Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

blackkocour

Dána do každého filmu! Bez prdele, Dáni jsou zkrátka v té evropské žumpě, prostě machři. Pokud tomu bude vždy kralovat Mads, zaručeně se mužem spolehnout, že se to na ty Oskary, v pořádku donese!! Dánská Liga spravedlnosti, s úplnýma tlustýma asociálama, kde se počet ženských členek, spíše střídá v kontaktních dioptrií, a ještě k tomu plus připočítáme velkého šíleného cholerika, co radši dá víc pěstí, než mačkání do klávesnic, a šifrováním hackerských zabezpečovacích kvót. No, to by mělo být asi všechno, ale počkej si, já bych málem zapomněl na Madse.. jo normálka. Hraje prostě klasického ustaraného tatínka, co má už pár životních rán za sebou. Taky se mi líbí, že se nenechá jen tak vyprovokovat, a prostě jde do toho pohlavě jak bejk. Každou chvíli dá někomu do rypáku, jednou rukou rozdělá pračku na součástky. Džentlmeni ještě nevymřeli. ()

Hollohlaway

Příjemná severská žánrovka s typickým šíleným castingem. Cáklá trojice IT magorů, ukrajinský homosexuální prostitut, motorkářský gang a nemluvný voják Mads Mikkelsen, silně připomínající Jeana Reno v nejlepší formě. Akční část je suše kvalitní a humor ujde, čekal jsem trochu víc srandy, ale zase je tam zajímavý emocionální přesah. P.S. malá skromná fanfára. Tohle je můj tisíci komentář a tudíž tisící shlédnutý film, navíc to vychází skoro na den přesně na deset let od založení profilu, daří se mi držet průměr sto filmů ročně. Jsou v tom i seriály, ale i krátké filmy a podobně, celkem to tedy vychází.To tedy je dost šílená porce pasivní zábavy :-) Tak hurá na další tisícovku. ()

kenkaku

To, že Dánové umí, vím už nějakou dobu, ale že se jim povede nastlat do jednoho filmu tolik místních celebrit, bylo vážně nečekané. To samé platí i o scénáři a dávkování (a stylu) humoru. Neuvěřitelné. Em-menthal-er je asi co se týká humoru nejlepší. Občas sice film šokuje (postavy jsou lehce za čáru) a občas zase zpomalí (ano, žvatlací pasáže) ale ne nijak drasticky a hlavně ne na dlouho. Kdyby šlo dál 4,5 bylo by to akorát. ()

Maynard.

Můj již 4.film od tohodle dánskýho rejži a jako zatím pokaždý dávám krásný 4 hvězdičky... Kdyby se mě někdo před deseti lety zeptal co si myslím o dánských filmech, tak bych se mu vytlemil do xichtu :o). Takle po letech musím říct, že tenhle kousek Světa, kde se leje nejvíc ze všech, mě baví :o). Herce už znám všecky do puntíku, což je pěkný, snad i víc než český herce, což je i trochu smutný. No, k úplný spokojenosti mi jako vždy kousek chybělo, tady asi nějaký to větší napětí. Mnohem víc mě zajímaly osobní příběhy jednotlivých "ztroskotanců", než hlavní příběh, kterej měl bejt tahákem. Hloubka všech postav je neskutečná... Jeden lepší jak druhej. Do týhle země bych se asi někdy chtěl mrknout a jinam než do legolandu, tam už sem zamlada byl :o) ()

herr_carter

Brutální a originální komedie o tom, že i více než 25 leté studium předvídání náhod může být k ničemu :-))) Tohle je přesně ten typ filmu, který se nemůže nějak popisovat, ale kdo má rád top severské herce, pak by rozhodně tenhle kousek měl vidět. Obočí na vrchu hlavy střídá vyprsknutí smíchy, kouzelná věc..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Soweek

Je až neuvěřitelné, kolik témat a jaký přesah má nejnovější snímek Thomase Jensena. O životě, o smrti, o kauzalitě, o odpuštění, o pomstě a o lesním rohu. Film všechny a mnohem víc témat pokrývá daleko lépe než snímky, které byť jednomu z těchto témat věnovali celou stopáž. Každý si z toho musí odnést něco, ne-li všechno. Jensen to navíc zvládá v ultra mega přemíchaném žánrovém mixu, kde černá nahláškovaná komedie střídá rodinné drama a akci a dělá to naprosto bravurně. Jensenovu tvorbu si zcela jistě musím doplnit a spoustu jeho starších filmů si dávám do wishlistu. ()

xLIGHTx

Mnoho už bolo napísaného. Je to taký podarený a zvládnutý mix žánrov a rôznych komických prvkov (Bodaška Litvinenko plus holý zadok, k tomu stodola, modrý bicykel, čudný príbeh o ukrajinskej princeznej s prsteňom a medveďovi, lesný roh a Vianoce. A kopec ďalších vecí. Treba vidieť.). V podstate celá partia hercov tam padnú ako uliati a pôsobia prirodzeným dojmom. Mads Mikkelsen to celé ťahá, ale hereckí partneri nie sú len do počtu. Dosť vznetlivá zmes ajťákov. Čierno-vianočne-humorný akčne-thrillerový-revenge feel good movie s dávkou absurdity a bizarnosti. Za poctivé štyri fúzy Emmenthalera, teda, hviezdy. (;  (A možno i viac ako štyri.) ()

sedm.1

Bohužel, ale já ono všeobecné nadšení z Rytířů spravedlnosti příliš nesdílím, a v podstatě jediné, co mě zde opravdu upřímně bavilo, byli ti tři individua z party Rytířů, tedy bez drsňáka Madse Mikkelsena, jenž sice tyto likvidátory s nekompromisním ksichtem umí jen jako málo kdo, nicméně zde dostal minimum prostoru to dokázat, čímž se jeho výkon prakticky scvrknul jen na zamračenýho bručouna, a tím si mé sympatie a pozornost prostě získat nedokázal. Zato ty tři zmiňované paka, to byla docela psina, i když i oni působí spíš než jako vyloženě vtipné figurky jako tragikomické existence, se kterými se osud sakra nemazlil a oni tak bojují jak se světem, tak sami se sebou, způsobem, který sice je na první pohled zábavný, hned na ten druhý je ale až nepříjemně reálný a v podstatě až smutný, každopádně jejich postavy tu jsou tím nejvýraznějším a nejzábavnějším prvkem, na který se ale už nic dalšího nedokázalo nabalit. Když už jsem například u těch postav, tak třeba nevyužití záporáka v podobě Rolanda Mollera též naprosto nechápu, v podstatě úplně bezvýznamný tajtrlík, který v pár scénách hází namachrovaný ramena, ovšem nic z toho, o závěrečném střetu mezi ním a ústředními hrdiny pak radši ani nemluvě. Akce mě svým množství pak též velmi nemile překvapila, přeci jen jsem čekal takovou nějakou odvázanější revenge efektní jízdu, ovšem k něčemu takovému tu došlo prakticky jen ve třech kratších scénách a ani v nich se o nic převratného nejednalo. Co se týče zápletky, tam mi chyběl rozhodně větší spád a tah na bránu, spíš se tu řeší, než koná, no a zvrat v závěru je sice překvapivý a vlastně znovu zatraceně trpce vtipný, ve výsledku mi to zároveň přišlo vlastně ale i až trochu hloupý. Záležitosti, jako atmosféra, napětí, či emoce, o které tu mělo jen tak mimochodem jít, jak jsem postupem času zjistil, docela v zásadní míře, pak také nefungují, takže já opakuji, že skutečně nechápu, čím si u ostatních diváků získala tato podívaná takovou mimořádně příznivou odezvu, za mě se totiž zkrátka jedná jen o takovou průměrně nenudící tragikomedii, která mě rozhodně ale příliš nenadchla. ()

