Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

misterz

Tak konečne po dlhej dobe akčný film, ktorý za to stojí. A bez trápneho amerického patriotického pátosu. Iba čistokrvná, zbesilá akcia od začiatku až do konca, ktorá nedá divákovi vydýchnuť. Tiež milo prekvapila brutalita, aj keď väčšinou sa tam iba strieľalo a občas mi vadilo terminátorovanie hlavných postáv. No pozeralo sa na to výborne - špinavé, drsné a hutné až na kosť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

HAL

1917 se může jít zahrabat, ta čtvrthodinová scéna bez střihu je tady neskutečně libová, skoro jak kultovní probíhání válečnou zónou v Potomcích lidí. A úvodní "Extraction" close combat ala Raid je taky špičkový - škoda je pak jen že tohle všechno přijde už v první třetině filmu, a všechno ostatní po nich už je slabší, film pak trochu odumře. Příběh je pitomý, ale úplně marný není, potenciál má že kdyby se ho chopil třeba starý John Woo, tak z toho vytříská hodně - ale Sam Hargrave John Woo fakt není. Tedy aspoň zatím, protože na filmový debut je tohle špičková práce a v tomhle srovnání s Johnem Wickem klidně snese, byť toho vytáhli ještě na vyšší level. A ještě líp snese srovnání se 6 Underground a Bad Boys 3 - a to jsou vedle Wicka nejlepší akční filmy poslední doby. 7/10 ()

pornogrind

Tak tohle byla solidní akční jízda.Dlouho se tady neotálelo a po chvilce se rozjela akce. Ještě nebyla ani půlka filmu a Ch. Hemsworth byl rozbitej jak cikánský hračky a já si jen říkal jak tohle chce doklepat do konce. Ale jak už to u podobných kousků bývá tak hrdinové i největší záporáci mívají téměř nadlidskou odolnost a přežijí doslova nemožné. Dalším klasickým klišé které patří k těmto filmům je triviální zápletka. Kdo hledá vyšperkovanej scénář ten tady tvrdě narazí. Ale takový filmy si snad nikdo nepouští kvůli scénáři. O to tady vůbec nejde. Proč řešit zápletku když samotnej film je nabitej akcí a nedá tak prostor k tomu aby se divák nudil. Jak už tu psal Flipnic-RE je to bodobnej nářez jako Raid nebo Night Come for Us. Oproti nim ale trošku pokulhává. Ch. Hemsworth nebyl vůbec špatnej a zahrál skvěle, ale Iko Uwais je Iko Uwais. ()

mzss1

(67%) Tak a máme tu další novinku od NETFLIXU! A sice, Extractinon v českém překladu: VYPROŠTĚNÍ. Trailery a první reakce naznačovali, že se bude jednat o velkou pecku, tedy na poměry netlfixu, samozřejmě …. No, hodnocení to má pěkné na CSFD a i na jiných stránkách, jenže mě to celkově až tak nechytlo … Takže to asi vypadá, že jsem pěkný nevděčník s ohledem na to, že AKČNÍ ŽÁNR je u mě TOP! Jenže co nadělám, když mě tu krom „právem skvělé a nabušené akci“ a řádně drsného hlavního hrdiny nic extra ve filmu nezaujalo? A když už tu jsou ne-akční scény, tak se docela nudím, krucipísek, to není dobré, ne? Abych tu furt nenadával, tak pojďme vyzdvihnout ty akční sekvence! Takže …. Především, jsou realistické – nic přehnaného, aby hlavní hrdina sejmul během pár vteřin 20 protivníků a kulky se mu vyhýbaly, v tom spočívá docela slušná logika v akci. Obsahuje plno realistických přestřelek, i výbuchů … bitky jsou takové negramotné, obyčejné, ale rychlé a úderné. Někdy v prostředku filmu je tu opravdu dlouhá akční pasáž, kdy Hemsworth (hl.hrdina) uniká s chlapcem, kterého vysvobodil skrz několika bytů, balkónů apod. – Tam je opravdu několik rychlých záběrů, kdy Hemsworth padá k zemi, porazí ho auto, poté se zvedne znova bojuje, pak další auto porazí jeho protivníka atd … což bylo možná trochu zmatené, ale já si to užíval. Finální střílení na mostě bylo opět záživné. Technická stránka filmu, snímaní kamery – to vše bylo v rámci netlfix tvorby téměř dokonalé. Určitě by se ještě dalo něco vylepšovat, ale nemám námitek. Sakra, to jsem popsal akci a co ostatní aspekty snímku? Opravdu nevím co napsat, díky té akci to můžu shrnout do výrazného nadprůměru, víc ani omylem, bohužel. Postavu, kterou hraje Hemsworth, tu můžu pochválit jen vizuálem, jinak se tu o něm nic nedozvíme, ani motivy proč dělá práci žoldáka atd – a to mi zde docela chybělo. Stejně jako příběh, který má velké slabiny. Nezáživné seznámení s bossem, kterému unesou syna a následné jeho vysvobození Hemsworthem, které mi logicky moc nesedělo. K tomu finále, které bych dějem a scénářem moc nekritizoval, ale i tak …. Některé filmy mají nabušenou akci a nepotřebují zbytek, zde to bylo celkově takové suché, chladné, bez nápadu (nepočítám tu AKCI :D ) Takže mi bylo i v podstatě jedno jak to celé dopadne, postavy mě moc nechytly, napínavé to také moc nebylo. Hudba celkem ušla. Zkusím tomu dát šanci ještě někdy v budoucnu, na to 1 shlédnutí to bylo ale slušné, přesto znám lepší filmy s touto tématikou. PS: Délka filmu je skutečně 117min, jenže závěrečné titulky jsou 14min dlouhé, takže čistý čas filmu je 103 min. ;) ()

Vavča

Krásné akční béčko, které sice vůbec ničím nepřekvapí po scénaristické stránce, tvrdý voják vzpomínající na rodinu, zemřelého syna, všemocný záporák, atd. Nicméně Hemsworth mě ve své roli bavil, je to neuvěřitelná vysokooktanová akce, kdy kosí bez milosti prohnilé policejní složky, navíc tady hraje můj indický oblíbenec Randeep Hooda. Pekelná jízda se ke konci stupňuje a závěr filmu je ve svém audiovizuálním pojetí prakticky artovou záležitostí, která jakoby do té řeže nepatří. Spousta lidí bude nadávat jak je to povrchní, nesourodý snímek, ale podle mě se Netflixu povedlo něco neobvyklého. Nefalšovaná oslava akčního filmu v reaálných kulisách, který jsme tady od 90.let, a vybraných snímků (typu Expandables, a různé Stathamovy filmy) neměli. ()

InJo

Zátah Johna Wicka v Bangladéši. Drsná akční pecka s fajn Hemsworthem a výbornou kamerou. Luxusní netflixovka, která by si velké plátno opravdu zasloužila. 75 % ()

Anderton

V podstate jediný vážnejší dôvod, prečo nedávam minimálne štyri hviezdy, je to, že Extraction nemám chuť vidieť niekedy ešte raz. Čo pri podobných typoch filmov by nemalo byť pre chlapa obľubujúceho žáner zrovna pravidlo. Možno sa to zmení, ak sa z toho stane celá séria a dám si nejaký maratón. Asi by som aj prekusol, že umierajúci policajti či vojaci alebo čo to sú, sú iba nevinné obete, ktoré doplácajú na to, že ich šéf je skorumpovaný. Ale sú tak ukrytí za výstrojom, že sú doslova iba figúrkami na odstrel. Ono to ale ide potom úplne mimo zmysel dialógov medzi chlapcom a záchrancom, kedy počúvame, že chalaňa trápi, keď počuje o ďalšej mŕtvole na konte svojho fotríka. Ale povedzme, že sú proste hajzli úplne všetci a hotovo, že... No a pre mňa je Extraction ďalší dôkaz, že Faharani je jedna z najkrajších žien sveta. 70% ()

