Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

ardno5

První dojem z kina je parádní. Těžko říct, zda-li je to nejlepší marvelovka, ale jedno je jisté. Spiderman bez domova je nejlepším filmovým ztvárněním. Pro mě je tento film splněným dětským přáním a proto mu odpouštím veškeré drobné chyby a nedostatky a dávám 88%. ()

wege

V listopadu jsem četl Encyklopedii komiksového filmu od kluků z MovieZone a dal jsem si závazek, že minimálně ten Marvel dám celý. Těch 27 filmů mi trvalo přes 3 měsíce. Býval jsem potěšený, nadšený, zklamaný, nadšený až do nebes. Zažíval jsem celé spektrum emocí. Některé postavy jsem miloval, některé mě sraly, ale naučil jsem se s nimi žít. Prvních 26 filmů jsem si dal na počítači, v televizi, někdy i cestou do práce na telefonu. Jen na ten poslední jsem šel dneska s dětmi do kina (i ony totiž poznaly kouzlo filmů Marvel, měli možnost jít na Tajemství staré bambitky 2, nechtěly). Pověst nelhala, poslední Spiderman je skvělý film, zařadil se v mých očích po bok Endgame, Infinity War a Návrat prvního Avengera. Stejně jako ony i Bez domova má skvělý velmi emočně vygradovaný děj, slzy byly blízko, no možná i na ně došlo. Zároveň smekám před tím, jak se do děje dostaly ty historické, ba přímo prehistorické postavy. Bylo to uvěřitelné, zároveň v tom nechybělo spoustu velmi dobrého a přesně zasazeného humoru, kdy si nenásilně nebáli dělat prdel ani sami ze sebe. ()

Milda003

Hodně velké zklamání. Opravdu hodně velkej průser.. myšlenka jako asi špatná není. Ale na mne to nefungovalo. Údajně si děj měli diváci vysnít a podle toho natočit. No tuhle sracku nevím kdo si vysnil teda.... ()

Kraty

Nebýt Toma Hollanda, tak se žádného třetího dílu ani nedočkáme... Šlo o velkou událost, která otevřela brány multiversu pro celý Marvel. Nádherný Fan service, ale věřím tomu že by film fungoval i bez něj. Zklamala mě samotná reakce Flashe, když zjistil že je Peter Spider-Man... Prakticky docela promarněný potenciál. Humor tu byl jako u každé jiné marvelovky, ale bylo to docela v pohodě. Film má velké srdce, které si užije hodně fanoušků superhrdinských filmů. Postavy jsou dobře napsané a docela se Johnu Wattsovi práce povedla, je tam hodně postav a i přesto to není guláš :D o tomto filmu by se dalo povídat hodiny a hodiny, ale zkráceně je to boží film. Novému spideymu dávám 4 hvězdičky. Pro více názorů a myšlenek recenze na YouTube zde: https://youtu.be/EqxiKrbKMRI ()

Cooller odpad!

NEUVĚŘITELNÝ kolik jmen z puvodních spidermanovek se dokazalo sejít a dát dohromady takovou SRAČKU, neuvěřitelný prostě... s celou touhle multivers agendou si muže jit marvel ta akorát vylizat prdel, absolutní nesmysl... nehledě na to že sem moc rád viděl Tobeyho zase jako spidermana, nedostal žádný prostor a co víc... udělali z něj nějakyho starýho papriku co 'střika' siť. Dokonce se pokusili rekonstruovat ikonickou scenu před smrtí stryčka Bena? PROČ?... Místy snímek pusobil až neuvěřitelně lacině, opravdu mně strašně mrzí že na něco takovýho se najde tolik puvodních lidi, ale když dělaji Matrix tak nedokažou sehnat ani hlavní role... hudba i zbytečně infantilni humor z tohohlě děla uplně nepochopitelně víc komedii, než cokoliv jineho. Tohle je doslova nejhorší počin post-Maguirovske ery spidermenovek. TOTALNI BRAK. SRAČKA. ()

celticek

Vadí mi tady ty překombinované náměty - 3 Spider-Mani naráz, cestování časem, všichni možní padouši. Ach jo. Jako trilogie je to ok, líbí se mi Dr.Strange. ()

