Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Jeržik

Netflix je definitivně Hallmarkem pro 21. století. Je to televizní, lacině vypadající, tupé a neskonale béčkové. S trochou humoru a nadsázky by to mohla být pecka, ale bere se to příliš vážně, kupí to tuny patosu a je to místy neuvěřitelně trapné. Akce je fajn, ale její repetičnost začne po čase nudit. Tohle může stačit jen teenagerům slintajícím u digitální krve, nebo gerontům, kteří už zapomněli, jak má vypadat akční film! Slabých 30 %. ()

TheSpearCZ

Extraction je vlastně jednou velkou kombinací Tajných vojáků z Benghází a Johna Wicka, což jsou oba moje velice oblíbené filmy a tenhle snímek také rozhodně nezaostává. Nejsilnější stránkou z mého pohledu tu je rozhodně jednoduchost ve scénáři (dostat se z bodu A do bodu B), také se tu vůbec nemluví, celou dobu se střílí (Keanu se ze svého univerza lišácky směje) a přesně takhle to mám rád !! Někdo může říct, že právě jednoduchý scénář a málo dialogů je největší slabina, ale upřímně si nemyslím, že by to lépe fungovalo. Akční scény a vlastně celý snímek je filmařsky zvládnutý takřka k dokonalosti, což mě překvapuje asi úplně nejvíce, protože se jedná o režisérský debut a opravdu všechny scény jsou přehledné, napínavé a CGI je povedené, atmosféra špinavé Dháky je opravdu výborná a realistická, do toho skvělý Chris Hemsworth v hlavní roli s klučinou Jaiswalem a potěšil i Harbour ve vedlejší roli. Vyšperkovala to samotná Golshifteh Farahani, která v kevlaru se zbraní v ruce vypadala úchvatně. To, že to bylo předvídatelné, mi ale vůbec nevadilo. Netflix opět dokazuje proč je platformou číslo jedna. Čisté 4* ()

Gulde

POZOR SPOILERY: Tohle je takovej klasickej, snad až oldschoolovej akční film. Zas tak moc logiky tu nehledejte, ono stačí se zamyslet už jenom nad pointou filmu - bejvalej paragán zachraňuje syna drogovýho bosse a vystřílí přitom půlku policejních a vojenskejch jednotek v Bangladéši, ale přesto ho máte považovat za good guye. Ale jak říkám, nad těmahle věcma člověk moc přemejšlet u takovejhle filmů nesmí. O co tu jde především je ta akční stránka, a ta je řemeslně precizní. Pistole a pušky za ty necelý dvě hodiny prostřídají snad všechny fyzikálně možný polohy. U scény s bitkou s malejma spratkama mi bylo úplně jasný, že to každýho hned zaujme a ostatní komentáře tady mi dávají za pravdu - a upřímně, těch pár výchovnejch pohlavků bylo parádních! Mohli si trochu odpustit tu backstory hlavního hrdiny (dost okoukaný klišé, chtělo by trochu invence), ale na druhou stranu chválim, že tu moc nejeli takový ty přehnaný chlapácký frajeřiny (jako třeba půlhodinový záběry na napnutý bicáky, nebo spoustu rádoby vtipnejch, nucenejch, ironickejch hlášek). A taky trochu škoda toho frajerskýho indickýho napuchláka, o jehož mrtvolu na konci tak maximálně zakopnou a je všem u zádele. Jinak Chrisu Hemsworthovi to v takovejhle rolích sluší a doufám, že v tom bude pokračovat. Za mě jedna hvězdička za precizní akci, jedna hvezdička za Chrise Hemswortha, jedna hvězdička za zajímavý prostředí a jedna hvězdička za snížení počtu obyvatel přelidněný Dháky. Sečteno podtrženo 4✰. ()

Strike

V podstatě jak z nějaké akční videohry. Dvě akční hlavní mise ( na začátku a na konci) + jedna mise vedlejší (zmlácení dětí). Ty jsou špičkově natočeny + Hemsworth je v nich skvělý - jen více akčních rolí pro něj. Před a mezi tím jsou hraná intra, která nestojí za nic. ()

Flopik

Parádna akčná bomba. Chris je sympaťák a film je naložený akciou ktorá je v podstate stále. Mne osobne pasovali aj tie emotívne vsuvky. Akcia je natočená výborne , je prehľadná a streľba tak isto krásna. Koniec sa dal čakať. Soundtrack dobrý.Na plný mi však chýbalo niečo výnimočné. U mňa silné 4* . ()

Mattij

Průměrný scénář, ale úžasná akce. Zvláště ta 11 minutová akční scéna bez střihu byla jedna z nejlepších, co jsem za posledních pár let viděl! ()