Devadesát Dva

Opět nám uběhlo tradičních pět-šest let a nečekaně se ze tmy vynořil další Anders Thomas Jensen a jak jinak, než se svým dvorním ansáblem. Tohle je tak polozapomenutej a pod radarem plující talent a jeho filmy do roku 2005 jsem sjel velice rychle po sobě, někdy během temného roku 2012, pak jsem na něj úplně zapomněl a náhodou se dostal k jeho poslední ulítlosti 'O kuřatech a lidech' (kterou jsem viděl vypálenej až na Mars začátkem roku 2016 (díky, databáze) a později zjistil, že to natočil režisér všech těch předešlých flicků, co se mi tak líbily), takže od 'kuřat' už bedlivě sleduju dánský filmy v červených číslech... 'Riders of Justice' zní jako další tupá marvelovka, ale je to něco na pomezí dramatu a černé komedie, dokonce i na nekompromisní akci se dostane ve slušné míře a funguje to perfketně jen proto, že postavy i scénář jsou tak dobře napsané. Mikkelsen v až nezvyklé roli nepřístupného vojáka, jehož bariéra je neprůstřelná a vývoj postavy tak nepatrný, že vás o to víc nutí chtít vidět jeho proměnu. Jak je u Jensena zvykem, je to velice příjemná záležitost, která vám uteče až příliš rychle a nezbývá, než na něj zapomenout, aby si člověk zkrátil čekání na další flick, jehož odpočet začíná - teď... ()

borec999

Páni, tak takýto dobrý film som nevidel od vtedy čo som naposledy pozeral...Chľast. Áno, Madsovi Mikekelsenovi a všeobecne dánskemu filmu ide karta a ja som od nich dostal v krátkom čase už druhý špičkový film. Film má všetko čo má dobrý film mať. Je originálny (nič podobné som predtým nevidel), dobre napísaný, výborne zahraný (Mads Mikkelsen ako vždy vynikajúci, ale aj ostatní zaslúžia pochvalu) a hlavne má perfektné postavy, ktoré som si zamiloval a ktoré ma bavili od začiatku do konca. Veľmi sa mi páčili úvahy a rozpravy o tom, čo všetko ovplyvňuje udalosti v našom živote a že väčšina z nich vlastne nemá konkrétny dôvod a preto to označujeme jednoducho ako náhoda. Žánrovo je to ťažko zaraditeľný mix komédie,drámy,trileru a akčného filmu. Obvykle takéto striedania viacerých žánrov v jednom filme nemusím, ale tu to funguje perfektne. Akčné scény šlapú, dramatická zápletka je jednoduchá, ale realisitická a dokonca v závere príde i s pekným zvratom a menším ponaučením. Najlepšie pasáže pre mňa však boli komediálne momenty vyplývajúce zo skvelých postáv a ich nenapodobniteľných dialógov. Humor je klasický severský- drsný, čierny a nekorektný- presne tak ako to mám rád. Zjavenie a pre mňa najlepší film, aký som v roku 2021 videl. PS a SPOILER takže tí čo ste film nevideli nečítajte ďalej: Záver je happyendom a po veľmi dlhej dobe sa mi stalo, že som mal z takéhoto koncu naozajstnú a úprimnú radosť KONIEC SPOILERU 100% ()

Michelle75

Perfektní komedie, kde jsou jednotlivé postavy tak specifické, že to nemůže být nuda. Co je ovšem spojilo a jak se vše bude vyvíjet je taky docela sranda, i když v reálu by to bylo trochu horší. Nemůžu najít žádnou výtku, snad jen tu zbytečnou facku, která mě jako matce dvou teenagerů přišla potupně zbytečná. Ale to je opravdu jen drobnost a můj problém, protože jinak to byla skvělá jízda.Přímo krasojízda. ()

Zagros

Tenhle tvůrčí tým mi zkrátka sedí a umí se mi trefit pokaždé do vkusu. Anders Thomas Jensen a parta jeho oblíbených herců v čele s Mikkelsenem a Kassem mě ještě nikdy nezklamala. Jejich Blikající světla a Adamova jablka patří k mým oblíbeným filmům a k nim se zařadili i Rytíři spravedlnosti. Dokáží výtečně vybalancovat napětí, humor a navíc k tomu přidat i silné myšlenky, které ve mně rezonují i několik dnů po filmu. Celková atmosféra snímku je i přes uvedené napětí příjemná a v těžkých chvílích a dramatických situacích vždy přichází odlehčení. Po prvním setkání s filmem mě snad nenapadá žádná výtka. Možná jen lehká naivnost příběhu, ale to k tomuhle tvůrčímu týmu patří a je to jeden z důvodů, proč jejich film mám tak rád. Na reálné zobrazení skutečných příběhů sáhnu jinam. Rytíři spravedlnosti pro mě mají zkrátka to filmové kouzlo, kdy nerozebírám detaily, ale nechám se vtáhnout celkovou atmosférou a film si jen užívám. ()

DavidS.

