Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

LooX

Nejlepší Spider-Man od roku 2004. Splněný vlhký sen všech milovníků celé série, ať už jste žrali původní trilogii, nebo Amazing sérii a nebo jste naskočili až s Hollandem.  Epické propojení tří vesmírů spidey univerza v naprosto skvělé formě s úžasným Dafoem z kterého vyloženě sálá, že si svoji roli vyšinutého vědce přišel totálně užít.  Skvělé dialogy mezi všemi Petry Parkery, kterým nechybí humor, nadsázka i sebeschazování. Všechno je úžasně promyšlené do posledního detailu, včetně toho že Tobeyho Spidey má pavučiny organické zatímco zbylí dva si je musí vyrábět. Nebo že Tobey jako jediný z nich chodí celou dobu v civilu, protože svůj oblek nosí v tradičním duchu starých comicsů pod normálním oblečením.  Ani původní hudební motiv nechybí.  Ano, takhle vypadá totální fanservis v té nejryzejší podobě. Odcházel jsem z kina se slzou v oku. Konečně…. :-) ()

Orion12

Tak nejnovější spiderman je určitě nejambicioznější projekt z MCU od Avengers Endgame ,,takový endgame pro všechny spidermany, jak starou Raimiho trilogii, tak Amazing a i našeho MCU,,. Je to na jednu stranu neskutečnej bordel, ale jsem v šoku jak se jim ten bordel povedl ukočírovat do menší stopáže než příklad infinity war a endgame. Nechápu ty koule režiséra a scénaristů, ale chtěl bych je mít xd. Říct si hej vrátíme všechny záporáky z minulých spidermanů, do toho doktora strange a ostatních postavy z MCU spidermana a zapojíme do toho multivers, jeho odhalenou identitu a nebude to guláš je umění. Před premiérou jsem si říkal, že to nemůže fungovat a ono to funguje, jasně má to své stránky a některé vysvětlení určitého děje jsou fakt hloupé a sami porušují vlastní pravidla... nemůžeme udělat tohle a tohle protože multivers blá blá a pak jak to potřebuje scénář to najednou na nějakou vyjímku jde. Každopádně musím podoktnout herecké umění všech zůčastněných, ikdyž to je třeba vedlejší postava, dává do toho všechno. Všichni herci hrajou fakt skvěle- Holland hraje fakt z všech tří dílů nejlíp, Williem Dafoe jako Goblin je skvělej a jak by se pro tu roli narodil. Jako plus filmu je, že všechny ty záporáky prakticky známe z předešlých dílů, takže nějak nevysvětlují kdo jsou atd, což ulehčilo dost stopáži protože kdyby se každý záporák samostatně představoval, říkal motivaci atd by ten film měl 4 hodiny. Takže pro fanouška vyloženě spidermana to musí být úplně orgasmus, já který sice viděl předešlé spiderman filmy ale už hodně dávno jsem dost easter eggu, narážek, nebo dějových linek nepochopil a až doma jsem si to vyhledal a ted ta scéna má mnohem větší důlkežitost a smysl. Takže doporučuju si před kinem dát maraton, jak jsem říkal víc než MCU film je to zakončení spiderman série. A stálí fanoušci co vyrostli na starých spidermanech z toho budou mít orgasmus. Jinak film má úžasný vizuál, akční scény vypadají nádherně, ale to v ostatně většině MCU filmů, vizuál mi prostě přišel skvělej, krásně se na to koukalo a byly vidět ty prachy co do toho narvali. Film bodoval hlavně v emocích a emoční stránce, která je opravdu silná a krásnej přerod Petera parkera z teenagera v muže v uvozovkách. Jediné chyby filmu byly nelogické scény kdy něco nefunguje př. multivers a jak to potřebuje příběh tak to funguje nebo to ztratí význam, některé byly do očí bijící. Za mě jako fanouška MCU 8/10. Ale pro člověka co vyrostl na starých spidermanech to je totální orgáč a s- tier a 10/10. Každopádně jak fanoušek MCU tak fanoušek spidermana- bez toho aniž by viděl nebo sledoval mcu se v ději nebude ztrácet a bude to bavit obě skupiny. ()

Barbucha9

Mám hrozně ráda první Spider-Many ve kterých hraje Tobey. Když jsem se tedy dozvěděla, že v novém Spider-Manovi se vrátí Dr. Oc a další postavy z prvních filmů, byla jsem nadšená. Musím přiznat, že nadšení ve mě nevyprchalo ani v průběhu filmu. Je to napínavé a vtipné. Na druhou stranu ve mě hlodal červíček, zda to vlastně už není překombinovaná slátanina a jestli tvůrci maličko nepřestřelili tím, že zplácali páté přes deváté z nových i původních filmů. Každopádně, bavilo mě to, za mě super podívaná, ale 5 hvězdiček tomu dát prostě nemůžu. ()

Skylord99

Jízda! Jízda akční, emoční, herecká, nostalgická a fanouškovská. První polovina filmu sice ne úplně dotažená, ale jinak veliké uspokojení. 9/10 ()

Tranda

Příběh: 9/10; Akce: 9/10; Drama: 6/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 9/10; Humor: 9/10; Atmosféra: 9/10; Napětí: 8/10; Herci: 10/10; Zábavnost: 9/10. 9/10 ()

Jaroslaw

Rozhodně nejlepší díl nové spider-man trilogie a to jsem si říkal,že už mě po Endgame nic tak emočně nevezme a zároven nepřekvapí,pač má očekávání na nového Spideyho nebyli tak vysoké.Btw Andrew Garfield byl skvělej a Goblin v podání Willema Dafoe byl fakt fantastický. 9/10 ()

breckakamil

Nevím jestli múžu film hodnotit jako jednotlivý film protože v sobě kompletizuje určité děje jiných filmú, sérií... a pro někoho kdo tyhle série, filmy neviděl, nemusel být tenhle jeden tak epický jaký pro mně byl. Takovýhle pocit sem totiž po odcházení z kina jěšte nikdy nezažil. Jako by se probudilo dítě a to starší já do kina ani nešlo. V momentě kdy se začnou ve filmu objevovat postavy z mého dětství se mé srdce rozbušilo a bušilo až do konce. Děkoval bych scénáristúm za to, že tohle dostali do reality. Zde nemúže být místo pro kritiku jelikož tohle je dar za těch X rokú filmového Spidermana pro jeho fanoušky. A já ním jsem! ()

Hrr.nec

Užil jsem si to, ač některé citové výlevy mohli být kratší a potenciál tolika postav a paralelních světů mě přišel trošku ne úplně využit, ale zas by to pak nebylo pro méně ználé tak srozumitelné. Každopádně povedené. ()

Speedster

"Hele a musíš znát ten film předtím, aby sis užil tenhle?", ptá se kámoš. "Ne, aby sis to pořádně užil, musíš vidět všechny Marvel filmy a seriály, vyrůstat na filmech s Tobym, dospívat na filmech s Andrewem, zahrát si hru na PS4 a znát meme, na kterém na sebe ukazují spidermani, původně v komixu z roku 1967."   "Aha." ()

Sopholojong

BEST PICTURE OF THE YEAR! Ale na Raimiho dvojku z 2004 to stale nema... Na to Watts musi este vypilovat akcne sceny (zaverecna lomenica s Goblinom je ale lahodkova). Inak je vsetko ostatne multi-perfect. V scenach privadzania zaporakov z predchadzajucich zarezov sa mi rozbuchalo srdce nostalgika, v tych s privedenim Tobeyho a Andrewa uz to boli slzy stastia. Dafoe sa konecne so svojim Goblinom rozohral az do vysin "jokerovskych" parametrov, Doc Oc je so svojimi chapadlami stale "najdobrackejsim" badassom, Sandman najrozumnejsim, len u Elektra a "dinosaura" je patricne vidiet, ze uz v Amazing serii boli tymi slabsimi villainmi. Pri spomalenom nastupe vsetkych troch Spideyov na Soche slobody som sa chcel v kine roztlieskat ako nepricetny. Emocionalna komiksova bomba (najma v scene na streche skoly, kde kazdy zo Spidermanov hovori o svojich failoch a stratach) a prva predzvest kam sa bude cele (nielen) marvelacke univerzum uberat dalsich minimalne 10 az 15 rokov. ()

mircxxx

Je to tak, film má slabší první půl až třičtvrtě hodinu, ve které Spidey dělá blbá rozhodnutí. Starší divák kroutí hlavou, ale tyto hloupé a nesmyslné kroky slouží scénáři zbytku filmu. Prostě to tak muselo být, aby bylo co napravovat. Stále je to asi to nejlepší z konce 3.fáze a z probíhající 4.fáze, co může Marvel nabídnout. Je to ale spíše popcorn, než něco temného, mysteriozního či na prdel posazujícího. Pokud chodíte do kina primárně na blockbustery, budete nadšení a pak je to naplné hodnocení. ()

PISTA226

9/10 *SPOILERY* Hned jak jsem viděl skvělý začátek s Marvel logem, který se podobně jak v Infinity war prolínal s hlasem Mysteria, tak jsem cítil takove prostě napětí a pocit, že to opravdu bude stát za to a opravdu stálo. První fáze filmu, což je řešení fanoušků byl opravdu skvělý a hodně jsem ten silný tlak taky cítil a nebylo to vůbec odfláklý a né každý dokáže takhle přenést z davu takové pocity. Celkový vztah mezi MJ, Peterem a Nedem byl opravdu dobrý. Ned a MJ tu konečně dostli mnkhem větší prostor. Možná že Ned tu oproti MJ půosbil trochu navíc než v ostatních filmech, ale prostoru měl víc. Všechny scény, kde mělo být napětí, tak tam napětí opravdu bylo a velmi dobrý. Doktor Strange tu nebyl špatný, ale upřímě jsem ho čekal asi silnějšího a myslím, že ho Peter porazil moc lehce. A to že tam většinu filmu nebyl, je sice potřebné pro příběh, ale moc se mi to nezdá. Na mostě nastala druhá fáze filmu a to akce s padouchy, která byla opravdu dobrá. Sice mi vadí, že Octavius tu byl dost slabý oproti Raimiho dvojce, ale to omlazení je opravdu dobré. Opravdu se mi tu líbilo, jak v jednu chvíli byli všichni padouši zamčení na jednom místě a mohli si bez akce prostě promluvit a svěřit se. A to je možná lepší než ten boj, protože když se tam takhle představí a svěří se o sobě, tak najednou člověk je má hrozně rád a i když jsou to padouši, tak je nechce nechat zabít. Magická krychle, mi upřímě přišla jako naprostá blbost, která tam je jen proto, aby se o ni bojovalo. Další fáze byla klidná v jiném bytu, kde se sešli všichni a najednou měl člověk pocit, že by i mohli být všichni spolu, ale taky je jesný, že se něco posere a z těch namačkaných padouchů v tom bytě to bylo úplně krásně cítit. To napétí, když Peter hledal co se děje, bylo opravdu děsivý a od téhle chvíle až po dojemnou smrt May to byla za mě nejlepší část filmu a to asi hlavně kvůli Goblinovi, který tu opravdu s Peterem bojoval a to šílenství a utrpení petera bylo fakt znát a človék se opravdu začal bát o životy postav. Smrt May byla skvělý závér téhle fáze. Skoro až slza ukápla, ale až tak dojemné to zas nebylo. Pak přišla chvíle s jinými spidermany a to asi nemohu řict pocitově jake to bylo, protože už jsem to věděl. Ale nevím, jestli je tobey nějak z budoucnosti, ale přišel mi tam až moc starý, a pokud dokázali kmladit Octopuse, tak by mohli i Tobeyho, ale chápu, že to by fanoušci asi nechtěli. Taková za mé nepěkná věc je, že Ned umí kouzlit, což se mi tu opravdu nelíbí. Andrewovi chvilky vzpomínání na Gwen tu byli dost dobré, možná ale málo procítěné. Ten poslední boj byl asi celkem dostačujicí, ale zase nějaká bomba to zas nebyla. Potěšil mě ale sandman, který tu nakonec ukázal svůj obličej. Lizard byl CGI špatný v mnoha směrech a hlas mi k němi neseděl. Už v minulých filmech byl strašně nevýznamnou postavou. Poslední boj Petera s Goblinem bohužel nebyl tak silný jak jsem čekal, ale ušel. Třrba Octavius tu neměl až takovou roli a čekal jsem ho nejen silnějšího, ale taky takovýho leadra sinister six, ale on sám tu byl jeden z těch slabších. Následuje scéna v kavárně, kde je to prostě perfekní a s bojovou scénou u Happyho nejlepší části. Líbilo se mi, že Peter nemusel ani nic říct a jen to člověk prostě cítil co se děje. Daredevil tu měl opravdu špatny příchod a nijak mě nenalákal na svoji postavu do budoucna. Bohužel potitulkové scény mě hodně sklamali. Celkově skvěle fungující film a jako závéř trilogie skvělý. () (menej) (viac)

Sashmen13

Tak to byla pecka, pro fandu spidermanů  skoro povinnost, stejně jak spiderverse. Jinak postava spidermana všeobecně je hodně tragická, prakticky každá variace má nějakou ztrátu a šrám na duši nehledě na svět a příběh. no pain, no gain ()

Iorweth

Hollandův Peter Parker se z nerozhodného a životem neošlehaného středoškoláka mění v dospělého muže. No Way Home má srdce a je vidět, že všichni zúčastnění co se na tomto snímku podíleli, tak do toho dali opravdu všechno. Třetí Spidey ukončuje jednu pomyslnou životní etapu a zároveň rozkopává dveře do té nové. Nejlepší možný mix velkolepého blockbusteru s naplno využitým potenciálem konceptu Multiversa a nostalgického vzpomínání na časy minulé. Totální fanservis. ()

Marakoss

Vždycky jsem měl raději filmy, které měly nějaké hlubší poslání, klidně i to staré oprášené, neinovativní. Má pro mě větší hodnotu tohle lidem ukazovat a připomínat, než do nich tlačit nový vizuální efekty, stylový kostýmy, a bláznivý kaskadérský kousky. Tenhle díl spider-mana takové poslání má. A ukazuje tak, že to není jen další origin story, ale je to statement, že si v MCU nemůžete udělat co chcete ale za každých okolností se musí jednou uvedené postavy držet svého charakteru a dodržovat kontinuálnost. I přes to, že je Hollanduv Spidey vyroben, aby se líbil převážně mladší generaci (oproti mě), tak jsem přesvědčen, že roli povznesl na úplně jinou úroveň, než jeho předchůdci a aktuální hype okolo něj si zaslouží. Pro fandy MCU nutnost. Pro běžného diváka 9/10 za dobře odvedenou práci (jak jsme u Marvelu už zvyklí). A 7/10 (tj. neurazí) pro lidi z jinýho universa, který neviděli nic z MCU a hodnotí tenhle film jako samotný díl než jako součást celku. ()

matous20063

"Overrated as fuck in my opinion" Film který staví jen na famózním CGI a epickém comebacku starých postav. Jinak je film o ničem, bez pořádného příběhu. Film je očividně vyhajpen holcinami které si myslí že se ožení s Tomem Holandem. Film kde jsem čekal hodně vtipů, mě zklamal. Pro fanouška MCU je to top film pro běžného fanouška nuda. 60% ()

Lukkyn

Fenomenální a nebojím  se říct , zatím nejlepší Spiderman vůbec. Propojení s bývalými záporáky v čele s Defoem , který si svůj návrat do skřetího obleku náramně užívá funguje na jedničku. Tobey už je sice starší pán a pravděpodobně nám ho trochu digitálně vyžehlili , ale hold nikdo nemládneme. Hollandův dětský Spidey v tomto díle vyrostl v pavoučího muže s velkým M a konečně pochopil ono obligátní " S velkou mocí přichází i velká zodpovědnost"!!!Celý svůj osobní život spláchl do hajzlu , kvůli záchraně svých blízkých. Pozor spoiler !!!Potitulková scéna s Hardym dává předzvěst, že se Holland potká se symbiontem , což by při zachování Wattse na režijní stoličce slibovalo další pavoučí nářez!!!Sony boduje na plné čáře. ()

VALL.I

Zajímavé spojení dříve natočených dílů. Vidět několik Peteru Parkeru (Tom Holland, Tobey Maguire, Andrew Russell Garfield) pohromadě je zajímavá podívaná. Celkově mě tento snímek hodně baví, ať už kvůli Tomu Hollandovi nebo také za dobře investované peníze od Marvel Studios do špičkových efektů. Škoda snad jen závěrečného sentimentálního rozloučení, které jak víme patří k americkému filmu, ale k mému údivu, jsem nikde nezahlédl americkou vlajku. ()

luke66z

Samotný koncept filmu je dokonalý a je vlhkým snem zarytých komiksových fanoušků, zároveň však potěší i běžného diváka, co viděl původního Spidermana. Z hlediska vizuálu pecka, nedá se nic vytknout. Ovšem ten příběh… bohužel, pět hvězd dát nemůžu. Celkově z toho mám pocit, že to bylo velmi dobré, ale zároveň, že to mohlo být ještě o něco lepší. Hlavní hrdina je kolikrát vykreslen jako úplný debílek, který neví, co dělá, až to na superhrdinu nesedí… ale veskrze jedna z nejpovedenějších marvelovek a zároveň něco, co jsme si nikdy ani nedokázali představit. 85 %. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)