Adam Price žije pro rodinu. Spletitá síť tajností ho ale přinutí, aby začal zoufale pátrat po pravdě o lidech, kteří mu jsou nejbližší. (Netflix)

vnimatkrasu

Je příjemný, jaká to je rychlovka. Dokonce tak moc, že odpouštím všechny ty za vlasy přitažený náhody i Richarda Armitage, kterýho nemůžu vystát. Pokud bude Harlan Coben chrlit jednou za dva roky takhle vydatný jednohubky (viz Safe z roku 2018) budu absolutně spoko. ()

jedna_vrana

Krimipríbeh je napínavý a nudiť sa nebudete. Príbeh ako z Twin Peaks, keďže postupne budete upodozrievať všetkých a záver vás pravdepodobne prekvapí. Vyčítam mu však veľké množstvo logických chýb pri vyšetrovaní. DC Ross je len figúrka, hrajúca sa na detektíva a jeho „hlášky“ sú mimo, aj keď sa časom posunie vpred. DC Katz (Paul Kaye) by mal v budúcnosti dostať úlohu v nejakom dobrom horore. Dokonalý život je len ilúzia. ()

JimmyII

Brutálně nabitý a svižný thriller, kde se děje něco snad každé tři minuty. Jasně, je to šíleně překombinované a stěží uvěřitelné, ale přesvědčivě zahrané a natočené, takže naštěstí není čas a potřeba o tom moc uvažovat. Ideální oddechovka. ()

Tosi

Seriál odpálí tajemná ženská, která se objeví, zašeptá vám do ucha nějakou prasárnu z vašeho života a zmizí. Otázek kdo, kde, jak a proč vyvstává celou dobu mraky, zrovna tak se proplétají hlavní postavy a jejich lži, ale seriál je natočenej tak chytlavě, že tenhle záhadnej thriller funguje nadmíru dobře. ()

Skeksis

Páčil sa mi dej a tempo, ktoré neboli nudné, pekná kriminálna zápletka, sympatickí herci. To mi v podstate stačí. Ale na rozdiel od hlavnej postavy nebudem odsudzovať toho starého pána, ktorý zabil ženu. Ja na jeho mieste by som tú kurvu zabila už dávno. Na staré kolená skončiť vo väzení - to prajem iba nacistom. ()

Forsberg11

Škoda tej priemernosti a takej akejsi šedosti, ktorá z toho sála. Príbeh je to sám o sebe totiž zaujímavý a aj dostatočne nápaditý. Na nudné chvíle je to v podstate uspokojujúca záležistosť s niekoľkými svetlejšími a aj originálnymi momentami... Po určitom čase však seriál ako taký z hlavy vyprchá a nezanechá dostatočne výraznú stopu. Páčil sa mi hlavne ten mysteriózny nádych... Odporúčanie s výhradami. 60 %!! ()

Kienast

Skvěle odsýpající krimi/mystery příběh, kde největší problém vidím v tom, že se tam naráz začne odehrávat hrozně moc věcí najednou, jakmile ale autorům přistoupíte na jejich hru, určitě se nudit nebudete. Konec každého dílu vas donutí pustit okamžitě další díl. Herci jsou skvělí, obzvlášť cením Hannah John-Kamen, která je sexy a zároveň tajemná. Seriál vás chytne a nepustí v úplném závěru seriálu jsem ani nedýchal (to se mi často nestává) 8/10 ()

klukluka

Dostal jsem tip na Cizinku a omylem jsem zkouknul Cizince. Nelituju, bylo to zajímavý kino, jenom jsem pořád čekal, kdy se ukáže, že jsou mulatka a blonží návštěvnicemi z budoucnosti. To byla jediná informace, kterou jsem měl o Cizince, že je to o cestování v čase. Takže mě to mátlo fakt celých 8 dílů, nekecám. 😊 No nic. Takže jsem si do toho přidal jeden dramatickej prvek navíc a kdo z vás to viděl, tak tušíte, že už jsem jich tam měl s takovou opravdu požehnaně. Jsem rád, že se pointy odhalovaly postupně, že to na sebe nakonec všechno nenapráskal Franta Vomáčka zahradník, i když to k tomu už už spělo. V malé míře se to tady odehrálo, ale dalo se to snést. Druhá moje výhrada se týká slabší kamery, dál už bych ale jenom chválil. ()

Untentrauer

Blbostmi zbrázděný, jinak velmi zajímavý námět. Vyděračka, která vstupuje lidem do života a odhaluje jejich tajemství. Někoho minulostí vydírá, někomu tvrdí, že chce pouze odhalit pravdu o tom, s jakým vejlupkem ctností to vlastně sdílí domácnost. A co když vás ta pravda nezajímá? Tak máte smůlu, protože vyděračka vám bude klepat na dveře a přesvědčovat vás o tom, že ten, koho máte rádi je padouch a vy s ním nemůžete zůstat! Prostě nemůžete! Je to její plán? Má to nějaký hlubší smysl? Nemá....Ohání se morálkou a ušlechtilou myšlenkou, přitom sama ničí životy a zapříčiní smrt několika lidí. Takže my vlastně v tomto seriálu sledujeme, jak se lidé postaví tváří v tvář faktům odhalení jejich minulých činů, nebo činů jejich blízkých. Sledujeme, jak se vše posere a nic nevychází podle plánu, protože ona "ušlechtilá" vyděračka není nic víc, než hloupá husa, která netuší co vlastně dělá. A jakmile vám to dojde, jako mně seriál okamžitě ztratí na hodnotě. K tomu všemu to obsahuje tolik chyb a nelogických kroků, že mi nešlo se přes to přenést. A ten konec - to vrcholné odhalení a následné smíření se s fakty je vyloženě bizarní. ()