RAFT

Režisér Jon Watts si natočil svoji trilogii .Skvělé završení trilogie.Hollandův spider-man dospělejší ne takové kopyto jak to bylo v první filmu , tady čelí opravdu velkým výzvám .Strange a Multiversem  nebo jak se to píše .Vše ve filmu funguje na výbornou ani chvíli sem se nenudil.Těch cca 150min mi uteklo strašně rychle.Vrácení postav spider-manů  starých známých a zlosynů neboli jak jen to napsat padouchů ,tak tu funguje na jedničku.Film je zábavný ,dojemný,a velkolepý,skvělé hlášky ve filmu.Otevírání portálu u Nedovi babky dost dobré.Herec J.K.Simmons tak,zase skvěle pobavil.A co jenom poslední napsat z filmu se nestal guláš a není tam,zmatek jak v některých filmech .Hardy a jeho malé cameo to sem zvědav jak bude pokračovat spider-man  dále .Už se těším na další díl.Co asi natočí režisér příště necháme se překvapit. Za mě 90% ()

BFG2000 odpad!

Spider-manovi s Hollandem jsem vůbec nevěřil. Proto jsem první díl tak dlouho odkládal. Nakonec jsem přeci jen našel odvahu a dal mu šanci. A byl jsem opravdu mile překvapen. Homecoming je opravdu skvělý film a Far from Home laťku hravě přeskakuje. Takže se logicky těším na no Way Home. A pak to přijde. Rána jako bejsbolkou zezadu do hlavy. Místo stejně kvalitního filmu, jako byly první dva filmy, dostanu totální slátaninu, brak, nudu, kravinu. Stále nevěřím, co to jako mělo být. Obrat o 180°. Ani se mně nechce ztrácet čas psaním, proč je NWH kravina. Prostě je. Ten děj je tak zmršený, že to snad vymýšlel ožralý myslivec po lobotomii. VE chvíli, kdy do filmu naskočí Tobey Maguire, Garfield, tak zmizí veškeré naděje, že by se divák ve druhé půlce dočkal malého zázraku a z braku se stal alespoň průměrný film. Ale ti dva jsou posledními pomyslnými hřebíčky do rakve. Herecky je to totálně zprzněné, příběhově to je totální kravina, režie chce diváka unudit k smrti, hudba... tam nějaká hrála? Efekty bych souhrnně označil jako "Maglajz". V neposlední řadě bych zmínil záporáky. Jeden trapnější, než druhý. Celý film naprosto bez emocí, bez napětí. Jediné, co spolehlivě funguje tak je, že ten trapný humor, o který se autoři pokoušeli, vám zaručeně přivodí krut hlavou. A velké finále? Jako wow! Takhle trapný a stupidní konec, to se opravdu jen tak nevidí! Diváci mají po COVIDových prázdninách zřejmě dobře vymyté mozky, že tomuhle braku dají souhrnně na 85%! To je fakt výsměch kimenatografie. Dejte od této šílenosti ruce (tedy spíše oči a uši) pryč!  Za běžných okolností bych dal tak 2*, ale vzhledem k tomu ulítlému hodnocení zde, dávám odpad. ()

oldy

Z cele nove serie Spidermana je tahle nejlepší. Sice není to nejlepší spiderman ze všech,ale s Tome Hollande nejlepši. Uvidíme staré známe protivníky i Spidermany :) 7/10 ()

Azrail

Velké završení nejnovější pavoučí trilogie a také pro mě druhý nejlepší Spider-Manský film po Raimiho dvojce. Spider-Man Toma Hollanda tady konečně dospěl a na konci vzal věci do svých rukou a "obětoval se" pro vyšší dobro. Moc se těším na druhou trilogii s Hollandem. Film je v podstatě obrovský fanservis, ale dobře uchopený a solidně režisérsky ukočírovaný tak, aby nepůsobil jako totální chaotický patos. Postavy tu mají své charaktery, vývoj a v některých případech i své vykoupení (Andrew Garfield). Nejlepší práci z navrátivších záporáků odvedl bez pochyby Willem Dafoe jakožto Osborne i jeho zlé alter ego v podobě Goblina. Donutil Hollanda dospět, nenávidět a oba jejich souboje byly fyzicky živelné a plné emocí. Skvělá práce. Všichni tři Spider-Mani tu byli výborní, podobní a zároveň odlišní. Mentorsky působící Tobey Maguire, roztěkaný a emocionální Andrew Garfield a dospívající Tom Holland. Jejich dialogy i interakce jsem si vrchovatě užil a chemie mezi nimi pro mě fungovala na podtrženou jedničku. Nebudu se už více rozepisovat, ale mě osobně se to velice líbilo. ()

