Väzni v krajine duchov

(festivalový názov)
  • USA Prisoners of the Ghostland (viac)

V pohraničnom meste je z väzenia prepustený bankový lupič (Nicolas Cage) na popud Guvernéra (Bill Moseley), ktorému uniesli adoptovanú vnučku Bernice. (Sofia Boutella) Guvernér ponúka väzňovi slobodu za jej získanie späť. Bandita je spútaný v koženom obleku a na splnenie úlohy má len tri dni, nakoľko je spútaný v koženom obleku, ktorý sa po 72 hodinách sám zničí. (Arsenal83)

Clark_Kent

Já jsem rád, že Cage vždycky najde důvod. Aby příště přišel, jěště s nečím víc šílenějším. Je to hodně pomalý příběh, ten samotný děj hází klacky pod nohy jen proto, že je svět ovlivněný určitou katastrofou. Je to "jiný" film na tu hru co se děje, musíte přistoupit. Já jsem si to celkem užil přiznám, že jsme se po zhlédnutí cejtil tak trochu vyčerpaně. Přesto mě to potěšilo. Jsem přece jedním z Cageových, skalních fandů. ()

beso74

Veľmi zvláštny film, kde forma ďaleko prevyšuje obsah. Drvivá väčšina postáv je buď retardovaná alebo k tomu nemá príliš ďaleko, dej je chaotický, dialógy zmätené. Ale... Ale, sú tu krásne štylizované zábery a dvojica výborných hercov - Nicolas Cage a Bill Moseley. Záplatka je úplne triviálna - podobne ako Snake Plissken, má  (ako je zvykom, na slovo skúpi) Cage za úlohu doviesť späť istú osobu. Limitom mu je čas a oblek s odpornými vychytávkami, malými bombičkami, ktoré môžu za istých okolností urobiť buuuum (a veruže aj urobia). Hrdina nemá na výber a tak musí opustiť bezpečie Samurai City a vydať sa do nehostinnej pustatiny za hranicami mesta. Či je to postkatastrofická budúcnosť, virtuálna realita či alternatívny vesmír, nevieme a je to úplne jedno, celé to slúži len ako kulisy pre sled bizarných scén akoby vystrihnutých z príručky pre začínajúcich surrealistov. Moja rada, netreba sa snažiť nič pochopiť, nad ničím príliš nerozmýšľať, zmyslom tohto filmu je NEZMYSEL. Namiesto toho si užívať vecičky ako špeciálny oblek, potkaních mužíkov, čaro mestečka mixujúceho svet samurajov a kovbojov, gejše, dievčatá - manekýnky, boj s časom či sólo pre jeden gatlin v uličke gejší alebo moje najobľúbenejšie - chórové odpovede davu. Určite zvláštny film, ale Cage točí už len také, som zvedavý a čím prekvapí nabudúce... ()

Brooks

Cage na vlnách šialenstva. Občas sa trafí, niekedy pripomenie svoje kvality, ale väčšinou to dopadne takto. Bizarný, neopísateľný úlet mizerných kvalít, ašpirant na titul najdivnejšieho filmu, aký som tento rok videl. Hviezdička za fajn post-apo výpravu a štýlový plagát. ()

Mamlas odpad!

Takový chumel sraček, to se opravdu nevidí často. Ten tým, co tenhle výblujek realizoval, musel mít neustále k dispozici hodně drsný matroš. (4%) ()

Pitryx

Já jsem zrovna dokončil poslední snímeček filmového mága, pana Jodorowského, takže jsem byl chvílemi tak nějak stále v jeho zajetí a říkal jsem si, jestli v tom nemá také prsty. Asi nemá. Takže nyní sedím a přemýšlím,  jak hodnotit postapo, když jsi nejsem jist, zda bylo vše jak má. Chybělo tomu něco? Nebo nadbývalo? Čert ví. Musel bych to celé vidět znovu a časem to asi i udělám. Takže toto hodnocení je jen první pocit. Takový první dojem, ze kterého mi hodnocení vyšlo. Od tohoto režiséra jsem zatím neviděl nic. Takže nevím, co si o tom myslet. Budu se muset seznámit s jeho tvorbou trochu podrobněji. Zatím mám vybrané dva filmy. Tady k tomu ještě závěrečná poznámka, čistě technická, když jí držel (Cage) nůž pod krkem, tak už neměl být naživu. Tedy podle tvrzení guvernéra na začátku filmu při předávání oděvu. ()

xxmurphyxx

Cage nesklamal a vezie sa ďalej na vlne lacných, bizarných kokotín hrajúcich sa na niečo sofistikovanejšie. Pár vizuálne pekných scén sa tu nájde a to je asi tak všetko. Chaoticky podaný príbeh, debilné a hlavne na seba nenavodzujúce dialógy, minimum akcie, ktorá aj keď na ňu dôjde pôsobí ako z nejakého amatérskeho školského projektu, zbytočné postavy o ktorých sa aj tak nič nedozvieme a takto by som mohol pokračovať ďalej ale nestojí to za to. Cage si už jednoducho uletel a neočakávam, žeby v dohľadnej dobe natočil zase niečo normálne a hlavne kvalitné. Nemám nič proti mega divným filmom ale aj tie musia spĺňať aspoň nejaký minimálny štandard kvality a zábavnosti. Byť iba divný jednoducho nestačí. ()

Heywood

Šion Sono    Šion Sono je asi ten, který ví, co měl film říci. Já na to nepřišel v záplavě těch nejhorších klišé, co se vršily a vršily. Kopírovat Tarantina SE OBVYKLE NEVYPLÁCÍ, strkat tam Hirošimu a bomby také moc ne (laciné) a ještě lacinější je nevinné dítě (toho migranti mají jako ten nejhnusnější štít vyčůranosti). Herci toporní, hlavní hrdinové přepálení, hlavní padouch směšný. 5% protože na odpad to mělo výborný kompars. ()

Saxos odpad!

