Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

SamGee

Zatiaľ čo sú kiná zatvorené kvôli zúriacej pandémii, každá streamingová služba ponúka divákom svoje najnovšie filmy a seriály. V prípade Netflixu je to akčná snímka Extraction, ktorá vznikla v produkcií bratov Russovcov, režisérov úspešných hitov ako Avengers: Infinity War a Endgame. Zápletka sa zameriava na žoldniera menom Tyler Rake (Chris Hemsworth), ktorý má za úlohu zachrániť syna vplyvného mafiána spod pazúrov konkurencie v bangladéšskom meste Dháka, zatiaľ čo sa vyrovnáva so stratou svojho syna. Keď sa záchranná misia skomplikuje, Tylerovi neostáva nič iné, iba ochrániť uneseného chlapca pred ozbrojenými únoscami a skorumpovanou políciou. Najväčšou achillovou pätou filmu je nedostatočná emocionálna stránka príbehu, v ktorej sa Tyler vyrovnáva s úmrtím syna a „hľadá ho“ v unesenom chlapcovi. Dôvodom je nedostatok priestoru na prehĺbenie tejto dejovej linky. Na rozdiel od slabého príbehu, film vyniká menšími dejovými zvratmi a akciou, ktorá dáva divákom nezabudnuteľné momenty, ako naháňačku natočenú na jeden záber, pästné súboje na štýl Johna Wicka a krvavé prestrelky. Tieto scény si okamžite získavajú sympatie u nadšencov akčných zárezov. Postava Chrisa Hemswortha trpí slabou osobnou motiváciou, ale podáva chválitebný výkon vďaka šarmu a bojovým zručnostiam. Vo vedľajších úlohách zažiaria David Harbour a Golshifteh Farahani. Najväčším prekvapením z hereckého obsadenia je indický herec Randeep Hooda v roli osobného strážcu. Musím povedať, že výborne predviedol túto postavu a dokonca sa vyrovnal samotnému Hemsworthovi. Hudba v Extraction sa ľahko stráca vo víre explózii a krvavých bojov, zatiaľ čo vizuál a kamera Newtona Thomasa Siegela zachytávajú pekné scenérie Bangladéšu a ešte krajšie bojové sekvencie. Kaskadér Sam Hargrave vo svojom režisérskom debute predviedol kvalitné akčné béčko, v ktorom precízne natočil dych-berúce scény, vystriedal jednu akčnú scénu za druhou a postavil Hemswortha proti nebezpečným grázlom. Extraction je perfektným filmom na vypnutie mozgu a vychutnanie si akcie. Príbeh: 6/10, Herecké výkony: 7/10, Akcia: 8/10, Hudba: 5/10, Kamera: 7/10, Vizuál: 7/10, Celkovo: 7/10. ()

HellsAngel

Je škoda, že sa Extraction berie prehnane vážne a pritom ponúka tak chabý príbeh. Akčné pasáže sú žánrová špička a bez pochýb sa vyrovnajú Wickovej trilógii ako aj nedávnemu Blížencovi, to je ale všetko, čo tento film dokáže ponúknuť. Akékoľvek scény s náznakom hlbšieho dialógu zväčša len okato recyklujú už stokrát videné. Od poctivého akčňáku síce nikto nečaká vrchol scenáristiky, zložky ako emócie či fungujúca premisa, ktoré by vysvetlili celý ten cirkus naokolo, by ale chýbať nemali. O to viac ma prekvapilo, že táto vo výsledku nijaká exhibícia bojovej choreografie, ktorú nezachráni ani sympaťák Hemsworth, vzišla z pera Joea Russoa. ()

Kushina

Čekal jsem to trošku víc rozsáhlé a komplikované. Vesměs celý film se točí jen kolem útěku z jednoho města, žádná menší odbočka, co by to trošku zpestřila. Na druhou stranu fanoušci akčních filmů si užijí fakt hodně střílení a občas nějakého toho boje, takže hodnotím především to. 70% ()

rodier

Nechapu jak tohle dostalo 71% je to nejvetsi zklamani za x let. Totalne nudny, krome Chrise vsecko Bckovy herci uplne o nicem. Pribeh taky na hovno. Skoda. ()

Tempest

Jako akční příběh docela slušný, ale asi ho ocení hlavně fanoušci tohoto žánru. Na mě to už bylo docela přehnaný, ve většíně akčních scén jsem si připadal spíše jako v počítačové hře, mělo ještě naskakovat bodové skóre. O hereckých výkonech se moc mluvit nedá, víc se střílí než mluví. Dost nestandardní byl výslech skupiny dětí na střeše jednoho věžáku hlavním mafiánem, s dětmi se ve většině filmů podobné věci nedělají. Prostředí Dháky je zajímavé, ale na dovolenou tam teda nikdy nepojedu. Je to tak film na jedno shlédnutí, podruhé bych to už nedal. Moje hodnocení 60%. ()

Sympy

Nevím co každý hledá v akčňáku, ale tohle očekávání splnilo ba přesáhlo. Každý je tu odborník na herecké řemeslo (kritiků jak najebáno) Určitě doporučuji poměrně realistická střelba samozřejmě s lepším umem než u protivníků. Mě nejvíce bavili fighty, kde byly použity různé a realně fungující techniky-trošku sentimentality a záběr výbuchu po vyskočení z auta pod most lehce prominu! Závěrečný sentiment byl supr a na místě- dnes to již nikoho nerozpláče, svět je plný drsňáků, ale dobře že se na to tvůrci vysraly. ()

Goumen

Nonstop akční jízda. Příběh, dá se říct, klasika, ale o to tu moc nejde. Akční scény jsou výborně udělané a pocit ze střelby a zásahů je tu dost jiný než u jiných filmů, podstatně věrohodnější a brutální. Jsem rád, že tam nejsou žádný úplně šílený scény ala Charlieho andílci, ale to co vydrží hlavní hrdina není moc daleko od Chucka Norrise. Jinak ale dobrá podívaná, která drží slušné tempo celou dobu a na samotném konci taky nezklame. ()

Hopeman

Sam Hargrave se podívá po place a řekne: tohle bylo jako co?___ Joe Russo: tohle bylo jako velký špatný___ Chris Hemsworth: podle mě je to normární___ a vopodál stojí indickej investor zakejve hlavou ze strany na stranu a povídá :kdyby tam Chris zazpíval a zatančil se slonem v pozadí (nebo aspoň krávou) tak je to na Bollywúdskýho Voskara....ale ted´ vážně to jako berete nějaký kolektivní drogy nebo vás paralyzuje covid že je to v červenejch? ()

Franki69

Tímhle akčním nářezem Netflix potěšil. Chris Hemsworth je badass dlouho nevídanej, až jsem si chvílema říkal, že trošku odlehčení by neškodilo. No, nestalo se, vtípky ze sevřených a zkrvavělých rtů nájemý žoldák netrousil a nakonec to nevadilo. Příběh nemá smysl popisovat, je daný žánrem a na rozdíl od mnoha ostatních akčních žánrovek není slabší scénář, díky luxusním akčním a fight scénám na škodu. Dost podstatné jsou v tomhle filmu dětské role. A jsou předvedeny skvěle. Dalším plusem jsou neokoukané exteriéry bangladéšské Dháky. Sakra, užil jsem si to a odkládám do archívu na dlouhé zimní večery, nejlépe na období kolem vánoc, až bude třeba naředit všudypřítomný pohádkový cukrkandl. Dávám 80% … P.S. Dalo docela fušku sehnat film s ozvučením a titulky…koluje řada verzí, které jsou chvílema česky a chvílema hindsky..(nebo jak??). ()

ariari

o čom je film pre nevidiacich. Pozor obsahuje spoilery. blablabla ..dch! dch! bum ! au bch! bum! blablabla BUM BUM!! au! dch!dch! blablabla... DCHCHCHCH! AU! pre vidiacich : Ale chris Hemswort je naozaj hrďko! ()

jigsaw44

Scenár: Tór, ktorý si hrá na Ramba a zachraňuje malého cigoša niekde v Indii, pričom ho zabijú (Tóra, nie cigána). Skutočne nič originálne. Vážne k tomu napísal scenár Joe Russo? ()

KukulienkaHO

Slušný akčňák. Scenár je jednoduchý, banálny. Ale to filmu vôbec neubližuje. Príbeh funguje relatívne dobre, hluchých miest je minimum. Chris Hemsworth si ide svoje. "Extraction" je akčný film, a práve akčné sekvencie sú fantastické. Je to nápadité, uveriteľné, choreograficky výborne zvládnuté. Jednoducho akčné, jak má byť. Aj občasne roztrasená kamera sa hodila. To, že sa réžie chopil kaskadér, je skutočne poznať. Koniec tiež milo prekvapil a potešil. Len škoda toho posledného momentu. P.S.: Dvojka je potvrdená, ale ja vôbec netuším, čo by nám mohla nového ponúknuť, pretože rovnaký film už taký ohlas znovu nespraví. ()

panki9922

Taký ten akčný film mesiaca na Markíze, len urobený omnoho kvalitnejšie po remeselnej stránke než Segalovky. Hemsworth sa do úlohy hodí a poloha utrápeného vojaka/otca čakajúceho na "vykúpenie" mu sedí. Len ten scenár je občas trochu príliš slaboduchý. ()

Frecerick

Konkurence pro Johna Wicka? Zas tak bych to nepřeháněl. Nedá se tomu upřít ta vizuální stránka s celkem výrazným a pěkně vykreslujícím hudebním doprovodem a taky především akce, která je tu spolu s Chrisem Hemsworthem tím hlavním, na čem film stojí. Právě díky dynamické akci a hlavnímu představiteli jde o příjemnou podívanou, která odsýpá a nezačne jen tak nudit. Kdyby to zůstalo u tohohle, byl bych s tím absolutně spokojen a nebál bych se jít do vyššího hodnocení, ale ten příběh... a hlavně dialogy... to občas dokázalo pěkně vytrhnout z děje! Platí to jak u mladého Indiánka, tak u velkého Australana... když nám Indiánek utíká, je vyděšenej, volá o pomoc, je to super - ale jak začne vést s naším borcem nějakou deep debatu, jde to doprdele... a stejnej feel se mi potom přesunul i na Hemswortha, kdy jsem masturboval během toho jeho baletu v ulicích a zároveň facepalmoval v "komorních" scénách. Ohromný palec nahoru si to ale opravdu zaslouží za tu realistickou brutalitu, která je i mnohdy prováděna na teenagerech, což cením jakožto odvážnou věc, kterou jen tak nevidíme. 6,5/10 ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno