Miliónový hurikán

• Česko Miliónový hurikán (viac)

Na celú oblasť Portorika sa práve rúti obrovský hurikán. Policajt Cardillo (Emile Hirsch) by ho najradšej prečkal vo svojom služobnom aute, ale jeho nová parťáčka Jess (Stephanie Cayo) chce byť aktívna a donúti ho, aby spoločne pomohli evakuovať ľudí z neďalekého činžiaku. Jedným z nich je aj bývalý a poriadne nevrlý policajt Ray (Mel Gibson), ktorý odmieta odísť. Než sa stihnú pohádať, obsadí dom partička lupičov na čele s Johnom (David Zayas). Zálusk majú na cenné obrazy, ktoré sa nachádzajú v jednom z bytov. Chcú ich získať za každú cenu a pár policajných uniforiem im v tom rozhodne nebude prekážať. (TV Markíza)

castor

Na Portoriko se žene katastrofa. Může spadnout až 400 milimetrů srážek. Zvedne se hladina moře, hrozí sesuvy půdy, bleskové záplavy a pochopitelně obří škody na majetku. Zhruba tak nás tvůrci napínají a své postavy děsí na začátku tohohle béčka. A světe, div se, o hurikán se skoro vůbec neotřeme. Veškeré dění se přesouvá do bytového domu, ve kterém se shodou okolností ocitají i sličná policajtka Stephanie Cayo a její dočasný parťák Emile Hirsch s traumatickým škraloupem z minulosti, který měl ještě ráno bouchačku v puse. Za úkol mají odvézt ty natvrdlejší nájemce do bezpečí. Jenže o obsah jednoho z bytů má zájem i parta zlodějů. Přimíchá se do toho ještě sympatická lékařka, která chce dostat tvrdohlavého tátu Mela Gibsona na dialýzu. No, a Mel je bývalý ostrý polda. Ač jsem věděl, že to bude průšvih, docela jsem se těšil. Celkově to působí nesmírně lacině, akce je podprůměrná, nápady chybí, tempo je zoufalé. Michael Polish točí veleprůměrné kousky, atmosféru nechal za rohem a ani samotné (poměrně hvězdné) obsazení nijak neždímá. Mel naštěstí není tak otrávený jako Bruce Willis v podobných laciných námětech, pevně věřím, že tohle byl jen přešlap, protože jeho osobní kouzlo si zatraceně zaslouží ambicióznější projekty v rukou zkušenějších tvůrců. Na vedlejší kolej á la Nicolas Cage totiž Šílený Max rozhodně nepatří. ()

M.i.k.e

nemůžu srovnávat se současnými Willisovkami nebo Seagalovkami,protože jsem v rámci ochrany duševního zdraví žádné neviděl,ale Force Of Nature je klasický podprůměrný straight2dvd akčňák,kde sice hrají poměrně známí herci,ale jinak se tam neděje nic moc zajímavého.Vše se odehrává v jednom domě (což by zas tolik nevadilo) a akce je málo a když už na ní dojde je hodně slabá...40% ()

sedm.1

Pro většinu diváků se bude oprávněně jednat o jednoduché, lacinější béčko, s nenápaditou zápletkou, tuctovými postavami a celkově slabým zpracováním, ve kterém lze jen těžko najít něco opravdu výrazného, ovšem ať si všechny tyto hlasy tvrdí co chtějí, já se přesto u tohoto snímku velmi překvapivě bavil, a to i přestože prakticky souhlasím se všemi negativy, co jsem výše zmínil. Ano, zápletka je přímočará, jasně nalinkovaná, dost předvídatelná, bez nějakých zásadních zvratů, ano, peněz do toho tvůrci příliš investovat nemuseli, jeden dům, pár zbraní a jde se na to, a ano, za celou dobu se zde nevyskytne snad jediný moment, který by se dal označit za opravdu výrazný, a i přesto všechno si drze dovolím označit Milionový hurikán za funkční a poměrně zábavnou akční jízdu, která mě osobně bavila. Od začátku se pořád něco děje, tempo prakticky po celou dobu trvání filmu nepoleví, veškeré postavy mi přišly sympatické a nenudící, ovšem tomu bylo možná jen díky docela výraznému obsazení, samozřejmě na čele s Emile Hirschem a Melem Gibsonem, kteří si to tu docela užívali, oslovila mě ale i přes zmiňovaný nízký rozpočet akce, atmosféra a vlastně i celkové stylové zpracování, které v rámci béčkových produkcí patří rozhodně k tomu lepšímu. Já si tak zkrátka myslím, že kdyby si tu dali tvůrci ještě o trochu víc práce se zápletkou, ve smyslu okořenění nějakým nečekaným zvratem, překvapivou scénou, či alespoň ne až tak fádní pointou, šlo by ve výsledku o vážně povedený akčňák, za mě se nicméně i tak jedná o fajn jednohubku, která je tu až nepřiměřeně a hlavně zbytečně kritizována. ()

