My děti ze stanice Zoo

• Nemecko Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (viac)
Nemecko, 2021, 6 h 54 min (Minutáž: 46–57 min)

Predloha:

Christiane Felscherinow (kniha), Kai Hermann (kniha) (viac)

Lena Urzendowsky, Jeremias Meyer, Jana McKinnon, Michelangelo Fortuzzi, Bruno Alexander, Lea Drinda, Sebastian Urzendowsky, Angelina Häntsch, Nik Xhelilaj (viac)

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi a Benno se setkávají ve vzrušujících klubech a na undergroundových večírcích v Berlíně. Jsou silní, odvážní a užívají si nevázaný život v tomto "ráji" – který se zpočátku zdá plný barev, výzev a vzrušení. Středobodem skupiny je Christiane, jejíž život se po zdrcujícím rozvodu rodičů zcela zhroutí. Uteče z domova a brzy se ocitne ve spárech omamného podsvětí. Zatímco se přátelé navzájem sbližují a neustále vyhledávají další vzrušení, balancují mezi intenzivními pocity euforie a temnou, nebezpečnou depresí. A jak se jejich vztahy prohlubují a rozpadají, jejich individuální traumata je stahují ke dnu, z něhož se některým z nich už nikdy nepodaří odrazit. (HBO Europe)

Jason13

Pokud se člověk dokáže malinko oprostit od legendární knižní předlohy a neméně legendárního Edelova snímku, může si tuhle minisérii celkem "užít".. Ten hodně znatelný rozdíl mezi vizuálem na ulici a v Soundu podle mě dobře koresponduje s pocitama, který postavy v těch místech mohli mít (šedý jednotvárný a unuděný ulice a nádraží vs. barevnej život v klubu). Do jistý míry to může zapůsobit na dnešní mládež, ale k tomu, aby dostala pořádnou "pecku" to chtělo jít ještě víc na krev, přitlačit víc na pilu a možná vybrat mladistvěji vypadající představitele.. Nic extra šokujícího, ale jako celek to funguje slušně... ()

bazmat

Ch-ch-ch-ch-changes. Teda ne, že by heroin měnil lidi, to se povedlo snad jen Stelle, ale ani té to dlouho nevydrželo. Spíš mění sedmdesátky na nějaké podivné meziobdobi 75-95, kde i husákovská Praha za noci zazáří neonem. Možná je to jen další ze zbytečných samoúčelných efektů jako hory na sídláku. Jinak je ale Zoo natočená hezky a herecky vydařená - Party must go on! ()

Buxholka

Mne teda moc neoslovilo, že se ten seriál odehrává v takovém bezčasí. Něco se odehrává jakoby v 70. letech, něco jako dnes. Vrcholem je, když v jednom díle feťák ze Západního Berlína sbalí homosexuálního příslušníka Veřejné bezpečnosti v Praze a pak jedou spolu žít do Západního Berlína. Taky mi dost vadí, že Christiane F. nenosí věci v igelitce.  Seriál cílí na dnešní náctiletý, pro které jsou stejně 70. léta možná pravěk, nicméně fetování je věčné. Oproti filmu i knize jsou více rozvinuté ostatní postavy dětských narkomanek - především Babsy a Stelly. Scénáristi se totiž dostaly ke všem původním nahrávkám rozhovorů s Christiane F., takže mohli pracovat i s tím, co se ani do knihy nedostalo. Úvodní scéna seriálu pro změnu čerpá z knihy Můj druhý život, což je zpověď Christiane F. o jejím životě po úspěchu knihy a filmu My děti ze stanice ZOO, kdy se stala na pár let celebritou. ()

Mancunian

Hodně nerovnoměrný seriál. Začátek byl přímo utrpení sledovat. Postupně se to zlepšovalo a druhá polovina byla i docela zajímavá. Pak ale přišel konec, který byl na můj vkus až příliš nedořešený. I nějaké nápisy, co se s "hrdiny" stalo by byl lepší, než to, co se nám dostalo. Dále by bylo fajn, kdyby se ukazovalo, kolik "dětem" je a jak rostou. To je totiž v příběhu nejvíce matoucí. Christine v jednom díle poprvé menstruuje, aby v dalším říkala, jak bude maturovat. Navíc by se alespoň ukázali i věkové rozdíly v celé skupině. Seriálu se ale alespoň povedlo odrazit od drog, protože méně sympatickou skupinu byste hledali jen velmi těžko. ()

Dechman

Prvé tri diely série boli v tomto prípade najdôležitejšie, smerovali k piatim excelentným. Vôbec mi nevadilo , že sem tam sme vybehli z deja, práve naopak, sem tam už človek prestal pochybovať "či si niečo nedal" Výkony hercov boli veľmi dobré. Celkovo ten prerod staršej knihy do nového šatu nesledoval nič iné ako to bolo kedysi a ako je to aj dnes. A kruh sa samozrejme uzavrel, kruh je to čo vystihuje túto temnú stránku života. Áno keď sa kolotoč rozbehne, niekto stihne vyskočiť, niekto sa pri tom zabije a niekto sa síce vyhrabe, ale robí to isté....a najviac trpí Vaša rodina! ()

flakik

Velké zklamání, i když jsem od toho moc nečekal, už když jsem viděl první fotky. Všichni vystylovaní jak z nejnovějšího žurnálu. Herci mají představovat cca 13 leté děti, což ani omylem. Naopak Christianini rodiče zase vypadají jako její sourozenci. Atmosféra, móda nebo hudba 70. let prakticky nulová. A nejvíc mě vytáčí přejmenování postav Benno místo Detlefa nebo Matze zřejmě místo Atzeho, proč?! Vzhledem k tomu, že se jedná o seriál, čekal jsem, že se tam promítnou i začátky z Domu středu a daleko víc postav, se kterými se Christiana setkala, ať už to byli další narkomani/ky nebo její kunšafti. Jestli kniha od drog odrazovala, tak tenhle seriál je spíš pravým opakem, hlavně kvůli poslednímu dílu u kterého jsem se fakt nasmál. ()

Agnostik

Nejprve jsem měl obavy z nízkého hodnocení a shlédnutí jsem odkládal.To byla škoda.Skvěle natočené o pádu do heroinové závislosti.Film muže působit pomalým dějem,ale líbilo se mi že každá s postav měla rozvinutý prostor.Knižní předlohu jsem samozřejmě četl,že seriál žije vlastním životem není vůbec na škodu.Za mě super tak 90% a 5 hvězdiček zaslouženě. ()

misima

Neporovnávam s knihou, ani s filmom a dávam 5 hviezdičiek, pretože ma to dostalo. Pre mňa jedna z najlepších seriek. Výborne zahraté, chalani úplne úžasní, skvelá hudba, všetko so všetkým fungovalo, natočené pre mladých. ()

Inspa

Celkem obstojný seriál na 3 hvězdy. Bohužel je to jen hodně slabý odvar knihy i původnho filmu. Hodně mi vadilo to matlání doby - něco z originálních 70. let, něco z 21. století, cestování ze západního Berlína do "nejsvobodnějšího místa" Prahy, kde ale lítají poldové v uniformách VB. Poněkud schizofrenie. ()

nelja odpad!

Kamikadze (letadlo) řítící se iracionálně doprostřed nevyhnutelné zkázy (bouře). Takhle symbolicky se otvírá děj seriálu. Nevíme ovšem, jestli to není kouzlo nechtěného, protože symbolismus přece jen naznačuje ambiciózní a sofistikované přístupy vyprávění a zde jsme svědky spíše nepřetržitého sledu, předpokládám že nechtěných, trpkých anekdot. Pojďme tedy na ně. Chlapec přijde na veterinu s nemocným pejskem a vytáhne z náprsní kapsy peníze, načež lékař zvíře vezme a bez očekávaného vyšetření konstatuje: je už příliš pozdě, na operaci má slabé srdce! Vtip? Ale ano! Hbo go uvádí: My děti ze stanice Zoo. Mělo to být spíš drama jako ta knižní předloha? A není? Nevadí. Něco vzniklo, to je důležité. Mysleme pozitivně! Nebo tenhle, znáte? Přijde týpek s kyticí růží do bytu a mezi řečí zmíní, že zase nejede výtah. O pár okamžiků nastupuje jedna z informovaných osob do výtahu, protože přece nejede, aby se volným pádem zřítila z 11 patra a celou fatální, drastickou situaci bez mrknutí oka přežila bez jediného šrámu. Studenti ve třídě pak můžou představovat diváka seriálu, který také pochopitelně nevěří, protože tohle se zkrátka při nejlepší vůli stát nemohlo! Následuje toporné a naivní inscenování prvních tajných šluků, nepochopitelné přemísťovaní z bodu A do bodu B, aby se nic nestalo, aby se nic neřeklo, aby se nic neposunulo. První našlehávání nepokrytě vykradené z Boyleova Trainspottingu, vyhazování hrsti tablet nepokrytě vykradené ze Sorrentiniho Loro. Možná by to mohlo dobře vypadat! Možná by to mohlo vypadat umělecky! U Sorrentiniho to tak na mou duši vypadá, ale tady ne a divák si jen říká, panebože, on fakt vyhazuje ty drogy do vzduchu, proč to dělá, proč to dělá??? Odpověď: aby je pak mohli zoufalci sezobávat ze země! Přece! Pro lepší zážitek přece. A budeme mít další scénu. A takhle to budeme dělat pořád a na konci budeme mít quality tv! Anebo pejskočičí dort. Anebo něco. Něco určitě jo. Tak jo. Někdo mi heká pod okny, někomu se udělalo blbě, asi šesti postavám, musím to zkontrolovat. ()

Simushkas

Zřejmě pokus o německou Euforii, ale nějak se to nepovedlo. Absolutně to nekoresponduje s původní knihou, ze které jsem kdysi měla silné pocity. Tohle dílo je tak jalové a nepoutavé, že mě to vůbec nevtáhlo do děje. Těšila jsem se na Berlín a místo toho koukáte na Prahu...Tolik potenciálu, který byl zakopán do země, škoda. ()

foxpopuli

Dala jsem tři hvězdy, protože jako samostatný seriál to nebylo tak špatný, zejména díky hereckým výkonům dam. Vedle knížky, která byla alfou a omegou mojí puberty, ale neobstojí ani náhodou. Skoro se jedná o jiný příběh. Ten pokus o "modernizaci" byl spíš rušivý, čekala jsem sedmdesátky v Berlíně v celé své špinavé kráse, a dostala jsem starou známou odrbanou Prahu. Soundtrack by byl fajn, ale ve výsledku dotváří kočkopsa, který chce být vším, až je nakonec křiklavě béžový. ()

slatkakuca

Po zhlédnutí mám rozporuplné pocity. První díly jsou dost nudné, rozjede se to až, když do toho všichni zahučí. Nicméně, všichni ti herci působí hrozně uhlazeně, vymydleně a vystajlovaně v kontrastu s tím, v jakém prostředí se pohybují. Nejvíc mě takto třískal do očí ten klučičí byt. Stejně tak jsem se nebyla schopná ztotožni s Ch. mámou a tátou, kteří vypadali jako její o pár let starší sourozenci. Vůbec mi k sobě ti tři nepasovali. Naopak nejvíc jsem to vše věřila Stelle. Celkem mě někdy rušilo to pražské zázemí jako Smíchov alá Bahnhof Zoo, žižkovský tunel (nejvíc wtf část seriálu), Bio Oko jako Bio Oko nebo přijíždějící vlak Českých drah. Co mě hodně bavilo, tak byly ta dívčí kostýmy. Sice nepůsobily vůbec autenticky, ale na pohled dobrý. Snad jen doufám, že se jimi nenechají inspirovat místní slovanské typy. Knihu si vůbec nepamatuju, jen vím, že jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout, což se mi u seriálu nestalo, ale pocit ve mě nějaký rezonuje, to určitě ano. ()

BigJohn02

Přijde mi komické, když si junioři 20+ hrají na "děti" ze stanice ZOO. Když už to autoři pojali takhle, měli mít koule a natočit "My senioři ze starobince ZOO", mohla to být větší sranda. Nezvladatelní důchodci, kteří by propadali heroinu, nerespektovali pravidla, kašlali na ošetřovatelky a neposlouchali své rodiče, když je přijdou do domova navštívit. ()

JsemPohodlny

Ze seriálu mám bohužel hodně smíšené pocity. Možná by dopadl pod rukou jiného režiséra výrazně lépe. Velmi pomalý rozjezd bych odpustil, od šestého dílu stálo to vygradování za to. Nicméně je zde spousta naprostých zbytečností, namátkou otcova cesta do Thajska a její "důsledky". Velmi, velmi nevěrohodně působí rodiče hlavní hrdinky: že Janu McKinnon dělí od Angeliny Haentsch pouze 13 let prostě je znát. Úplně mimo je ovšem poměrně centrální role SOUNDu: um Gottes willen, koho napadlo dát například do pátého dílu skladbu od Giangi Cappai? Jsou to sedmdesátky nebo tuc tuc dnešní doby? Proč Florence & The Machine? Časové usazení děje je naprosto špatně. Cesta do Prahy, proč?? Nelogické skoky v čase (když se otec chlubí svým Porsche), proč?? A hlavně... věk hlavní hrdinky, *1999 - bez šance věrohodně ztvárnit 13-letou dívku ze Západního Berlína, která propadla drogám. Nejlépe působila Babsi, dobře zahraná v době natáčení nezletilou Leou Drinda. ()

Wercing

Knihu jsem četla už na základní škole. Drogová tématika mne vždy zajímala v knižní a filmové podobě (nikoliv v té reálné). Nicméně jsem od tohoto seriálu čekala to nejvarovnější vyobrazení drog (vzhledem k tomu, že se jednalo právě o děti, které posléze na následky jejich užívání umíraly). Ale bohužel! Seriál na mě celý působil jen jako pohoda, sranda, sem tam nějaký zádrhel při shánění drog či peněz, ale jinak jako celkem fajn jízda. No a že sem tam někdo umřel... nevadí. Seriál na mě nepůsobil vůbec ponuře, temně, jako odstrašující. Protože přece veškeré zpracování na toto téma by mělo být dostatečně odstrašující, nebo ne? Proto z mé strany velké zklamání a dospívajícím dětem raději doporučuji přečíst knihu, nebo mrknout na původní film, aby si dokázaly představit to, co mohou drogy skutečně způsobit. A ne, aby si myslely, že je to jen jedna velká diskotéka. ()

SandroCZ

Kdo čeká lepší nebo horší zpracování příběhu z knížky tak ten ať se s tadytou představou rozloučí. Název seriálu je jen klamavá reklama která nemá z knížkou krom asi místa a času kterej je něco mezi sedumdesátkama a dneškem nic společného. Velký špatný, místo aby to mělo nějaké ponaučení tak je to takovej ten klasickej příběh kterej krom dvou obětí končí vlastně šťastně a říká berte drogy, když to nepřeženete tak dostanete koně nebo vytouženej homosexuální vztah. ()