My děti ze stanice Zoo

• Nemecko Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (viac)
Nemecko, 2021, 6 h 54 min (Minutáž: 46–57 min)

Predloha:

Christiane Felscherinow (kniha), Kai Hermann (kniha) (viac)

Lena Urzendowsky, Jeremias Meyer, Jana McKinnon, Michelangelo Fortuzzi, Bruno Alexander, Lea Drinda, Sebastian Urzendowsky, Angelina Häntsch, Nik Xhelilaj (viac)

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi a Benno se setkávají ve vzrušujících klubech a na undergroundových večírcích v Berlíně. Jsou silní, odvážní a užívají si nevázaný život v tomto "ráji" – který se zpočátku zdá plný barev, výzev a vzrušení. Středobodem skupiny je Christiane, jejíž život se po zdrcujícím rozvodu rodičů zcela zhroutí. Uteče z domova a brzy se ocitne ve spárech omamného podsvětí. Zatímco se přátelé navzájem sbližují a neustále vyhledávají další vzrušení, balancují mezi intenzivními pocity euforie a temnou, nebezpečnou depresí. A jak se jejich vztahy prohlubují a rozpadají, jejich individuální traumata je stahují ke dnu, z něhož se některým z nich už nikdy nepodaří odrazit. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Lukin413 k tomuto seriálu (2)

My děti ze stanice Zoo (2021)

Obecně mám raději adaptace, které se předlohy nedrží příliš pevně a hledají v námětu vlastní filmový jazyk. To se tady povedlo. ()

Weihnachten (2021) (E02)

Oproti filmu se seriál více soustředí na ostatní členy party. První dva díly jsou příslovečným klidem před bouří, sledujeme drobné i větší rodinné trable, zesílené vánočním obdobím, před kterými děti začínají hledat únik, ačkoliv si zatím většinou vystačí s alkoholem, prášky a společným řáděním. ()