Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Sharlis odpad!

Witcher bojuje tak, ze lieta po stromoch boze, az mi ukapla slza. Prva prisera hned hentai chapadlo, cernoskovia pre neutralitu postav a postavy najpatetickejsie stereotypy (ulisny kral, mudry elf atd..), Vesemir jak mlady Brad Pitt s vlasmi zrobenymi... trapas, ale chapem, ze zarobit treba nejak. Dal som pol hodinu potom som sa na to uz nemohol kukat. ()

Merenre

Tak co 3* nebo 4*? Atmosféra funguje, akce taky. Jak je u Netflixovem zvykem, scénář je horší a příběh je protkaný berličkama, pospojovaný z osvědčených klišé. Trochu vopruz, ale aspoň to odsejpá. A postavy jsou opět kámen úrazu. Neživé a nevěrohodné. Šablonovité. Některé úplně zbytečné. Ale i tak je to fajn fantasy, ani jsem od Netflixu nečekal nic propracovaného - krev stříká a funguje to. Jo, ujde to. ()

BlackAdder87

Jako nezaujatý sledující bych dal za 3* ale jako fanoušek zaklínače musím hodnocení snížit, protože tohle "veledílo" má se zaklínačem pramálo společného, jmenovat se hlavní postavy jinak, tak bych snad ani nepoznal o co se jedná. Jestli jsem u hraného seriálu brblal, tak oproti tomuhle jsou všechny jeho nedostatky jen kosmetické drobnosti. ()

Veber

Líbila se mi animace i příběh. Na rozdíl od seriálu, kde jsem tak do půlky přemýšlela, zda to nevzdám se mi toto líbilo opravdu hodně. A Vesemir je fešak:-) A přijde mi vtipnější než seriálový (hraný) Geralt. ()

Adaaamecek

Wow, anime styl zaklínači fakt sedí. Po trailerech, které jsem neviděl fakt překvapení. Příběh tvůrci trefili doopravdy dobře. Nazval bych to o hodně více dostupnější než původní seriálový zaklínač a možná i nový vstupní bod do světa zaklínače. Zkrátka velice příjemné překvapení, které má v průběhu psaní recenze 88% a jako lákadlo a výplň na druhou sérii zaklínače fakt bomba. 7/10. ()

Karbos

Nevím jestli za to může ta dnešní 🐒, kterou mám ale takhle se na mě může panečku, výborný, nadupaný animák, který má i dobré dialogy, nemá ani o minutu víc než musí a rozhodně to nebylo pro děti.....tahle verze mě bude bavit víc, než filmový seriál. Už se těším na další díl... ()

SamGee

Na základe knižnej série Andrzeja Sapkowskeho bolo vyprodukovaných viacero príbehov  vo všetkých možných médiách, videohrách, komiksoch, hraných seriálov. Najnovším prírastkom je anime film The Witcher: Nightmare of the Wolf od Netflixu. Po prvýkrát sme mali možnosť nahliadnuť do sveta zaklínačov z pohľadu Geraltovho učiteľa Vesemira.       Predtým, než sa stal Geraltovým mentorom,  bol v mladosti nerozvážnym zaklínačom, ktorý lovil beštie za peniaze a  nedbal o starosti iných. V najnovšom dobrodružstve čelí vlastnej minulosti a súčasne odkrýva temné tajomstvo o zaklínačoch.   Tohtoročná snímka predostiera viaceré dejové línie – čarodejníci sa začínajú obávať zaklínačov, v kráľovských lesoch Kaedwenu sa hemžia krvilačné príšery a zaklínačske remeslo postupne upadá.  Akokoľvek sú tieto dejové linky úderné, trpia výraznými problémami. Sú nedostatočne rozvinuté, hádžu na nás enormné množstvo informácii a zaujímavé postavy ako čarodejnica Tetra a elf Filavandrel majú malý priestor na rozvoj.  Chápem zámeru tvorcov snažiť sa do filmu napchať všetko, ale u divákov to spôsobuje zmätok. Filmu by prospelo pol hodiny navyše, aby sa príbehové odbočky prirodzene vyvíjali. V tomto chaose vyčnieva hlavná dejová linka zameraná na hlavného hrdinu. Ukazuje nám nielen jeho bitky, ale aj scény z minulosti, v ktorých sa diváci dozvedia, čím si musel Vesemir prejsť. Popri flash-backoch funguje aj romantická linka medzi Vesemirom a jeho láskou Illyanou.  Čo by to bol za príbeh o zaklínačovi bez fantastických súbojov? Akčné scény sa neštítia ukázať brutalitu a ponúka divákom ohromujúce momenty, v ktorých Vesemir predvádza šermiarske umenie. Z akčnej stránky najviac vyniká finálna bitka medzi zaklínačmi a monštrami. Táto krvavá sekvencia by sa kľudne vyrovnala  bitkám z anime seriálu Castlevania.                                     Vesemir  patrí medzi najlepšie aspekty tohto filmu. Chrlí drzé poznámky, vie sa oháňať proti  netvorom a dobýva si publikum svojou charizmou. Je zaujímavé u neho vidieť, ako sa postupom deja mení z arogantného mladíka na zodpovedného človeka. Hlavnú postavu poľudšťuje šľachtičná Illyana. U nej si diváci užijú ostrý humor a spoločné scény s Vesemirom. Popri hlavnej dvojici sa zastaví na slovo Vesemirov učiteľ Deglan, u ktorého som nečakal prekvapivý zvrat. Je mi ľúto čarodejnice Tetry a Vesemirových priateľov. Podľa môjho názoru tvorcovia nevyužili naplno ich potenciál.   Samotná animácia je úchvatná.  Dodáva snímke štýlovosť, dravosť a v neposlednom rade originalitu. Keď sa spojí s akciou, vytvára nezabudnuteľné momenty.  Spomeniem aj dizajn netvorov, ktorí  ľahko vystrašia divákov. Animátori zo štúdia Mir spravili dobrú robotu.  Okrem špičkovej animácie boduje soundtrack. Keď príde na obrazovku napínavá scéna, hudba úspešne graduje atmosféru.       The Witcher: Nightmare of the Wolf trpí unáhlenosťou dejových liniek a nedostatkom priestoru vedľajších postáv, ale nedá sa jej uprieť snaha ukázať divákom svet zaklínačov z iného uhla pohľadu. Film osloví divákov známymi postavami, komplexnými témami, krvavými bitkami, desivými protivníkmi a skvelou animáciou. Fanúšikovia štýlu anime a žánru fantasy si okamžite obľúbia túto snímku. Dúfam, že Netlifx prinesie aj v buducnosti podobne projekty.     Príbeh: 6/10, Postavy: 7/10, Hudba: 7/10, Akcia: 9/10, Animácia: 9/10, Celkovo: 8/10. () (menej) (viac)