Konečně si dokážu představit, co člověk vidí, když dlouhodobě užívá psychotropní návykové látky. Závěr: nedoporučuji ()

JackStrange

Je to teprve můj třetí film od Shiona, pořád si vlastně nejsem jistý co od něj čekat. Zase je výhodou že jsem nemohl být zklamaný. Grindhouse žánr mám rád, mám rád bizár a mám rád ujetý Japonce. Je mi vlastně jedno jestli obrazy ve filmu jsou #deep nebo úplný nesmysl, důležitý je že to má styl, obě koule a není to vůbec nudný. Po přečtení ostatních recenzí říkám 80%. ()

HanzoBureshi

Nějaký ten malý vzor Šionoviny v tom vidím, ale je zde naprosto vidět, že to není jeho nápad, nebo v to alespoň doufám. Ten snímek má perfektní vizualizaci, která zahrnuje opravdu povedené masky a barevné kostýmy, zajímavě vizuální a barevné lokace s japonským a temným nádechem, slušnou hudbu, ale to je opravdu všechno. Po scénáristické stránce je totiž naprosto nepochopitelný. Také mi přišlo, že ve střižně omylem odebrali spoustu materiálu, protože ty zkratkovité úlety to opravdu kazí. Jsou tu nechápavé situace, které bývaly často i odfláknuté bez nějaké špetky snahy. Nick Cage tu hraje roli, u které ani nevím co říct. U sledování mě většinou držel jen ten dobrý vizuál. Mé hodnocení: 3/10 ()

Sopholojong odpad!

"Potes Panbuh". Top Ten najhorsich filmov, ake som kedy vo svojom skoro styridsatrocnom zivote videl. Nicolas Cage nehra psychopata, on sa nim uz stal... A teraz uz len v bodoch - Nicolas v "spinavych" sumo spodarach (!), Nicolas hadzuci sumo spodare teen gejsam (!!), Sofia Boutella po celu stopaz v nejakom zasratom pyzamovom tricku a elastakoch (!!!), Nicolas so svojim odstrelenym vajcom, opakujem vajcom spomedzi noh, v rukach (!!!!), Japoncici naokolo neho s vianocnymi ozdobami na kostymoch (!!!!!), akasi sekta spievajuca na schodoch s obrovskymi hodinami nejaky trafeny gospel o konci sveta (!!!!!!), najhorsi sermiarsky samurajsky suboj ever (!!!!!!!), Nicolas vzyvajuci do neba v akomsi tranze akoby na "houbickach" (!!!!!!!!) atd. atd (to som opisal asi len 10 percent ko...tin, ktore sa tam vyskytuju). Mad Max: Super-Retarded version. Asylum oproti tomuto kazdy rok vypusta tony Obcanov Kaneov a Vesmirnych odysei. Hnuuuuuuus! PS: Jeden z mojich oblubenych -maddy- to opisal excelentne, radsej umyt riad, ako toto. ()

Accuphose

Kdybych si chtěl natočit vlhkej sen, tak to bude asi hodně podobný, střídají se silné momenty se slabými, a bohužel ta role už není pro Cage a jeho věk. Před 15 lety možná. Velkej klobouček dolů, že se Nicolas nebojí alternativní produkce, nicméně navázat na to, co se povedlo v Mandy, bude hodně složité, tam mu to sedlo a podal životní výkon dle mého. Tady to osciluje mezi parodií a ruským způsobem točení filmu, a snaží se to podobat stylům a žánrům různých autorů, vzpomněl jsem si třeba na Kikujira a Kitanův rukopis. Ale do hlav autorům nevidím. Sofia to zahrála moc dobře a navíc se na ní moc hezky kouká, bohužel tam o to víc vynikne věková propast mezi oběma aktéry. Jen pozor, aby Cage nešel ve stopách Seagala, tomu ty akční scény dávno už nedělají lichotku. Pro dnešek je to za dva... tedy hvězdy, takže dvě. ()

Chicharron

Japonský psychomix s hororovými prvky a duchařinou, jadernými výbuchy, samurajským komplexem, mafiány a prostitutkami. Mělo to něco do sebe, ale nebylo to úplně top... Myslel jsem, že usnu, ale scéna kdy Nicolas Cage symbolicky odhazuje své varle do dáli, mně probrala a film jsem dokoukal až do úplného úchylného gore konce. Nicolas Cage zde poměrně "válí", na to v jakých exkrementech se poslední dekádu objevuje, tak tady nebyl tak úplně špatný... ()

mdf

Jestli tohle měla být nějaká variace na Šíleného Maxe nebo co to mělo být,něco úděsného to bylo, já vím že asi Cage v  takovýhle typech filmů, rád hraje, ale tohle byla fakt debilita. ()

Oup

Kto má rád bizarnosti, prečo nie... Nieje to tak kvalitné, ako Color out of space, alebo hudba nieje podmanivá a nieje to až tak artovo podané ako Mandy, ale svoje si tu nájdete, keď ste fanúšik Cageovej dráhy posledných rokov. ()