Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

Olík

Jednička – nic k čemu bych se každoročně o svátcích vracel, ale celkem fajn. Dvojka – nic k čemu bych se každoročně o svátcích vracel a ještě o stupínek hůře. Úplně jiné postupy – úplně jiné hodnoty. Z rodinného vánočního příběhu se za rok stala infantilní fantasy skřítkoráma, očividně mířící na mladší diváky. Nu což, co se stalo nedá se odestát, dárky byly rozbaleny, kapr oděn do trojobalu…..ale řekl bych, že tudy ze Severního pólu nevede. ()

vydumnica

Takto si predstavujem pohodový vianočný film, ideálny na nedeľné popoludnie s rodinou a na Mikuláša si ani vhodnejší film neviem predstaviť. Musím povedať, že sa mi to páčilo ešte viac ako jednotka. Film zaujme aj deti aj dospelých. Pobaví, poteší, zahreje pri srdci a človek sa tak správne naladí na Vianoce. A čo sa týka atmosféry Vianoc, súhlasím s malou Kate, tiež by som najkrajšie sviatky v roku radšej trávila v zasneženom Bostone než na pláži v Cancúne. ()

pepo

O dosť iné ako jednička. Tá bola milou rodinnou zábavou s neodolateľným Russellom. Ten nemá v pokračovaní toľko šancí zažiariť (aj keď tá chémia s Goldie Hawn je nenapodobiteľná) a presúvame sa na pôdu čisto detského veľkofilmu. A ten zvláda Columbus ľavou zadnou (teda až na tie príšerné CGI zvieratká). Dve hodinky utiekli ako voda, no nevedel som sa zbaviť dojmu, že to je toho už občas príliš. Spomenul som si dokonca na druhú Múmiu. Potešili však ozveny Gremlinov (aj keď samozrejme v čisto detskom podaní). Takže žiadna udalosť sa nekoná, ale kvalitný detský film našťastie áno. Ten pocit prekvapenia (a vlastne aj atmosféra) z prvého dielu sú však nadobro fuč. Ale bavil som sa. Silných 6/10 a v rámci vianoc pokojne bodík hore. ()

CaptainCzech

U jedničky se povedl silný a dojemný rodinný příběh bratra a sestry, humor a vytvořil se tu nový pohled na Santu Clause. Dvojka je průser. Dojemný příběh o ''evil impovi'' je tragédie. Jeho satisfakce a následná protekce na konci filmu mě spíše sr.la, než aby mě dojala. Příběh byl dost zdlouhavý a humor těžce nepovedený (trapnohumor, ale ne tím dobrým způsobem). Skřítkové evidentně za dva roky zeslábli a to razantně když nesundají devítileté dítě (v jedničce porazili suverénně cca. 12 dospělých gangsterů). Absence Teddyho byla znát více, než jsem si na začátku filmu myslel, páč právě on a cesta k napravení byla hnacím motorem prvního filmu. Ale ať nekydám jen špínu, tak alespoň tu rozšířili mytologii světa okolo Santy a díky tomuhle pokračování jsem podstatně více docenil jedničku. Za mě slabý 2* a jak se na jedničku rád podívám znovu, tak toto budu raději ignorovat ()

enter.

Jednička byla svým humorem přizpůsobena i pro dospělé diváky. Druhý díl má vánoční atmosféru a Santa je pořád sympoš, ale jinak je to příliš strojené, kýčovité a vesměs trapné. Pro nejmenší diváky asi fajn (skřítci, mnoho barviček apod.), ale pro ostatní podprůměr. Oproti prvnímu dílu velký krok zpět. ()

• V Santově vesničce bydlí přes jeden milion skřítků. A je zde přes 300 000 dílen, které všechny navrhla paní Clausová (Goldie Hawn). (ČSFD)

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (viac)