Blade Runner: Black Lotus

• USA Blade Runner: Black Lotus

Animovaný seriál odehrávající se 17 let před dějem filmu Blade Runner 2049. Los Angeles 2032. Mladá žena se probouzí bez vzpomínek a se smrtícími schopnostmi. Jediným vodítkem je uzamčené datové zařízení a vytetovaný černý lotus. Aby našla pravdu o své ztracené identitě, musí dopadnout lidi zodpovědné za její brutální a krvavou minulost. (Arigato)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (13)

City of Angels (2021) (E01)

Nu, tak jsme se konečně dočkali a i přes ty první nicmoc navnazující trajlery (3.už byl supr) musím prohlásiti, že vážení přátelé...ano. Samoz. je nesmysl hodnotiti sérii jako celek a psáti, že např. 1.díl jest poněkud plytký a nic extra se zde neděje, což je sice pravda, ale vezměte v úvahu, že v tomto př. zřejmě jde (a hodně věcí tomu nahrává) o téměř 5h film, rozsekaný na 13 dílů, čemuž ostatně přicmrndává fakt, že 2. díl pokračuje doslova vteřinu po 1. Vizuál je žraso a plný designových prvků (Syde Meade budeš navěky machr par excellence!) jak z 1.filmu, tak i z druhého (navždy díky pane Villeneuve a i když si teď zřejmě budete plácati bábovičky na arrakiském písku dalších 10 let a ten váš avizovaný solo BR film už asi nebude:( tak za ten váš 2.film vám budu navěky vděčný) páč časově se černý lotos odehrává vlastně v pol. mezi oběma filmy a hudba (73min. ost je zkrátka povinnost pro všechny věrné) je prostě bezchybná a od producenta ost k BR 2049. Postavy sice vypadají poněkud uměle a to i ty lidské (hehe) ale kdo ocenil hru BR revelations, bude zde bez výhrad, spokojen. Rozhodně kvituji s povděkem fakt, že je zde použita technika motion capture a nečeká nás tak trhaně loutkovité pohyby jako např. v SW:cw apod. Potěšila postava z BR 2049, kterou mluví ten samý herec a je si jako cgi postava dosti podobný i s těmi jeho krásnými zuby.;-) Samoz., že hl. policejní postava je černoška (jak jinak). Naštěstí svět BR byl vždy pestrý ve všech směrech, takže to tady tak netahá za oči jako v jiných (nebudu raději jmenovati) souč. projektech. Předpokl., že  se to minimálně v pol. rozjede, páč II. v prvních 2 dílech se moc nemluví a tudíž se toho dozvíte minimum, ale zase je zde prostor pro nefalšovanou BR atmosphéru, která už pro mne např. v souč. comicsové dlouhotrvající sérii, moc není. Shrnutí, na mě to zatím působí, jako zajímavý mix oněch 2 BR her ( nepřekonatelná BR 1997 a revelations) a i když považuji mlaďounké asiatky se samurajskými meči jako něco, co valilo naposl. v 90tkách a zde to občas působí dosti kýčovitě (já bych ji třeba dal pistoli, kterou používají Blade Runneři, což by byl nářez a dějově by se to okecati dalo) tak to zklamání rozhodně není. P. s. onen popový song, který mě tak štval v trajlerech, zde zní jen na 45sec. a jelikož je samotná znělka též vizuálně výživná, tak mi už tak nevadí a dá se na něj zvyknout.;-) No, na tu hrůzu co skřehotá v main titles STE to nemá. Naštěstí. A i když zazní ještě v koncových creditech, tak ve 2.díle je už jiný, což by dávalo smysl, páč III. ost album má 15 songů a předpokl., že se všechny vystřídají.;-) Silné 3.5 ()

All We Are Not (2021) (E02)

