Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

TaNya_

To byla hrůza, nechápu jak může někdo jako Cage tak hluboko klesnout. Za poslední roky to byl jeden otřesnej film za druhým a teď si přijdu ještě hůř, protože tady mi svítala naděje. Celý je to nucený, dialogy jsou bez špetky soudnosti a film se vleče pocitově jak 4 hodiny naprosté nudy. Pár dobrých momentů bylo, ale když jsem je viděla už v traileru, tak proč si potom pouštět film. Ne, toto mě opravdu minulo, obrovské zklamání. Není to ani akční a už vůbec ne komedie, ta vyžaduje vtip. ()

departed

Na papíře to znělo skvěle a pořád zní, jen z toho mohli vytřískat víc. Jako satira na hollywoodskou produkci ale parádní. Cinefil se vyřádí, fanoušek kinematografie si užije každou referenci a konzumní divák se dobře pobaví. Takže pro každého fajn podívaná. ()

oldy

Cage a Pascal jsou dobrá dvojka :)  Pro fanoušky Cage povinnost(Bude se tu mluvit o jeho filmech). Bavilo mě to. 7,5/10 ()

maramashi

Cagea som mal kedysi rád a preto som si povedal že dám tomuto filmu šancu, no dostal som iba sklamanie. Film sám o sebe není tak zlý ale ak to mám brať ako akčnú komédiu tak je to fakt zlé. Akčné to nie je vôbec až na dve tupé nelogické prestrelky a vtipné to nie je taktiež až na 10 minútovú pasáž s LSD. Nebyť Pedra Pascala tak by bol film omnoho horšie hodnotený. Čo môžem pochváliť je pekné, farebné, letné prostredie takže veľký eyepleasure. Taktiež musím pochváliť fungujúcu energiu Medzi Pascalom a Cageom. Prvých 25 minút bol film jedno veľké utrpenie až sa cítite trápne za to čo pozeráte, ale koniec filmu to tak nejak zachránil a zalepil mi oči pri hodnotení. Slabé 3 hviezdy, snáď už sa k tomuto filmu nikdy nedostanem. ()

mikki089

Fajn oddechový film, díky kterému si člověk připomene některé skvělé filmy od Nicolase. Vážně se mi líbilo to pojetí, že Nic vlastně hraje sám sebe, a ve filmu se objevuje i pár dalších Hollywoodských hvězd (Neil Harris, Tifanny Haddish). Pedro v hlavní roli vedle Nicolase taky září. Tohle se jim povedlo. ()

Mamlas

Prvních 70 minut se bohužel skoro jen vykecává a to násobně více, než by bylo fajn. Ty dialogy nikam nevedou, nejsou ani zábavné, prostě materiál na přetočení. Poslední půlhodina je docela dobrá. (44%) ()

adamix

Cage je hviezda deväťdesiatok a chodiace herecké meme z obdobia dvoch posledných dekád, ale týmto filmom sa snaží jeho fanúšikov uchlácholiť nejakou nostalgiou na jeho staršie a slávnejšie filmy a niekoľkými silnými cringie momentkami ako napríklad včielkami z Wicker Mana. S Pascalom je dobrá dvojka, ale to nestačí, pretože dej je vlastne klišé na druhú a veľa vtipov ide mimo môj zmysel pre humor. Nič viac k tomu nejde dodať. Nie je to vyslovene zlé, ale od skvelej buddy komédie hodnej viacerých pozretí to má ďaleko. ()

Rayen1

Nick Cage hraje Nicka Cage. Neuvěřitelná kravina, u který jsem se bavil od začátku do konce. S kolegyní jsme měli interní vtip, že když někdo odjel na dovolenou, polepili jsme tomu druhýmu pracovní místo fotkama Nicka. Budu si muset zjistit, kdy má zase dovolenou... 😅 Každopádně filmy s NC jsou kategorie sama o sobě, takovej trochu meme, a na rozdíl od Bruce Willise se na ně dá koukat s trochou toho nadhledu a slušně se u nich bavit. NICOLAS FUCKIN' CAGE!!! Doporuceni: bez dvou až tří piv to nedáte, navíc, je to větší sranda... 😅 ()

PlysovyMacko

Šibnutá komedia, kde Nicolas Cage hra sám seba a vysporiadava sa s partiou unoscov. Nick si robí srandu sám zo seba a svojich filmov. Pedro je zlatý ako nadšený milionár, ktorý sa snaží pretlačiť svoj scenár. Bomba to nie je, ale par vtipne ujetych momentov to ma. ()

Paatej

Film (polo)plný mement z Cageových filmů, kde jsem se strašně chtěl bavit a smát a užívat si šíleného Cage, tak jak ho dneska už máme vlastně nejraději. Jenže film pořád zůstává pod pomyslnou hranicí výjimečnosti a tak nakonec poklusává v lehkém nadprůměrnu. Jo, Nick je frajer, ale potenciál to mělo rozhodně větší. ()

koty2201

Keď som prvýkrát počul o The Unbearable Weight of Massive Talent, tak to znelo ako koncept veľmi dobre a tešil som sa už na výsledok. Neskôr, keď film vyšiel, tak som naň počul pozitívne ohlasy, že je to fakt vtipné a jeden z naj filmov od Nicolasa Cagea za posledné roky. Lebo tak ako je to aj vo filme, tak Cage už dlhšie nemal nejaký poriadny film, ktorý by stál za to. Aktuálne to vyzerá tak, že svitá na lepšie časy v jeho kariére. Ale po dopozeraní tohto konkrétneho diela, som ostal sklamaný. Vtipné momenty tam boli asi 4, ale inak dosť nuda. Teda dosť veľa hluchých miest.  Príbeh ako taký je plný samých klišé, známych z akčných filmov z 90. a 00. rokov. Mne by to nevadilo, keby tieto filmové klasiky aspoň natočili nejakým svojským a nevídaným spôsobom. Nick tu hrá samého seba, ako ste sa dovtípili. Má zrovna krízu a kopu dlhov na krku. Okrem toho nemá dobrý vzťah s dcérou Addy (Lily Mo Sheen). Tak ho jeho agent pošle na oslavu ako hosťa pre jeho verného fanúšika Javiho Gutierreza (Pedro Pascal). Ten je zhodou okolností mafiánskym bossom, ktorý je obvinený z únosu dcéry katalánskeho prezidenta, aby ho vydieral. A tak Nick v rámci návštevy mexického pobrežia je kontaktovaný agentmi CIA a požiadaný o pomoc. Čiže klasické trilerové klišé, len je to okorenené štipkou humoru. Avšak, humor tu je často slabý a je ho málo.  Postavy sú spracované len tak štandardne. Nič zaujímavé a všetci podávajú výkony, ktoré neviem pochváliť. Ale ani ma nikto vyslovene nesklamal. Cage je taký ako sa očakáva, aj keď predpokladám, že ide o karikatúru samého seba. Pedro Pascal ma v tomto prípade z nejakého dôvodu bavil viac a zrejme si to tiež užíval. Súdiac aj podľa LSD scény, z ktorej vzniklo dnes známe meme a ide pre mňa o najvtipnejšiu pasáž.  Po technickej stránke ide o štandardne nasnímaný film, kde nemám dôvod nejak vyzdvihnúť prácu s kamerou. Hudobne je to fajn, ale väčšinou sa vám hudba až tak pod kožu nevryje. Celkovo je film rýchlo zabudnuteľný. Keď má dôjsť k akcii, tak ani tu sa neudialo nič nápadité a nové. Kostýmy také obyčajné, civilné. Masky sa im podarili, lebo jedna bola súčasťou vtipu. Zasadenie na ostrov pekné, ale ani to nevyužili tvorcovia vo svoj prospech.  Takže možno ako jednohubka je to fajn, ale s prižmúrením jedného oka. Bohužiaľ. Nič zaujímavé vás dokopy ani nečaká a nič sa nestane, keď si to nepozriete. Určite sú aj lepšie typy na strávenie filmového večera. ()

