Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

BoPo

Akcia tu vyzerá naozaj 5*. Predovšetkým veľmi dlhá prestrelka cca uprostred filmu, ktorá je urobená "bez strihu". Cieľom Vyproštění bolo dosiahnuť dojmu ako v PC hrách, teda kamera neustále pár metrov za hrdinom bez ohľadu na to, či ide v aute, skáče zo strechy a podobne. Bohužiaľ sa akcia pár krát úplne zastaví a preruší sa tak krvavý tok. Dôvodom zastavenia sú pokusy o vyvolanie emočného puta s postavami. Aké ubohé. Druhým prúserom je úplný záver, kde už tak prestrielaná logika dostane zásah raketometom. Skvelo vyzerajúce béčko, kde Chris Hemsworth nakope prdel celej Indii, a to vrátane detského gangu. Škoda, že rovnako nevyšperkovali scenár. Mohlo ísť o akčnú udalosť roka. ()

Ouwen

No tak to byl ale zážitek vám povím. Extraction je pro mě osobně, nejlepší akční film od prvního Zátahu. Já to fakt napsal že jo? A stojím si za tím pořád. Důvod, proč hodnotím tak vysoko je ten, že akční scény JSOU inovativní a posunuli mojí laťku ohledně žánru. Skutečně zde platí "John Wick feat Raid", ale akce mi víc připomíná mojí oblíbenou akční hru, Splinter Cell: Blacklist. Vždyť i Chris má ten Karambit!!! Akční scény jsou naprosto fenomenální. Absolutní extra třída. Už během první bitky jsem si říkal, že koukám na něco výjimečného. Taková dravost, výbušnost z těch soubojů. TY VOLE. A minimum střihů, lehce rozklepaná kamera. Ta intenzita z akce, energie a neúsporná dynamika je hmatatelná. Je zde plno soubojů a při likvidaci toho poldy tím nožem, jsem normálně vyprskl slzy a pět minut v breku jsem řval "DÍKY BOŽE, TO JE TO NA CO ČEKÁM V AKČNÍM ŽÁNRU. KONEČNĚ!!!! KONEČNĚ STEALTH AKCE, TY VOLE JO!!!" Ještě pak jsem si dvakrát během filmu zabrečel, protože Chris toho žoldáka hraje suveréně. Sem tam solidní hláška, moc toho nenakecá, za to v akci je demoliční mašina, ALE POZOR. Schytává střelné, i řezné rány, zadejchává se, mění zásobníky, tlumič na zbrani, dělá šílený kaskadérský kousky úplně sám, během bitek vyprskne sliny a předvádí naprosto logickou skladbu chvatů. CO VÍC MŮŽU CHTÍT!!!? Režie Sama je bez jediné chybičky. Minimum střihů, energetická a kinetická kamera, fenomenální audiovizuál - ty vole, ten zvuk v tomhle filmu. Ta střelba trhala uši. Každá výměna zásobníku, pád, ruch města, cokoliv v tomhle filmu. Ten zvuk je maniakální, co se týče detailů. V malém cameu mě potěšil i David Harbour - a ačkoliv je film hodně předvídatelný a minimalistický, ohledně dialogů - to tempo fakt rve koule. Od prvního Raidu, akční film, u kterého jsem měl neuvěřitelný záchvaty nadšení. Vyčerpávající jízda až na dřeň. Těch pár chybiček a náhodiček v klidu odpustím, protože ty pozitiva kompletně deklasují to co mi vadilo. Jen je tu drobnost ohledně morálky, ale na mě ten film působil spíš jako videohra, než něco vyloženě uvěřitelného. Takovej konflikt má do reality fakt daleko :) Mno a samozřejmě, plno brutální, taktické střelby, Rko jako hovado, všude lítají explozivní i kouřové granáty, nadupané automobilové honičky a kaskadérský voloviny. Hodně štěstí do budoucna pro Sama a děkuju Chrisi za to, kolik si obětoval pro tuhle roli!!! ()

MoiJe

Ha. Pozitívne veľké prekvapenie. Čakala som Bčko typu nový Bruce Willis, a ono to je Bčko len premisou, akcia je cool a len s kratšími prestávkami. ()

