Dan OBannon - spoluautor filmu Vetřelec, Total Recall a Životní síla ve svém režijním debutu ještě stupňuje míru hrůzy a přináší "stylově natočený... morbidní film" (Roger Ebert, Chicago Sun-Times)! Clu Gulager (Tapeheads), James Karen (Mulholland Drive), Don Calfa (Necronomicon) a Thom Mathews (Peacemaker) se představují v hlavních rolích filmu, který je plný strašidelných scén, úchvatných vizuálních efektů a stále narůstajícího napětí! Zaměstnanci skladu s lékařským materiálem nešťastnou náhodou oživili mrtvolu. Jejich pokusy ji znovu "zabít" končí neúspěchem. Mrtvola žije i po rozřezání na kousky a její chuť na "živé mozky" jenom roste. Nakonec se jim podaří hýbající se části těla spálit, ale popel se rozptýlí po blízkém hřbitově a z hrobů jako na povel vylézají další masožraví zombie! (Bontonfilm)

Bauer

Holy shit!! Mám hodně rád filmy o zombie a tento je opravdu velmi povedený. Tak tento film je dost cool. Když vemu v potaz, že je to z roku 1985, tak ve své době to musela být skělá záležitost. A co v dnešní době? Dneska už bych řekl, že je to klasika žánru a jednoznačně kult, který by měl vidět každý filmový fanda. Od začátku do konce výborná atmosféra a především jsem nenašel žádné hluché místo. Posledních 20 minut mi docela stoupl adrenalin do krve, protože jsem plný napětí a strachu sledoval, co se bude dít dál. Byl jsem potěšen, jelikož jsem se dočkal i pár nechutných a krvavých scén, což já taky rád. Překvapili mně mladí herci jejichž výkony jsou opravdu dobré.Trošku co mi kazilo celkový dojem, tak byl konec, jako kdyby scénáristé nevěděli jak to ukončit. Zvolil rychlou variantu a moc se to nepovedlo . Kultovní záležitost ()

JASON_X

Přiznám se, že o existenci tohohle skvostu jsem neměl ještě před pár dny vůbec tušení. A kdybych občas nešmíroval profily a komenty ostatních uživatelů, asi by to tak ještě dlouho zůstalo (a to by byla škoda). Určitě jedna z nejlepších horrorových komedií, kterou jsem viděl. S nezaměnitelnou osmdesátkovou patinou a s výbornými, i když mně neznámými herci (nejvíc se mi líbil patolog). Scénář, herecké projevy i duch filmu jsou punkově šílené, takže mizerné levné triky nejsou v tomhle případě vůbec na závadu, ale naopak sednou jako ulité. Spokojenost. More brains! ()

Morholt

Nevzpomenu si na jiný film, kde by zombie mluvily a měly smysl pro humor. :D Jak se řiká u nás na hřbitově: "Mozkyyyyy!" :D 80% ()

Mordenroth

WTF?! Pre mňa zatiaľ najhorší „zombie film“, aký som kedy videl. Miestami som reálne uvažoval nad tým, že dám odpad! Od hororu a dokonca aj od komédie to má veľmi ďaleko. V neposlednom rade to má však ďaleko aj od dobrého vkusu. Nechápem všetky tie superlatívy a pozitívne reakcie na tak úbohý film. ()

Richie666

Tento film je nelehké hodnotit, hrozně totiž záleží na tom, z jaké strany jej uchopíte. Nutno říct, že horor to není ani náhodou, protože scén s napjatější atmosférou, která by se tomuto žánru alespoň přibližovala, je pramálo, a ke komedii, u které byste se nasmáli, to má taky hodně daleko. Kompulzivně inteligentní zombie toužící po šťavnatých mozcích však spolu s jednoduchým, ale důvtipně promyšleným scénářem, zaujmou divákovu pozornost natolik, aniž byste se na vteřinu nudili. Plus přitom zcela jistě představuje kratší stopáž. Je to sebeparodické, morbidní a béčkově provedené, ale hlavně hodně zábavné a nápadité. Super oživlá půlka psa. Na tu dobu film překvapuje také vyholeným přirozením zúčastněné punk-slečny. Z už tak dobrého (avšak chvílemi až příliš nadsazeného) hudebního doprovdu vyčnívá jeden opravdu výborný motiv. S koncem se scénárista rozhodl nepárat a udělal dobře. Celkově se jedná o skvělou zábavu. ()

Katullka

Tímto filmem pochopíte celou tu šarádu okolo kultu zombie. "Braaaains" a člověk se baví od začátku do konce! /// 39. LFŠ UH 2013 ()