Mykhaluu

Koho napadlo tohle natočit?!? 😁 No, tak to si můžeme snadno zjistit třeba tady na webu... Ale jinak stále otázky nad vznikem díla zůstávají... 🙃 Filmy pro radost jsou radostí. Jen ten úvod byl do zamčeného hotelového pokoje takový polystyrénový. Potom už jen šíleně jelo... 😁🙃😁 Cage s pusou jako po mrtvičce se s gumovým ksichtem Pascala dokonale doplňují, manželka je geniálně zahraná i napsaná. Vyznání lásky s kvéry v rukách... Prostě mazec! 😁 ()

cerdax2

Jak by to vypadalo, kdyby Nick byl v dluzich a resenim by bylo byt tahakem miliardarovy narozeninove party. Vcelku prijemna oddychova zalezitost kde exceluji Nick Cage a Pedro Pascal. 70% ()

HanzoBureshi

,,You’re Nick fuckiiiiiiiiiiiiiing Cage!!!!!‘‘ Pamatuji ty filmy jako 8 mm, Lovci Pokladů nebo poslední snímek moje oblíbené Proroctví a pak najednou Nick zmizel a mohl jsem ho najít jen v céčkových filmech, které skoro pokaždé zklamaly a já už to pomalu vzdával. Pak jsem viděl zprávu a to cituji ,,Nicolas Cage bude hrát ve filmu Nicolase Cage o Nicolasovi Cageovi‘‘ a já si řekl, že by to nemuselo být špatné, no a když jsem pak spatřil vydaný trailer, tak mi bylo jasné, že to bude patřit mezi mé očekáváné filmy roku 2022, no a když jsem viděl ten film, tak jsem měl v hlavě jasno. Nick Cage is back!!! Začátek hned začíná drsnou přepadovkou, která si přitáhla hned moji pozornost. A pak to začíná… začáteční drama s rodinou, životem a kariérou a následně se z toho stává vtipná viz. (sjetá honička skrz město), nadupaná akční jízda, u které nuda nebyla známa. Následně to stoupalo až do samotného finále bylo tak cool a ten hudební soundtrack ke konci... prostě nemůžu uvěřit, že takový jednoduchý film, může mít takové grády. Celkově je jasný, že to nemůže být top film, který si budou všichni pamatoval, ale výkony Nicolase a Pedra byly výborné. Možná to vidím pozitivně, protože je tu něco s Nicolasem, co se mi po 14 letech líbilo, takže asi mám ohled na jeho comeback, ale prostě… dostalo mě to a jsem rád, že tehdy na to kývl. Mé hodnocení: 8/10 ()

mata77

Film bol zábavný takým tým milým spôsobom, kedy som síce mala na tvári úsmev, ale bolo to bez chytania za brucho z návalov rehotu. Preto mám pocit, že sa z námetu dalo vytrieskať viac. Cage si uťahuje sám zo seba briliantným spôsobom a už len výraz jeho tváre stojí sa to. Komediálna poloha mu veľmi sedí a Pedro Pascal vypadá, že si túto rolu užil rovnako intenzívne. ()

xxmurphyxx

V celku fajn oddychovka, ale zas nie je to až taká hitparáda, ako som podľa ohlasov očakával. Nejaké tie fóry, odkazy na Nicolasovu predošlú tvorbu a seba paródia tu je, ale dalo sa z toho vytrieskať určite ďaleko viac. Neškodný priemer. ()

Sebule

Pěkná komediální jízda, Nick Cage řádí jako za mlada a jde vidět, že si to užívá. Pedro Pascal je pro mě poslední dobou velké překvapení a těším se, co předvede v následujících filmech či seriálech. Je to plné vtipu, ironie, narážek a dělání si srandy sám ze sebe. Je tam plno klišé, občas mi to přišlo jako trochu nuda, ale i tak jsem se bavil. Hodnocení: 8/10 ()

Vito_LePour

Prvních 15 minut jsem fakt dobře zasmál. Potom to mělo klesající tendenci. A poslední půlhodina je fakt jízda. Škoda, že filmu chybí konzistence a místy trochu kulhá. Je to po pravdě spíš na 3*, ale těch pár vtipných a pár naprosto cool momentů to přeci jen převáží na 4*. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)