Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

vydumnica

Takto si predstavujem pohodový vianočný film, ideálny na nedeľné popoludnie s rodinou a na Mikuláša si ani vhodnejší film neviem predstaviť. Musím povedať, že sa mi to páčilo ešte viac ako jednotka. Film zaujme aj deti aj dospelých. Pobaví, poteší, zahreje pri srdci a človek sa tak správne naladí na Vianoce. A čo sa týka atmosféry Vianoc, súhlasím s malou Kate, tiež by som najkrajšie sviatky v roku radšej trávila v zasneženom Bostone než na pláži v Cancúne. ()

Detektiv-2

Je to odlišné než první kronika, zaměřené více na dětské publikum, ale dlouhé jako pro dospělého diváka. Tyto dvě věci drhly stejně tak jako hlavní záporák, jehož charakter se mi zdál nedotažený. Každopádně to dost vynahrazuje pán a paní Clausovi. Scény s nimi jsou zábavné a chemie která mezi nimi probíhá je výtečná. Jsou to prostě herecká esa. Je to průměrná, ale milá vánoční komedie, která vám zpříjemní večer. ()

Heywood

Dvojka je proti jedničce vždy v nevýhodě, protože překvapení z postavy Santy už se tolik nekoná. Ale nic to kvalitě filmu neubralo. Příběh měl nápad, dětského záporáka i dětské hrdiny, poselství Vánoc (v závěru mírně politické, ale v dnešní době asi užitečné) a špičkovou řežii (jak by ne). A trikovou úroveň amerických filmů můžeme jen obdivovat. Natočit stokrát natočené téma tak, aby zase bylo nové a chytlavé, to je úkol přímo nadlidský. U dvojky Vánoční kroniky se to téměř podařilo. Co si k Vánocům přát více. ()

Tomas_PO

Po jednotke jednoznačne nenaplnené očakávania. Animácie a Santov svet sú opäť raz prekrásne, no príbeh je bez nápadu a silnejšej emócie, tvorený zrejme s vierou, že sa povezie na úspechu prvého dielu. No na lenivé Vianoce určite pohodička a dobrá voľba, 2 hviezdy sú len kvôli tomu že jednotka dostala 4 a rozdiel 2 hviezd tu je. ()

corpsy

Tak toto je vianočný film už len pre deti. Jeden malý náznak niečoho, čo mohol mať väčšiu dohru ( sekvencia odohrávajúca sa v roku 1990 ). Od Chrisa Columbusa som možno čakal menší zázrak, keďže s vianočnými motívmi a rozprávkami má svoje dlhoročné skúsenosti ( GREMLINS, SÁM DOMA, HARRY POTTER ), ale mýlil som sa. Ale zase nie až tak. ()

• V Santově vesničce bydlí přes jeden milion skřítků. A je zde přes 300 000 dílen, které všechny navrhla paní Clausová (Goldie Hawn). (ČSFD)

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (viac)