Terva

Miluju tyhle začátky : CITUJI - Události zobrazené v tomto filmu jsou všechny pravdivé, jména postav jsou skutečné, jména lidí a organizací jsou taky skutečné.......... Drama natočené Danem O´Bannonem začíná kousek od márnice. A sousední hřbitov dodá maso pro náš snímek. Spálením živé mrtvoly započne skázu. Plyn unikající z komínu márniční spalovny se dostane na hřbitov. Mrtví ožijí. CITÁT - Čerstvej mozek.......... Jeden z těch filmů, kde chodící mrtvoly nejsou žádná pomalá béčka, ale akční běhající ukecaní ďáblové. CITÁT - Ještě víc zdravotníků.......... Povedený hudební doprovod, který má na svědomí Matt Clifford, dobré masky a některé humorné scény, dají do hromady povedený horor. Ve filmu zazní The Damned se songem Dead Beat Dance nebo The Cramps se songem Surfin Dead. http://www.youtube.com/watch?v=OMop2Uoppbw ()

m.krudenc

Nejklasičtější, nejzábavnější zombie film z let osmdesátých. Film s geniálním jednohlasným dabingem. Je to opravdu skvělá legrace, nemá chybu. Kdo to křičí za okny, no přece živí mrtvý z hřbitova, no prosim, to nemá chybu. ()

liquido26

80. léta v celé své "kráse" :-) Skvěle ujetý zombie horor, který naštěstí vůbec nectí stereotypy Romerových filmů, takže je to pořádná zábava. ()

PauloZ

Oldschoolovka každým záběrem, zleva do prava, zprava do leva, z hora dolů a z dola nahoru!! Nehorázná kravina, která ale baví, gumový panáci alias oživlé mrtvoly, bo herci z bílým makeupem :-)). Jediná dobrá mrtvola je dole ve sklepě, co vylezla s barelu. Černoch překvapivě neumírá poslední, zato nahatá krasotinka jedna z prvních, aby si následně mohla pochutnat na nějakém tom policistovi. Finálové embargo, vrtulník a konečná mina! Všecko špatně, černota, syrovost, smrt všem a celé to nádherně zdobí kytarové rify, nebo diskoškové dupy 80tek! Tohle je dobrá komedie, ale dobrá je za 3 :) ()

Astaroth12

Film bol podla skutočnej udalosti, tak to by som sa mal asi začať báť. Hneď od začiatku film ukazuje, že bude hrať hlavne na cynizmus, čierny humor a grotesku. Bláznivá výprava do sveta zombie,a je jedno z ktorého roku to je, ale hlavne, aby to malo mozog. Parádna šou a v hlavnej roli sú hladné a mierne ukecané zombie. Musíme myslieť to je pasáž z filmu, tak hlavné postavy vôbec nemysleli, lebo sa dopúšťali veľmi veľa chýb a tých nelogických scén tu bolo viacej, ale neprekážalo mi to, lebo som sa bavil. Ale som prekvapený, že okrem srandy, to malo aj napätie a po krvavej stránke niet čo dodať, proste paráda. Hudba bola parádna a k tomuto filmu sa hodila. Aj masky boli tiež podarené. Je to starší film, ale jeden z veľmi kvalitných zombie filmov a ktorý je medzi zombie horormi, ktoré pravidelne pozerám . ()

schizmo

Klasické reprezentační béčko se všemi svými kladnými i zápornými atributy, ikdyž musím uznat, že úsměv až smích lehce převládal :). ()

Zayl

Povedený přírůstek se zombie tématikou, jenž se nesnaží být ani tak hrůzný, jako spíš nápaditý a vtipný. Hned na první pohled je vidět, že Návrat oživlých mrtvol se nebere příliš vážně. Námět vlastně není nikterak složitý, ale za to dokáže dobře objasnit danou problematiku. Navíc splatterový humor z filmu doslova čiší. Vážně..., co slovo to perla, což dohromady tvoří sebeparodický korpus, který nenechá diváka ani na chvilku nudit. Zombíci zde mluví, běhají a náramně umocňují celou koncepci, která na zvedená klišé nepřihlíží. I když na první pohled vypadá Návrat oživlých mrtvol jako béčkový film, je tomu právě naopak. Ve výsledku parádní crazy jízda s výborným hudebním doprovodem. ()

fcreading

The Return of the Living Dead je poctou k starým hororom na zombie tému. Veľmi vzácny film, je dobre okorenení čiernym humorom a gore. Je úspešný nielen vďaka humoru, ale aj kvôli tomu, že sa neberie príliš vážne. PS: Kult, ktorý má v mojom srdci veľmi špeciálne miesto... ()

RasputincZ

Slabota. Není to ani zdaleka tak vtipné a originální jako Braindead a dost mi vadila absence výraznějších gore efektů. Brutální a vtipné momenty by se daly spočítat na prstech jedné ruky nešikovného řemeslníka. Za pár hlášek ,,cejtím tvůj mozek" aspon dvě hvězdy. Možná je škoda, že jsem viděl údajně prostříhanou verzi z MGM. ()