Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

BoPo

Kurt Russell je skvelý Santa. Jeho neotesaný šarm tiahne celý film. Veľmi príjemne prekvapili aj škriatkovia, ktorí ako tunajší doplnok strčia veľa iných ústredných animovaných bytostičiek do kapsičky. Akčné, nesnažiace sa byť vianočne rozjuchané, ale zároveň miestami sentimentálne vážne. V tých dobrých momentoch fakt dobré, ale prevládajú dojmy, že tá správna chémia neustále pretekala pomedzi prsty. ()

rublik05

K mému velkému překvapení jsem objevil krásnou, příjemnou a pozitivní vánoční komedii, která má konečně poutavý a především kvalitní děj, plný nečekaných situací, humorných scén a zajímavých nápadů. Příběh od začátku započne neuvěřitelné tempo, díky které se film mění v nádhernou magickou jízdu a nedá prostor ani šanci k okoukanosti či nudě. Kurt Russell jako Santa Claus je neuvěřitelně charismatický, působí velmi přirozeně a jeho postava je plná hlášek a překvapení. Je až k nevíře, jak moc se tvůrcům povedla krásná vánoční atmosféra, jejíž odlehčenost a pohoda z filmu přímo číší a skvěle se tak přenáší na diváka. Vánoční kronika je živoucí úkaz toho, že lze natočit skvělou vánoční komedii, aniž by působila trapně, nezáživně a stereotypně. Snímku nejde prakticky nic vytknout. Na navození předvánoční atmosféry, na příjemně strávené večery je tato rodinná komedie ideální. 10/10. ()

Sygauras

Chci v 70 vypadat stejně dobře jako Goldie. Začátek byl hodně fajn a pak to malinko upadlo po tom co se Santa dostal do vězení. I tak se jedná o povedenější každoroční vánoční film. Kurt Russell je prostě frajer ať už hraje cokoliv. Neštvalo mě to jako jiné filmy a za to si to tu jednu navíc zaslouží. ()

borec999

Columbusov vplyv z producentského kresla cítiť a pre deti to bude zrejme fajn. Prvá polovica sa zdala fajn aj mne. Vtedy sme mali len 1 fantasy prvok vsadený do reálneho sveta a film nebol vyslovene štylizovaný pre dospelých ani pre deti. Po tom ako sa pozrieme do vreca, Santa odhalí XY svojich vychytávok a trikov a zaspievame si vo väzeňskej cele, je jasné na ktorú stranu sa film prikloní. Russell ako Santa Claus obstojný, film má vianočnú atmosféru a je dostatočne hravý a živý aby sa pri ňom detská cieľovka nenudila. Na mňa však tieto moderné rozprávky-nerozprávky nie sú a záver bol už tak sladučký a detský, že som ani nemal chuť ho dopozerať. 40% ()

issoumaila

Veľmi príjemné Vianočné prekvapenie. Kurt Russell charakter Santu Clausa stvárnil vynikajúco. Vlastne nespomínam si kedy mi postava Santu sadla viac ako práve v tomto filme. Naopak však rola Judaha Lewisa bola veľmi nedôveryhodná a z môjho pohľadu nepresvedčivá. Po vizuálnej stránke však dokonolé. Disney a Pixar majú možno proti sebe veľkú konkurenciu a filmom Vianočná Kronika to Netflix (na poli rodinných filmov minimálne) len potvrdil. Určite si k sviatkom tento čarovný príbeh o rok doprajem znovu... a ako vidím možno aj s druhým pokračovaním. ()

• Natáčelo se v Pinewood Toronto Studios v Torontu (Ontario, Kanada). (Rominator)
  • Na konci závěrečných filmových titulků je věnování pro Peggy. (Rominator)