JohnZ87

Zprvu to vypadá jako naivní Disneyovka pro celou rodinu, všechno je až příliš idylické resp. odlehčené a doslova to volá po "zvratu". Pak film náhle přepne na vážnou až dramatickou nótu a začnou se dít věci... Ano, je to poměrně laciné, je to účelový fan-servis a ne vždy je to zcela dotažené (viz takřka permanentní CGI podoba Sandmana a Lizzarda). Dějově je to taky trochu slabší. Každopádně Spider-Mani v podání Maguiera a Grafielda mají mezi sebou naprosto dokonalou chemii. Dafoe je i po tolika letech neskutečně charismatický záporák. To samé by se dalo říci také o Molinovi a Foxxovi. Samotný závěr je trochu zvláštní až neuspokojivý. Druhá potitulkovka je spíš trailer. 75% ()

wampyrelli

Převážně feel-good fanfiction. Ve většině scén spíš podrývá drama Spider-Manů s Garfieldem a Maguirem, kromě pár výjimek, kde navazuje elegantně. Má to nepříliš originální rozpadavý celek protkaný líbivými momenty... Někdo to dokáže nevnímat, ale mně to vadí. A ve finále ani ten rozpadavý celek nemá pořádné "koule". Nejspíš proto, aby nebyly příliš narušeny osudy hlavních postav - ty se ještě budou hodit v dalších dílech seriálů z MCU. Takže zásadní změny? Jedině vratné... případně možno odkrouhnout nějakou tu vedlejší postavu. Nejmíň mě obtěžoval asi Andrew Garfield, ale na to, aby to byl nějaký zázrak, neměl dost pevnou platformu (a stejně vlastně stavěl na uplně jiném filmu z universa, ze kterého byl přetažený). ()

TaNya_

Pustila jsem si to, protože všichni v okolí to označovali za úplný "must see" nářez. Mám rozporuplné pocity, protože mě ta zápletka s multiversem bavila a nostalgie v podobě postav hlavně z prvního Spidermana udělala taky svoje. Jenže, budu si za rok ještě pamatovat, že jsem film viděla? Nevím... Takže i když to bylo fajn, tak Marvel universe chrlí takový množství filmů, že i No Way Home mezi nima možná zapadne. ()

Alojs

Nápad s "reinkarnací" minulých záporáků a hrdinů je bezvadný, avšak ukazuje se, že největší bolístkou současného Hollywoodu (na poli popcornu) je scénář. Styl, jakým je tady "to všechno" slepeno, je až urážlivě vachrlatý. Výslednému guláši nepomáhá ani neustálé vtipkování během soubojů, které sráží jakoukoli dramatičnost směrem dolů. Ne náhodou začíná být snímek zajímavý až ve chvíli, kdy se začnou řešit následky davové amnézie, protože v tu chvíli je to konečně přirozené a nenásilné.  Bohužel se jedná o patnáctiminutovou stopáž v samotném závěru. Abych nebyl za morouse, oceňuji kvalitní efekty (avšak nikoliv nápaditou akci, která sází na kadenci, ale nikoliv na důslednost) a samotný výskyt starých tváří na place.  Čekal jsem však více. Hype... hype... hype. ()

papadoce

Tak toto bola Marvelácka pecka pecková najpeckovitejšia. Nebudem ospevovať štandardne dobré triky a tak, ale všetci filmoví Spider Mani po kope? Čo ti j**e? Ešte raz aby bolo jasno. Čo ti *eb*? A ku tomu všetci galgani a najmä, najmä ELEKTROOOOOOO (hoci zaostal za svojim maximom o kusisko). Ja som mal asi scenáristický orgazmus. Jediné čo tomuto môžem vytknúť je, že mi zabili jednak ďalšiu obľúbenú postavu tetu May, ale hlavne, hrala ju tá najkrajšia takmer šesťdesiatnička aká kedy brázdila vlny Hollyúdu. Čo ja by som s ňou porobil keby mám tu moc. Bol to super zážitok. Takže ….. ako oči. ()

