The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

Hemlock

Velicé povedený kousek. Z potápění mám obrovský respekt, takže jen samotné prostředí a atmosféra ve mě vyvolalo kýžený efekt a zbytek jen dokonala povedená kamera a zvuk. Rozhodně mohu doporučit, protože mezi současnou hororovou produkcí je The Deep House vítané zpestření. ()

Pitryx

Tak za mne 95 %. Poslouchat hudbu pod vodou je prasárna a vadilo mi to i když to bylo jen chvíli. Jinak nemám co dodat. A musím přiznat že hodnocení ovlivnilo prostředí a to, že mám potápění a filmy o něm děsně rád. Ne všechny samozřejmě ()

Hyperbolic

Krásně natočený komorní francouzský horůrek. Práce s kamerou a podvodní prostředí se jen tak někde nevidí, a zde z vody tvůrci vyždímali maximum. Baráček skoro jako bludiště  a řádně strašidelný. Některé scény byly hodně disturbing, jumpscarů pomálu, ale o to intenzivnější a celé to bylo umocněno neustálým odpočítáváním kolik zbývá kyslíku. Potápět se asi hodně dlouho nebudu. ()

koblenzer53

Po tomhle mám náladu si okamžitě vzít neopren a jít něco objevit, třeba Nema, nebo něco horšího. Výlet, objevování, příroda, opuštěná budova a nakonec zatopený dům, paráda. Konečně něco, co mě dokázalo udržet očima na obrazovce v napětí. Ale musím říct, že tam bych osobně asi zůstat nechtěla.. Ke konci sem se trochu pousmála, ale mě se tohle fakt líbilo, slušný.. 👍 ()

Binne

Skvělý nápad na snímek, v němž je špatně úplně všechno. Omezený čas, postupná ztráta vzduchu bez možnosti uniknout a navrch strašidelný dům potopený v 50 metrech v temných vodách. Manželský pár se vydává do této temnoty aby nasbíral nějaké fanoušky na sociálních sítích, doplnil si dávku dopaminu a získal nějakou prvotinu. Ocitáme se s ním ve frustrujícím a klaustrofobickém dobrodružství, které zcela mimořádně využívá ohraných horrorových klišé, za to si umí pohrát s atmosférou a místy je narůstající napětí téměř neúnosné. Příběh domu, který hraje hlavní roli je poměrně jednoduchý. Snímek by byl úspěšný i jako podstatně jednodušší, jelikož je nápad prostě dobrý. Umím si představit, že by byl dům prostě jen "strašidelný" a tato informace zazněla pouze někdy na samém začátku, že by ve snímku byla řada horrorových klišé a stejně by to fungovalo. Autoři ale film povýšili na úplně novou úroveň a jsem velmi ráda, že snímek neutekl mé pozornosti. ()

Charvy.666

Obrovská natěšenost kterou vystřídalo menší zklamání. Zcela zbytečný a trestuhodně nevyužitý úvod na Ukrajině už mne malinko znejistil. Naštěstí po ponoru do hlubin jezera atmosféra zhoustne a film dostane otáčky(sice tak na půl plynu ale i tak lépe než většina pokusů o horory). Takže když pominete věci jako plovoucí svícny a trochu odfláknutý konec, dostanete duchařinu v nezvyklém prostředí ale s nevyužitým potenciálem. A ty dialogy, no to raději nechám být... 65% ()

B3n

Po zhliadnutí filmu a ohodnotení som si nechal týždeň na rozmyslenie, či ho nezmením. Nie je treba, je to atmosférická pecka, pobyt pod vodou je strašidelný sám o sebe, tu je to ešte okorenené... Takže found footage žáner sa nám presunul pod hladinu. ()

Renswo

The Deep House : myslel som si že opäť pôjde o “strašidelný dom “ kde budú ľakačky typu duchovia zombíci alebo niečo podobne . Bol som milo prekvapený , keďže mi vyhovuje kamera z prvej osoby a GoPro či Drony , som si dosť poslednú dobu obľúbil . Ak by tento dom bol nad hladinou asi by ten film dostal hodnotenie 1hviezdičku . Práve to že sme pod hladinou tak film naberá na vyššej atmosfére . Začína byť dusno , úzko , klaustrofobicky a zadržiavanie vzduchu sa stane minimálne na 30’min. raritou pre diváka . Veľmi dobrá myšlienka aj keď časom príbeh stráca na sile . No určite film stojí za pozretie a veľké plus za niečo opäť nové. ()