5.hvězdu za ten závěrečný a silně vypjatě emoční (i díky hudbě, jak jinak) flashback v poušti. Asi vrchol celého dílu jest ona konfrontace (později i silně fyzická) Elle vs. senátor Bannister. A objeví se zde už Wallace sr. i jr. Palce nahoru za hlas Briana Coxe. Jen ten jr. poněkud připomíná asiata, což je samoz. úlet. Plus za závěrečný song Water. A nikdy mě neomrzí si u každého dílu přečísti popisek na závěr koncových creditů....Based on Characters from the Novel ´´Do Androids Dream of Electric Sheep´´ by Philip K. Dick. Za to mi to prostě stojí. ;-) A malé upozornění pro ostatní, toto je dárek pro silné fandy BR universe. Tudíž ti, co viděli oba filmy max. 2x v životě, to nebude žádné veledílo. Pokud zde souhrně dostanu silný příběh s parádním vizuálem jako v Tron uprising, budu jen rád. Pokud ne a bude to vyjma vizuálu a hudby lepší průměr, dštíti oheň a síru na to nebudu. Asi tak. Po zprasené ´´Nadaci´´ je toto jako živá voda. ()

The Human Condition (2021) (E03)

Ta 5. jest opět za samotný závěr, stejně jako u předchozího dílu. Jasně, zlikvidovali jsme si veškerou zvířenu a tak budeme loviti mladistvě vypadající replikanty a tajně si to nátačet na video. To mě vždy nadzvedne. Jinak jde o 1.díl s dosud největším počtem dialogů (+1. zmíňka o Výpadku) o které se tentokráte postaral jeden ze scénáristů (já věděl, že to jméno odněkud znám) Dead Space aftermath. Body za ten V-K kufřík, který zde byl konečně viděti prakticky celý, což mě vždy zajímalo. Jen mě mate (jistě záměr tvůrců) fakt, že Joseph nezjistil ani jednou z metod (spešl baterka/spodek pravého oka+V-K test) že je Elle replikantka, což není žádný spoiler, páč to je všude veřejně napsáno. Je mi jasné, že nějaké to napětíčko zde museli dáti i přes ty již dopředu dané info. ,,Nejsi replikant. Pokud by jsi byla Nexus 8, měla by jsi sériové číslo. Pokud 6, byla by jsi už mrtvá´´. P. s. samoz., že hodnocení 4 a 5 není tak zcela objektivní po quallitativní str., ale co tady je? A já tímto tento projekt (na rozdíl od jiných paskvillů) rád podpořím, páč má hlavu a patu. Pokud se to totiž bruálně nepos...očekávám hodnocení celku na plné 4+ P. p.s. jo a Elle mi silně připomíná (taky žádný div, když je to v podstatě od japonců) filmovou Alitu. Až na vel. očí.;-) ()

The Doll Hunt (2021) (E04)

Další opět velmi emotivní flashback z lovu na Elle a spol., tentokráte zabírající většinu dílu. I když mi to nějak vyloženě nevadí, tak bych už nutně nepotřeboval viděti jak Elle asi po4., zastavuje náklaďák.;-) Asimov by ocenil to, jak se replikanti marně snaží ublížiti lidem. Elle to nakonec jako jediná překoná, ale není to zprvu snadné. Palce nahoru za LAPD podstavec (klasická válcovitá budova z 1.filmu mi ale bude pořád chyběti) z BR 2049, včetně dalšího prvku z onoho filmu udělátko, do kterého kouká por. Daviesová a o 17 let později též pol. KD6-3.7 Takový (snad jich bude minimum) výplňový díl. Nikoli nutně vatový. P. s. líbí se mi název dílu. Řekl bych až Dickovský.;-) ()

Pressure (2021) (E05)

Zatím nejvíce policejní (konečně) díl. Special quest star ESPER (není totožný s motivem v Dickových povídkách) kouzelná mašinka, co dělá žůžo věci s fotkami.;-) Znáte z 1. filmu a hry z 97. Sice nejsme za pol. série, ale začínám býti trochu znepokojen tím vskutku líným tempem, páč pokud to tak půjde dál, v posl. dílech budou muset tvůrci dosti finišovat. Neříkám, že mi to vadí, jen jsem znepokojen. Znám dost tv s. kdy se jelo podobně a pak se snažili vše narvati do posl. dílu. Max. 2. Snad to nebude tento případ. A když stále není nic známo o př. 2.s. tak o to více, by se měli snažiti, aby to mělo aspoň nějak smysluplný závěr. ()

The Persistence of Memory (2021) (E06)

Výborný (na standardy tohoto tv s.) akční thriller. Dokonce i se špetkou toho filosofování alá BR, jehož  absenci si někteří s nelibostí (což chápu) všimli, jak jsem zjistil z diskuse. Na 2.str. je tu možnost, kdy připravovaný hraný BR tv s. bude zase naopak přefilosofovaný a ukecaný s výslednou nulovou intelektuální hodnotou (viz. pseudoNadace či Prometheus, kterého zmiňuji záměrně) s minimem akce. Tak aby pak dotyční ještě rádi nesáhli po tomto BR apendixu.;-) Palce nahoru za tu blondýnku, která umí dosti dobře utíkat na vysokých podpatcích po mramorové podlaze. I když zde jsem si asi po1. výrazně všiml oné vizuální umělosti, která je postavám vytýkána na jutubku aj., páč ty její vlasy byly jak gumové. A por. Davisová mi příjde čím dál tím bledší a není nic děsivějšího než bílý černoch, haha. Kdo viděl Iron Sky, ví jak to myslím.;-) Zatím asi ten nejmovitější Blade Runner vůbec, švihák Marlowe (vedle kterého vypadá Deckard jako bezdomovec a Ray McCoy jako totální vágus) se svým kůůl suprovým fárem vedle kterého....dál to rozváděti netřeba, s dělem vedle kterého....a už dost:) Prostě, všechno co má (zbraně, oblečení, vybavení) překonává všechny ostatní v dosavadních BR příspěvcích. Taky s takovým příjmením, že? Překvapivý bonus - 2 možná nečekaná zranění neslučitelná se životem. Nebudu psáti kdo, abych nemusel použít slovo spoiler. A jelikož jsme již skoro/prakticky v pol. bude velmi zajímavé, si pak pustiti celek v kuse, což mám ostatně v oumyslu už od 1.dílu. Doufám, že se 2.pol. bude takto už jen zlepšovati. ,,Vy lovíte lidi. Ne lidi, replikanty. Proč by jen Blade Runneři, měli mít všechnu zábavu? Holčičko, vždyť ty jsi zakázaná. Ani by jste neměli existovat´´. ()

Reality (2021) (E07)

To se nám to pěkně vybarvuje. A co jsme se to dověděli o Josefovi. Pokud jsou ty počty správné, tak to asi dělá z Deckarda, amatéra, páč tak nějak pochybuji, že má min. 100-200 zářezů na pažbě. Ale s jistotou to nevím. Odhalení toho, kdo stojí za Lovem na Panenky, mě vůbec nešokovalo, hehe. No, to asi napadlo většinu diváků. Ovšem dr. M, jakoby z oka vypadl Davidu Cronenbergovi.;-) Škoda, že ho nemluvil. Zvláštní. Nějak jsem tam čekal Marlowa. A netušil jsem až do teď, že policisté v BR universe, používají papírové navštívenky.;-) ()

The Davis Report (2022) (E08)

