Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

blondboss

Celkom zaujímavé romantické postapokalyptické sci-fi, ktoré do seba kĺbi práve atmosféru katastrofy a spoločnosti ňou ovplyvnenej, a jemnú romantickú linku s akčným pozadím. Hugh Jackman klasicky bezchybný a Rebecca Ferguson ako tá správna femme fatale. Vizuálne to bolo úžasné, ale napriek zaujímavému scenáru som z toho nejako neprecitol a emócií sa ku mne dostalo minimum. Takže taký lepší nadpriemer, ale očakával som určite viac. 65 % ()

JasonV

Veľmi to chce byť noirová detiktívka v kulisách Vodného sveta s hlbším spoločenským presahom, bohužiaľ je to scenáristicky aj režijne ťažko nezvládnuté, s otravnými voiceovermi a s mizernou pointou. ()

cerdax2

Velku pekne zpracovane tema vzpominek a navratum k nim, trpi beznymi neduhy jako je velike zjednoduseni (coz by se dalo odpustit), opomenuti, ze pokud podkladem vzpominky je zrakovy vjem, tezko v nem muzeme videt (bez zrcadla) sve temeno (coz by se tez dalo odpustit), ale i vaznymi nedostatky v oblasti pribehu. Ve chvili, kdy se dozvime "jak to vlastne bylo", nezbyva nez si polozit otazku - opravdu by hlavni zaporny hrdiny se poustel do takhle riskantniho a dlouho trvajiciho ukolu, kdyz to byl beznym (silovym) postupem schopen vyresit za jeden vecer ? ;). 60% za krasavice z WestWorldu. ()

srolyma

Phil Marlowe v post-apo romantickém sci-fi. Hodně divoké spojení, ale kupodivu to celkem funguje. V budoucnosti, kdy jsou pobřežní města zaplavená mořem, si bývalý voják vydělává provozováním přístroje na oživování a znovuprožívání vzpomínek. A díky téhle šikovné věcičce se pak hrabe jak ve své paměti, tak i v paměti druhých, aby našel svou ztracenou femme fatale. ()

blazma

Nebudu lhát film se mi moc líbil, zajímavé prostředí a nápad. Jen jsem ho sledoval v době, kdy moje soustředění nebylo nejlepší a tudíž jsem po chvilce úplně ztratil nit o čem ten film vlastně je. Úplně jsem nechápal hlavní dějovou linku a celkově mi ten děj přišel poněkud nudný a zbytečně natahovaný. ()

veverysiak

Táto unikátna kombinácia Chandlera, dystópie, scifi a noir ma celkom dostala, nesmiem opomenúť kvalitné herecké obsadenie zaručujúce prvotriednu kvalitu, fantastickú hudbu s prekvapujúcim prejavom Rebeky a parádne kulisy, skoro mi ten drahokam zmizol medzi hlušinou nezmyselných marvelových balastov, takže 85%. ()

Heywood

Apokalyptické sci-fi s kriminální zápletkou a skvělým obrazem. Herci temně přesvědčiví, ulice temně zalité a nádech Chandlera a Hammetta se prodíral vzpomínkovou místností jako ozvěna ztracené drsné školy. I to pomalé tempo tomu odpovídalo, byť oba autoři by přidali na tvrdosti postav hrdinů i policie. Pokud měl film i páchnout zatopeným ghetem, pak Lisa Joy (nevlastní sestra Christophera Nolana) scénáristka i režisérka se snažila vytvořit spíše poetický a romantický film, než faktickou drsňárnu a pach z filmu tedy neucítíme. Žal filmového Romea ale ano, a to se ve světě, kde se budoucnost jeví jako útrpné přežívání, stává často. Baroni měli být kritikou nedotknutelných, bylo to provedeno s mírou a divák to zřejmě ocení. Ta zešílená mátinka byla obzvláště povedená. Film uvízne v paměti, ale nakonec jej překryjí jiné, protože až tak velkou vzpomínku nevytvoří. Ostudu ale neudělal, na nedělní odpoledne to bylo fajn. ()

rigby

Film ve mě vyvolával hodně rozporuplné pocity. Některé pasáže jsou naprosto úchvatné, až jsem skoro nedýchal. Ale pak přijde pád a nechápu, co se vlastně děje, proč jsou scény jako z jiného filmu a navíc naprosto o něčem. Takový nevyrovnaný a rozpolcený film nechci podruhé vidět. ()

universal

Špatný triky, arabiky, kudly a dýky. Všechno šitý horkou jehlou, bohužel včetně scénáře. Táhlo se to jako smrad a namísto sexappealu, jen zvadlá krása. Mezi herci to nefungovalo a veškerý sci-fi žánr se smrskl na gumový holínky a sluchátka na hlavě. 4/10 Nuda, šeď a Hugh. ()

Kushina

Řekl bych vcelku další zbytečný film na motiv filmu, který tu minimálně ve velké podobě byl již několikrát. Trošku postapokaypsa, trošku láska, trošku "armády"  a příběh je na světě. Stačí obsadit do filmu jednu hvězdu a olalá. Nebýt Jackmana, tak je to o 20 níž, ale každý film musí mít svého hrdinu :) 50% ()

Adaaamecek

Film, který mě opět velmi potěšil. A mrzí mě, že ho warneři poslali takhle k kelu. Zajímavý vizuál, hudební doprovod, zápletka i nakonec herecké výkony. Na Oscary to nejspíš nebude ale postačí to. Co mě ale zaráží je, že poslední dobou dávám filmům čtyři hvězdy. Takže buď se mé nároky na filmy rapidně snižují, nebo kvalita filmů konečně opět po náročném prvním půl roce zvyšuje. Snad se odehrává to druhé. No ale zpátky k Reminiscenci... Byly to příjemně strávené dvě hoďky, které přijemně uběhli. Podruhé asi ne, ale i tak příjemné překvápko. 7/10. ()

Beer11

Po shlédnutí filmu Reminescence, jsem nabyl dojmu, že se jedná o povedenou scifi detektivní zápletku, v nedaleké, podle mě reálné budoucnosti. Příběh je vyprávěn osobitým hlavním hrdinou s tváří Hughe Jackmana, kterému nechybí ani po letech zápal tzv. drajf akčního hrdiny. Film je mixem jistých prvků z filmu Deja vu (česky Vzpomínky) s předvídatelným koncem jako z Repo Mana. ()

hufnagel

Pokus o lepkavú romantiku s pridaním sci-fi pozadia,kde sa to celé rozpadalo pretláčaním slabučkej story,napriek kvalitným hereckým výkonom. ()

Saxos

Vše vystihuje rozhovor "Dokážete mi najít klíče? To záleží jestli jsou ztracené nebo zapomenuté." Zápory: když už město zatopené vodou, tak ještě navíc přidáme vzpomínkový přístroj, kde se musíme také válet ve vodě. Vlastně o vodě raději ani nepřemýšlet. Fungující elektřina v zatopeném městě to je opravdu sci-fi. (Závěr: nedoporučuji. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)