o to, kolik maniakálních Cageových ksichtů, humoru, akce, (sebe)referencí, absurdních momentů, případně cameo vystoupení, se Gormicanovi s Cagem nakonec podaří do filmu dostat. | Fajn nápad s Cageovým imaginárním alter egem značně nevyužit, špionážní "undercover" podzápletka totéž (přitom se přímo nabízelo inspirovat se Curtis v True Lies), absurdních/parodických scén je docela poskrovnu a opravdu dobrých jsem napočítal přesně jednu (překonávání zdi ala dvojka Hot Shots), veškerý meta humor je zredukován jen na hlášky typu "tohle je jako v tom a tom", případně "uděláme to jako v tom a tom", akce obyčejný průměr (mít ve filmu Cage s dvojicí zlatých M1911 a takhle to promarnit, ach jo) a dialogové výměny mezi Cagem a Pascalem jedou celkově tak na půl plynu. Plus jsem měl během filmu několikrát pocit, že se značně zkracovalo, protože namísto gradace nebo pointy u dané scény následoval nekompromisní střih na tematicky/náladou úplně něco jiného. | Cage si roli očividně užil, Pascal mu zdatně sekunduje, Harris je zde jen do počtu a cameo Moore nebo Greena nestojí ani za řeč. Při vzpomínce na všechny ty šílené Cageovy kreace z posledních pár let a jeho výrazový/herecký rejstřík tady bylo zaděláno rozhodně na víc. Mnohem víc. | PeZet ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)