Greg25

Nechávám bez hodnocení, protože jsem se nemohla absolutně dostat přes zvolený způsob snímání/kamery. Roztřesená kamera působící dojmem natáčení rodinné oslavy na mobil, s náhodně zabíraným úhlem i detaily, mě natolik otrávila, že jsem se ve výsledku skoro na nic jiného soustředit nemohla. Samozřejmě, je to čistě subjektivní problém, někoho tenhle způsob snímání může naopak víc vtáhnout do děje. Chris Hemsworth se do téhle role hodí, celkově je to takové lepší béčko 90. let s minimem patosu a vlastně trochu nezúčastněné, s odstupem od událostí, které se v něm dějí. Akčí scény dělané hezky po staru, na jeden dlouhý záběr, takže působí hodně reálně. Konec ujde, hlavnímu patosu se tvůrci vyhnuli. Netroufám si ale hodnotit, protože moje pocity z filmu jsou značně pošramocené již zmíněným způsobem snímání kamery. ()

petikacka

Mě se to líbilo...Jasně, že ten scénář není žádné superdílo...Takhle jsem to, ale brala od samého začátku...Abych řekla pravdu, tak jsem to čekala mnooohem horší...Chris je sympaťák a film se vrací k žánru z 90.-ek nebo spíš 80.-ek...Prostě a jednoduše akční film jak má být...Žádné zbytečné kecy a rovnou na věc ( až na tu trapnou dojímavou scénu o jeho synovi, tu si mohli odpustit)...Taky se to neprezentuje jako filozofická sonda do hlubin najatého žoldáka...Takže za mě v rámci žánru 90% ()

winetach

Chris Hemsworth alias John Kwick vo vojenskom úbore musí pomôcť malému indiánovi, ktorého unesie bangladéžsky Pablo Tescobar light. Jasná dejová línia s niekoľkými hluchými miestami a s geniálnou 11 minútovou scénou na jeden záber. Silných 3 a pol. Indický Džon Travolta mi sedel viac ako Thor. ()

cskomando

Celkem surově realistické a tvrdé jak v bojích tak přestřelkách. Ten pocit, když si říkáte tak tohle je na hodnocení mezi 4-5 hvězdy...no, to by ale nebyl správně doj*baný film, kdy opět zazářil scénárista. Nevyčítám ty fantas nadpřirozený schopnosti s vodou, rychlost zabíjení, skoro jako postava avengers, ale vážně nechají hlavního hrdinu střelit do krku před koncem ? Ženská stupidně kouká dojemně před nim, jakoby nevěděla, že jsou jim v patách další policajti a že je třeba krýt své členy ? Dokonce je z toho tolik paf, že nedokáže na přibližně 100m třefit puškou malýho džihádistu ? :D Fajn a vypadalo to tak pěkně...a nakonec za 3! ()

majec4

FIlm ma zo zaciatku celkom bavil, ale po polke som si uvedomil ze tento film je kopia Johna Wicka len v inom prevedeni. Pri Wickovy som bol fakt ohureny, ze aky naklad akcie. No od prveho Wicka preslo par rokov a uz je to okukane podla mna. Ta mega akcna scena bola zauijmava, ale kvoli tomu by som z toho nerobil nejaky extra zazitok. Super film na vypnutie v case koronky, neurazi/ neohuri. Hemsworth bol v tejto role celkom ok, rad si ho pozriem v nejakej dalsej strielacke. ()

majo_svk

Dynamické, realistické, priamočiare. Obsahovo nič nové, ale prevedenie, kamera a strih výborné. Chris vynikajúci. Pre mňa jeden z najlepších filmov o oslobodení, aký som videl. Fakt paráda. ()

Johny303

Pokud do toho člověk moc nešťourá a jen se nechá unášet akční jízdou plnou krve a olova, tak těch dvou hodin strávených u filmu rozhodně litovat nebude. ()

Atheas

Všechno bylo v tomto filmu přehnané a postavené do extrému. Někdo tady moc tlačil na pilu. Zabíjení nedávalo smysl, stejně jako děj filmu. Ztráta času se vůbec na toto koukat. ()

nonick1

Po mně přijde jinej, mladší – a ten se nezakecá... Tenhle druhdy sympatický mládenec s hromokladivem (zde s kvérem) toho také moc nenamluví a být to o pár let dříve, jistě by doplnil partičku Postradatelných. Takhle je na všechno sám, ale vybíjenou umí a navíc: olova má v zásobnících tolik, že jeho „death“ skóre určitě překonalo i Total Recall. Jinak akce přímočará, kamera zajímavá, no a na nějaké scénáristické vychytávky či „charakterové herectví“ se dneska už holt nehraje. ()

JM87

Konec byl trošku slabší, ale jako akčňárna fakt super. Perfektní bojový a akční scény, Chris mega mačo a celkově prostě dobrý. Akce akce akce, mačo, akce... ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno