Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

tonysawer

Tohle je fan servis se vším všudy. Kdo by ještě před pár lety čekal, že se takto propojí veškeré pavoučí sub-universum? Dokonalost sama! ()

Vampiroza

rozhodně nejlepší Spiderman z téhle trilogie, ale co se mi nelíbilo tak zbytečný některý "funny" momentky...viz. rovnání zad a podobně. Postava MJ mě přijde už od Homecomingu, že je napsána jako by byla po lobotomii (i přesto že Zendaya opravdu umí hrát ale tady hraje něco co jí skutečně nejde a nesedí), postava mluvícího Lizarda mě přišla o hodně umělejší než v A.S.1 a potom unáhlené/rychle měnící názory některých postav viz Sandman a Dr. Strange. Celý film jako koncept kupodivu držel pohromadě a nenudil ani minutu. Fan service neskutečný ale možná kdyby to bylo rozdělené jako Avengers I.W a Endgame. Mohly dostat víc prostoru zaporaci i spidermani. Každopádně jsem byl spokojený a ve větší míře i nadšený... Nejvíc z potitulkovky 👌 M&M bude si myslím větší pecka. ()

Booxtronic

Tak tohle byl neskutečný zážitek. Sice jsem byl hodně malý, když vyšel první Raimiho počin s Tobey Maguirem, tím více jsem si ho ale zamiloval a mohu říct, že jsem na příbězích o pavoučím muži vyrůstal. Když pak přišel na řadu Andrew Garfield, zbožňoval jsem ho stejně jako Tobeyho a po nástupu Toma Hollanda jsem si velmi oblíbil i jeho. Každý z nich přinesl této postavě jiný pohled, jinou osobnost a jiný styl vyprávění legendy o stejném oblíbeném superhrdinovi. Spolu s dalšími a dalšími filmy přibývaly také nové a nové nezapomenutelné postavy zloduchů, často ztvárněných nenahraditelnými herci. Proto když jsem dnes seděl se zatajeným dechem v temném kinosálu a před očima se mi objevovala jedna vzpomínka za druhou, cítil jsem se znovu jako šestiletý klučina, který na vypáleném DVD hltá každou vteřinku pavučin, výbuchů, hrdinství a rudého kostýmu s obříma bílýma očima. Úspěch tohoto filmu tkví právě v tom, jak dlouhou tradici filmy o Spider-manovi mají a že na nich vyrostlo již několik generací oddaných fanoušků. Jsem neskutečně vděčný, ze tenhle film vznikl a že se filmařům podařilo nasoukat do svých starých kostýmů všechny ty známé tváře, které se podílely na mém dětství a velkou měrou přispěly k tomu, jak moc jsem přilnul k žánru komiksových filmů. ()

Duckz odpad!

Priserna slatanina, ktera mela skoncit po 15 minutach filmu. Utrpeni nudy, prisernych dialogu a nesmyslnych rozhodnuti, ktery si z nejakyho duvodu porad vsichni obhajovali jako nejlepsi rozhodnuti. Neustale placani se po ramenou za to, ze sice okolo umiraji lidi, ale urcite stoji za to zachranit par padouchu pred smrti. Fuj a bleh. Nechapu, jak se to nekomu muze libit a jak to muze mit 91% hodnoceni. Za me odpad! ()

lupulus111

Velmi silný nadprůměr pro filmy od Diseny.  Podotkl bych jen jedno, když bude tempo ještě rychlejší možná si už příště nevšimnu těch nelogických událostí (a že jich je).  3,8/5 ()

SalvorHardin

4/5 nie preto, že to je geniálny  film, ale preto, že sa Hollywood tentokrát nesnažil napluť fanúšikom do tváre ako to urobil napr. so Star Wars, Star Trekom, Terminatorom atd. A mozno len preto, ze to je hlavne Sony a nie woke Disney. Po dlhom čase dobre strávený čas v kine a A.G. je fakt dobrý herec ()

