Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví - tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár... (Forum Film SK)

Drolit

Tak tohle byla velice zdařilá jízda, kterou jsem si na velkém plátně neskutečně užil. Líbilo se mi, jak zde byla uchopena mytologie kolem Candymana a jak se příběh propojoval s prvním dílem. Kladnému hodnocení taky nahrává super kamera a absence brutálních vražd, které by tomuto snímku spíš škodily. Přesto měl film typické prvky slasheru, nejvydařenější nejspíš byla scénka na dívčích záchodech, takže je škoda, že se vyplýtvala hned v traileru.  Co mě naopak na filmu vyloženě sralo bylo neustálé poukazování na rasismus, takže jsem měl často při sledování pocit, jak kdyby scénář psali protestující, co se zrovna vrátili z BLM demonstrací. Jasně, chápu, režisérka je černoška, na scénáři se podílel Jordan Peele, nějakou tu myšlenku bych filmu odpustil. Tady ale bylo na tuhle problematiku natolik poukazováno, že to naprosto rušilo děj a mně se kvůli tomu film v některých částech lehce znechutil. Nechci ale kvůli tomu úplně ubírat hodnocení. Takže pokud se člověk přes tohle dokáže dostat, je to na pět hvězdiček. ()

tXtX

Výborné! Film balansuje niekde medzi remakom a pokračovaním, a darí sa mú to bravúrne. Celý koncept legendy o Candymanovi je braný z úplne inej perspektívy, ako to bolo doteraz. Je to postavené viac na atmosfére, ako na krviprelievaní - aj keď, o potoky červenej pochopiteľne nebude núdza. Neokukaní herci tomu dodávajú punc originality a skvelý soundtrack je už len čerešničkou na torte. Kto od toho čaká tupú vyvražďovačku, bude bohužiaľ sklamaný. Kto chce naopak po rokoch konečne vidieť niečo iné, nové, zaujímavé a nepreplnené pubertálnymi pičovinkami, bude nadmieru spokojný. Je až úsmevné, ako brilantne ukočírovala celý projekt ženská režisérka Nia DaCosta, za čo jej patrí uznanie. Takto nejak si po kvalitatívnej stránke predstavujem pokračovania tridsaťročných klasík žánru. 90% p.s. Film priamo nadväzuje na originál z roku 1992, ostatné časti ignoruje. A áno, Tony Todd sa tam mihne! ()

kesinaa

Původního Candymana mám ráda, ale tohle se nepovedlo. Bez Tonyho Todda v hlavní roli to pro mě zkrátka Candyman není a těch pár minut, na které se tam ukáže (a navíc digitálně omlazený!), je podle mě plýtvání jeho časem i talentem. Za mě zklamání. ()

BStone

Za mne velké překvápko. Málem jsem se nechal vystrašit negativními recenzemi, ale nakonec jsem se nechal strašit sequelem Candymana. A dobře jsem udělal. Protože navzdory slabému hodnocení se jedná o skvělý horor s parádní atmosférou a vychytaným příběhem. 80% ()

PanX odpad!

Aach prečo? Úplne zbytočný remake, ktorý ešte zatracuje odkaz pôvodného candyman a to všetko na vlne blm. Pustite si radšej ten tridsať rokov starý film ()

Somewheres

Candyman je horor navazující na původní sérii Candyman (1992), Candyman 2 (1995) a Candyman 3 (1999). Příběh se odehrává v současnosti a vypráví o umělci Anthonym McCoy, kterému došla inspirace a jeho obrazy již nejsou tak skvělé, jako bývaly. Pomoct mu nedokáže ani jeho přítelkyně Brianna Cartwright, která by se chtěla stát ředitelkou galerie. Anthony tápe a hledá ztracenou inspiraci, která by mu pomohla dostat jeho díla před uznávané kritiky a taky z rostoucí finanční tísně. Jednoho večera přijde na návštěvu Briannin bratr Troy se svým přítelem Gradym a ze srandy povypráví příběh o Helen Lyle, která přišla ve Cabrini-Green o rozum a chtěla obětovat dítě, ale byla dopadena a uhořela. Anthonyho příběh zaujme a při snaze zjistit víc se vydá do Cabrini-Green, kde potká Williama Burke, dlouholetého obyvatele této čtvrtě. William mu řekne o městské legendě, kterou zde hledala i Helen Lyle - Candymanovi. Podle legendy stačí říct 5x před zrcadlem "Candyman" a přízrak by se měl zjevit a usmrtit vás. Anthony je příběhem pohlcený a snaží se tento námět co nejvíce zapracovat do své tvorby. Když konečně dojde na výstavu, jeho díla zůstanou nepovšimnutá a nedoceněná. Od této chvíle to jde s Anthonym z kopce. Lidé po celém městě začnou Candymana vyvolávat a dochází tak k mnoha záhadným úmrtím. Bohužel je Anthony legendou již tak pohlcený, že Candymana vidí úplně všude a nedochází mu, že se jím stává. Film má zajímavou myšlenku, a sice že neexistuje jeden jediný přízrak Candymana, který by se zjevoval a vraždil. Legenda funguje spíše jako návod, jak se Candymanem stát - nejprve propadnete jeho kouzlu, poté se stane vaší posedlostí a nakonec se v něj přetvoříte tím, že bude váš osud natolik tragický, abyste v něm již nechtěli pokračovat. Candyman je tedy jakýsi osud (velmi podobné Slendermanovi). Kromě této myšlenky jsem ovšem ve filmu nenašla skoro nic zajímavého - žádné děsivé scény, žádná intenzita ani hororová atmosféra. Film nesplnil moje očekávání a proto musím hodnotit takto nízko. ()

PORTER44

Docela jsem se nudil, občas nějaká ta napínavější scéna s vyvražďovačkou ve které bylo prd vidět,jinak nic moc jak herecky tak dějově,černošský malíř který maluje bizardní obrazy pak se mu začínají objevovat jaké si strupy na ruce a na krku až nakonec je z něho Candyman. ()

Krychlicka1

Nemám rád když se do hororů míchá rasová politika. Když se film snaží poukázat na problémy společnosti více než na strach. A to Candyman udělal. Opravdovým záporákem zde nebyl hrozivý Candyman ale zlí a rasističtí běloši, kteří byli také jedinými oběťmi Candymana ve fimu. Byli zde nějaké děsivé scény? Skoro žádné. Snad nejhorší byl snímek kdy si hlavní protagonista prohlíží Candymana v zrcadle. O protagonistech nemůžu říct také nic pěkného, připadalo mi že využivají Candymana na zbavení se nepříjemných lidí, což z nich nedela moc kladné postavy. Konec byl ještě více podivnější. Za mě byl Candyman víc krvákem, který se snaží poukázat na utlačování černochů bělochy než horrorem. Jediné co cením na filmu byl herec colman domingo, který zde hrál dobře fanatickou postavu blázna věrného candymanovi a ze kterého šel skutečný strach. 10% ()

Milo_harwey

Nečekaně dobrý. Pustil jsem si film na pozadí s cz dabingem v očekávání nic extra filmu a hle, překvápko. Předně bych uvedl, že český dabing je prodchnut překladem v duchu básnického střeva, taková polointelektuální mluva, což mi z úst černochů imponovalo, zajímavý. Předchozí Candymany jsem viděl, proto jsem neměl očekávání víc než průměru, předchozí filmy si totiž nepamatuju a za mě byly proto horší než tohle pokračování jedničky. Jedná se o mysteriózní film s nějakými vraždami na poli duchovna bez výrazného explicitního znázornění. Neúspěšný malíř přivede zpět na svět Candymana a my postupem času odhalujeme různá překvapení v rámci jeho života a případné historie postavy Candyman, což je vlastně černošský hrdina, taková ikona, co se zastává bezpráví páchaného na černoších. Nemá smysl si nic nalhávat, nebudu říkat, že všichni, ale někteří američtí policisté nejdřív střílí a potom se ptají (taky je to způsobeno silnou kriminalitou na poli černošských ghett, takže člověk fakt neví) a právě tyto incidenty včetně dřívějšího lynčování (otroctví a rasismus v minulých desetiletích nelze popírat) Kednymen trestá a já musím říct, že konečně se objevil film, kde jsou černoši nenuceně, je to černošský film a černém hrdinovi a mně se to líbilo, a to poměrně hodně.  Navíc se režie ujala černoška, za mě prostě super a klidně víc takových počinů, než někam rvát černošské doočíbíjící na sílu vnucené elfy, všichni víme o čem mluvím. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak se zde vlastně objevil bílý tyranský majitel galerie, černy gej chodící s bílým gejem a možná další prvky, ale jak jsem psal, nevnímal jsem to na sílu. Naopak třeba oba gayové mi přišli hodně sympatičtí, stejně jako ostatní herci. Jako bonus prvek, který se mi někdy u filmů líbí paradoxně víc než hlavní děj, vidím animované minipříběhy, kde se objevují 2D loutky na špejlích, v tomto ohledu důrazně doporučuji zkouknout celé závěrečné titulky, kde se zobrazuje prakticky animovaný kraťas. Hudební doprovod celého filmu taky není vůbec špatný. malá poznámka pro mě: čsfd překvapivě změnil podmínku pro psaní recenzí z 200 hodnocení na mnou již absolvovaný kvíz, který jsem splnil už před delší dobou, ale až teď tedy píšu svojí první recenzi nebo spíš komentář... jenž po sobě nečtu a píšu na první dobrou, protože času není nazbyt. Uvidíme, zda se dostanu k dalším... Zde dávám 4*, za mě je 48% málo. ()

MrAldridge odpad!

Takže po shlédnutí jsem se podíval na barvu s scénáristy a rejžy a jen mně utvrdilo, že celý film, obzvláště poslední scéna s bandou výhradně bílých policajtů, kteří obviňují nevinnou černošskou ženu, je jen zasraná propaganda, stejně jako 80% všeho, co jsem za poslední 3 roky viděl v televizi. ()

Oxytocin

Více se jen kecá a natahuje děj. Minimum napětí a lekačky, kdy by jste chtěli odtrhnout zrak nebo vypnout zvuk. Slabý a podprůměrný téměř výhradně černošský film. ()

Macek1979

No nevím, nějak mě to neuchvátilo. Ve srovnání s Candymanem z roku 1992, jsem neměl to mrazení vzadu na krku. Místy dobrá atmosféra a kamera. ()

SandroCZ

To co ze začátku vypadalo jako woke film se transformovalo do něčeho co připomíná béčkovej horor aby to skončilo u afroamerického superhrdiny kterej na zavolání vraždí bílí rasistický policajty. Bravo ()

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Candyman a Wonder Woman se odkládají

Candyman a Wonder Woman se odkládají

13.09.2020

Před pár dny jsme psali, že studio Warner Bros. vážně zvažovalo odsun svých dvou největších chystaných premiér – Wonder Woman 1984 a Duny. Nakonec došlo oficiálně k odsunu pouze WW84, a to na 23.… (viac)

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)