Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je na prvý pohľad obyčajný a nezaujímavý zamestnanec banky, ktorého jedinou radosťou je čítanie komiksov a sledovanie kreslených filmov. Je smoliar, ktorý nemá šťastie ani v láske. Jeho život sa však zmení, keď vyloví z rieky starú drevenú masku. Keď si ju nasadí, získa schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity. Vďaka maske sa z nenápadného úradníka stáva neuveriteľne škeriace sa monštrum so zelenou tvárou a nadprirodzenými schopnosťami. Dokáže však potrestať zlú chyžnú, preľstiť partiu násilníkov a vytrestať podvodníkov v autoopravovni. Pred policajným poručíkom Mitchom Kellawayom (Peter Riegert) predstiera, že o nočných udalostiach nič nevie. Napokon sám si nie je istý, či sa mu to všetko len nezdalo. (TV Markíza)

mrclTV

Keď som Masku pozeral ako dieťa, film bol pre mňa zábavnou komédiou, teraz, keď ho pozerám po dlhých rokoch, zisťujem, že tento film je úplne iný! Bláznivá kriminálka s ľúbostným trojuholníkom a neskutočne otravnou hlavnou postavou. Je pravda, ze Jim Carrey sa tu hodil ako r*ť na šerbeľ, ale ja ho jednoducho nemám rád. Ďalšia Carreyho exhibícia sebaprezentácie bez ladu a skladu. ()

Mkartaylas56

Neskutečná bláznovina, kterou netáhne nikdo jiný, než Jim Carrey, který v kombinaci s šílenými animačními hrátkami dokázal parádně zabavit a i když by se ve filmu našlo pár hluchých míst, tak do toho určitě nebudu rýpat, protože zaprvé to u těchto filmů ani nemá smysl a zadruhé, podobné komedie jsou od toho, aby člověk vypnul a jednoduše se bavil, což u mě Maska splnila a já jí tedy s radostí dávám palec nahoru. 75% ()

HEED

Jako malý jsem na to hleděl pořád. Tohle se prostě neomrzí ani po tolika letech. Ten drive a feeling ve zlatých devadesátých letech. No a přídavkem navíc tu máme jednu z prvních rolí, sexy symbolu let devadesátých Cameron Diazové ()

PlayEasy

Jistě, je to dost praštěné, ale nám se to líbilo :) Carrey je sice pro nás šašek, ale na druhou stranu skvělý komik a když za to vydělává miliony, tak koneckonců proč taky ne? Líbilo se nám to dokonce trochu více než Ace Ventura, protože tady jsme si užívali jak pasáže s "Maskou", tak pasáže s Ipkissem. Dost taky rozesmál Ipkissův pes, Cameron Daiz byla svůdná, jak mohla, užili jsme si spoustu kultovních scének (tančící policajti) A Jim Carrey, ten zvládl roli dvou úplně odlišných charakterů přímo bravurně. Shrnuto: Zábavná krimi nálož, jak se patří! 70% ()

George8

Velice povedená komedie s Jimem Carreym. On na tyhle typy filmu je prostě dokonale stavěný a dokáže se do toho vžít naplno. Dle mého názoru jeden z nejlepších filmů, ve kterých hrál. Snad by se mnou "Truman" souhlasil. ()

ostravak30

Maska je samozřejmě jedna z největších bláznivin v komiksové historii. A je vcelku jasné, že nikdo jiný se do role nehodil víc než Jim Carrey. Jeho hrátky s obličejem, ale i taneční kreace jsou samy o sobě hodné shlédnutí. Ostatně, scéna tance před brány parku s policisty je nejen vrcholným uměním, ale také silně pobaví. Zvláštností je, že při pohybu se Maska točí jako Tasmánský čert, jehož komisk Stanley Ipkiss čte. Samozřejmostí jsou pak téměř geniální efekty v podobě různých pomůcek a proměn Masky. A samozřejmě se vyřádili i maskéři. Mužského diváka pak jistě odrovná naprosto sexy Cameron Diaz a překvapení na závěr, že mrchou není ona, ale reportérka. Prostě bláznivá fantasy komedie podle komiksu... ()

Joe16210

Dnes již klasika z 90. let, skvělá komedie s Jimem Carreym, plná skvělých vtipů a krásné Cameron Diaz. Někdy jsou příhody Stanleyho Ipkisse až příliš šílené, ale nějak jsem si zvyknul, že to k rolím Jima Carreyho obecně už prostě patří. ()

Marg

Pokud neznáte Jima Carreyho, tak byste měli vědět, že byl pro tuhle roli přímo stvořen. Je to takový malý komiksový Carryeho koncert. Cameron Diaz je krásná a hlavní padouch jak má být. ()

kadef

Skvěle zvládnutý film. Carryho nemůže jinak ani vidět, tady mi ale nevadil. Některá místa jsou fakt humáč. Co je tohle? Bazuka! Mám na ni povolení !!!! Dobrá hudba, skvělý dabing. Na plný hodnocení to ale zdaleka nemá. ()

Lewaso

Konečně film, kdy Carrey může kroutit hubou jak chce a vyzní to přirozeně. Bral jsem to jako klasickej animák, takže jsem se bavil... ()

hwnd

Zábavná a příjemná věc. Pokud bych měl ale hodnotit verzi odabovanou panem dejdarem, tak by to možná šlo až na odpad, byl to pro mne opravdu otřesný zážitek, ani jsem tuhle verzi nedokoukal. ()

rafix

Tato pohodová komedie je bezvadná. Jim Carrey je exelující komik, který tomu dává pořádné grády. Mě jenom dostávali ty jeho grimasy a jeho hlody. Film je úžasný . Co dodat. ()

PROTIVETRU

Keby si to pozriem zas, už sa ani nedá pozrieť po koľkí krát, určite by šli hviezdy dole. Ale v mladšom veku som to mohol pozerať donekonečna a bavil som sa.. ale Cameron Diaz mi už vtedy prišla nehorázne sexy:) ()

rador

We all wear masks... metaphorically speaking. Maska bola stvorená pre Carreyho. Nikoho iného si v tejto úlohe neviem predstaviť. Naplno tu predvádza svoju komickosť a schopnosť zabaviť diváka. Zaujímavosti: Vecou, ktorá Carreyho zaujala viac než čokolvek iné, bola skutočnosť že jeho postava Stanley Ipkiss má rád animované rozprávky. *** Maska bola debutom herečky Cameron Diaz *** Cameron Diaz bola na konkurze pre rolu Tiny 12 krát *** Hlas Cameron Diaz počas spievania bol dabovaný Susan Boydovou *** Maska je založená na základe komiksovej knihy "Dark Horse" *** Rolu Tiny mala pôvodne hrať Anna Nicole Smith *** DVD obsahuje 2 vystrihnuté scény. *** Chyby vo filme: Keď Stanley v jednej scéne prichádza domov jeho nohavice sú suché a čisté. Predtým ale plával v rieke. *** Detektív hovorí že banka bola vykradnutá mužom v zelenej maske.. Ale dôkazová páska bola čiernobiela. *** V závere filmu Milo vyskočí a ústami chytá Masku za bradu. Pri doskoku je ale zahryznutý za jej čelo. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)