vurhor

Extraction se v mnoha ohledech snaží napodobit filmografii slavných rejžů jako Tony Scott nebo Michael Mann, přičemž v některých aspektech se mu to daří, v jiných naopak drasticky selhává. Po technické stránce je film opravdu velice působivou jízdou, obzvlášť akční sekvence na konci první třetiny byla vyloženou lahůdkou pro oko, nicméně po té narativní to už je bohužel mnohem horší. Ať si kdo chce co chce říká, akčňáky by měly být napínavé. A skvělého napětí se dá dosáhnout tím, když je hlavní hrdina zranitelný. U Thora tomu tak bohužel příliš není. Během téměř celého filmu jsem se o Hemsworthovu postavu téměř vůbec nebál. Ani jediný záchvěv pochyb tam nebyl. Díky tomu mě tak celá dějová linie zanechala dost chladným, i přestože mě vlastně bavilo na to koukat. Nemluvě také o tom, že celá ta jeho postava je jedno velké chodící klišé. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby se místo něho zaměřili spíše na jeho stejně schopný indický protějšek, který byl asi nejstylovější postavou filmu. Celkově tak Extraction připomíná příjezd vaší atraktivní tety, na kterou se sice hezky kouká, ale veškerá její slova vám lezou jedním uchem dovnitř a druhým ven. Ale sakra, nejde z ní spustit oči. (Ani nevim, jak jsem na tuhle analogii přišel.) Ale jestli v akčních filmech dáváte přednost spíše té pastvě pro oči, Extraction si užijete. Lepší 3* ()

Chermy

Od akčního filmu nečekám kdo ví jak nápaditý příběh. Ale nápaditá režie a akce? Tu vítám rozhodně! Rád se vzdělávám realistickými filmy o genocidách a jiných utrpeních. Ať už je to afrika, blízkých východ, nebo Jižní Amerika - jsem rád, že to někdo točí, že si dá tu práci s rešerší a že ty příběhy nezůstanou zapomenuté! Ale pro boha, to přeci nikdo nemůže čekat od filmu jako je tenhle!! Tohle je čistá nerealistická akční zábava! Avengers pro starší... a hlavně balzám pro všechny kteří doufají, že konečně odejde čas zběsilého střihu a roztřesené kamery a někdo dá konečně prostor kaskadérům... tak jako to roky dělají Asiaté... Moc jsem si to užil! ()

corpsy

Tento snímok je plytký a povrchný. Ale u akčného žánru, by som to nemal brať ako výčitku a ani to tak neberiem. Skôr mám výčitku voči akčným scénam, ktoré proste v dobe Johna Wicka nepredstavujú nič originálne. A to problém je. Takže ide len o neoriginálnu ( v akčných sekvenciách ) jednohubku, ktoré Netflix vyrába ako na bežiacom páse. ()

ConanVJ

Za mě povedený akční film se spoustou skvělých akčních pasáží. Akce je zde pěkně natočená. Trochu mi zde nesedí pomalejší tempo kolem středu filmu, ale jinak sem si film užil. Za mě 80% :) ()

PauloZ

Dravost sama! Vyborná kamera, lahodný colourgrade a kotel chutných akcí. Nemám výtek a Chris je borec! Naprostá spokojenost a i ty emoce tam sedí. ()

agentmiky

Asi nejnadupanější akční film roku, možná vůbec to nejlepší, s čím se Netflix tento rok ukáže. Sam Hargrave dříve ve filmech působil spíše jako kaskadéř či člověk dohlížející na choreografii různých bitek, takže v tomto ohledu jsem věděl, že na tomto poli film prostě a jednoduše nemůže zklamat. Bál jsem se spíše příběhu, aby nepůsobil až zbytečně moc klišovitě a dalo se to tedy z pozice diváka snést. Jasně, nemohu zápletku zařadit mezi tu nejpropracovanější věc tohoto projektu, na druhou stranu na ''prachsprostou'' vybíjenou za mě naprosto v pohodě.....Ale k tomu nejzajímavějšímu.......Akční scény se asi tímto filmem zapíšou do historie, ten John Wick style filmu neskutečně sedl, k tomu všemu to je R, takže jsem se dočkal i brutální řezničiny, kde se krví nešetří. Kamera nechaotická, v každé bitce či přestřelce se člověk bez problémů orientoval, nekazil to žádný přemrštěný střih, kvůli kterému byste měli sto chutí si vytrhat vlasy (zejména scéna 12 minut trvající scéna bez jediného střihu se dá označit jako pastva pro váš zrakový aparát). Chris Hemsworth mě kladně překvapil, věděl jsem, že v něm dřímá talent, to bezpochyby, ale jeho výkon i v těch nejvypjatějších emocionálních momentech mě zvedal svou kvalitou ze židle. Tomu všemu přidávalo body i atraktivní prostředí zašpiněných ulic Indie i Bangladéše, kde korupce a nespravedlnost vládnou na každém kroku. Závěrečný epilog na mostě už jen třešničkou na dortu. Musím souhlasit, že v něčem se to podobá Muži z ohně od Tonyho Scotta.....Na jeho excelentní kvalitu tomu ale něco málo schází, každopádně i tak podívaná, kterou si časem zopakuji, to bez debat. Za mě dávám 85 % ()

baribal

Do určité části je to vlastně docela slibné, bohužel ten potenciál zůstal nevyužit a dopadlo to jako tuctová a nudná verze Johna Wicka v Bangladéši. Není to nějaká tragédie, jen je to snadno zapomenutelné s úplně stupidním finále. S lepším příběhem by to byl určitě nadprůměr, ale na tohle brzo zapomenu. ()

