DaweForeman

Přesně jako u první série, vizuál a hudba nemá chybu. Co se příběhu týče, tak se tu konečně začne něco dít více a je to zajímavější. Proto bych tuhle druhou sérii hodnotil o stupeň lépe než tu předchozí. Dočkáme se tu spousty akce, sem tam něco z pozadí hlavní dějové linky a spousty různých strastí, starostí a dobrodužství jednotlivých postav. Jako obvykle je tu spousta frakcí, ale tak nějak se tentokrát autoři krotili a nepřibyde jich tolik, takže se v tom dá slušně orientovat. Trochu se obávám, že autoři trochu více nakousli to, čeho jsem obával u první série ohledně mixu žánrů a velice doufám, že to bude mít v následující/ch sérii/ích dobré vysvětlení, které z tohohle celého počinu nevytvoří úplný paskvil. Bohužel se to v různých scénách dopouští logických chyb (např. lukař úmyslně bojuje na blízko místo toho, aby bojoval na dálku atp.) nebo strašně uspěchaných scén (především ten závěrečný boj na věži). Celkově je tu vidět určité zlepšení, ale ještě je tu spousta věcí na doladění. ()

M.i.k.e

zkraje mi druhá řada bavila podstatně méně než jednička. Od té už uplynula nějaká doba a jelikož na knížky ještě nedošlo a na opakování nebyl čas, měl jsem zprvu dost velký problém se rozvzpomenout co, kdo, kde, kdy a jak. Tady je to navíc umocněno tím, že se druhé kolo ze začátku lehce vleče a navíc pár postav ještě přibude, takže na úplný guláš je zaděláno velmi rychle. Naštěstí si to ale v nadcházejících dílech sedne, druhá polovina je velmi dobrá a jen potvrzuje, že Jordanovo dílo je povedená a hlavně netuctová fantasy. Samozřejmě, má to svoje mouchy, občas to bojuje s tempem a nejspíš to dost uhýbá od knížek (což nedokážu posoudit, ale ohlasy těch co četli tomu napovídají), ale oproti třeba netflixáckému Zaklínači, ale koneckonců i Pánovi prstenů z Amazonu je seriálové Kolo času minimálně o level výš. Oproti Zaklínači spíš o dva...možná tři...70% ()

jarmil8

Po hodně vlažném úvodu s ukecanými epizodami ze života posluhovaček se to pomalinku rozjede až k epickému závěru. Naneštěstí děj je pro nečtenáře knih naprosto zmatený, není tu žádný klíč ani minimální snaha, jak zpřístupnit fantasy široké veřejnosti a v záplavě postav a jejich procítěných monologů se seriál zcela utápí. ()

fabecc1222

Z první řady si z děje nepamatuju vůbec nic. Šíleně dlouhá pauza mezi řadami, plus efekt toho, že první řada byla značně rozháraná, těžko se v ní orientovalo, měla mdlé charaktery a mnohdy vypadala brutálně lacině. Je ale vidět, že když je snaha, tak se tvůrci dokážou poučit. Mojí (ne)výhodou oproti třeba Zaklínači nebo Prstenům moci je tu to, že nejsem (zatím) čtenář knih, takže nevím, jak moc to przní předlohu. Když se teda odprostím od neznalosti předlohy, tak musim říct, že druhá řada šlape velmi dobře. Charaktery jsou pěkně rozházené od sebe a každý má svou vlastní linku, která je nečím specifická a díky tomu zapamatovatelná. I vizuální stránka udělala velký skok dopředu. Stále jsou zde snadno rozpoznatelné domácké lokace (Varhany...), ale přidávají se i další místa a jasně se ukazuje, že natáčení v skutečných exteriérech prostě žádným volume nenahradíte. ()

Vavča

Zase jsem se nedostal ke knižní předloze, a stejně jako u první sezóny znám Youtube videa, co to cupují na kusy, že seriál není věrný předloze (nicméně tito frajeři zapomínají na to, že narvat do několika hodinových dílů několik tisíc stran předlohy jako fakt nejde, musíte třídit a dělat zkratky, vybírat a spojovat věci, aby dávaly smysl, a další věci, které z pohledu tvůrců chápu, včetně castingu, atd.). Rand al'Thor musí chtě nechtě vyrazit na souboj se zlem a zachránit svoje přátelé, kteří čelí různým potížím. Moraine zůstala po posledním souboji bez síly, ale pořád má plán, jak znovuzrozeného Draka připravit k boji (vrací se Álvaro Morte ve své roličce Logaina, škoda, že linku scénáristi nerozepsali jinak). Seriál se i přes pomalý začátek a rozvleklé tempo postupně rozjede, je vidět, že na rozpočtu se nešetřilo, výprava, perfektní kostýmy. Seriál nám košatí do epických rozměrů do střetnutí s novou kulturou, národem Šaenčan, ten si ze západu přišel podmanit s čarodějkami a armádou celý svět. Ke kladům patří i perfektní kamera, hudba je tentokrát více v pozadí, byť Lorne Balfe složil opět některé velmi povedené motivy (2 CD mohu doporučit).  Seriál přihazuje zajímavé postavy (krásná a nevypočitatelná Lanfear)  a hlavní záporák Išamael sice tahá esa z rukávu, ale snadné to mít také nebude. Příběh umí překvapit a je napínavý, dostává po čtvrtém dílu vražedně rychlý spád, kdy to prostě chcete vidět do konce. Přesto radím počkat a dávat si maximálně díl, dva. Musím zmínit i další klad seriálu, perfektně udělané kaskadérské kousky, souboje jednotlivců i skupin, je vidět, že na tom dělají profíci. Navíc zbraně i pancíře vypadají rozumně, určitě si rád dám reprízu. Navzdory občasným problémům s logikou děje, motivací postav, nebo tempa příběhu zaokrouhluji kvůli produkčním kvalitám ze 3,5 hvězdy na 4. Navíc Madeleine Madden jako Igwaine sérii urvala herecky dost pro sebe, její výkon je velmi přesvědčivý a silný. Josha Stradowski se nám také více zapracoval do svého charakteru draka, takže série má proti první sezóně významná zlepšení, finále je přímo strhující a velkolepé, můžeme se těšit na sezónu tři, snad prý příští rok. ()

• Počas toho, ako sa príbehová linka Liandrin Guirale stáva temnejšou, aj jej oblečenie naberá temnejšie odtiene červenej. (Ingtar2)
  • Počas rozhovoru s Ishamaelom (Fares Fares) spomenie Lanfear (Natasha O'Keeffe) Graendal. Ide o druhú najslabšiu zo Zapredancov, ktorá však exceluje vo vytváraní tkaniva nátlaku, čím si dokáže kohokoľvek podmaniť. Je považovaná za jednu z najkrajších žien, nosí vyzývavé a priesvitné oblečenie a má vlastný hárem z najkrajších mužov aj žien, ktorých si ku sebe priviazala nátlakom. Predtým, ako sa pridala ku Tieňu, bola známa ako Kamarile Maradim Nindar, žila asketickým spôsobom života a bola brilantná psychologička. (Ingtar2)
  • Na začiatku S01xE07, keď sa narodí Rand na úpätí Dragonmount, je zima. V tejto epizóde, keď Moiraine a Siuan vybehnú von v ľahkom oblečení, po zime nie je ani náznaku. (Ingtar2)