Není to nejslabší díl. Jen je pouze z 50% zbytečným pro ty, co to sledují (opakovaně) díl po dílu. Ostatně, byla by pěkná hovadina, to začíti sledovat od pol. Tento typ dílu ale fakt nemám rád. Ani ve ST, ani v Simpsonech a ani v Přátelích. Zkrátka zkouknětež jen samotný výslech pol. Daviesové. Pokud by tento tv s. měl odsouhlaseno 7 sérií po 26 dílech, tak ať si klidně tyhle shrnovací díly fláknou do každé série. Takto doufám, že to bylo po1. a naposled. A na plný počet to tím pádem, není ani omylem. Reál jest mezi 3 a 3.5 A zdravím toho provokatéra, co tomu dává již od 1.dílu konstantně odpad a stále na to masochisticky čumí. Aspoň, že tím vždy spolehlivě pobaví. ()

Free Will (2022) (E09)

Milá Elle. Předem mého dopisu bych ti chtěl popřáti vše nej do nového roku a ostrou katanu. Teď k věci. Jestli budeš pokr. tímto tempem (doslova vražedným) tak ti už nikdo nezbyde a posl. 4 díly budeš seděti u Josefa na gauči a točiti palci, popř. hrát Minion Rush. Tvůj PKD.;-)  Jinak, dialogů je stále minimum (začíná mi to fakt vaditi, kór když mi příjde, že BR comicsy jsou zase přežvaněné, prostě by to chtělo rovnováhu. Jakoby tvůrci spoléhali na to, že úchvatný vizuál bude stačiti. No, mě to zatím stačí. Zatím.) prostředí jest stále hyperrealistické a postavy stále plastové, snad krom šviháka a totál seladona Marlowa s tím jeho suprbomba ultra fárem a ostatními fajnovými předměty v osobním vlastnictví. Jeho návrat jsem pochopitelně uvítal a skoro bych mu i přál, aby na konci tu Elle dostal. Skoro. Special quest star, motorka, co vypadá jako boční kus Spinneru.;-) Scénář od autora DS aftermath. P. s. proč všichni bývalí Blade Runneři (co vím, týká se jen mužů) nakonec skončí tak, že ochraňují, šoupají s nimi apod. Androidy aka Andíky (dle Bartoškové) aka Replikanty? Zatím se to týkalo tuším, jen ženských modelů. Asi jsou reálné ženské na pytel, nebo co? Hehe. U Deckarda, fajn. U Raye McCoye, fajn. Čestná vyjímka jest det. Harper z BR revelations, který se odehrává 9 let před tímto tv s. Ale u toho Josefa mi to nějak nesedí (nevím proč, snad že to je takový ten až moc zamlklý týpek s flaškou a to většinou nevěstí nic dobrého) a čekám, že se to do konce vysvětlí, páč doufám, že to nedělá z čistého altruismu. I když by Elle byla jen ráda.;-) Přeji autorům, aby se alespoň v posl. 2 dílech více mluvilo a méně sekalo, střílelo a proskakovalo olbřímími okny. Opravdu bude zajímavé (až na 8.vatový díl) to shlédnouti v plánovaném kuse. No, již se to blíží. Chceme spin off s Marlowem! ;-) ()

Clair de Lune (2022) (E10)

Vida, vida. To se nám to konečně vybarvuje. Mladší Josef a Marlow v retro klubu. A jistá zpěvačka se šaty alá Jessica Rabbit.:) Skoro jsem zde asi po1. cítil Dicka. Proto ta 5.hvězda, která ovšem souvisí též se závěrečným odhalením, kdo je ten tajemný tetovač. Palce nahoru. Jen tak dál. A nepodělejte to. Special quest star...jakési udělátko, díky kterému Elle vypadá jako při vyšetření u očaře.;-) ()

All the Best Memories (2022) (E11)

Tedy konečně díl, kterému mohu dáti opravdu plný počet, což většinou u mě zn. 4.5 V tomto př. ale nikoli. Chtěl bych říci, toto trvalo, ale já to stejně tak nějak od zač. čekal, že posl. 3, 4 díly budou TY díly. Odhalení v podstatě hl. pointy celé série (na 2.str. mají třeba autoři v zásobě ještě další překvápka, co já vím?;-) nečekané, byť v rámci BR universa zase ne tak šokující. Každopádně se mi jen potvrdil důvod, proč již od zač. tedy od BR 2049 nesnáším (je mi až slizce odporný) Wallace jr. Special quest star Marlow, pol.Daviesová (nějakou dobu tu s námi nebyla) a squelle vystajlovaná zabijácká albínka made by Wallace jr. jménem dle svého tetování, Vodní Leknín. A s nesamurajským mečem. Bod navíc. I když s tím totálně plochým hrudníčkem vypadá jako Tilda Swintonová. Tak nějak oboupohlavně a bezpohlavně zároveň. Nic proti ní. Je to výborná herečka, která by tuto postavu tudíž mohla z fleku hráti. I díky obličeji. Palce nahoru za vysoce emotivní část s vymazáváním vzpomínek Elle, které mi připomělo podobně dojákových posl. pár minut BR 2049. Výrazně k tomu pochopitelně pomohla i hudba. Pánové, očekávám, že posl. 2 díly budou absolutní nářez. A ano, již dává smysl, že to vskutku musí býti jeden dlouhý 5h film. Tedy ne seriál, série, atd. Ucelený příběh, podávaný po BR kouscích.;-) P. s. v tomto památném díle jsem konečně začal Elle považovati za postavu z masa a kostí, byť uměle vytvořenou. Tedy ne, že by předtím byla nějak jednorozměrná, ale až tady to bylo, tak nějak ono, tak to cítím já. ()

Artificial Souls (2022) (E12)

Několik šokujících odhalení. Několik šokujících zranění neslučitelných se životem+velmi krátká a teprve 2. ryze romantická scéna v celé sérii. Na plný počet to na po1. není ,ale po celkovém maratonu se to může změniti. Na 2.str., po tomto díle si už dokáži představiti několik konců a všechny jsou reálně možné. ()

Time to Die (2022) (E13)

A zazvonil konec a Ostrého Běžce jest konec. Nebo ne?;-) Asi by mě nemělo překvapovati, že black postava není mrtvá (i když by měla býti, díky tomu co se jí stalo) atd. Ovšem pár přequápek se našlo. Samoz. že pol. stopáže zabere souboj na meče, to by snad ani nebyli Japonci, ovšem BR universe to nijak zvlášť neobohacuje, páč na to máme jiné filmy a tv s. Bod za zjištění, jak Wallace jr. ke slepotě přišel (díky čemuž získává BR 2049 nový rozměr, aspoň to) a fakt, že Elle SPOILER žije. Což jsem nečekal. Konec tak není žádným koncem a má v klidu otevřená vrata k dalším potencionálním pokr. Ovšem, asi bych to dále již nedojil. Shrnutí, je po všem a já mám zatím pocit, že jde o v celkovém kontextu o jeden z nejslabších dílů vůbec, což není zrovna na pochvalu. Na 2.str., jako celek to teď už bude dávati smysl jinak, než to sledovati po kouscích. Tudíž má výtka směřuje výhradně k tomuto dílu a nikoli celku. Dostali jsme prostě BR dárek, který stojí za to a já jsem pochopitelně za něj rád. To, že z toho neskáči do stropu jest věc jiná, ale povedlo se, příběhová linka byla celou tu dobu pevně vedená a perfektní vizuál+hudba z toho u mě dělají plnou 4 hvězdovou záležitost. Kéž by i jiné projekty byly takto stylově a bez zbytečných hyperkorektních experimentů tímto způsobem předány cílovému publiku, aniž by došlo k devalvaci zdrojového kódu. Zkrátka, taková zjednodušená (alespoň pro mne) verze BR 2049. Naštěstí, já v některých př. časem upravuji své komentáře, takže tohle není ultimátně definitivní verze.;-) A co na to Jan Tleskač? P. s. po tomto ovšem nevím, co si mysleti o tom připravovaném hraném tv s. Nu, čas ukáže. Obavy nejsou asi na místě, leč já budu raději opatrný. ()