My děti ze stanice Zoo

• Nemecko Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (viac)
Nemecko, 2021, 6 h 54 min (Minutáž: 46–57 min)

Predloha:

Christiane Felscherinow (kniha), Kai Hermann (kniha) (viac)

Lena Urzendowsky, Jeremias Meyer, Jana McKinnon, Michelangelo Fortuzzi, Bruno Alexander, Lea Drinda, Sebastian Urzendowsky, Angelina Häntsch, Nik Xhelilaj (viac)

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi a Benno se setkávají ve vzrušujících klubech a na undergroundových večírcích v Berlíně. Jsou silní, odvážní a užívají si nevázaný život v tomto "ráji" – který se zpočátku zdá plný barev, výzev a vzrušení. Středobodem skupiny je Christiane, jejíž život se po zdrcujícím rozvodu rodičů zcela zhroutí. Uteče z domova a brzy se ocitne ve spárech omamného podsvětí. Zatímco se přátelé navzájem sbližují a neustále vyhledávají další vzrušení, balancují mezi intenzivními pocity euforie a temnou, nebezpečnou depresí. A jak se jejich vztahy prohlubují a rozpadají, jejich individuální traumata je stahují ke dnu, z něhož se některým z nich už nikdy nepodaří odrazit. (HBO Europe)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (8)

Welpen (2021) (E01)

Knížku jsem kvůli maturitě celou přečetl a i když jsem měl během čtení fakt husí kůži a byl jsem většinu času dost znechucen, tak na ní vzpomínám jako na obohacující zážitek a není tomu jinak u stejnojmenného původního filmu z roku 1981. Oznámení o novém seriálovém zpracování mě potěšilo i zděsilo a naštěstí musím konstatovat, že prozatím se mi nová adaptace zamlouvá. ()

Weihnachten (2021) (E02)

Nebudu se vůbec tajit tím, že mě Amazon neuvěřitelně překvapil a zatím se pokus o nový předobraz slavné německé knížky jeví jako kvalitní seriál. Sice mi přijde na škodu, že je hlavní představitelka tak pěkná vzhledem k tomu, co se s ní za chvíli stane, jinak je casting ale velmi trefný a věrný vůči obrazu, který si člověk sám stvořil při čtení předlohy. ()

Bowie (2021) (E03)

Je to fakt hnus to sledovat, obzvláště s vědomím, že je to natočené dle skutečného příběhu. Ale jako na seriál se na to dívá velmi dobře. ()

Briefe (2021) (E04)

Už si úplně nepamatuju vedlejší knižní postavy mimo Christiane a Babsi, takže netuším, jak moc se seriál s předlohou rozchází, i tak mě ale baví linky všech zúčastněných a dost se bojím, jak v rukou tvůrců všichni skončí. V knize to totiž u lidí kolem hlavní hrdinky byla fakt síla. ()

4000 im Monat (2021) (E05)

Nechápu ty negativní pohledy na věc, já jsem i jako znalec a fanda předlohy s vývojem seriálu spokojen. ()

Der letzte Druck (2021) (E06)

Kvalitní drama o tom, jak nechutné je sledovat nezletilé holky poddávat se kvůli pár penězům takovým šílenostem. Při čtení to na mě mělo ještě horší dopad, ale třeba ztělesnění závislé Stelly je velká síla. ()

Wenn die Nacht kommt (2021) (E07)

Je znatelné, že 6. epizoda byla vrcholem seriálu a nadále už to tak chytlavé nebude, i tak jsem ale rád, že se ještě nepolevilo a mnoho až nechutných zvratů nám bylo stále doručeno. ()

Dämmerung (2021) (E08)

Přiznám se, že si už nepamatuju všechny reálie z knížky, takže nemůžu soudit, jak moc se s nimi rozuzlení seriálové adaptace rozchází. I tak jsem ale s uzavřením této osmice dílů vesměs za dobře a budu na Wir Kinder vom Bahnhof Zoo vzpomínat jako na úctyhodnou sérii. ()