Gamora

Jakožto film od kterého jsem nečekala tolik se tahle jízda vážně povedla. Velmi jsem se bála že to bude jen přeplácaná slátanina kterou udělali jen aby jsme mohli vidět záporáky z předchozích hraných Spider-Man filmů, ale naštěstí to tak není. Záporáci mají celkem dobré motivace k tomu co dělají. Na Peterovi Parkerovi se mi velmi líbilo jak se snaží zachránit před smrtí záporáky i když se musí porvat s Dr. Strangerem. Ukázali se tu další dva Spider-Mani (Andrew Garfield a Tobey Maguire) kteří jsou v pohodě a nejsou nijak moc nastrčení do filmu jen aby tam byli. Hlavně Andrew Garfield tu byl super a trochu si u mě šplhnul po Amazing Spider-Manovi který se moc nepovedl. Pokud jde ještě o podtitulkovou scénu mrzí mě že Venom tu byl jen aby mohl být potom Venom v MCU. Vizuál a kamera jsou velmi dobré a myslím že film si zaslouží 8/10. ()

Safira2003

Konečně tady máme zase pořádného Spider-Mana. V tomto filmu odstranili snad všechny nedostatky Spider-Mana z předchozích dvou dílů. Tom Holland je za mě nejlepší Peter Parker, kterého jsme mohli na filmovém plátně vidět. Jeho chemie s MJ je naprosto úžasná a přirozená. Je zde spousta vtipných, ale i spoutá dramatických scén. Nejedná se sice o nejlepší film, který jsem v životě viděl, ale nachází se mezi top 3 Marvel filmy, které jsme zatím měli možnost vidět. ()

Andrew88cz

Tak tohle se hodně povedlo! Luxusní třetí díl ve kterém se na jednom place střetnou nejen všichni Spider Mani, ale i jejich záporáci kteří každý jeden vedle druhého dostanou prostor a nejsou zde jen do počtu (velké plus za původní herecké obsazení všech postav). Dále skvělý Doctor Strange, který zde hraje opravdu velkou a zásadní roli (včetně té potitulkové scéně na samotném konci). Vše to do sebe skvěle zapadlo jak puzzle. Veškeré scény a dialogy perfektně promyšlené i s odkazy na předchozí díly... Emotivní a skvěle natočený film který je minimálně na úrovni Avengers Endgame (za mě možná i o poznání lepší). Po dlouhé době jednoznačných (10/10)! ()

neoterr_

Film, ktorý ustál svoj hype a nesklamal. Aj napriek tomu, že prvá hodinka bola mierne mätúca ohľadom toho, ktorou cestou sa film presne rozhodne ísť, zvyšok filmu všetko vynahradil. Filme je plný nostalgie, ale nie len preto, aby tam bola a prilákala ľudí do kín, ale preto, že to dávalo zmysel pre chod príbehu. Za mňa jednoznačne najlepší Marvel film, ktorý prekonal aj Endgame. ()

ReproBoy

Nostalgie a zamackla slza za stare dobre zaporaky, kteri navic slusne vypadaji. Spodey MCU pritroubly, akce suprova, muzika mizerna, Dr. strange naivni. Celkove vzato moc pekne, ale chvilkama pritrouble. Nemuzu si pomoct, novy matrix me zaujal vic. Na toto se podivam znovu tak za 2 roky 🤷🏻‍♂️ ()

Carlos13

Dospělejší superhrdinovka v hávu teenagerovské dramedie o dospívání. Hloubku jako u Nolanova Batmana od marvelovských omalovánek čekat nemůžem a na Infinity War to výpravou nemá (nebo jsem už jiná cílovka?), ale film celkově funguje. Hezké provázání s minulými filmy, kterému podráží nohy vykrádačka nedávného animáku na podobné téma, které pro mě bylo tak milé překvapení, že pro mě zůstává lepším filmem. Slušné, ale i díky všeobecnému hypu jsem čekal víc... ()

starkiller1

Pro mě osobně film roku.Né že by duna byla špatná,ale tohle bylo prostě boží.Pro mě osobně asi třetí nejlepší spider man v historie,hned po 1 a 2 z raimiho trilogie.Tom Holland se konečně stal tím spider manem na kterého jsme všichni léta čekali.Dal bych tomu tak 80%. ()

Kecupak

Celý film je obrovský fan-servise. Doslova OBROVSKÝ. Každého fanouška Marvelu tohle bude bavit. Je to něco, na co se chce člověk podívat. Pozitivní pocity a to že mě film celou dobu bavil je něco extrémně dobrého. Ale zároveň mám pocit, že to je skoro pouze jenom fan-service a že se jinak ničím extra neliší od jiných blockbusterů (tuhle větu prosím berte s nadsázkou). Film ještě mírně snižuje místy pitomé chování postav (především Spider-mana). Třeba kdybych měl srovnat Infinity War s tímto, tak Infinity War je pro mě něco o hodně lepšího. A to mi brání dát 5 hvězd. Možná až se na to znovu kouknu za dva měsíce tak si už řeknu '' Jo, tohle to si zaslouží plný počet'', ale zatím to nehodlám udělat. ()

Krychlicka1

Poslední dobu mám hroznou chuť pořád chodit do kina, asi kvůli tomu protože se bojím, že to zas zavřejí. A tak mi neunikl všechen ten hipe okolo nového spider mana. Je zajímavý, že postavu spider mana moc nemusím, ani nevím proč ačkovil miluji superhrdinovky, tak jsem se Spidermana furt štítil, viděl jsem jen Homecoming a ten mi přišel nic moc. No way home mě zaujal hlavně konceptem paralelních světu. To že uvidím staré známé záporáky i staré spider many mi přišlo super a to bylo asi hlavní kvůli čemu sem se rozhodl jít do kina. Co dodat film byl geniální a užíval jsem si každou chvíli filmu, jen co to schazuje je ten neustály Marvel cringe humor. Chápu že tam má asi být ale nemusel by být někdy až za hranou trapnosti. Nakonec  dost lituji že jsem neviděl staré spider filmi, protože si myslím že bych si díky nostalgií užil ještě o dost víc. 100% ()

vimluk_CZ

95% Předtím, než jsem film viděl jsem se hoodně bál, aby nešlo o slátaninu (jako v Tobeyho 3. Spidermanovi,) která by chtěla nabídnout tolik věcí, že pořádně nenabídne nic. Po velmi průměrném komiksovém období jsem ale dostal fanservis, který jsem naposledy cítil u Endgame. To nic nemění na tom, že první třetina filmu mi přišla hloupá a pofidérní. Celé to působilo hrozně nepřirozeně a zápletka filmu vynuceně... viz. neskutečně hloupá rozhodnutí snad všech hlavních postav. ALE od té doby, co se tímhle způsobem dá všechno do pohybu nám Jon Watts servíruje neskutečnou jízdu, která dokonale završuje všechno, po čem fanoušci Spidermana kdy toužili. Byla to parádní jízda, atmosféra v kině byla neuvěřitelná a všichni odcházeli domů spokojení. Možná i proto, že zapomněli, jaká byla úvodní půlhodinka. A ono to vlastně vůbec nevadí. :) ()

wollfy

Pokračování Marvelovek se zatím zdá v pořádku. Propojení s minulými díly a staršími filmy je velmi osvěžující. Tom Holland skvělej. On mě sice většinu filmu děsně sral ale fakt děsně než sem si uvědomil že to tak má být, že to je role a že pubertaci prostě jsou paka.  Tak moc je to dobře zahrané že člověk zapomene kdo je kdo a co je co. I ten Toby je tam parádní sice děsně zestárnul ale kdo ne. A hlášky "proti vám sem žabař kluci, ale jdi dyť jsi úžasný" jsou super. Jako na oscara to není ale je to super film a nové serie Marvelu se zdá být do bře rozjetá a promyšlená. Tak hlavně at tam nepustí idiota typu Rian Johnson kerý jim to celé pokazí a zinčí. Jak sem byl znechucen z Black Widow tak tohle ve mě zase zvedlo naději. Co je tam teda vopruz jsou dojemné scény. Tm sem si připadal jak Rimmer u Casablanky "ubulená limonáda z který má člověk opruzenej zadek" ale asi jsem málo romantik a taky nevěřim na vztahy a ženmským takže možná pro ěnkoho kdo si myslí že mají lidé žít v páru to bude hezké podívání, mě to tam vadilo a radi bych to vystřihl a ušetřil tak pár minut z pekelné stopáže 148 min. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)