J.Mayen

Nejsem fanouškem rychlých a rozblikaných věcí. Jinak mi film přišel naprosto v pořádku a duchařský scény pod vodou mi přišly naprosto dokonalý. Nebýt těch chatuckých scén , kde člověk neviděl naprosto nic, tak by ch hodnotil 5. ()

xxmurphyxx

Žiarivý príklad toho, že mať len dobrý nápad nestačí. V mojom rodnom meste máme priehradu, nie že by som frajeril a v nej máme zatopenú dedinu, to už frajerím. Ja som slabý plavec, to rozhodne nefrajerím. Občas keď som sa šiel prejsť po jej brehu sám alebo v spoločnosti, dámskej, to už robím ramená, ma okrem predstáv blížiacej sa outdoorovej fajky napadlo, aké by to bolo potopiť sa na dno priehrady a len tak bezcieľne sa premávať pomedzi všetky tie zatopené budovy. Pre mňa ako suchozemskú krysu mrazivá a zároveň fascinujúca predstava. Preto dokážete pochopiť moje nadšenie keď som sa dozvedel o horore The Deep House, ktorý som pôvodne mylne pokladal za prológ k mojej obľúbenej dramatickej sérii The Deep Anal. A o to viac musíte pochopiť moje sklamanie a frustráciu z výsledného produktu. Čo z dobrého nápadu, keď s ním tvorcovia nevedia pracovať, nevedia ho uchopiť a zmysluplne zrealizovať. Film má úbohých 76 minút, čo je aj na horor žalostne málo. K tomu prvých cca 20 minút slúži na rozbeh a ako také spoznanie hlavných postávav a vzťahu medzi nimi. Ďalších cca 25 minút tvorí budovanie atmosféry, príchod do zatopeného domu a jeho skúmanie, čo patrí medzi to najlepšie. A potom to ide celé do sračiek. Po zhruba trištvrte hodine sa na plno ukáže, že tvorcom došla vízia ako ďalej v budovaní atmosféry a gradovaní napätia  a preto sa nezmôžu na viac ako pár lacných lakačiek z ktorých má divák aj tak veľké hovno vďaka tme a parkinsonom trpiacemu kameramanovi a lacným scénam, ktoré navyše v pár momentoch pôsobia nechcene trápne. Za mňa fatálne zlyhanie. Našťastie je to nejakých 25 minút do konca, takže sa to dá pretrpieť. Ale hrať sa na slepú babu v zatopenom baráku s bandou olezlých utopencov ( tým nemyslím to jedlo ), ktorých smrtiace kombo spočíva v capkaní rukami po vašej gebuly je asi tak adrenalínové a hororové ako spievať liturgiu v spolku nepočujúcich. Kruto premrhaný potenciál. ()

srolyma

Pár milovníků starých opuštěných domů už všechny strašidelné budovy na souši prozkoumal a tak se vydává pod vodu zkoumat zatopenou vilku. Naneštěstí pro ně vilku obývá strašidelná rodinka vodníků a ta je z nečekané návštěvy tak nadšená, že náš milý páreček průzkumníků už nechce pustit zpátky nad hladinu. Nikdy. Díky ruční kameře a temnému podvodnímu prostředí je to hlavně v akčních scénách dost nepřehledné, ale jinak je to slušný horůrek. ()

Maneken

Jejej. Tak tohle mě příjemně překvapilo. A vlastně jsem byl našponovanej celou stopáž. Atmosféra skvělá, a to že to bylo pod vodou, čímž vzniká mnoho omezení mě bavilo ještě víc. Skvěle natočený. ()

Karin00

Tak nepříjemné pocity, ta atmosféra...... neskutečný film......nejlepší začátek jejich ponoru......takový strach a napětí ()

Naghavi

Netradiční a trochu mokrá lokace pro klasické strašení v domě...Ale to je hlavní trumf filmu...Napínavé až na půdu, ale dojem kazily podvodní dialogy ústřední dvojice. ()

brasek

Po nevýraznom začiatku na Ukrajine sa príbeh z ničoho nič  presunie na juhozápad Francúzska. Až v zatopenom dome príbeh dostáva patričnú atmosféru, exteriéri sú krásne, tajomstvo domu sa odkrýva. Žiaľ "satanistickí vodníci" nie sú nejako strašidelní, mal som pocit že príbeh sa mení na frašku. Finále snímku sklamalo, prakticky pokazilo celý film. ()

Kushina

Dobrý horor, který mohl vytáhnout něco málo víc, ale v tomto stylu to bylo dost solidně podané. Underwater horor točený kamerou prostě neměl moc chyb a docela překvapil, i když duchové občas byli až moc okatí. 65% ()

veverysiak

Značne nesympatickí aktéri poväčšine čumiaci do zasraných škatuliek, omieľajúcich nezmyselné technické spojenia o zaznamenávaní reality pre podobne trafených pošahancov, a ktorých vlastne ani nebaví prežívať skutočný život, lebo ich cieľ je mrte lajkov vo virtuálnom priestore, k tomu prisprostastý scenár a strašne zlé spracovanie, jediné, čo stojí za to je fakt, že zgegli, teda aspoň dúfam, takže 15%. ()