Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiálny text distribútora)

Elles

Kde je ten vtip ze slunce sena??? Todle bych i já líp zrežíroval Růžičkovi mam rád,ale v tomdle mě opravdu sklamali.Čekal jsem od toho mnohem víc. Hvězda jen za to že sou to oni a za ten název. ()

Mishelen odpad!

Tak tohle snad už není ani odpad ale úplný dno těch největších s... Jeden z vůbec nejhorších českých filmů jaký kdy vznikly. H. Růžičková prohlásila, že se za film stydí, a že se muselo narychlo improvizovat protože nebyly snad peníze na řádný dokončení filmu - tak to mi připadne jako výmluva..když to asi Helena viděla na plátně tak si musela říkat: "Co jsme to natočili za průjem?" Idiotský děj, imbecilní humor a naivní herecký výkony, že to snad ani není možný. V desítce toho nejhoršího co jsem kdy viděl, i když po shlédnutí tohoto filmu by se nevěřilo, že česká porevoluční elita natočila ještě něco horšího (viz. Playgilrs I, II, Divoké pivo...). Agitka z 50. let naruby (tentokrát na kapitalismus), na kterou pokud si pamatuji se každý do kina těšil, ale nikdo pak o tom nemluvil. ()

axelson odpad!

Také jsem neměl moc rád paní Ružičkovou, ale jisté herectví v sobě měla.Bohužel o tom to kousku v podobě filmu Trhala fialky dynamitem, mě názor na pani Ružičkovou to kladném slova smyslu přešel.Je to hruza, děs a šaškárna, které se snad mohou smát jen ubožáci.(Nechci nikoho napadat)Zkrátka odpad je to jedině co si film zaslouží. ()

MrOgilwy odpad!

Ochotničina na plátně budí dojem toho, že se jelo na jednu dobrou a scénář psal u rybníka na břehu v letní podvečer pod vlivem šestého nedostatečně chlazeného piva. Pitvoření herců a snaha o povýšení improvizace na umění a češství na světovost. ()

gastronom

Zajímavý komentáře tady:-),Já ten film viděl jako dítě a pamatuju ho jako zábavnou podívanou.i ted se mi líbil a zasmíl jsem se dost a dost. ()

prudas2 odpad!

už jen ta znělka mi nahání mráz po zádech...velmi hloupý film a vubec nechapu jak to muze nekdo srovnavat se slunce seno...sranec srancu ()

mal01

Tohle řadím spolu se sérií Slunce seno... k vrcholům české filmové tvorby. Pan Troška objevil úspěšný styl komedií typu "pojďme, udělejme ze sebe burany, bude to legranda" a po jeho úspěchu se k němu přidali další. Hvězdičku možná za nostalgii, protože jsem na tomhle filmu vyrůstal a na VHS jsme si ho často pouštěli, doteď nevím proč. Od 1. minuty se vždy cítím trapně za všechny obsazené a tento pocit se stále více stupňuje, jak se film blíží k závěru. Toto musí být zanecháno jako hrozba pro budoucí generace, protože lidé by se měli učit ze svých chyb a natočení další podobné zhovadilosti by bylo velkou chybou. ()