kingik

Režisér se za mimózní scénář debutanta, obsahující odstrašující proslovy postav, možná trochu styděl, tudíž chtěl mít jeho realizaci, vesměs průměrnou, zřejmě rychle za sebou. A na výsledku je to znát. Banda ozbrojených zločinců využije  hurikánu, který udeřil na Portoriko, a přepadne bytový komplex, v němž se nachází vzácná sbírka obrazů za miliony dolarů po nacistickém zločinci. V bytech přebývají Mel Gibson, vysloužilý policista s chatrným zdravím, co je tak trochu paličatý morous, o něhož pečuje sličná dcera Kate Bosworth. Evakuací budovy je pověřena dvojice policejních strážníků Emile Hirsch a Stephanie Cayo, která se s vervou pustí do boje s nebezpečnými muži. A spolu s nimi i Mel Gibson a Kate Bosworth. Zásadní pro film měla být akce, která vlastně nikterak neoslní. Kontaktní bitky a přestřelky vykazují standard. A je to porce, co zabaví. Zvláštní sekci tvořila nadsázka, která mohla být svěží, jenže Michael Polish nám tajemného dravého tvora, co je chován černošským chovatelem v jednom z bytů a vycvičen proti policejní uniformě, vlastně vůbec neukáže (vteřinový záběr jeho útoku je fakt málo). A pitomé trauma mladého strážníka si mohl nechat film od  cesty. A tak je hlavní akvizicí snímku exkluzivní herecké obsazení, které film pasuje do sféry přijatelné podívané. Najde se i něco málo odbyté realizace, Mel Gibson posmrtně mrká, některé postavy zločinců náhle miznou bez zjevné příčiny. Film vypadá levněji (zuřící hurikán zastupují spršky vody a fujavice) a tedy i béčkově. Herecká družina, vyvážené tempo i nějaký ten pokus o neotřelé pojetí se počítá. 6/10 ()

dO_od

// ...díky tomuhle filmu si člověk tak nějak začne víc vážit života. Byl to vlastně takový budíček. Nejvyšší čas přehodnotit své priority a udělat nějaké změny. Měl bych si víc volat s našima. A s babičkou. Měl bych být milejší na svou sestru. A koupit jí opožděně dárek k narozeninám. A v tramvaji se začít víc usmívat. Knížky! Nesmím si zapomenout koupit nové knížky. A dovolenou. Musím konečně naplánovat tu dovolenou. A taky bych měl začít zdravě jíst. A cvičit. Proboha. Hlavně bych měl začít cvičit. A ta výstava, co jsem ji měl v plánu - už ji nebudu odkládat. Stejně jako to vyšetření té divné věci na ruce. A když už tam budu, nechám si vyšetřit i tu divnou věc na noze. A známky. Nesmím si zapomenout koupit nové známky. A vymaluju si. Jen tak. A matraci - život je příliš krátký na to, abych spal pořád na té stejné pohodlné matraci. Postel. Koupím rovnou celou postel. BYT. Už je mi skoro třicet. Nejvyšší čas, abych koupil byt. Nebo ne. Ještě mi není ani třicet. Ale AUTO! Ta věc na ruce asi nic nebude. Už ji tam mám dlouho. A kytky. Kristepane, já zapomněl zalít kytky. ()

• Natáčelo se v San Juan v Portoriku. (SONY_)