Rituál

• Česko Rituál (viac)

Šerif Edward Malus (Nicolas Cage) pred niekoľkými rokmi prežil šok, keď sa mu po tragickej autonehode nepodarilo zachrániť matku s dieťaťom. Muž trpí výčitkami svedomia až do chvíle, kým sa mu nenaskytne možnosť svoje zlyhanie napraviť. Edwarda osloví jeho bývalá snúbenica Willow Woodwardová (Kate Beahanová) a požiada ho, aby jej pomohol nájsť stratenú dcéru Rowan (Erika-Shaye Gairová). Policajt prijme výzvu ako svoju druhú životnú šancu a vydáva sa pátrať po nezvestnom dievčatku na malý ostrov v Pacifiku, kde Willow s Rowan žili v malej komunite. Členovia tunajšieho spoločenstva, ktoré sa riadi starými pohanskými zvykmi, popierajú, že tu Rowan niekedy žila, a ak áno, potom už určite zomrela. Edward sa na ostrove zaplieta do siete starodávnych tradícií a tajomstiev. Čím viac sa pokúša dievčatko nájsť, tým väčšmi sa zároveň približuje aj k niečomu, o čom sa na ostrove nesmie hovoriť... K rituálu! (TV JOJ)

Terva

The Wicker man. Na Sommerslsle nemají telefon. Zdravíčko. Co chcete? Nevím jak se tady zdravíte. Zkuste; Dobrý den. Plechový hrníček má skleněné dno, zajímavé. Film jede v rytmu ironických dialogů a nebýt jich, úplně by se to podobalo filmům M. Night Shymalana, ale toto natočil Neil LaBute...a je to docela zajímavé...proutěný muž se vrací. My se množíme, protože je to přání naší bohyně, a abychom si zajistily vhodné potomstvo. Novou, silnější a odolnější generaci. Bylo opravdu fascinující popovídat si s někým z té "normální" společnosti. Máte jediný právo; Klidit se mi z cesty!!! ()

Le_Chuck

Agent Mlíčnak v kravate si to na bicyki trajdá medzi kozmonautkami vo feminokomunite na zabudnutom ostrove a rieši záhadu strateného decka. Prvý krát so mal pri filme pocit, že sa pozerám na adventúru, ktorú hrá trpajzlík schovaný v monitore. Strašne veľa zbytočných scén, lokalita strieda lokalitu, ochotnícke dialógy, komické figurky, tri preddefinované výrazy a už len chýba item-bag s pistoľou, ohotetou bábikou a agrenalinovou injekciou. Svojím spôsobom to naozaj zábavné je a na pointu som bol zvedavý, ale ukážkovo sprasená forma je dokonalým repelentom akýmkoľvek nádejám (nehovoriac o potenciále predlohy). 30% ()

Morholt

Originál neznám, takže jsem se nemusel rozčilovat nad tím, jak je všechno v porovnání s původní předlohou špatně. Mohl jsem se tudíž bavit dokonale nedokonalým Cagem, který tady hodně mlátí ženský, jezdí na kole a převléká se za medvěda. To všechno na ostrově, kde panujou šílené báby, co si stavějí keltského proutěného panáka a oblékají se jak amišky. A Ellen Burstyn coby Wiilliam Wallace? :D No prostě srandy kopec. 30% ()

Isherwood odpad!

Scénáristicky vykastrovaný remake, jenž absolutně nerespektuje základní premisu originálu a opírá celou zápletku o laciný krimithriller, jenž zoufale postrádá mysteriózní atmosféru, kterou tvořila zvláštní lidová pěvecká intermezza a duchaplné dialogy plné protikladného smýšlení kovaného křesťana a pohanské komunity. Cageův policajt Edward Malus je pouze suchým psychologickým náčrtkem všech podřadných klišé (trauma ze služby, neustále se opakující flashbacky) a ani v jednom momentu se od této šablony režisér neodváží odklonit. Z úcty (v tomto případě se však jedná o řádný výsměch) k originálu se nakonec přidržuje původního vyústění, jenže konečné vysvětlení je (podobně jako většina „tématických“ dialogů) pouze snůškou pseudofilských keců o souznění s přírodou, které bohužel (nejenom kvůli přehrávajícím hercům, ale i díky celkové debilitě podání) tahají za uši v každém druhém slově. Většinu 40-ti milionového rozpočtu musel shrábnout Cage za roli, poeticky malebná kamera totiž působí docela laciným kýčem a celkově se jedná o ubohý brak, kvůli němuž se většina lidí originálu spíše vyhne než nechá zaujmout. ()

Macejko

Tuctová blbosť s nulovou atmosférou, totálnou absenciou akejkoľvek režijnej invencie a s kvantom WTF hlášok a scén (mojimi osobními favoritmi sú Cage pobiehajúci v medveďom obleku a "Odstúpte od toho bicykla!"). Jediné, čo sa mi celkom páčilo, bol záver, ktorý mal predsa len určitú pôsobivosť. A ešte jedna vec: vidieť herečku kalibru Ellen Burstynovej pobehovať po lúke s pomaľovaným ksichtom bolo naozaj smutné. ()

• Na policejní stanici můžete zahlédnout fotografii Edwarda Woodwarda jako pohřešované osoby. Woodward si zahrál v původním filmu z roku 1973. (Chatterer)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti