Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je na prvý pohľad obyčajný a nezaujímavý zamestnanec banky, ktorého jedinou radosťou je čítanie komiksov a sledovanie kreslených filmov. Je smoliar, ktorý nemá šťastie ani v láske. Jeho život sa však zmení, keď vyloví z rieky starú drevenú masku. Keď si ju nasadí, získa schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity. Vďaka maske sa z nenápadného úradníka stáva neuveriteľne škeriace sa monštrum so zelenou tvárou a nadprirodzenými schopnosťami. Dokáže však potrestať zlú chyžnú, preľstiť partiu násilníkov a vytrestať podvodníkov v autoopravovni. Pred policajným poručíkom Mitchom Kellawayom (Peter Riegert) predstiera, že o nočných udalostiach nič nevie. Napokon sám si nie je istý, či sa mu to všetko len nezdalo. (TV Markíza)

MEdeline

Ešte pred tromi rokmi mi to pripadalo super smiešne a originálne (veď kto by nechcel takú masku!:), no zrejme som už zmenila vkus-takže priemer...ale spoločný tanec Jima a Cameron ssi nikdy nenechám ujsť:) ()

Fill16

Jim Carrey šílený, vizuální stránka naprosto skvělá, maska suprová a vyložená sranda + krásná Cameron Diaz. O zábavu je postaráno... ()

dukeforever

Carrey je tady úžasně komický,k popukání a tak jak ho chceme vidět.Film který si nemůžete pustit jen jednou.Mimochodem nevim čim to je,ale Cameron mi zde přišla opravdu sexy a je to jeden z mála filmů kde neni tak potrhlá a bláznivá.Tohle jí slušelo,ale všech pět hvězdiček dávam jasně pro Jima! ()

Jardys88

Naprosto kouzelné podívání. Snad jeden z prvních filmů co jsem kdy s Carreyem viděl. Jedna z jeho nejlepších komedií jakou kdy natočil. Povedené efekty a jěště povedenější hlášky. Padla mu tato role jako ulitá a nedovedl bych si v postavě Masky představit někoho jiného. Dal bych i 6 hvězdiček kdybych mohl. ()

kondomxxl

Musím povedať že som sa skutočne bavil. Jim Carrey je proste týpek a s Cameronkou boli úžasní. P.S. Ale vážne, toto je film kde je Cameron najkrašia :-))) ()

Tomulka

Jim Carrey jako maska - super sranda. Skvělé hlášky (ale né v dabingu Dejdara, ten se mi moc nelíbil). Ůžasně sexy Cameron Diaz. To vše si zaslouží na 100% pět hvězdiček ()

Mangus

Komédia, ktorá nemá chybu a Jim Carrey je skvelý ako vždy. Mnohým ľuďom síce nesedí, ale mojej generácii (1990) sedí strašne a tento film využíva jeho potenciál. Efekty sú skvelé a zápletka taktiež. A Cameron, vtedy ešte nie moc známa, je fakt nádherná. Tie dlhé vlasy jej pristali oveľa viac. 9/10 ()

R-2

Tady to Jim Carrey rozjel naplno. Kdo má rád jeho kreativitu a humor, komu se líbí komiksová předloha, nebude zklamán. navíc verze s CZ dabinkem není vůbec špatná. ()

Hellbilly

"Táak. A je zo mňa mastný fľak!" Totálna komediálna exhibícia Jima Carreyho. V detstve som to miloval, teraz to mám stále rád. Nevidel som originálne znenie, ale slovenský dabing je fakt dobrý, Peter Šimun to s Carreym vie. ()

mimuzik

Velice vydařená komedie s Jimem Carreym, podle mě jeho nejlepší film. Originální příběh, výborné efekty a herecké výkony. Maska nasazená psovi mě naprosto dostala. První filmová role Cameron Diaz. Já se neskonale bavil a to je u takové komedie žádoucí, na plný počet hvězd to ale není. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)