petikacka

No, opět se na Netflixu objevilo NĚCO. Jak to tak nevinně začalo, tak to brutálně končí. Tady je třeba se zamyslet jestli říct něco někomu, protože si myslím, že něco vím, protože to může být zavádějící, poněvadž každý počátek má nějaké pokračování a konec je nakonec úplně někde jinde. No rozhodně hodně zajímavé a hlavně k zamyšlení. Za mě 85% ()

barteca

Tak celou dobu napětí jak sviň, člověk vynáší do nebes britskou školu ! ale ten koneeeec, tam už to bylo překombinované moc a řešení jsem nefandila. Řemeslně špica. ()

warrenur

Mierne nadpriemerny krimi serialik odohravajuci sa v mensom anglickom meste. Neskutocne sa to uzli prakticky az po 6tu cast. Sem-tam vyslovene absurdnosti. (ktore davaju zmysel az v poslednych epizodach) Par dielov je lepsich, vacsinou vsak priemer, ktory neurazi, a ak divak "prilis nepremysla" moze celkom zabavit. Ano, je to casto naivne a skratkovite, ale ak momentalne nemate rozpozerane nieco ine, kludne tomu dajte sancu. Par znamych tvari z inych serialov, ale v celku voci herectvu, ci technickej stranke nemam vyraznejsie vyhrady. Len ten scenar nie vzdy sedi....no. ;) ()

jasanka

Treti Cobenuv serial, co jsem videla, a uz se to zacina opakovat - stejni herci, fotbal, domy, honicky v autech, teenageri kolem ohne... Zaver byl tentokrat "normalni", neprevratil cely dej vzhuru nohama a daval smysl. Spousta hercu mi ale nesedla, a zvratu tu na Cobena bylo malo. ()

mala_kea

Na netflix slušně napsané, zamotané a dosti věrohodné. Nezodpovězených otázek je minimum a po skončení člověka nutí se sám nad sebou zamyslet. Jsme opravdu všichni, co to tvrdí, čistí jako lilie? ()

gazogazo

Takový ten dobrý standard dnešní seriálové tvorby. Nakonec tomu chybí silnější kůň - halda, pointa, nebo třeba postava. Prostě je to spíš Broadchurch než Killing. Mezi 3* a 4*. ()

UniqueNett

Coben je jedním z mých oblíbených knižních autorů, na seriálové zpracování Cizince jsem se strašně těšila a jsem strašně ráda, že mě nezklamalo! Chválím výběr herců, tak nějak splnili moje očekávání. Navíc Richard Armitage je (aspoň pro mě) strašnej sympaťák. Celý to tak pěkně plynulo, ani jeden díl jsem se nenudila. Skvělá práce! ()

Charlie84

Tak pro změnu britský Netflix. Když v polovině posledního dílu prohlásí čerstvě objevený hlavní záporák po dvacetiosmi pointách (ne, nepočítal jsem je), že teď to teprve začne být komplikované, nervózně jsem si poposedl. Ono dát každé postavě minipříběh s minipointou, které dohromady vytvoří maxipointu, je docela dobrý způsob, jak udržet divákovu pozornost, ale někdy je příliš prostě příliš. Zvláště, když za vším stojí sexi lesbičky s hackerskou kobkou lásky, ze které to všechno řídí. Cizinec (cizinka?) zabaví, ale na víc nemá. Asi je to tak v pořádku, ale těch seriálů, které se dělají čistě pro zábavu, je v poslední době více než zdrávo. Značně to pozvedává zfetovaný tlouštík se svým lamím přítelem, leč Britský Netflix je stále Netflix. Bohužel. ()

chrispe

Nebylo to vůbec špatné. První dva (možná tři) díly mají velmi dobrou atmosféru - potom to bohužel upadá spíš do průměru. V dobré čtvrti, kde se všichni dobře znají, se rozhodně daří tajemstvím. A otázkou je, zda je chcete znát a přijít jim na kloub, nebo to radši necháte být. Vše se pomalu zamotává, aby se to pomalu odmotalo a zatímco u něčeho má divák velmi jasný vodítka a dovede vcelku rychle tušit co a jak, rozlousknout jiné věci se asi jen tak nepodaří. Plus je rozhodně sympatická hlavní detektivní dvojice, slabší mi přišli tři teenageři a neustále jeden a tentýž výraz Richarda Armitage ať už se dělo cokoli. Co se týče uvěřitelnosti příběhu, s tím problém nemám, i když některé náhody a výhody (chlap s úžasnou pamětí, policista v důchodu co dokáže vyhledat opravdu mnohé a na počkání) mě zarazily. Od teď budu SPOILERovat!!! Osobně by se mi víc líbilo, kdyby bylo vše víc propojené - nejen vyděračkami - a víc se to drželo právě v (současné) sousedské komunitě. Takhle pomalu odhalujeme několik tajemství, ale díky tomu, že jsou víceméně osamocená, tak to alespoň pro mě, nepřineslo kýžený WOW efekt. Takže v závěru mě bavila hlavně linka s Corinne, která se mi zdála nejméně předvídatelná, překvapila a splňovala i tu mou "sousedskou komunitu" :D. ()