DaweForeman

Popravdě tohle jsem opravdu nečekal. Po posledních událostech se dalo čekat, že se to nějak bude točit ohledně Peterovi identity, ale bylo toho tady mnohem více. To, čeho jsem obával u seriálu Loki, se zde vyplnilo a dalo autorům volnou ruku k tvoření čehokoliv. Svým způsobem bych čekal, že se autoři dopustí příběhových kiksů, paradoxů nebo paskvilů, ale to se nestalo. Oni vytvořily něco jako tohle, kde několik věcí dokáží dát dohromady a stále to dává svoji logiku. Musím jim opravdu uznat, že se jim to neustále daří s tím, že stále vytváří menší detaily pro další obsah pro ostatní počiny z toho univerza. Po příběhové stránce se to možná bude zdát trochu neoriginální, což můžeme vidět ve filmech poslední doby, ale bylo to svým způsobem potřeba odvyprávět tímto způsobem. Po akční, vizuální a hudební stránce si Marvel drží svou úroveň. Dramatická stránka je to, co tu člověk asi nejvíce ocení, kdy je tu docela dost velkých zvratů. Bohužel se nemůžu pustit do detailů bez toho, aniž bych spoiloval a tím bych to uzavřel, kdy se divák může těšit na nejedno překvapení (obzvláště v hereckém obsazení). ()

alldo.raine

Jako za starých časů! Tohle byla radost sledovat. Tím spíše, že to s Marvelovkami jde od 10 ne k 5, ale k 0. Vlastně už jsem nad nimi zlomil hůl a nesleduji je. Proto jsem rád že jsem toto měl v záloze a zavzpomínal na to, kdy to ještě šlapalo. ()

darthvader77

POZOR BOJLER TRO(T)LOVÉ, CO LEZOU DO KOMENTÁŘŮ PŘED TÍM NEŽ VIDĚLI FILM :P Velká očekávání a Marvelu se je podařilo naplnit. Skloubili dohromady několik teorií a opravdu se povedlo. Daredevil, Venom, Doc Oc, Lizard, Electro, Green Goblin, What if Strange, Wanda OMFG. Jako bylo to dobrej mix, ale který kupodivu držel konzistentně. Potlesk za to, že Dafoe a Molina dostali dostatek prostoru a navíc dokázali předvést své herecké talenty. Stejně tak jako Tobey a Andrew, kterým přeji speciálně, že dostali možnost svoje předčasně ukončené příběhy doknočit tím nejuspokojivějším způsobem. V tomhle vidím velké poučení Marvelu místo zabijení záporáků se konečně s nima začalo pracovat jako s postavami. Nápad udělat film o problémech morality. Zda je lepší zabít padoucha nebo se ho pokusit spasit. Film si dokonce pohrál s uskalími tohoto problému, ale zároveň ukázal jak na tato uskalí má člověk reagovat a proč je důležité pokračovat morální cestou i přes všechny její problémy. Scéna kdy Tobey a Andrew utěšují Toma je naprosto fantastická, všechny callbacky a reference jsem si naplno užil. Paráda. No a bromance všech pavoučáků je naprosto dokonalá. To že jim dali tolik prostoru, aby jejich postavy zazářili scéna se zády, úžasností a to, že oba Spider-mani se spasili Tobey tím, že Tomovi zabránil spáchat něco strašného a Andrew zachrańující MJ, aby odčinil své selhaní no prostě fantazie. Menší hrubkby se očividně našli Strange se choval divně, což je ovšem vysvětleno tím nejlepším způsobem a byl nevyužit, ale to lze čekat, když jde o powerscaling. Uvidíme, kam povedou Nedovi schopnosti no a závěrečný trailer na Multiverse of Madness má hodně příslibů do budoucna. Prostě absolutní paráda. ()

Welulu

Stejně jako protagonisté symbolicky dospívá i poslední díl trilogie a hrdě se může zařadit po bok takových epických cross-overů jako Infinity War či Endgame. Hype je zcela ospravedlněný a reálný zážitek zachází ještě o kus dál. No Way Home je jedna velká, dojemná a plná skoro všech myslitelných klišé podbízečka jediné skupině - odvěkým hardcore fanouškům Spidermana - a není na tom nic špatně. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)