Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je na prvý pohľad obyčajný a nezaujímavý zamestnanec banky, ktorého jedinou radosťou je čítanie komiksov a sledovanie kreslených filmov. Je smoliar, ktorý nemá šťastie ani v láske. Jeho život sa však zmení, keď vyloví z rieky starú drevenú masku. Keď si ju nasadí, získa schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity. Vďaka maske sa z nenápadného úradníka stáva neuveriteľne škeriace sa monštrum so zelenou tvárou a nadprirodzenými schopnosťami. Dokáže však potrestať zlú chyžnú, preľstiť partiu násilníkov a vytrestať podvodníkov v autoopravovni. Pred policajným poručíkom Mitchom Kellawayom (Peter Riegert) predstiera, že o nočných udalostiach nič nevie. Napokon sám si nie je istý, či sa mu to všetko len nezdalo. (TV Markíza)

Oyer

Dle mého názoru nejlepší snímek s Jimem Carreym. Taky jste se vždy nemohli dočkat toho, až si Stanley nasadí masku? ()

ApsidalTill

Absolútna klasika z detstva, ktorú dnes nezmaže ani fakt, že som po kompletnom prečítaní pôvodných komiksov zistil, akú "malú" úlohu vlastne Stanley Ipkiss hral v tomto univerze (aby som to skrátil, bol tam ako piate kolo u vozu pár stránok). Avšak spojenie zábavy, hlavného herca a video hernej adaptácie (The Mask na SNES), vo mne dnes budí stále krásne pocity. ()

mosnak odpad!

Jako děcko jsem se rád díval na kreslený seriál, ale toto filmové zpracování mě fakt nebere. A jelikož moc nežeru ksichty Jima Carreyho, tak nemůžu jinak než - odpad za 2%! ()

mira007

Ve své době docela originální a musím říct, že ač nejsem fanda pitvoření obličejů apod tak jsem se docela nasmál. A taky první filmová role Cameron Diaz , která mi tady přišla jako bohyně krásy. ()

H4ku11

Keď som bol malý pozerával som to dosť často. Človek sa pri tom pobaví aj dnes. Bez Jima by to nebolo ono, našťastie je to s ním!! ()

Piri

Na zelený ksicht sa len tak ľahko po tomto filme nezabúda. Rád som pozerával aj seriálové pokračovanie na Cartoon Network (ktorá bola vôbec najlepšou stanicou s animákmi). Pomerne svižný film s dobrým tempom, kvalitné efekty a zábavné scény, ktoré si človek zapamätá, ani keby nechcel. Cameron Diaz je tu asi prvý a posledný krát skutočne sexi a táto rola jej sadla. Žiaľ na Diazovej nie je nič výnimočné (asi iba široké ústa), taká tuctová, ťažkopádna a nezapamätateľná baba, vidno, že nie je herečka a dostala sa k tomu ako slepé kura k zrnu, čo je vidieť aj v neskorších filmoch. Pre Jima Carreyho to bola hviezdna úloha, v ktorej zúžitkoval svoje pohybové danosti, imitáciu a komediantstvo, ktoré je v USA veľmi populárne (stand-up comedy). Film je natočený podľa komiksu The Mask z roku 1987, ktorý sa pôvodne volal Masque. Slovenský dabing je k tomuto filmu výborný, neprekonateľný Peter Šimun ako Maska. ()

Kámen

Vlastně ani nevím, za co jsem dal tu jednu hvězdu, asi za to, že jsem to dokoukal do konce a nepozvracel jsem se, Carreyho opravdu nemusím, film se měl jmenovat Vyceněný zuby a přiblblej ksicht, a ne Maska. Nechápu tak vysoký hodnocení takový ukrutný zhovadilosti. ()

Oralfabet

Dokud je Jim Carrey prostě jenom Jim Carrey, je tenhle film prostě takovou lehce nadprůměrnou komedií. Jakmile si ale nasadí masku, je z toho... No, já vlastně ani nevím, co z toho je. Je to dost ulítlý, úchylný, občas fakt vtipný, občas moc ne. Ty cartoon efekty mi prostě moc nesedly, ale Jim je samozřejmě boží. Celou dobu jsem si nebyl jistý, jak se ohledně filmu cítím, chvílemi mi přišel skvělý, chvílemi hrozný. Nakonec budu shovívavý a udělím nejistých 7/10 ()

Emzet

Carreyho mám rád i v této jeho ranější "šílené" formě, sranda to byla slušná (vrcholem filmu je rozhodně "chik-chiky-bom" taneček), Cameron Diaz byla taky fajn. ()

cutugno

Skvelá komédia a fantastický Jim Carrey v ulohe uradníka Stanleyho Ipkise ktorý nájde tajomnu masku a tá mu zmení život na nepoznanie.Film vás nebude nudiť ani vo chvili keď na sebe Jim nemá masku pomocou ktorej sa mení na zeleného a zábavného mužička. ()

Jaroslaf

Sakra, na tomhle sem vyrost! Bylo mi cca 7,8 a pobývali jsme v jakési boudě v beskydech. No a na VHS se NEUSTÁLE přehrával tenhle film pořád a pořád dokola. Už nevím jestli sme za to mohli my děti, nebo se líbil i dospělým, ale musel jsem vidět ten film snad stokrát. Dodnes mám pro něj slabost. A v češtině POUZE A JEDINĚ s dabingem Bohdana Tůmy. Soundtrack je taky skvělej. Pět. ()

BreHas26

Tohle je pro mne nezapomenutelný film. Šíleně ulítlý humor s Jimem Carrym, který vyvolává až brutální záchvaty smíchu, tento film pro mě prostě nemá chybu. ()

Nolanofil

Ako malý zasran som to zbožňoval, vtipy, príbeh a kryštalický čistý gumenný ksicht božského Jimiho, ktorý bol v 90.rokoch v žánru komédia nadbohom. Film má len jednu nevýhodu, videl som ho až moc krát, čo mi uberá na kvalite. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)