Scaevola

Poetice japonských omalovánek jsem nedokázal porozumět, tudíž mi není úplně jasné, proč do nich přemalovávat polskou fantasy. A platí to dvojnásob, pakliže se veškerá akce změní na přebarevnou spršku jisker, cákanců a oblak, v nichž by se pomalu ani zaklínačské reflexy nevyznaly. Na druhou stranu nutno říci, že vrstevnatý příběh o monstrech a s nečekanou milostnou zápletkou byl více než nosný, takže přestože mne forma zklamala, obsah a vyznění protentokrát vše zachránily. Snad bude mít druhá série kmenového příběhu vyšší ambice. ()

Ronkar

Celkově jsem čekal, že to bude horší. Ale uteklo to bez větších škobrtnutí. Sice je to universum v rámci Netflixu dost pokřivené a magie i souboje jsou děsně přepálené, jak už to u anime bývá, ale zase se na to pěkně kouká. Akce je dost. Především finální fight je skvěle animovanej. Hudba obstojná. Animace ujde. Příběh průměr a na to, že jde o R záležitost (místy dost krvavé) jsem byl překvapený, jak stupidní jsou některý dialogy. Především v první půlce je Vesemir nesnesitelně debilní charakter. Alespoň, že ke konci se trochu napravil. ()

Modular

Zaklínač: Vlčí sen je podle mého názoru skvělé vytvořená adaptace světa Zaklínače pana Sapkowského, která, ačkoliv není podle knih, obstojně funguje jako prequel. Příběh je dobře napsaný a animace je přímo famózní. Krom pár klišé a menších plotholů by se dalo říci, že se film povedl, i když se jedná pouze o produkt hypu netflixové adaptace. ()

Vasourek

Tak to jsem necekal, mel jsem k tomu strizlivy ocekavani, ale z lehce rozpacitych prvnich minut, kdy jsem se bal plytkeho pribehu, se mi dostal uzasnej prequel s krasnym promyslenym pribehem, s nekolika zvraty, skvelou animaci, hudbou a neustalym pomrkavanim na fanousky Zaklinace. Uprimne bych to rad videl i hrany. Pokud si druha rada serialu vzala to dobry odsud, rozhodne je na co se tesit. :) ()

UncleMorty

Vesemirův prequel k Witcherovi je ve spojení s grafikou Castlevanie doslova parádní, kam se na něj hrabe Geralt. Bylo super vidět doby, kdy Kaer Morhen kypěl životem a celý příběh o intrikách, politikaření a skupině zaklínačů skvěle zapadá do světa sapkowského. Něco takového potřebujeme znovu! ()

vaclav.g.kar

No ty kráso.. tohle mohlo dopadnout jakkoliv, ale dopadlo to senzačně.. naprostá jízda od začátku do konce 🐺 určitě to nedělá ostudu, ba naopak. Musím tedy uznat že Witcher je moje srdcovka. Takže mám trochu zkreslené představy. Je to i hodně drsný a krvavý, zároveň vtipný a nádherně animovaný. Dávám nádherných 85% a doufám že krom seriálu se občas dočkáme i dalších podobných filmů. Smekám. ()

Seffi

Akčně přestřelené. Tady byl zaklínač jak bojový mág. Příběhové strohé. Škoda, že nebyl více rozvinutý děj u přeměny dětí na zaklínače. Animace mohla být detailnější. Přece jenom je pravidlem, že u animovaných filmů je více detailů než u seriálů. Hodně velké mínus je anglický dabing, který je u animáků proslulý svou plochostí, bez emocí. Takticky umístěná scéna na závěr s oslovením kluka pro fappovací fanoušky zaklínače, aby tomu napálili hned 10/10 :D 45% ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)