AppleCore

Když u toho vypnete hlavu, dostane skvělej akční náhul s parádní choreografií a kamerou. Když se ale během klidných scén zaposloucháte do dialogů, zjistíte, že je to hodně pitomý. Každopádně Hemsworth v roli hrdiny, který krvácí, je asi nejlepší akční postavou od dob prvního Johna Wicka. ()

Kudly4

Už mi celkem chybělo vidět pořádnou, akční nálož a tohle mě na 75% uspokojilo. Chris Hemsworth je zde výtečný, ta role mu sedla. Jen škoda, těch zbytečných dialogů, hrající na city. Rozhodně to není na stejné úrovni jako RAID, který je u mě na špici akčního žánru, ale i tak se rozhodně jedná u slušnou podívanou a dá se říct, že Extraction bude patřit do topky akčních filmů pro rok 2020. ()

Kothy

Netflixovský akčňák s Chrisem Hemsworthem celkem ušel. Celé je to o únosu syna mafiánského bosse v Indii a jeho záchraně z Bangladéše. Akční scény fungují skvěle, jen tempo občas hapruje. Chris je ve výborné formě a všechny místní policajty si dává k snídani. Možná tam nemusela být ta scéna v domě s Harbourem, která to zbytečně protahuje. A taky to ke konci dost hraje na city, takže se dá odhadnout, jak to skončí. Jinak je to docela povedený akčňák. "Uřízni si dva prsty." ()

DwayneJohnson

Hrozně mě to štve a zároveň se to ve mně strašně hádá, ale dnes nepůjdu výš ani náhodou. Na jedné straně sice přehnaná, ale solidní akce, která odsýpá, má tempo a spád, na straně druhá tuctový příběh, který vyplní rádoby mezihra, která tomu všemu ale moc nepomůže. Je to takové bez chuti a bez zápachu a pak přijde celkem očekávaný konec, který tlačí na city, ale dnes ne, dnes to nevyšlo. Žádný druhý Muž v ohni ani John Wick se nekonal, zůstalo jen u celkem solidního pokusu, který se v rámci žánru zlatým písmem určitě nezapíše. ()

Ratemus

Chris rozhodně překvapil, protože takhle ho vidět v akci, to byla pastva pro oči. Souboje a akce celkově naprosto perfektní a kam se na toto hrabe pomalý baleťák John Wick. Jednozáběrová pasáž výborná. Sice to občas postrádá logiku, ale za tu akci....je to byla onanie, to prostě plný počet dám a musím říct, že Chris rozhodně zraje. ()

silentname

"Extraction" je filmom, ktorý človek občas potrebuje vidieť. Poriadne dobrú akciu s príbehom, ktorý síce poznáme, no dokáže upútať našu pozornosť a vieme si ho užiť od začiatku do konca. Keď si to vezmeme do hĺbky, tak príbeh nie je veľmi originálny. No myslím si, že ho veľmi dobre dokážu posúvať dve veci. V prvom rade sú to akčné scénky. Sú skvele natočené, pôsobia uveriteľne, neustále sa niečo deje a nemáme dokopy skoro ani raz pocit, že by sme si mohli oddýchnuť. A s tým súvisí aj veľmi dobré tempo filmu. Trvá to dve hodiny a utieklo to ako voda. Vôbec som sa pri tom nenudil. Druhá vec, ktorá film posúva dobredu je priateľstvo, ktoré tu vznikne medzi Ovim a Taylorom. Opäť platí, že niečo podobné sme už videli. Z hlavy mi hlavne napadne "Terminator 2: Judgement Day". No v tomto filme je to trošku iné. Páči sa mi, že viackrát bude Taylorovi zo strany jeho kolegov povedané, aby chlapca nechal tak, lebo nedostali druhú časť platby, no je rozhodnutý ho zachrániť. A robí to už všetko zo svojho vlastného presvedčenia. Záver filmu je skvelý a myslím si, že veľmi zaslúžený. Som si istý, že nie som jediný, kto si to povie. Som otvorený pokračovaniu, no predpokladám, že to už bude úplne iná story. Neviem si predstaviť, že by sme sa vrátili po tom zakončení ešte k postave Oviho. Moc tam nevidím priestor. Ale uvidíme. Nechám sa prekvapiť. Som otvorený pokračovaniu. Potenciál tu je. Hodnotenie: A- ()

Happens

Propracovaná řežba. Uznávám. Nicméně příběh o celoživotním žoldákovi, co upřednostní záchranu chalpce před žoldem, protože je to tak prostě správné s riskuje tím životy druhých a bere životy jiným je tak absurdně americké, pro mě nestravitelně nesmyslné, vzhledem k tomu, že to byla jediná zápletka. Tak to film posouvá do sekce béčkových akčních filmů. ()

SeBig

Tak jsem si na tohle konečně našel chuť a bohužel, jak už to bývá, po velkých ohlasech, jsem čekal, že mě to fakt zaujme, ale trochu tam ty obavy byly, proto jsem čekal až na to přijde nálada. Nedivím se, že homie Langymu to sedlo tak, že to šoupnul do topky, ale pro mě tohle prostě není..nedokázal sem se vžít do příběhu, nedokázal jsem se vcítit a timpádem mě to fakt nebavilo..přišlo mi to hrozně táhlý. Jediný, co dokážu pochválit je ta špičková akce. Horší dvě hvězdy a to jsem ještě teda dost hodnej. ()

Arsenal83

Akčné béčko s jedným takmer áčkovým hercom, ale tí ostatní, väčšinou čapatí, nemali niekedy ani na céčko. Ale inak Farahani a jej pohľad nám jasne odhaľuje, prečo islamským mužom stačí cez nikáb vidieť len oči. ()

Marze

Film, který potěší davy a který není promítán davům. Nejvhodnější je film na páteční večer do obýváku s popkornem. Má to výbornou choreografii akce a ve mě to vyvolávalo smích a pláč. ()

Chrustyn

Režírující kaskadéři, zažívají v Hollywoodu velice úspěšný boom a po dvojici, která nám přinesla Johna Wicka (a po rozdělení celou řadu jiných skvělých akčňáků) se pod produkčním vedením Joea Russa představuje Sam Hargrave a vede Chrise Hemswortha v první čistě akční roli. Z této silné trojky vznikl výborný akčňák, z neokoukaného prostředí, kombinující Johna Wicka s akčními videohrami. Je to přesně ten typ filmu, který na začátku položí základ na kterém se staví akční scény, které se pokouší překonávat již viděné a překvapivě se to v tomto případě docela daří. Akčních scén je dost a minimálně akční scéna "na jeden zátah" v půlce filmu, patří mezi ty scény, které si divák zapamatuje a jen tak si jí občas sjede na youtube. Jen je škoda, že takhle nefunguje celý film a chování postav a jejich motivace jsou občas přinejmenším podivné. Nijak nepotěší ani méně výrazný akční závěr, který působí jakoby tvůrci všechny peníze a nápady vyplýtvali v průběhu filmu. Výsledné podobě filmu to naštěstí tolik neškodí a rozhodně bych si podobně kvalitních filmů dal i několik do roka, protože jak se tak říká, takové filmy se dnes už netočí. Je to intenzivní akční jízda, která není dokonalá, ale milovníkům akce přináší nový pohled na akční scény a nejednou je divák příjemně překvapen nasnímáním i celkovým podáním. Sehnat silnější scénář a razantnější závěr a byl by to jasný akčňák roku. Ale když tak nad tím přemýšlím, možná tomu tak stejně bude, vzhledem k letošnímu suchu. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno