Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Martyrium

Tupé konanie postáv v tupo vykonštruovanom príbehu. Film ktorý vznikol len preto aby vznikol. Bohužiaľ aj to je obraz posledných marveloviek. Hodnotiť nejaké aspekty filmu ako fanservice, scenár, hercov a pod. pre mňa nemá v tomto prípade zmysel a pokladám to presne ako aj film za ZBYTOČNÉ. ()

Chipp006

Je velmi těžké napsat k recenzi bez jediného spoileru. Stručně a jasně: Vše, co od filmu čekáte, se vám tu splní. Fantastická dvouhodinová jízda, která vás vrátí do dětství a po níž nebudete chtít ze sálu domů! Hodnocení: 90 % ()

Megahead

Nápad prepojenia Spider-Mana s inými svetmi a starými známymi dvoma inými Parkermi z iných svetov sa mi páčil. Zároveň aj pripomienka na Spider-Manových starých nepriateľov z iných galaxií, ako aj zapracovanie postavy Dr. Strangea, avšak bolo tam aj pár mínusov. Vadilo mi, že po zlikvidovaní podvodníka Mystéria a následného odhalenia Parkera sa zrazu neobjavil nikto, kto by sa ho zastal (zo zasvätených, ktorí mali moc to urobiť) - toto mohli scenáristi trochu inak urobiť. ()

AtemuLukas

Máme tu další Marvel a dalšího Hollanda ve své nejznámější roli. OK tady se sarkasmem asi končím, protože je čas udělat recenzi.  Spiderman tu moc nedospěl a opět je tu pubertální týpek, kterého známe už z předchozích dvou dílů. No a to je trochu kámen úrazu, protože po dvou dílech si myslíte, že Parker po tom, co prožil bude trochu zodpovědnější a bude mít i trochu toho rozumu. Bohužel ne. Opět dělá naprosto debilní rozhodnutí a občas je na tom hůř jak sedmiletý fakan. Opět je zamilovaný do Zendaya (bůh ví proč) a opět svoje potřeby staví před ostatní. Paralelní vesmíry tu jsou jako hlavní děj i zápletka. Opět se ukáží staří záporáci, od bylo docela i fajn jako jedno z mála. Ovšem jejich zápletka je opět debilní a dokáže ji odhadnout i čtyřleté dítě. Hlavním lákadlem je tu hlavně fakt, že jsou tu všichni představitelé Spidermana. Což bylo asi jediné, co fungovalo, protože jsme se dozvěděli jak to s nimi dopadlo po konci jejich filmů. Ovšem furt mám ten názor, že Holland se na spidermana nehodí. Dost to přehrává a jeho verze je až moc pubertální. Takže prosím další díl už ne! ()

Mr.HahaHihi

Po letech od Endgame jsem si zapnul nějaký ten superhero movie a dobrý. Sice celá ta zápletka ohledně léčení záporáků mi přišla ujetá a šla mimo mě teda (a to že lék na každého z nich vyrobí za 5 minut též bez komentáře) ale jinak vlastně dost solidní komiksovka co se týče akce a atrakcí. A samozřejmě využití multiverza a tím spojených vedlejších rolí se starými známými podezřelými. Sic mě to už nestrhlo za srdíčko jak kdysi ale vlastně to bylo milé připomenuto Marvel času kdy jsem žádný film nevynechal. ()

los_ajajos

Všechno je to o nostalgii, chuti fanoušků na další dobrou marvelovku a především o navrátivších se postavách. Současný Spidey a jeho partička by potřebovali lepší scénář, aby to utáhli sami (respektive aby oslovili i jiné než teenagerovské publikum), naštěstí mají k ruce celou řadu starých známých z předchozích pavoučích sérii. Pokud jste ochotni přijmout trochu dětinské motivace hlavních postav, čeká vás zábavná a napínavá jízda nejen napříč universy, ale především zpět v čase. Parádní fanservis. ()

Othones

Film mi připomíná pohádku o tom, jak pejsek a kočička vařili dort. Nejprve vezmeme všechny herce, co kdy hráli Spider-Mana, přidáme k tomu všechny záporáky, co se kdy v sérii objevili a jako třešničku sesbíráme všechny memes o Spider-Manovi, které dokážeme na internetu najít. Vše důkladně promícháme a máme Bez Domova. Byť byl film uvolňující a vtipný, do kvalitní kinematografie bych jej nezařadil. Celkově se vlastně skládá pouze z toho, co již někdo dříve vytvořil. Je rovněž vidět, že produkce nebyla motivována snahou udělat dobrý film - naopak byl v tomto ohledu přednější zisk. Byl bych rád, kdyby v kinech zbylo více místa pro kousky originálnějšího rázu. Hodnocení filmu pak nezachránil ani neuspokojivý otevřený konec. 70 %. ()

Ondrakuna12.

Upřímná reakce? Zklamání, to je Škoda film měl potenciál hlavně v předposlední  část mě opravdu bavila, jenže konec se mi vůbec nelíbil. Takže nakonec dávám 6/10. ()

Gilmak

Dříve to bylo, že jeden teenager zachrání vesmír, ale tady kurva zachraňuje všechny vesmíry. Je mu 17, má trsat na diskotéce a těšit se z nového ridičáku a pomalu na tajňačku chlastat. Ale on ne, on prostě chce zachránit skejtbordistu, chobotnici, celý pískoviště, elektrikáře a ještěrku a hlavně se chce kurva dostat na tu EmaiTy. No, povede se mu to? Jedině když zapomene. Film se mi líbil. Asi díky tomu, že se tam sešli vsichni spajdově a byl tam čaroděj Dobroděj. 75% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)