My děti ze stanice Zoo

• Nemecko Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (viac)
Nemecko, 2021, 6 h 54 min (Minutáž: 46–57 min)

Predloha:

Christiane Felscherinow (kniha), Kai Hermann (kniha) (viac)

Lena Urzendowsky, Jeremias Meyer, Jana McKinnon, Michelangelo Fortuzzi, Bruno Alexander, Lea Drinda, Sebastian Urzendowsky, Angelina Häntsch, Nik Xhelilaj (viac)

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi a Benno se setkávají ve vzrušujících klubech a na undergroundových večírcích v Berlíně. Jsou silní, odvážní a užívají si nevázaný život v tomto "ráji" – který se zpočátku zdá plný barev, výzev a vzrušení. Středobodem skupiny je Christiane, jejíž život se po zdrcujícím rozvodu rodičů zcela zhroutí. Uteče z domova a brzy se ocitne ve spárech omamného podsvětí. Zatímco se přátelé navzájem sbližují a neustále vyhledávají další vzrušení, balancují mezi intenzivními pocity euforie a temnou, nebezpečnou depresí. A jak se jejich vztahy prohlubují a rozpadají, jejich individuální traumata je stahují ke dnu, z něhož se některým z nich už nikdy nepodaří odrazit. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Carlie k tomuto seriálu (2)

My děti ze stanice Zoo (2021)

Seriál je jedním velkým zklamáním. Špatné to sice nebylo, ale dvouhodinová filmová verze z roku 1981 je pětkrát lepší a osm hodin, které seriál má jsou příliš. Tolik času na to bylo a oni se úplně vyhnou otázce Christianina dětství, které mělo nejspíš veliký vliv na její následné braní drog. Celkově je to hodně volné zpracování knížky, protože já zaregistrovala maximálně jména postav a to že berou heroin, ale jinak je vše mimo. Celé mi to připomínalo Euforie (2019), ale o dost horší. A ta vizuální stránka? Co se tím snaží tvůrci dokázat nevím, ale bylo to nepovedené. Nechci být tak kritická, ale jinak to nejde. Já mám hlavně problém s tím, že seriál má být opravdu depresivní a tenhle není ani trochu. Hlavní "hrdinka" Christiane vypadá stejně na začátku, před braním drog a ke konci, kdy má být její situace extrémně blbá vypadá pořád stejně upraveně a zdravě. Ani jednou v seriálu neprodělala žloutenku a působí normálně. Tak nějak z toho teda nevyplívá, proč by vlastně s heroinem měla přestat a v tom je celá debilita toho seriálu. ()

Welpen (2021) (E01)

Knihu jsem četla ještě někdy na základní škole a té doby na mě udělala tak silný dojem, že si veškeré postavy a jejich osudy pamatuji dodnes. Dějově je to jedna z nejsilnějších a nejsmutnějších knih, které jsem měla tu čest číst a tak jsem se radovala, když jsem se dozvěděla o natáčení seriálu, ač se mi líbil film My děti ze stanice Zoo (1981) a k seriálové předělávce jsem neviděla jediný důvod (ale pořád jsem myslela, že by mohlo vzniknout něco dobrého). Podobenství s knižní předlohou nevidím, ale jsem u prvního dílu a tak si zatím netroufám soudit. Vizuálně natočeno způsobem, který se snaží působit co nejvíc 70s, což je logické, ale zde je to kýč. Proč Christianina matka vypadá na pětadvacet? Proč to všechno působí tak divně a nepřirozeně?  No já zatím nebudu tak přísně soudit- jsem teprve u prvního dílu, ale zatím jsem mírně zklamaná. ()