Volá sa John Kruger (Arnold Schwarzenegger) a pôsobí ako špecialista v programe na ochranu svedkov. Pracuje zásadne sám a jeho výsledky sú vždy dokonalé. Svojimi razantnými zásahmi dokáže ohrozeného človeka dokonalo vymazať z povrchu zemského a dať mu šancu na nový život. Teraz pred ním stojí jedna z najťažších úloh. Má ochrániť Lee Cullenovú (Vanessa L. Williamsová), mladú pracovníčku zbrojárskej firmy, ktorá pomohla získať FBI dôkazy o technológii novej zbrane, elektromagnetickej pulznej pušky EM 1, a jej chystanom nelegálnom predaji ruskej mafii. Kruger netuší, že tentokrát bude musieť bojovať proti vlastnému kolegovi a bývalému učiteľovi Deguerinovi- mužovi, ktorý pozná všetky postupy a triky programu na ochranu svedkov. Tomu sa nielen podarí zmocniť svedkyne, ale aj falošne obviniť Krugera zo zrady. Kruger  nie je zvyknutý prehrávať, a tak sa s pomocou jedného z bývalých svedkov rozhodne vyraziť do protiútoku. (TV Markíza)

otík

Po Pravdivých lžích a před T3 jediný dobrý Arnieho film. Vypadá tu božsky, bicáky jako za mlada, střílí, bojuje, dokonce předvede i něco málo z bojového umění (úvodní scéna) a pár gymnastických cviků (v docích), má super suché hlášky (na krokouše: "Dej se vycpat") a nepůsobí v dialozích až zas tak trapně. Bohužel jsou zde, stejně jako v podobných Arnieho akčňácích, opět velmi ubohé triky (letadlo, výbuch domu, plazmové zbraně), které sráží na věřitelnosti filmu a tak i na jeho hodnocení. Ovšem hláška roku 1996 "Odbory vochcávat nebudete" to dokáže vynahradit! Hudba: Alan Silvestri ()

Apophis

Podle mého se jedná o průměrný akční film. Námět je bez připomínek (např. z techniky jsem měl podobné pocity jako Radyo...), ale scénář podle mého z námětu vytěžil tak maximálně 55%! Co se týče herecké stránky, ta je bez připomínek (např. Arnold Schwarzenegger zde předvádí výborný výkon - jak také říkám, dejte mu roli, která mu sedí a podá výborný výkon, dejte mu jinou a je to katastrofa...). Celkově měl tento film bohužel typické něšvary průměrných akčních snimků, jen pro příklad hlavní hrdina (Arnold Schwarzenegger) je nezranitelný - pardón NEZABITELNÝ atd. Myslím si, že toto je učebnicový příklad filmu, který se mohl klidně stát trhákem, ale špatné zpacování námětu ho strhlo do průměru... ()

Doudis19

Poměrně zábavná Schwarzeneggrovyna s hláškujícím záporákem Jamese Caana a jednou parádní scénou u krokodýlího akvárka (ačkoli zub času se na tricích pěkně vyřádil). ()

Kulik.Z

Vím, že je to hovadina, některé části jsou nereálné a chybné... Je to snad jediný film, kde hraje Arnold, který se mi líbil! :D ()

lennyd

Pokud se stanete svědkem závažného zločinu, nemůžete si přát lepšího ochránce z programu Ochrany svědků, než je John Kruger (Arnold Schwarzenegger). Je totiž jedním z nejlepších ve své branži, a neváhá kdykoliv na ochranu "svého" svědka nasadit i svůj život. Což v případě Lee Cullenové (Vanessa Williams) bude muset dělat častěji než je zdrávo, neboť Lee šlápla na kuří oko někomu hodně vysoko, a ve spiknutí je zapojený i Krugerův kolega a přítel Robert Deguerin (James Caan)... Ať si říká kdo chce co chce, Arnoldovi takovéto role maximálně sedí - a vůbec nevadí, že se ve všech filmech tváří nachlup stejně (Likvidátor, Komando, Terminátor (dobře, v Terminátorovi se mu dá jeho kamenný obličej odpustit)). Film perfektně šlape, až na posledních pár minut zbytečně natahované scény v docích, ale naopak zase potěší docela zajímavý závěr. Plus body za krokodýly :) ()

ywo666

Klasická arnolďárna. A asi posledná klasická arnolďárna. Po tomto filme už stála Arnieho kariera za fajku dymu. Možno ešte T3. Inak sa jednalo už len o prepadáky a béčkové filmy. Inak je to slušná akcia. Arnold je obalený svalmi, nedá sa trafiť guľkami a ak náhodou hej tak s ním nič nespravia, zranenia na neho neplatia, no proste neporaziteľný hrdina ako vždy. Nie je to taký masaker ako komando, ale bavil som sa. Proste mám rád akčné filmy a nič s tým nenarobím. 70% ()

noriaki

Rok 1996 měl být Arnieho rok. Když se v červnu chystal souboj akční legendy pod vedením režiséra veleúspěšné Masky proti pořád ještě ne definitivně proslavenému Michaelu Bayovi, zdálo se být předem rozhodnuto. Jenže Skála v kinech přejela úplně všechno, a ani sázka na vánoční komedii nevyšla. O rok později se Schwarzenegger ztrapnil v Batman & Robin a jeho zdánlivě neotřesitelná pozice se začala drolit. Zní to krutě, ale s výjimkou z nostalgie těžícího Terminatora 3 je Likvidátor poslední slušný akční Arnieho film s ním v hlavní roli. Obstojí i dnes, přestože efekty zoufale zastaraly a děj je průhledný až to bolí. Naštěstí je akce pořád stravitelná a kde jinde uvidíte Švarcíka střílet ze dvou pušek. ()

dANo

Prvá predzvesť úpadku Arnolda ako herca... totálna nuda okorenená množstvom nezmyselných akčných scén a hrdinských činov jedného "amerického guvernéra" :o))). ()

sskrblik

Slušná akce...Poznámka bokem : Terminátor, Predátor, Likvidátor.... jen by mě zajímalo, kdy bude hrát Arnie ve filmu Eskalátor? :-) ()

lykan9

Vůbec netuším, proč byl Likvidátor tak vlažně přijat. U mě patří tento film k něm nejlepším s Arniem. Výborné akční scény, skvělé hlášky a velmi dobré herecké obsazení. Jen James Caan neumí hrát klaďase, bylo tedy hned v úvodu jasné, co je zač. Jinak ale záporáka zahrál bravurně. ()

cross

Standardní akční Arnold, který pobaví a neurazí. Tedy až na některé "hyper"přehnané akční scény. Nejvíce určitě potěší kreativita některých zbraní a občasný výskyt suchých hlášek. No, prostě, slušný standard! ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (viac)