Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

eric88

Když opomenu drobnost, že je to sci-fi a hlavní postava je prakticky nesmrtelná, tak by to asi bylo ok. Ale dost zvláštní je, že např. chlapec má zlomenou ruku a když beží chytá se tou rukou zábradlí. Lidé v hořící budově, kde by se človek během 10 sec udusil, se perou úpně v pohodě a horko ani kouř jim nevadí. Poté třináctiletý kluk vytrhne trubku o průměru snad 15 cm od vody jako by to byla větev od stromu. Jinak bych neřekl, že to byla úplná blbost. Už jsem si zvykl, že filmy se Sylvestrem jsou takové, že hlavní hrdina má super schopnosti. Ale příběh je trochu slabší a film se posouvá do kategorie filmů, které si podruhé nepustím. ()

Dawe2

Především je to další akčňák se Stalonem. Ale jako pořád mu to jde a koukat se na to celkem dalo. Proč ne, příznivcům lze doporučit. ()

Sopholojong

Thor na dochodku... Kolka skoda, ze to Amazon neodklepol ako miniseriu v rozmedzi sest az osem casti. Chyba tomu viac prehlbenia motivov, flashbackoveho vysvetlenia a pitvania charakterov. Ide si to davno osvedcenou (ale dnes uz vypecenou), priamociarou cestou osem-az-devat-desiatkoveho becka sly-van damme-seagalovskeho razu, ak si teda odmyslime nadprirodzene schopnosti. Za hrst solidnych scen (prva bitka, zrazenie autom, autom proti elektro-granatu, twist, zaverecny odchod) nedokaze suplovat narychlo odflaknuty B-scenar, plny nelogickosti (Sly chlapca odhana, za par sekund ho pozyva k sebe domov) a zmateneho "zla" (Pilou je temny zjav, ale jeho herecky "rejstrik" konci u stredoprudovych "stathamoviek"), ktore nevie, co chce. Tych par spinavych, lacnych exterierov americkeho predmestia tiez velmi nepomaha, ale zase instrumentalna hudba velmi OK. Tak, ci onak premarneny potencial, ktori mali do ruk schmatnut tvorcovia typu The Boys, nie neisty Avery. PS: Jednohviezdickarom trest...! ()

Polux

5/10 | Animovaný prolog (na live action záběry asi nezbyly prachy), hodina a čtvrt kecání a sbližování plus čtvrt hodiny bezkrevné (obrazně i doslovně, protože rating) akce s twistem, který je poznat kilometry předem, happyend, konec. | Už z traileru, který ale vypadal překvapivě dobře, jsem měl pocit, že premisa dítě + (starý) superhrdina, spolu s ratingem pg-13, malinko "straší" takovým tím provařeným a neškodným family friendly syžetem (dítě + whatever - mimozemšťan/zvíře/robot/cestovatel v čase, atd.) a trailer, slibující temný a drsný thriller, tak trochu klame tělem. A jak to dopadlo se samotným filmem? Bohužel přesně takhle. | Stallone v roli životem/bojem/lidmi otrávené low level verze Supermana (super síla a nezničitelnost plus vlastní Kryptonit - v tomto případě vysoká teplota - přítomni, na laserový zrak, super rychlost a létání trestuhodně nedošlo:-)), funguje docela dobře (podobní outsideři/loseři mu jdou a je jedno, zda je to boxer, válečný veterán, boxer (vdovec), válečný veterán (poustevník) nebo nyní superhrdina:-)) a spolu s Asbækem, který si svého záporáka slušně užívá, táhnou film rozhodně nahoru. Stalloneho nedobrovolný pubescentní parťák naštěstí není vyloženě otravný spratek (jak to v podobných žánrovkách častokrát bývá), ale do nějakého sympatického "rošťáka" má také notný kus daleko. | Co film táhne naopak dolů je scénář plný klišé a logických děr (Jak přesně se vůbec vžilo povědomí, že ze souboje obou sourozenců přežil zrovna Samaritán, když na místě činu našli jedno tělo, masky obou z nich a kladivo si mohl vzít sebou, nebo jej naopak nechat na místě, kterýkoliv z nich? Co byl vůbec Asbækův evil master plan, kromě chaosu a riotu? Jako Nemesis vlákám Samaritána do pasti, abych ho zabil a když se to stane, jsem otřesen?), skrznaskrz průměrná akce (krev nebo gore s ohledem na rating pochopitelně zcela absentují) a prapodivný střih, kdy na sebe dialogy/scény sem tam zvláštně ne/navazují (neklamný to znak toho, že se asi mohutně prostříhávalo a ne vždy se to povedlo úplně hladce). Ne-až-tak-povedený digitální de-aging Stalloneho ve flashbacku a totálně digitální oheň ve finále už jsou jen ne-vítané bonusy. | PeZet ()