Krt.Ek

Relativně zábavná ptákovina. Ze všech těch klišé tak typických pro tenhle žánr (ve trojko pouze s pár škrábanci vykostíme armádu padouchů; skutečně zranit nás může pouze ten, komu film propůjčil identifikovatelný obličej) mně sice rozbolela hlava (facepalm, víme), avšak akce je fakt solidní. Hlavně scény snímané jakoby z pohledu první osoby, rád bych to ještě někdy viděl, pro příště však u lépe napsaného filmu. 65% ()

SaNcHeZ_cz

Chris Hemsworth coby traumatizovaný válečný hrdina, který se vydává s týmem na sebevražednou misi, která se mění v boj o holý život. Příběhově slabší a docela dost tuctové, včetně jednotlivých aktérů, ovšem s naprosto parádně vymyšlenou a nasnímanou akcí, která si pro surovost nejde daleko. Inspirace v žánrové konkurenci je znatelná, v takhle povedné žánrovce to ovšem není na škodu. ()

Paxxx.cz

Docela podařený film přeplněný skvělou akcí a dobrou kamerou. Je zde pár takových tupých dialogů, ale budiž. Ženské se budou rozplývat nad Chrisem a nám chlapům zase v dobrém padne do oka krásná Golshifteh Farahani...7/10. ()

Wysch

Tak já tomu ten uslzenej konec odpustím, protože do tý doby je to pocta akčnímu žánru, jak se na rok 2020 sluší, a to i přesto, že si film půjčuje různé berličky z jiných pecek. K nim totiž přidává technickou brilantnost dlouhých záběru a skrytých střihů, za což budu asi vinit a děkovat režisérovi, kterej vzešel ze stejného těsta jako duo Leitch&Stahelski - totiž z řemesla, který si zaslouží svoji kategorii na Oscarech: stuntwork. Bravo, Netflix. ()

Ellmariachi

Tenhle film od prvopočátku nehrál na nic jiného než na hodně slušně béčkovou notu. Od prvních informací, přes fotky z placu až po trailery. Takže hned úvodem bych chtěl říct a to bez urážky. Nasrat některým do ruk a nepustit k vodě. Sympaťák Chris si to dává od začátku. Projdeme si klišé jako, chlastám a vezmu to, protože nikdo jiný by to nevzal. Pak si namaže na chleba partu blbců a jde se na věc. Parádní jízda s poměrně přehlednou akcí, 90kově nesmrtelnými hlavními postavami a vším co k tomu patří. U mě velký plus že mladej je postava , které opravdu fandíte ať se z toho dostane. Já Netflixu tleskám. Dovolil udělat něco pro ty z nás, co se rádi vrátí v čase a zabalil do moderního kabátku. A že to něco stálo je vidět. 90 procent. ()

Praxis

Prostě jednoduchý film, který nepotřebuje moc náročné přemýšlení. Hemsworth někam jde vysvobodit kluka, vystřílí půlku města, pronese pár bezduchých dialogů a pak zdechne... Nebo ne? Ostatně ta hudba alá Inception na konci tomu trochu napomáhala. 15 ti minutový akční jednozáběr naprostý vrchol filmu, pak už je vše takové jednoduché. Na Leitche nebo Stahelskiho tomu ještě notný kus chybí, ale Hagrave ukázal, že řemeslo umí, a že bychom si na něj měli dávat pozor. 75%. P.S.: Tristně nevyužitá postava Harboura. ()

ArsenalEagle

Překvapivě dobrý akčňák, který lehce sráží scénář, ale víc než dostatečně to kompenzuje herecké obsazení a hlavně množství nápaditých a opravdu kvalitně natočených akčních sekvencí, kvůli kterým má smysl si film pustit. ()

Alementina

Chris je asi druhej Chuck Norris... Neco tak nelogicky, vlastne total blbyho, to jsem dliuho nevidela. Je to jak kdyz porno je sicr o sexu, aby vzdy se tam snazi dat nejaky totalne podruzny pribeh, ktery nikoho nezajima, tak tady je to stejny, jen misto sexu tu je hlavni strilecka. Whyschi jak si tomu mohl dat 5*, ja se na to podivala jen kvuli tomu! ()

Dr. Hawkeye

Prvotřídní řemeslo se skvělou scénou někde uprostřed. Ale tím to hasne. Výstřílí se metráky munice, prolejou se hektolitry krve, ale celé je vám to tak nějak jedno. Úplně tomu chybí nějaké emoce a hrdinům pak díky tomu i nějaká hlubší motivace. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno