HAL

Do pekla co to je a proč se to jmenuje Blade Runner? Možná bych ještě věřil že je to nějaké divné pokračování Battle Angel: Alita, ale i na tu je tohle příliš pitomé: mladá holka bez paměti běhá po městě a svým kung fu zrube všechny co potká, případně je rovnou rozkrájí katanou. A sem tam potká nějakou postavu která jí a každému dvanáctiletému divákovi velmi primitivním způsobem vysvětlí co se v tom světě děje, co jsou to replikanti, a že bohatí mocní lidé je loví pro zábavu. No jako Van Dammovky z osmdesátek, akorát tady v tom akčním shonu občas kamera zpomalí a pustí se ambientní hudba z Blade Runnera, což je v tu chvíli hrozně bizarní když ten by tomuhle stylu nemohl být vzdálenější.To celé ve velmi zjednodušené grafice ala konzolové hry před pěti lety -  čiré utrpení když si člověk vzpomene o kolik líp vypadají běžné rendery z Cyberpunk 2077. Ale všechny postavy mají solidní motion capture, což paradoxně působí ještě víc divně s tím jak plastové všechny jsou. Solidní rána na solar po fantastickém vizuálu Arcane.Fakt nechápu. Autoři přitom mají za sebou Ghost in the Shell: SAC_2045, který byl o několik tříd lepší (i když taky ne úplně zázrak, hlavně kvůli rozpadajícímu se příběhu), a Black Out 2022 dokázal že animák ze světa Blade Runnera může být skvělý a originálu věrný.Venku jsou zatím jen tři dvacetiminutové díly, ale tak nějak nevidím možnost na posun k lepšímu. ()

PKD

Nu, tak jsme se konečně dočkali a i přes ty první nicmoc navnazující trajlery (3.už byl supr) musím prohlásiti, že vážení přátelé...ano. Samoz. je nesmysl hodnotiti sérii jako celek a psáti, že např. 1.díl jest poněkud plytký a nic extra se zde neděje, což je sice pravda, ale vezměte v úvahu, že v tomto př. zřejmě jde (a hodně věcí tomu nahrává) o téměř 5h film, rozsekaný na 13 dílů, čemuž ostatně přicmrndává fakt, že 2. díl pokračuje doslova vteřinu po 1. Vizuál je žraso a plný designových prvků (Syde Meade budeš navěky machr par excellence!) jak z 1.filmu, tak i z druhého (navždy díky pane Villeneuve a i když si teď zřejmě budete plácati bábovičky na arrakiském písku dalších 10 let a ten váš avizovaný solo BR film už asi nebude:( tak za ten váš 2.film vám budu navěky vděčný) páč časově se černý lotos odehrává vlastně v pol. mezi oběma filmy a hudba (73min. ost je zkrátka povinnost pro všechny věrné) je prostě bezchybná a od producenta ost k BR 2049. Postavy sice vypadají poněkud uměle a to i ty lidské (hehe) ale kdo ocenil hru BR revelations, bude zde bez výhrad, spokojen. Rozhodně kvituji s povděkem fakt, že je zde použita technika motion capture a nečeká nás tak trhaně loutkovité pohyby jako např. v SW:cw apod. Potěšila postava z BR 2049, kterou mluví ten samý herec a je si jako cgi postava dosti podobný i s těmi jeho krásnými zuby.;-) Samoz., že hl. policejní postava je černoška (jak jinak). Naštěstí svět BR byl vždy pestrý ve všech směrech, takže to tady tak netahá za oči jako v jiných (nebudu raději jmenovati) souč. projektech. Předpokl., že  se to minimálně v pol. rozjede, páč II. v prvních 2 dílech se moc nemluví a tudíž se toho dozvíte minimum, ale zase je zde prostor pro nefalšovanou BR atmosphéru, která už pro mne např. v souč. comicsové dlouhotrvající sérii, moc není. Shrnutí, na mě to zatím působí, jako zajímavý mix oněch 2 BR her ( nepřekonatelná BR 1997 a revelations) a i když považuji mlaďounké asiatky se samurajskými meči jako něco, co valilo naposl. v 90tkách a zde to občas působí dosti kýčovitě (já bych ji třeba dal pistoli, kterou používají Blade Runneři, což by byl nářez a dějově by se to okecati dalo) tak to zklamání rozhodně není. P. s. onen popový song, který mě tak štval v trajlerech, zde zní jen na 45sec. a jelikož je samotná znělka též vizuálně výživná, tak mi už tak nevadí a dá se na něj zvyknout.;-) No, na tu hrůzu co skřehotá v main titles STE to nemá. Naštěstí. A i když zazní ještě v koncových creditech, tak ve 2.díle je už jiný, což by dávalo smysl, páč III. ost album má 15 songů a předpokl., že se všechny vystřídají.;-) Silné 3.5 ()

JamesSi

Vizuálně to není dobré. Je to jako kdyby postavy z Fortnite byly v realistickém sci-fi prostředí. Prostě to působí divně. Animace postav působí jako mo-cap. Z dálky vypadá dobře, když však vidíme detaily na obličeje, je to nic moc.  Mnohokrát jsem se soustředil na věci v pozadí (jako například reklamy) víc než na hlavní postavy. Nebyly dostatečně osvícené a ztráceli se mezi tmou. Je to jen další klasický začátek příběhu stylu "mám amnézii a co teď?" Hlavně to vůbec nepůsobí jako Blade Runner - i přes vizuální narážky. Až na malé úseky tomu chybí ten styl, ta pomalá meditativnost, to rozjímání o tom, co je a co není člověk. Popová písnička do intra působí jako pěst na oko. Nic moc a doufám, že Adult Swim dá víc energie do adaptace Uzumaki než dal do tohodle. ()

stepanKral

Po prvním zhlédnutí traileru jsem byl skeptický, vizuál mě moc nenadchl. S porovnáním s ARCANE od Netflixu to vypadalo uboze. Ale jak mile to začalo, ta atmosféra a tempo, hudba, rychle mě to dostalo tam kde jsem když si vybavím Ridlyho film nebo hru. Krásně to plyne a já chci v té atmosféře být tak moc, že odpouštím první epizodě vše negativní. Abych pravdu řekl nechci nad tím ani uvažovat. ()