Mukade

Keby akcia bola erková, tak dám 5.................. Á nie, dám 5 aj tak, je to podarené. (Btw, ako tu  čítam recky, tak ja mám rád aj marvelovky, až na niektoré :) ()

Raziel811

Nic moc jsem nečekal a byl jsem celkem mile překvapený. Nejde o nijak úchvatné dílo, ale relativně pohodový kousek, kde je Sly v trochu jiné poloze než ho známe. Škoda, že toto není jeho filmová rozlučka, to by pak film měl větší význam. I tak si myslím, že jej ocení spíše skalní fandové Slye, protože všichni ostatní ohrnou nos. ()

mottleone

Příjemná superhrdinská záležitost, evokující filmy 80'-90'let🦸‍♂️🌃 Osobně mi dlouho chyběla nějaká podobná akční béčkovost, kterou nesmíte brát vážně. V celku přízemní příběh o vysloužilém hrdinovi žijícím v anonymitě, který se na stará kolena musí vrátit k bušení, kvůli zmrtvýchvstání jeho "Nemesis"; navíc si lehce hrající na KarateKida 2010. S akcí se tu pracuje spíše po málu a šetří se s ní na finále, což mi nijak nevadilo, ale naopak mi to přidávalo na atmosféře; hlavnímu představiteli to vzhledem k věku - aby se nestal parodií sebe sama, taky prospělo. Jinak sem rád, že byl zase komiksový žánr vzat trochu jinak, ale v ostatních ohledech je to standartní práce, kterou povyšuje jedině herecké obsazení s neprotivným Jawon Waltonem, všehovšudy charismatickým Slyem, ale hlavně sympaticky zlodušským Pilou Asbækem. Nijak zvlášť silný počin, ale stejně spokojených 60%; a pro fanouška akčňáků minulého století dostatečné 3* ()

Bogrant

Low-budget verzia akéhokoľvek sólo DC, z hnusnej americkej štvrti, kasting: Rocky Balboa. Prvotne to vyzeralo na väčší problém, než to napokon je, hoci žiadny zázrak sa nekoná, prekvapivý zvrat nie je vôbec prekvapivý a celé to pôsobí dojmom "točili sme 5 dní a šetrili kde sa dá". Stallone to ale všetko na staré kolená poctivo ťahá, i keď je lepší ako smetiar, než ako "super" hrdina a odfláknuté to ani po technickej stránke tak úplne nie je. ()

Ajfist

I když je Sly už dědek,tak tohle docela ušlo.Nebylo sice nic extra,ale nenudilo to.Ti co tady zasvěceně blijí nesmysly jak to bylo nudné,buď ještě nedospěli a měli by spíš sledovat trháky typu Spongebob,nebo by neměli vůbec hodnotit žánr,který jim nesedí.Za mě docela dobrý,ale na 4 hvězdy to není. ()

ouki81

Sly coby superhrdina na penzi? Proč ne,vídáme i horší věci. Čím je starší tím lépe hraje a tu mentorskou rovinu mu člověk věří. Stejně jako toho dědka co se živí jako popelář a ve volném čase opravuje věci. Jelikož jsem od superhrdinské linky nečekal moc, byl jsem celkem příjemně překvapen že se nepouštěl do létání, blesků z očí, případně hromů ze zadnice.Je prostě "jenom" takový lidský tank. CGI bylo celkem jasně poznatelné, ale kupodivu se to ke komixovému filmu docela hodí, dotváří to atmosféru. Jen tomuhle filmu dost uškodilo že byl evidentně zacílen na nízkou věkovou skupinu, takže to parádní kladivo neukázalo co umí v plném rozsahu. Ale i přes jistou ukecanost a nedostatek krve dávám solidní tři hvězdy. ()

Frank2

Netvrdím, že je to obrovsky závratný film, ale opravdu si nezaslouží tak nízké hodnocení. Proto dávám max a nestydím se říci, že se mi opravdu líbil. Celkem jednoduchá oddechovka na večerní relax. Určitě se ještě někdy podívám znovu. Co musím vyzdvihnout je, že nám film dává prostor pochopit, dle svého, motivy hlavního hrdiny a nevysvětluje vše. Je na každém aby si domyslel jak to celé bylo a to již není tak časté. Obvykle je vše v takových filmech nalajnované. Přirovnal bych to ke knižní tvorbě Markuse Heize, který také nevyzradí vše a je na každém jak si příběh sám přebere a pochopí. ()