Ve všech ohledech klasický Anders Thomas Jensen, takže dánský ukecaný bizár plný neuróz, který by rád tnul do živého v mnoha tématech a ještě rádoby vtipně i cynicky, ale postrádá náboj a tempo...Stopáž se neuvěřitelně vleče... ()

Vajonek

Obsahuje menší spoilery... Tenhle film asi nesedne každému, komu se ale líbila např. Adamova jablka nebo O kuřatech a lidech, pod nimiž najdeme podobně jako u Rytířů spravedlnosti jméno Anders Thomas Jensen, bude podle mě nadšen. Film je krásnou směsicí vztahového dramatu, absurdní komedie, grotesky, krimi, akčního filmu (a asi deseti dalších žánrů, které si můžete celkem libovolně dosadit), při sledování se zasmějete, dojmete, znechutíte, leknete, budete přivírat oči při drsnějších scénách, budete fandit hlavním hrdinům, kteří mají každý jeden tolik různých problémů, že by strčili do kapsy celou jednu takovou průměrnou terapeutickou skupinu, i se nad jejich činy pozastavovat. Jedna emoce často poměrně rychle střídá druhou, což bývá někdy u filmů problém, divák se může cítit příliš vytrháván z něčeho, na co si začal zvykat a vhazován zase někam jinam, kde mu třeba není až tak příjemno. V Rytířích spravedlnosti to všechno dohromady ale prostě dobře fungovalo. Ač byla ve filmu spousta totálně absurdních dialogů nebo jednání, působilo to na mě přirozeně, nekroutila jsem nad tím hlavou, prostě jsem se jen výborně bavila a žasla, co se dá vše vymyslet. Snad jediné, nad čím jsem se přece jen už trochu pozastavila, bylo to, jak vypadal Mads Mikkelsen krátce po "incidentu" v koupelně (když prorazím hlavou zrcadlo a vyrvu ze zdi vše, co mám po ruce, nějaký ten šrám by mi z toho chvíli asi mohl zůstat). A pak taky ta závěrečná střílečka, to už mi přišlo přece jen trochu přehnané, zbytečné. Celkový dojem z filmu je ale mimořádný, určitě jde o jednu z nejzajímavějších věcí, které jsem v posledních minimálně několika měsících viděla (a že jsem toho neviděla zrovna málo :D)... A mimochodem - nesnáším svetry se soby, ale Mads Mikkelsen je v jednom takovém v závěru filmu opravdu neskutečně roztomilý (a vytváří to zase jeden pěkný, až trochu absurdní kontrast, když téměř po celý film se jeho postava chovala jako ten největší drsňák). :D 90 %. ()

Lukoboss

Sice mám pocit, že vůbec nechápu, co jsem to právě viděl, ale přesto si myslím, že to bylo výborný. Ten mix žánrů, naprosto divných a šílených scén, hlášek a vtípků, ale taky dramatu a severské chladnokrevnosti s akčníma scénama - to všechno ale tak nějak nenásilně a přirozeně natočený, že sice divák nestačí zírat, ale přitom to neskutečně baví. A za tím vším se ukrývá sonda do smutných duší všech, kteří se snaží hledat příčiny, spojitosti a některý náhody označovat za řetězec událostí, který vedou k nějakýmu (ne úplně šťastnýmu) konci. A mimochodem herecký výkony v čele s M. Mikkelsnem jsou na jedničku! ()

666Carnage

Tohle bylo hodně zajímavé drama a Mads Mikkelsen je opravdu pan herec. Příběh hodně zajímavý. Určitě stojí za pozornost. Režisér napsal scénář i ke snímků Vidíš měsíc, Danieli a to byl brilantní a silný snímek. Tohle sice není podle skutečné události, ale taky je to moc povedený snímek. 85% ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)