Já už budu hodný, dědečku!

• Československo „Já už budu hodný, dědečku!“
všetky plagáty
TV spot 1

Starnúci herec Theodor Bergner sa v práci správa ako primadona, v súkromí ako dokonalý grobian a cholerik. Všetci ľudia bez výnimky ho rozčuľujú, v lepšom prípade má pre nich len podráždené odvrknutie, častejšie však priame urážky. Navyše je obdarovaný veľmi zvláštnym druhom humoru, vyžíva sa v tom, že privádza druhých do rozpakov. Jedného dňa stretáva vo vlaku akéhosi starého pána, z ktorého sa vykľuje čarovný deduško. A od tej chvíle sa Theodor vezie na kĺzačke nepríjemných situácií. Presne podľa príslovia "Čo nechceš, aby robili tebe, nerob inému", si teraz na vlastnej koži musí vychutnať všemožné trapasy, aké doposiaľ on sám zlomyseľne pripravoval nešťastníkom vo svojom okolí. Dokáže sa napraviť nenapraviteľný a polepšiť nepolepšiteľný muž? (TV JOJ)

evangelik

Slabota. Zcela prvoplánovitá kritika satira na sobectví jež je neslučitelné s morálkou socialistického člověka. No, skoro bych řekl, že Miloš Kopecký to ani moc hrát nemusel... ()

Bohdy67

Vyborna komedie s ukázkou jak by byl svět super kdyby karma fungovala takhle spolehlivě...Role ušitá na míru Kopeckému, který zde exceluje, ostatně tak jako ve většině svých rolí...Pan Pešek v roli kouzelného dědečka je prostě "kouzelný"... 81% ()

Hombre8

Role cholerického a zachtivého egoisty Kopeckému bezesporu seděla na tělo. A vůbec celá tahle autorská Schulhoffova záležitost se hodně povedla, i když to měla být, kvůli Tomanovi a spol, v prvé řadě společenská moralita o amorálních živlech nepatřících do rozvinuté socialistické společnosti poučené z krizového vývoje. ()

Jurator

Tohle se už dneska nenatočí. Poučné, na úrovni a přitom pořád nehorázně vtipné a zábavné. Těžko říct, zda je cholerik napravitelný, každopádně se v tomhe filmu cholerici poznají. ()

tanyya

No nasmala jsem se u toho a Kopecky je proste dobry herec. Samotny tema moralizujiciho dedka pokousejiciho se napravit jednoho cholerickyho herce, uz me zas tak nebavilo. ()

macour

Tento komediální snímek režiséra Petra Schulhoffa je hereckým koncertem Miloše Kopeckého jakožto herce Theodora Bergnera, kterému se jeho hrubiánské chování vůči okolí vrací stylem bumerangu. V mnoha groteskních situacích mu přihrává celá škála hereckých hvězd L. Peškem počínaje, přes F. Filipovského, S. Beneše a D. Veškrnovou konče. Mnoho hlášek z tohoto filmu koluje i mezi lidmi "... to si mám chleba posypat konvalinkama?" "...přinesla jsem Vám oříšky na nervy..." nebo "...líbá Tě tvá kočičkááá..." a "....bla bla bla....!" Prostě milovníkům českých klasických komedií mohu vřele doporučit. ()

ToddB

Dobrý začátek a slabší konec. Nebyla to zase až tak tradiční Schulhoffova moralitka. Co si budeme povídat .... bez Kopeckého by to bylo tak max. za 1 hvězdu. ()

rozalia1

Jednoznačne ide o herecký koncert Miloša Kopeckého. Výborná oddychovka, pri ktorej sa vždy zabavím. Najviac sa mi páči jeho "blábolenie" v televízii a scéna, v ktorej nabrúsený chodí okolo svojho žigulíka a vykrikuje - ble ble ble - ma vždy rozosmeje až k slzám. Má to svoje chybičky, samozrejme, ale ja ich všetky s radosťou prehliadam. Natáčalo sa to koncom 70. rokov a v telke to dávajú doteraz, takže to hovorí samo za seba. ()

Profík

Kopeckému tahle role sedí jako víte co na hrnec. Ostatní role jsou více méně jen k tomu, aby rozehrály situace, do kterých se hlavní hrdina "potřebuje" dostat. Ale vtipné to je a zahrané přesně. 80%. ()

JARDAHONDA

Satirická komedie Petra Schulhoffa vypráví příběh o bezohledném a sobeckém herci, jehož vytrestá a převychová pohádkový dědeček. Postava Theodora Bergnera byla napsána přímo pro skvělého Miloše Kopeckého, který svou roli zahál přímo bravůrně. Trošinku nechápu, tak nízké hodnocení, této vtipem nabité komedie. 85% ()

KeyserSoze78

Herecký koncert Miloše Kopeckého, jeho nezapomenutelný Mizantrop Dóďa Bergner mě dokáže vždycky pobavit. Skvěle napsaná komedie - klasické dílo Petra Schulhoffa. ()

Milonak

Tak jednoduchý příběh a přitom tak zábavný - současní režiséři a scénáristi - učte se!!! Výborní herci, ale mezi nimi jasně vyčnívá Miloš Kopecký - on byl skutečně pan herec a dokázal film utáhnout v podstatě sám. 80% ()

PORTER44

Skvělý herecký koncert M.Kopeckého v roli cholerika který se snaží každému vynadat a uškodit pak se objevý jeho kouzelný dědeček který mu jeho naschvály vrací a on zažívá své naschválnosti a trapasy na vlastní kůži. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)