Relikvie

Když postarší Edna nevysvětlitelně zmizí, její dcera Kay a vnučka Sam spěchají do zchátralého venkovského sídla jejich rodiny, kde po celém domě nacházejí podivné stopy, které odhalují Edninu pokročilou demenci. Ale Edna se náhle vrátí stejně záhadně, jako zmizela. Kay se obává, že její matka nechce nebo nemůže říct, kde byla, ale Sam překypuje nadšením z toho, že je babička zpět. Když však začne být Ednino chování stále nepředvídatelnější, obě mají pocit, jako by ji začala ovládat jakási zákeřná temná síla. Celovečerní debut režisérky a scénáristky Natalie Eriky Jamesové vnáší do žánru filmů odehrávajících se ve strašidelných domech nezapomenutelný nový nádech. (Cinemax)

gumolit

Keď som sa dočítal že austrálsky Relic je jeden z najviac znepokojivých hororov minulého roka tak som to skúsil. Bol som celkom zvedavý predsa len Austrália má svoje čaro a atmosféru. No úvod bol príliš dlhý. Zábery a hudba vyvolávajúce ľahké napätie rozhodne nestačili a aj keď som bol zvedavý kam babka zmizla dá sa povedať že to bola trochu nuda. Zlepšenie nastalo s jej návratom a pomalým odkrývaním rodinnej histórie a tajomstvá domu. Najlepšia pasáž s vnučkou blúdiacou po dome prebúdza uspokojenie a ono sľubované znepokojenie ale k vyvolanie poriadnych emócii stále niečo chýba. A potom príde koniec, ktorý ponúkne akúsi pointu ale buď mi niečo zásadného uniklo alebo vo filme skôr chýba nejaké vysvetlenie celej premeny babky. Nejaká démonická posadnutosť? Rodinná kliatba? Či dokonca mimozemšťania? No vážne neviem. Relic nie je zlý horor, má potencionál ale aby som ho považoval za nejaký majstrštyk bolo by nutné trochu viac odkryť karty a možno hlavne pridať nejaké desivé momenty. ()

Renfield

Závěr je sám o sobě zajímavý, přesto je škoda, že přichází po tak kvalitní předehře, která dala hodně otázek, jenž závěr z větší části ignoruje, protože v něm už jde především o ten moment. Cesta k němu je však velmi silná, i když dlouhá, což zase umocní příjemně tísnivou atmosféru, kterou z větší části tvoří výborná kamera společně se zvuky, nebo naprostým tichem. A potom jsou tu postavy, tři ženy, tři generace, každá svá, cestu k sobě znovu hledající... V tomto případě závěr nezklamal. 65% ()

Flopik

Najsilnejšia stránka filmu je atmosféra a tá našťastie jediná vyšla. Inak je to ťahavé nič. Po hororvej stránke až do posledných 10 minút kde dcéra ošúpe matku ako pomaranč nič nenájdeme. Ono fakt som bojoval aby som to dopozeral nakoľko sa tam nič nedialo, nič nevysvetlovalo a to ma hrozne štvalo. A koniec samotný až na tú scénu keď sa z matky belošky stal ošúpaný černoch bol o ničom a nejako som ho ani nepobral. Slabé 2* a rozhodne nedoporučujem. ()

Tunri

Nic moc, nemám ráda filmy bez vysvětlení, ovšem závěr byl silný, takže film ke konci mohl nechat i poměrně silné pocity. ()

Extrakritik

Většinu filmu se nic neděje. Když už se něco děje,tak stejně vidíte totáloní hovno,jak je to celý tmavý a špatně nasvícený. Navíc se ani nebudete bát. ()

bozka10

Celkom slušný hororík s dobrou a dosť nepríjemnou atmosférou+extra hrozná babka, tú kebyže vidím v noci behať po dome tak utekám jak gepard. ()

Rathalos

Australcania prichadzaju s dalsim hororom,ktoreho najvacsou prednostou je perfektne navodena atmosfera,trosku tajomna,trosku strasidelna,k tomu sa pridali vyborne herecke vykony,hlavne babicka bola cool a skvela napinava zaverecna polhodina,ktora ma uplne pohltila,ak by bol rozjazd rychlejsi,tak by som dal aj plne hodnotenie,ale za tychto okolnosti jednu hviezdicku davam smerom nadol...:-) ()

BOURQUE

„Relic“ operuje s klasickými prvkami v klasickom prostredí. Mierne starší dom s možnosťami pre hororové scény, minimum postáv na čele so staršou paní (v roli Robyn Nevin) s určitým potenciálom. Príbeh síce postupne budovaný, ale na záver tie jednotlivé kúsky nejdú k sebe celkom dobre. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Barka88

Ten konec jsem moc nepobrala, ale jinak jsem si celou dobu říkala...,,o co tady sakra jde"? Když hned na začátku filmu prokouknu o co běží, je to nuda. To pro tento snímek určitě neplatí. Dokonce jsem se u toho i jednou lekla. ()

pumpkinqueen

Tohle rozhodně nebyl šálek mého čaje, ale jsem si jista, že spousta lidí bude schopna ohodnotit třeba i čtyřmi hvězdičkami. Já mezi ně nepatřím. Prostředí bylo fajn, bábi naháněla hrůzu (ale to ony ty babičky v hororech zkrátka umí), tempo až příliš nudně pomalé, příběh nedostatečně zajímavý a konec mě zprvu sice překvapil (jakože cože?), ale vzápětí zklamal. Myšlenku jsem nejdříve nepochopila, ale nepřišla mi zajímavá ani po vysvětlení. Asi jsem v tom hledala něco hlubšího a nadpřirozeného, a ono tam vlastně celou dobu jde o něco naprosto PŘIROZENÉHO. A v tom to je. V tom je celý ten film. Celý ten příběh. A mně to nestačilo. Bylo to originální, temné, kvalitně zpracované - ale nelíbilo se mi to. ()

Cinematrix

To se takhle jednoho dne ztratí dementní bába. Matka s dcerou jsou z toho těžce rozebraný, tak se bábě nakýblujou do baráku a čekaj, jak to dopadne. Bába se po třech dnech objeví, ale to, kde byla, z ní nedostanou ani za brambůrky. Tak ta bába celou noc lítá po baráku, protože si nemůže vzpomenout, že si chtěla jít lehnout. Navíc vypadá, jako kdyby byla už pár let mrtvá, jenom jí to okolí zapomnělo říct, takže strach z ní šel, to se nedá popřít. Kdyby režisérka neměla totálně na salámu konec, dal bych i čtyři hvězdičky. ()

Rockerman

V prvních šedesáti minutách jsem se vyděsil stařeny, jak žere fotky, plísně na zdech a něčeho neurčitého pod postelí. Pak se přece jen začne něco dít, ale znáte to, když hned od začátku něco hodně zanedbáte, tak se to v posledních dvaceti minutách těžko dohání. Závěrečná metamorfóza vyznívá jako parodie. ()

misbos

Babička Zdráhavé Kanibalky je už hooodně Stará - aneb - alegorie (nikoliv zcela dementní) na demenci, a v souboji přízvuků. Hele, točila to paní, hrajou v tom paní, je to o problémech, co maj jedny paní s druhejma paníma, asi by bylo mimo mísu očekávat ucelenou konsistentní story. Tohle jsou spíš situace a pocity a nálady a noční můry na jedný hromadě, a byl to stoprocentně záměr. Já nejsem paní, takže tři, dobrý tři. ()

AngelG

A jéje. Tady zase většina lidí nepochopila pointu a metaforu celého filmu a tak tomu napálí 2 hvězdy a níž. Po dlouhé předlouhé době konečně zase horor, který je nejen originální, ale hlavně také atmosferický a strašidelný. Strašidelný nejen v lekačkách, ale hlavně v tom co se tam odehrává a o čem to celé je. Pochopím, že ne každého to bude bavit, protože je to pomalé a není to klasické bububu. Ale odsuzovat to proto, protože to nepochopíte, mi příjde lehce ujeté. ()

helraiser

No safra tak tohle není film pro každého, tak nějak to je slušný haluz, který nedává moc smysl, ale na druhou stranu to má slušnou atmosféru a sem tam se objeví povedený strašeníčko. ()

Dementra

Creepy australský, rodinný, ženský film, který je poměrně povedenou a smutnou metaforou na stárnutí (pokud to pochopíte, zjevně, nicméně význam *té* scény jsem si musela vygooglit). Místo strašidelného děcka tu máme dámu v letech, která pomalu přichází o rozum. Srovnat se s tím musí nejen ona, ale i její příbuzní. ()

Likan7

Babička je sice silně psycho, ale tím veškerá hororovost skončí. Respektive ona ani nezačala. Začátek má možná solidní atmosféru. Prázdný starý dům, babička, která neví která bije a film věčně se odehrávající se v noci (takže není skoro nic vidět). Nejděsivější je pak finále, kde dýchavičná babička leze po zemi a chce ty dvě nejspíš zabít, nebo já vlastně ani nevím. Natalie Erika James má možná něco jako talent, ale jestli tam nějaký je, je schovaný pod hodně velkou neopracovanou vrstvou. Ale závěrečný stahování z kůže má něco do sebe. ()

Shanen29

Relic mě tentokrát spíše nutil usínat,ale nebylo to opravdu tím,že byl špatný,ale čekal jsem více napětí a trocha té Thajské duchařské síly.Nic se mě z toho nedostávalo a to mě mrzí. ()