"Nahý v trní", "Hry lásky" a "Věrnost". První povídka vypráví o muži, kterému pes během jeho koupele v řece sebral veškeré oděvy. Ve druhé povídce maluje profesor na penzi biblický výjev Zuzana a starci. Ve třetí povídce zahyne pes Argoš, když brání milovaného pána. Tyto povídky připravoval ještě před odchodem do emigrace režisér Vojtěch Jasný. Po jeho odchodu převzal projekt Evald Schorm. (oficiálny text distribútora)

Stegman

1. povídka (němá groteska) je divná, ale tudíž aspoň jaksi zajímavá. A navíc je krátká a občas i trochu zábavná. 2. a 3. povídka působí sice také divně, ale na to, aby víc zaujaly, jsou příliš dlouhé, nezábavné a bez pořádné pointy. Herci jsou fajn, ale co je jim to platné, film neutáhnou. Ten se táhne sám. Jak smažák. (první přirovnání, co mě napadlo) ()

jitrnic

První povídka je podivná, ale naštěstí krátká, druhé dvě jsou podstatně lepší, v povídce Hry lásky září Josef Hlinomaz, ve Věrnosti duo Brodský-Prachař. ()

vitekpe

Ja s tim Evaldem asi nebudu kamarad nikdy. Ani tento tri-povidkovy filmy se u me nedostal z podprumeru. Prvni povidka vypada jak nevtipny stredoskolsky humor, druha je od zacatku prilis jasna a pruhledna (tudiz nudi), a treti je celkem zabavna, aneb Brodsky a Trautenberk Prachar se tak dlouho hadaji o psa az to spatne dopadne... Je to sice jakoby trochu poeticke, ale mnohem vice nudne. ()

Bohemák

Nečekaný zážitek. Jako kdyby Fellini dostal za úkol udělat něco v našich podmínkách. Tím mám namysli hlavně druhou povídku s geniálními Hlinomazem a Růžičkovou. ()

rerabinka

Atmosféra a depresivní nádech povídek mi absolutně nevyhovoval, ale možná jen momentální stav. Každopádně mi jako výsledek vycházelo, že pejsci jsou chudáci, že mají za páníčky lidi.. Nechápu zařazení mezi komedie. ()

MickeyStuma

Psi jsou našimi nejvěrnějšími společníky a mohou nám nabídnout nekonečnou lásku, podporu a společnost. Jsou vždy připraveni nás potěšit, udělat nám radost a svou hravostí v mnoha situacích i pěkně potrápit. A právě o vztahu lidí a psů pojednává tento povídkový film, který zkoumá vztah lidí a psů bývající často složitý a ambivalentní. Natočen je v poetických a melancholických obrazech, které dokreslují atmosféru lásky a věrnosti. Je také použít ojedinělý typ humoru, což příběhy uvolňuje a činí je přístupnější. Režisérský styl Evalda Schorma se nese v jednoduchosti s minimalistickým přesahem, nevynechávajíc důraz emocí. Jedná se o pozoruhodné a neopakovatelné filmové dílo, zohledňující sugestivní a hluboký pohled na lidskou a zvířecí duši. Pro pejskaře je snímek povinností, neboť ve svém smyslu příjemně pohladí. ()

Amonasr

Tři nevyrovnané filmové povídky. Zatímco první byla poněkud křečovitou a za vlasy hodně přitaženou novodobou němou groteskou, druhá měla svérázné poetické kouzlo a byla ze všech tří nejpovedenější, poslední pak vyzněla dost rozpačitě. ()

Rattlehead

První povídka velmi zábavná a asi i nejlepší - pět hvězdiček. Druhá povídka zajímavá a rovněž zábavná - čtyři hvězdičky. Třetí trochu slabší, ale ucházející - tři hvězdičky. Celkově milé překvapení, opět nezbývá než poděkovat stanici CS film, že tak pečuje o mé další filmové vzdělávání. Trio Schorm - kameraman Kučera - výtvarnice Krumbachová vytvořilo povedené dílo, které stylově ještě patří do let šedesátých, ale vzniklo již o desetiletí později. P. S. Zatím můj nejoblíbenější Schorm. ()

Havala odpad!

Nechutný pohled na Hlinomaze po boku Růžičkové, Kostelka prostě hrát neumí, nevím, pro mě absolutně bezcenný film. Povídková forma není nic jiného než opakovaná nuda. ()

Pitryx odpad!

No, ještě že jsem byl upozorněn na to, že jde o komedii. Já sám bych to skutečně nepoznal. Zvláště u třetí povídky jsem se "válel" smíchy skoro stále. Nudná ptákovina. 201206139553/9728 ()

gizi

Nádherný film od samého začátku až do konce. Krásně hravé, poetické. Výborné skloubení kamery, hudby a režie. Po všech stránkách výjimečný film, dle mého názoru nedoceněný. Je mi potěšením, že při 232 hodnoceních s celkovým výsledekm 66% mých 5* (90%) hodnocení pozvedlo na 67% (tak uboze málo). 18.5.2013. ()

J.J.1972

3x slušne natočená blbosť vo forme troch grotesiek, s vynikajúcimi hereckými výkonmi hercov (Babka, Hlinomaz, Brodský, Ružičková, Prachař, Kostelka)... neherci ako vždy kazili celkový dojem (najmä dedovia v "Hrách lásky"). ()

PORTER44

Dost trhlé povídky,z těch třech pro mě nejzábavnější kde je Hlinomaz malířem,Růžičková jeho společnicí a Kostelka zloděj psů.Chvílemi docela humorný a občas psycho. ()

milos.bradik

Toto se mi moc líbilo. Každá povídka je jiná, ale líbili se mi všechny. Václav Babka jako hlavní hrdina první, prakticky němé, povídky je perfektní. Druhá povídka je herecký koncert Josefa Hlinomaze, který se v ní "vyřádil" i jako malíř a třetí povídka je spíše smutná a je o psí věrnosti, opět s výbornými hereckými výkony Vlastimila Brodského a Ilji Prachaře. ()