Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

Poirotek

Po rokoch slabých filmov je Nicolas späť a dokazuje to čo väčšina o ňom už vedela. Nicolas f#ckiiing Cage je k#revsky dobrý herec. 3 a pol * ()

strikeman

Nastolená zápletka tohoto příběhu slibovala povedenou taškařici, zpracování bohužel zůstalo za očekáváním. Párkrát jsem se sice zasmál, ale žádná komediální smršť se nekoná... 60% ()

Kingjiri

Chápu záměr a cenim Nicholase Cage, že si dokáže s nadhledem udělat srandu sám ze sebe, v čemž mě dost mile překvapil. Jenže zdlouhavej úvod a občas až příliš ujetej a bizarní příběh nebo dialogy (navazování vztahu s Javim bylo místama až útrpný sledovat) mě fakt nedokázalo pořádně zaujmout, takže jsem se většinu stopáže nudil. Kdy jsem se fakt pobavil, bylo akční finále. Plně chápu, že se tenhle biják i svym příběhem moh leckomu líbit (což zdaleka neplatí pro většinu Cagovejch bijáků posledních let), ale mně takovýhle uchopení danýho tématu prostě nesedlo. Podle mýho názoru se často až příliš tlačilo na pilu. ()

RoneXxXD

Tato bláznivá egoistická střela, nesedne každému. Stějna jako Paddington 2, i tento snímek má svoje srdíčko. To srdíčko se jmenuje... "Nick Fuckiii...ng Cage!!!"  Mohlo to být víc crazy? Jo, ale jediný mínus, který však vidím je nevyužitý potenciál všech interakcí se starými osobnostmi Nicka Fuckk--, pana Cage. Mohlo tam bejt tohoto daleko víc a vůbec by to nebylo na škodu. 76% ()

NitroXcz

Film, ve kterým se odehrává film? Ano a jediný kdo hraje v „obou filmech" je Nick Cage co hraje Nicka Cage! Ze začátku jsem si říkal, že to je hrozně random blbina, ale když se do toho zamíchal Pedro... dostalo to grády a neskutečně jsem si to užil. (miluju scénu, kdy jsou na LSD, prostě bomba!) ()

Johny M.

3,5* Herec, kterýho žeru (Cage) a herec, kterýho naopak moc nemusim (Pascal - ale tady mi přišel celkem v pohodě) v děsně fajn filmu, kterýmu sice ještě něco chybí, ale i tak jsem se dost bavil... ()

aR3Zz

Jiné. A taky celkem divné. Místy nepřirozené a trapné. Jindy naopak zábavné. Jednu chvíli se nudíte a máte chuť to vypnout, za 10 minut jste ale zpět a napjatě očekáváte, co bude dál. Více než Nicolas Cage mě zaujal Pedro Pascal. Ale smíšené pocity z filmu jsou nepopiratelné. 50% ()

Torgal

Čakal som asi niečo iné ako v podstate klasickú buddy komédiu. Na to, že Nick hrá samého seba je to celkom málo meta, v podstate len na úrovni pomrknutí. Pritom jeho kariéra plná divokých hereckých kreácii si pýtala niečo omnoho ostrejšie než takýto opatrný a pri zemi sa držiaci prístup. Chváliť tak musím hlavne jeho hereckého parťáka Pedra Pascala, ktorý je vo svojej role najväčšieho fanúšika strašne roztomilý a kradne si scény pre seba. Vo výsledku len taká malá milá blbinka. 6+/10 ()

Maximilianus

Konečne lepší film pre Nicolasa Cagea. Tých akčných filmových klišé tam mohlo byť viac, a celkovo to mohlo byť viac bláznivé a uletené. Ako nenáročná oddychovka to je ale fajn. 7,2/10 ()

Hashirama

Geniálně maniakální Mikoláš je zpět a vy zase nevíte, jestli něco bere, dělá si ze všeho prdel nebo má na koulích elektrický obojek od berňáku. Nicméně tentokrát do toho dal srdíčko a vyprodukoval si sebereflexivní vhled do vlastního nitra, který pravděpodobně věrně odráží jeho samotného - je to trochu šílené, ale zároveň upřímné, má to problémy, ale vy to tomu rádi odpustíte. Samotná zápletka není nijak objevná ba ani stěžejní - je to klasická bromance s trošičkou Kmotra - ale stojí na zapálené/mimózní performance Mikoláše a jednoduše skvělém Pascalovi, kteří baví sami o sobě, přičemž film aktivně využívá námětu a zábavně skáče do meta rovin. Tam pak leží druhé těžiště, a sice zúročení zdánlivě prázdných plků ústředních hrdinů, které se v závěru přetaví do reality a film tak získává úplně nový rozměr. Pořád zůstává svébytnou terapií, ale zároveň nabízí i velké vyvrcholení hollywoodského typu, po kterém Mikoláš celou dobu prahne. Když se pak najednou z jeho ženy stane Demi Moore, už vás má Mikoláš v hrsti stejně jako všechny v sále. 7,5/10 ()

rublik05

Na Nesnesitelnou tíha obrovského talentu jsem byl obzvlášť zvědavý, neboť se po dlouhé době jedná o film s Nicolasem Cagem, který od jeho uvedení provází převážně kladné hodnocení, což je skutečně nevšední jev. Trailer lákal na oddechovou, tradičně lehce ulítlou akční komedii, takže by to mohla být celkem pohoda. Za sebe mohu s klidným svědomím potvrdit, že Nesnesitelná tíha obrovského talentu patří mezi ty lepší filmy, ve kterých se Nicolas Cage za posledních zhruba 10 let objevil. Na první dobrou mě zaujala příjemně uvolnená atmosféra, kterou si snímek udrží prakticky po celou dobu. Herci jsou fajn víceméně všichni, nejvíc mě však bavila hlavní dvojice, tj. Nicolas Cage a Pedro Pascal, chemie mezi nimi funguje na výbornou, oba dva si to užívají na maximum, pobavily mě i všemožné hlášky a narážky. Na druhou stranu ale toho humoru mohlo být klidně víc, stopáž mohla být o malinko kratší, jelikož filmu čas od času malinko kolísá tempo, příběh je spíše takový obyčejný, nic světoborného. Jako jo, na jednorázovku to ujde. Je to fajnová, dobře natočená a docela i zábavná taškařice, jejíž potenciál byl však podle mě mnohem větší. 6/10 ()

Psycho.R

Oba herci si to viditelně užili, jejich interakce má jiskra a dodala filmu tu čtvrtou hvězdu, nad kterou jsem váhal. Zbytek je super dada a meta. ()

gemi

Film, ve kterém Klec hraje sám sebe. V zásadě se to dobře vyvíjí a nemůžu říct, že je scénář hluchý, ale kulhá dramaturgie. ()

Brooks

Najlepší na celom filme je jeho názov:). Na tak šibnutý námet to je prekvapivo málo vtipné a v meta rovine slabo vyťažené. A bez výraznejších cameo roličiek a odkazov, ktoré by tomu dodali šťavu. A s finále ako  z tuctovej akčnej buddy komédie. Ale Cage a hlavne Pascal sú skvelí. Slabšie 3* ()

ŠpetaMarek

...bud si radej pustte Paddingtona 2, nebo si dejte LSD a smele do toho. Skoda potencialu, ale dopadlo to tak  jak sem se po shlednuti traileru bal. No, bal je silne slovo, nezajimalo me to pak, ale ohlasy me navnadily. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)