PKD

Tedy konečně díl, kterému mohu dáti opravdu plný počet, což většinou u mě zn. 4.5 V tomto př. ale nikoli. Chtěl bych říci, toto trvalo, ale já to stejně tak nějak od zač. čekal, že posl. 3, 4 díly budou TY díly. Odhalení v podstatě hl. pointy celé série (na 2.str. mají třeba autoři v zásobě ještě další překvápka, co já vím?;-) nečekané, byť v rámci BR universa zase ne tak šokující. Každopádně se mi jen potvrdil důvod, proč již od zač. tedy od BR 2049 nesnáším (je mi až slizce odporný) Wallace jr. Special quest star Marlow, pol.Daviesová (nějakou dobu tu s námi nebyla) a squelle vystajlovaná zabijácká albínka made by Wallace jr. jménem dle svého tetování, Vodní Leknín. A s nesamurajským mečem. Bod navíc. I když s tím totálně plochým hrudníčkem vypadá jako Tilda Swintonová. Tak nějak oboupohlavně a bezpohlavně zároveň. Nic proti ní. Je to výborná herečka, která by tuto postavu tudíž mohla z fleku hráti. I díky obličeji. Palce nahoru za vysoce emotivní část s vymazáváním vzpomínek Elle, které mi připomělo podobně dojákových posl. pár minut BR 2049. Výrazně k tomu pochopitelně pomohla i hudba. Pánové, očekávám, že posl. 2 díly budou absolutní nářez. A ano, již dává smysl, že to vskutku musí býti jeden dlouhý 5h film. Tedy ne seriál, série, atd. Ucelený příběh, podávaný po BR kouscích.;-) P. s. v tomto památném díle jsem konečně začal Elle považovati za postavu z masa a kostí, byť uměle vytvořenou. Tedy ne, že by předtím byla nějak jednorozměrná, ale až tady to bylo, tak nějak ono, tak to cítím já. ()