Volné pokračování komedie Zítra to roztočíme drahoušku, začíná ve chvíli kdy, René Novák přiváží svým taxíkem neteř Bartáčkových Naďu. Obě rodiny jsou stále "na válečné noze" i když v poslední době intenzita vzájemných střetů poněkud polevila. René vnukne rodičům nápad jak dosáhnout toho o čem neustále mluví - rychlého a bezpracného bohatství. Rozhodnou se založit fiktivní klub Nováků, kde každý zájemce o členství musí zaslat jednateli 5 korun zápisného. Horečná aktivita Novákových samozřejmě Bartáčkovým neunikne, ale nemají příliš času zajímat se o co sousedům jde. Kájovi se totiž ozve jeho tetička Rosa z Ameriky a Bartáčkovi začnou přemýšlet jak z tety vymámit tučný šek plný dolarů. Zatímco Novákovi v dědečkově chatrném domku sypou do kufrů pětikoruny od Nováků z celé republiky, Bartáčkovi dostanou dopis oznamující příjezd tetičky. Také oni už mají svůj plán jak přijít k penězům. Jediní, kdo se honby za korunou, případě Bartáčkových za dolarem, neúčastní, je Naďa a René, kteří v sobě našli nečekané zalíbení a možná si dokonce zopakují fiktivní svatbu z prvního dílu, tentokrát ovšem naostro... (oficiálny text distribútora)

Kimon

Jo, pravda, dobrá komedie v době svého vzniku časem vyčichne. Je to jako s parfémem. Trvalá a opakovaně aplikovaná vůně jednoho dne zevšední. Škoda, televizní stanice (zvláště ty komerční) nám pravděpodobně chtějí české komedie tak znechutit opakovanou reprízou, že pak budou mít více prostoru na ty své americké "rádoby" komedie a jiné slátaniny. A navíc: kdo tu dobu nezažil (rozuměj socialismus), nepochopí a nezasměje se. Hold, jiná doba, jiný mrav. ()

BoPo

Nováková, Novák, Nováková, Novák, Nováková, Novák ..... Aj Vám na tom pripadá z odstupom času čoraz menej vecí vtipných a zaujímavých? ()

Tommassi3

"Tak mi pusťte televizi !!" - "Rádi, dědečku, ale teď tam běží pořad pro děti.." - "No, vždyť já taky na nic jinýho ani nekoukám !!" ;) Product placement jednoho z největších televizních držáků, a nakonec vlastně i samotného Filipovského, v Schulhoffově překvapivě slušném sequelu, který navzdory ne úplně funkční a upřímné satirizaci čecháčkovství vlastně bohužel platí za silně nadčasový snímek.. ()

Terva

Česká premiéra: 1. prosince 1980. Natočeno: Československo 1980. Scénář: Petr Schulhoff. Kamera: Jiří Macák. Hudba: Milan Dvořák. CITÁT - Ti mají takovou kliku, že kdyby si koupili trpaslíka, tak jim do rána vyroste a ještě jim umyje auto!.......... CHYBA VE FILMU - Když na začátku filmu poslouchá Naďa Kovalová, za dveřmi Novákových, jak závidějí Bartáčkům barevnou Sonku, tak na výtahových dveřích je číslice 4. Ale v prvním díle se stěhovali do 10 patra. ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Komedie, která mě bavila v podstatě stejně jako první díl (Zítra to roztočíme....). Pana Kopeckého vystřídal Jiří Sovák a přibyl pan Filipovský. Ani jeden tah nebyl podle mého na škodu. Skvěle jsem se bavil a některé hlášky si opakuji dodnes. Hodnotím jako jedničku. 80% ()

roswelll

I pokračování úspěšné komedie Zítra to roztočíme drahoušku si udrželo vysokou kvalitu a herecké výkony jako vždy perfektní. ()

zdepapepa

Další retro recenze na film, který jsem léta neviděl - tentokrát jsem je viděl v krátkém sledu za sebou, tak mohu soudit - kde si jednička vystačila se lstmi, občasným drobným ničením majetku, ale ničím velkým, tak dvojka to otočí až na jedenáctku - lekce angličtiny: scam (n) - podvod, bouda. Tetička scamuje rodinu. Rodina scamuje sousedy. Sousedi scamují půlku republiky Nováků, až potom scamují i jejich potomci. Asi jediný druh podvodu, který se tomu tentokrát vyhnul, je podvádění ve vztahu. Podvádí se pochopitelně i v práci, ať už jde o "strašidýlka" nebo tyče. Občas jsem se zasmál, ale ne tolik jako u předchozího dílu. A závěrečné poučení? Kdo nekrade, okrádá rodinu. Veselý to vzkaz pro diváky. ()

Krt.Ek

Film, během jehož sledování jsem zaplakal, že se nejmenuji Novák. Proč? To víte, často se filmy inspiruji... A to mi věřte, že mně a jenom mně by ta lest připravena soujmenovcům zdárně vyšla. ;-) ()

Praxis

Osobně mám tenhle díl radši než Zítra to roztočíme drahoušku! Je to vtipný a zápletka s emerickou tetičkou je vtipně uhozená (že pánové soudruzi?)Navíc celá plejáda herců v čele s "Janžurkou", Sovákem nebo výtečnou Zázvorkovou. ()

Pierre

Zatímco v prvním díle téhle komedie, mě hlavní čtyřka bavila, ve druhém už mě naprosto iritovala (navíc mi chyběl Miloš Kopeck.) Měl jsem co dělat, abych neusnul. Aspoň že František Filipovský mě trochu pobavil. Ale jinak je tohle pokračování už veskrze zbytečné a trapné. ()

blackrain

Ano, ano, korunka ke korunce když se pěkně nastřádá a pokud se k tomu přidá ještě nějaký ten zaručený fígl, tak to přece hřeje u srdce. Hlavně se moc nenadřít. To je to, oč tu běží. Změna v podobě Jiřího Sováka pro mě byla šokující, ale dá se na něj přivyknout. Jen už není tolik noblesní jako Miloš Kopecký. Ten měl jiné charisma. Taky je Jiří Sovák tak nějak těžkopádnější. ()

topi

Není to taková sada jako Zítra to roztočíme drahoušku, ale pořád se jedná o skvělou a vtipnou zábavu. Miloše Kopeckého v roli Evžena Nováka vystřídal Jiří Sovák a nějak výrazně to nevadí, ikdyž Kopecký byl přece jen o něco lepší. Klasická komedie z pera Petra Schulhoffa. ()

L_O_U_S

Taky poměrně slušný film. Výměna Miloše Kopeckého za Jiřího Sováka mi nijak nevadí. A Luděk Sobota coby detektiv má taky říz. "Nechcete strašidýlko? Jsou z dovozu a nebudou." (99.) ()

Fanucci odpad!

Komedie čerpající humorné situace ze spíš smutných rysů české povahy - vypočítavosti a malosti - mne vážně moc rozesmát nedokáže. Spíš mě strašně irituje. Tak moc, že i tu jednu hvězdičku, kterou by si asi zasloužila, jí s čistým svědomím upřu. ()