Šachový veľmajster Peter Sanderson (CHRISTOPHER LAMBERT) je jedným z najlepších hráčov na svete. Počas posledného zápasu na turnaji, kde chce obhájiť svoj titul majstra sveta, sa však začnú diať záhadné veci. Niekto totiž jeho hru hrá o krok vopred, nie však na šachovnici s figúrkami. Jeho šialená vražedná hra sa totiž odohráva v realite a figúrkami sú mŕtve mladé ženy. Kapitán Frank Sedman (TOM SKERRITT) a detektív Andy Wagner (DANIEL BALDWIN) začínajú sériové vraždy vyšetrovať a všetky stopy vedú k Sandersonovi. Psychiatrička Kathy Sheppardová (DIANE LANEOVÁ), ktorá Petra dobre pozná, tvrdí, že nie je páchateľom. Telefonicky ho totiž kontaktuje vrah, ktorý ho vyzve na šachový súboj. Každý Petrov chybný ťah však znamená smrť niekoho nevinného. Vraždy pokračujú a policajní vyšetrovatelia sa musia rozhodnúť, či je Sanderson zabijak, alebo je aj on len figúrkou v hre kohosi iného. A Peter Sanderson sa rozhodne konať odhaliť tajomného vraha a očistiť tak svoje meno... (oficiálny text distribútora)

ajuska

Podprůměrný thriller s nepovedeným scénářem, v němž lze najít snad všechny myslitelné nešvary žánru - nablblé dialogy, nepatřičně působící scény (obvykle ty "akčnějšího" rázu, kdy hrdina dává někomu po tlamě), klišovitost a předvídatelnost, zároveň ale i nápadná absence řady informací a dovysvětlení motivací. Zkrátka slabý film, který snad nestojí ani za to jedno shlédnutí. ()

Shakers

Zaujímavá kriminalka. Ľúbil sa mi príbeh a hlavne to, že sa vrah pohyboval "po šachovnici" a vždy mal pred šachovým majstrom Lambertom náskok. To majú síce vrahovia vždy, ale celkovo ma fajn výber hercov (Lambert, Lane, Skerrit) a napínavý príbeh upútali dosť na to, aby som sa nenudil. Videl som to už dávno, no aj po rokoch je to stále dobré. 75% - 4* ()

DaliX

Kvalitný krimi thriller v ktorom nie je pravda taká jednoznačná a taká predvídateľná ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Do poslednej sekundy drží diváka v napätí a nenudí, hudba je strhujúca, réžia takisto skvelá, Christopher Lambert a Diane Lane sú skvelá partia, jednoducho nemám výhrady. ()

kingik

Nelogický film. Neskutečná míra nelogičností tento film úplně položila. Díky dabingu jsem vraha odhalil po pěti minutách a nelogické odbočky v ději jen proto, aby zmátly diváka, byly k smíchu. Christopher Lambert. docela snesitelný. Scénář měl originální námět, ale současně se dopouštěl chyb. Hrát s tímhle thrillerem šachy může být zábavné. 60% ()

Anderton

Mne sa kedysi takéto trilery páčili. Keď som mal trinásť rokov. Vtedy som ešte nedokázal rozoznať rozdiel medzi čistou nenáročnou komerciou a trilermi s "presahom" typu Mlčanie jahniat alebo Sedem. O pár rokov nato som to už dokázal a spätne zaradil Ťah jazdcom k tej prvej skupine, čo znamená, že nemám dôvod sa k nemu niekedy ešte vracať. Z nostalgie za tri. Alebo si to zle pamätám a je to kvalitný psychologický triler, ako niektorí píšu? Možno. ()

Campbell

Tak tohle se mi líbilo, LAmbert mě znova překvapuje a je vidět že mu tyhle(Vraždy podle jidáše)role dokonale sedí, a navíc je to sympaťák, režisér sice neudělal moc originální film, ale rozhodně baví, vraha jsem netipl moc dobře. Baldwin je jako vždy sympaťák, a na celý film se prostě dobře kouká. ZA mě dobré. ()

silentname

Keď som to videl prvýkrát niekedy ešte roku 2004 alebo 2005, mal som pocit, že ide o veľmi dobrý thriller s dobrou dávkou napätia a skvelým využitím šachu. A tak som si povedal, že by som si možno ten film mohol pozrieť znovu. A keď som ho videl znovu, zrazu som mal pocit, že film niečo stratil. Napätie tu stále je, atmosféra funguje, no postavy nie sú moc zaujímavé, motivácia je nám od začiatku jasná, vieme, že Peter je nevinný a otázkou je iba, kto je vrahom. Plus scénky vraždy nie sú spracované zrovna najlepšie. Vieme, čo sa stane... a to dosť uberá kvalite. Osobne si myslím, že je to film, ktorý z nostalgie funguje a má dobré nápady a momenty, no keby sa to dopracovalo, mohlo to fungovať lepšie. Rokmi tento film stratil a možno aj faktom, že ako divák som viac dospel. ()

Chrustyn

Přesně podle očekávání. Podprůměrný nudný thriller, který ničím nepřekvapí a hlavně nezabaví. Lambert jako šachový velmistr je chytřejší než celý policejní sbor a pokud film uvidíte v českém dabingu tak vraha poznáte ihned jak promluví. Nejvíce mě štvalo to jak bylo natočeno vraždění, jelikož se tam vždy objevil jen otravný záblesk. Jediný kdo film táhne trochu nahoru je Tom Skerritt jako policejní kapitán. ()

packa odpad!

Jako šachista nemohu jinak, náhled do "šachového" zákulisí je extrémní blábol. Kdybych nebyl šachistou, možná bych hodnotil jinak. Ovšem to jsme u onoho kdybych..... ()

jojinecko

Film, ktorý má bezpochyby atmosféru, ale pri tom je tak strašne hlúpy a vykonštruovaný, že človek vydrží do konca už len z princípu- aby si počkal na zjavne "šokujúcu" (a debilnú) pointu. Béčko plné logických medzier, ktoré asi chcelo byť serióznym filmom... ()

SOLOM.

Strhující thriller to sice není, ale slušná kriminálka to ano. Svého času jsem tenhle kousek sjížděl docela často, společně se Sedm a Sběratelem kostí. Mám rád podobné zápletky, kdy divák společně s policisty postupně poodhaluje totožnost psychopatického zabijáka – jenže kousek Carla Schenkela je v této společnosti až na třetím místě. Zvláště proto, že po výborném začátku a první polovině, si scénárista vybral slabší chvilku a finální rozuzlení už tak dobré není (spíše si to pozorný divák domyslí už dopředu – totožnost vraha). Lambert i tak ovšem podal další ze svých solidních výkonů, no a Diane Lane byla v mládí mou „tajnou láskou“. Je to škoda, protože námět rozhodně nebyl špatný. Jen se mohl režisér ještě více odvázat (je zvláštní, že první dvě vraždy byly hodně slušné i co se atmosféry týče, pak najednou mi to celé přišlo strašně uspěchané). 60% ()

eraserhead666

Atmosféra vcelku hustá, jen mi docela vadilo, jak hrozně moc a okatě scénář předhazoval hlavního hrdinu jako potencionálního pachatele. Lambert je tradičně dobrej, Skerritt sympaťák, Diane Lane si budu muset hodit do hledáčku a mladičká Katharine Isabelle potěší. 3.5* ()

5150

70%.. Dva detektivové řeší případ sériových vražd a jejich jediným vodítkem je šachový velmistr, se kterým má vrah zdá se nevyřízené účty.. Líbila se mi černo-bílá stylizace snímku a fakt, že do samotného konce netušíme kdo je vrah. Naopak mi příliš neseděl Christopher Lambert v hlavní roli.. ()

malylada

Tak tato partie se nepovedla ani do patu. Děj se pořádně nikam neposouvá a zvlášť zápletka ničím nenadchne. O napětí není třeba hovořit.......3/10 ()

BigDeal

Po zaujímavom a vydarenom úvode som čakal nejakú šachovú naháňačku s psychopatickým vrahom...ale bohužiaľ sa mi ničoho nedostalo. Film je síce technicky fajn nakrútený, no dopláca na hrozný scenár plný patetických rečí a stupídnych dialógov. Takisto sa stratila logika a herecké výkony rovnako nijak neoslnili (jediný, kto ma nejak nevytáčal bol kapitán). O závere radšej ani hovoriť nebudem. ()

Nick Tow

Vrah, ktorý si lieči vraždami traumy z detstva, doktoroka psychológie s kozami ako pin-up girl, vraždy podľa tajuplného vzorca, ktorý máme od začiatku pod nosom... Kurnik, kdeže sme to už videli? Aha - v každom treťom thrilleri deväťdesiatych rokov!!! Inak pozerateľné. Ale len tak tak jedenkrát. ()