Knifeos

Námět tohohle filmu je výborný. Myšlenka natočit superhrdinský film, ve kterém je ale hrdina "po kariéře", zestárlý a veřejnost na něj jen vzpomíná, je parádní a dlouho před vydáním traileru jsem se na Samaritána vážně těšil. Skutečnost, že celý projekt mělo uvést právě Prime Video, které má na kontě velmi jiné, dospělé a výborné The Boys, mě na finální výsledek ještě víc lákala. Zázrak se ale nakonec nekoná. Samaritán je solidním béčkem, které v žádném případě nenudí, představuje sem tam zajímavé motivy, ale dále s nimi bohužel nedokáže pracovat. Film dělají příjemným především hlavním hrdinové. Malý kluk je neuvěřitelný, fakt mě moc bavil a Sylvesterovo přítomnost opět zahřála u srdíčka. Po prvních několika minutách jsem měl dokonce dojem, že Samaritán bude tím ambiciózním filmem, kterým by si zasloužil být, uvedení do děje je totiž pečlivé a sympatické. Tím ale ambice končí a zbytek filmu je jen příjemnou hodinou a půl, ze které si každý odnese různé pocity, kterými mohou být jak zklamání, tak i pocit dobré, ne trapné jednohubky. Přesně takový dojem mám totiž po zhlédnutí já s tím, že je mi toho promarněného potenciálu fakt líto. 5/10 ()

Henk

Předem se přiznám, že Sly Stallone je už dlouhá léta můj oblíbenec, takže moje hodnocení může vyznít trochu neobjektivně. Obdivuju tohohle člověka, který by už mohl dávno jen polehávat někde na pláži a kašlat na všechno. Ale on pořád točí. Evidentně ho to hraní dost baví. Ale k filmu samotnému. Očekával jsem od něj malinko více, ale přesto jsem nebyl zklamán. Sly podal svůj standardní výkon a ostatní herci spíše sekundovali. Ten kluk byl "opravdovej vopruz", ale tak to asi mělo být. Konec mne trochu překvapil, ale jak už jsem poznamenal, zklamaný jsem nebyl. ()

FexteR

Jednoduché jednosměrné superhrdinské béčko se stále bojeschopným Stallonem. Je starý, ale ne do šrotu. Čistě průměrný film, který nemůže urazit fanoušky žánru. Příběh je jednoduchý a předvídatelný a herecké výkony taky nic moc, ale celek s pomocí šedivé pásky, drží pohromadě. Žádný zázrak, ale furt pětkrát lepší než současný Marvel. Nadsázka samozřejmě. ()

brkerez

Kdyby to nebyl zas jeden z filmů, co nás učí, že bez ýbrčlověků se svět v zmar a rabování TV obchodů  obrátí, užil bych si to i víc. Proč sakra superhrdina? Kdyby byl Stallone bejvalej zelenej baret (John Rambo v důchodu), tak by to k určitý špinavosti tohodle filmu sedělo daleko víc. Naštěstí tady neni hrdina probuzenej super-Dušín navlíklej do barevnýho igelitu a i jako film o starym bručícím mentorovi a jednom lehce ztracenym adolescentovi to sem tam dobře funguje. A dočkáme se i mouder v hrdinských filmech neviděných - např. že když jde o kejhák, někdy je nejlepší prostě zdrhnout. Zápletka je hloupá a nevadí to, ale podle mě je potřeba pochválit herce - Javon Walton v hlavní roli nadějnej ala-Keenu-Reeves rošťáckej ksichtík, kterej umí skvěle hrát, Stallone když chce tak docela umí a tady na pohodu, Pilou Asbæk i když v tomhle béčku nebylo zas tak co tvořit vystřih přesvědčivýho záporáka a kdybych někdy točil film a potřeboval votravnýho držkatýho teenagera s mixem květáku a afra na hlavě, rozhodně volam Abrahamu Clinkscalovi. ()

Jaroslaw

5/10 Ano nejedná se o bůhvíjak origánální film se superhrdinským tématem,avšak Stallone si roli užívá a jeho mladší kamarád je také v pohodě,prostě klasický průměrný film se superhrdinskou tématikou,který si člověk užije pokud trochu vypne,popřípadě pokud se člověk v deštivém počasí nudí a chce zabít čas. ()

Venom

Nový Stalloneho film má celkom sklamal. Scenár nebol veľmi dobrý. Zaporáci boli divný, bez nejakej zmysluplnej, normálnej motivácie. Dosť veľa nejasností je v tomto filme, napr. že Samaritán sa dlhé roky skrýva aby o ňom nikto nevedel že žije, no a v tomto filme niekoľko krát použije svoje schopnosti tak že ho hocikto môže odhaliť. Súboje boli dosť v pohode, chémia medzi Sam a Samaritánon fungovala a to je asi všetko čo môžem pochváliť. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)