Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

Chicharron

Film ukazuje, že Sly Stalone je pořád ve formě, ale to je asi v zásadě vše. Schematicky načrtnuté postavy, jalový příběh, totálně nesympatická matka, která by z fleku mohla hrát mimozemšťanku a město, které je toxické pro normální lidi, což už dnes ani není scifi, ale realita. Důležité je ale mít furt nasazenou kapucu na hlavě, protože to je cool... No a kladivo??? To si nemohl Stalone ze všech těch různých tvarů středověkých válečných palic vybrat něco jiného? Tak za to kladivo, jedna hvězda dolů, jinak to byla více méně taková Stalloneho klasika, na kterou se dalo dívat, ale jestli to budu chtít vidět  ještě někdy v budoucnu, tak to si fakt nejsem jist... ()

MoziMedve

"Dobrý" Bčko, takže za 3. Záporák mě bavil, Stallone mě bavil, celkově jde o oddechovku která nenadchne ani neurazí. Poměrně zapomenutelný kus, popravdě mám potíže si po pár dnech vybavit nějaké detaily abych sformuloval smysluplnější recenzi co má hlavu a patu. Hlavním problémem je, že nevím pro koho je film natočen. Většinu času trávíme s třináctiletým klukem z čehož plyne hromada vlastních problémů ohledně hereckého výkonu a pojetí děje. Přiznejme si ale, že Sly láká asi spíš starší publikum pro které jde o nostalgickou srdcovku, a osobně mě jako 30tnika filmy s pohledu puberťáků moc neberou. Snad film na společné odpoledne mezi tátou a synem? Nemohu posoudit. Každopádně jako film to ušlo, konec mě i překvapil a docela bavil. Když by to šlo v televizi asi bych to nechal běžet, ale není potřeba jít tomu nějak naproti a nutně film shlédnout. ()

lef4deth

Hrdina od popelnic, co díky šmukovi najde sílu a ukáže, že každý se může zachovat dobře. Tohle mě neomrzí, pokud je tam SLY. ()

Petro

Hold jsem ze starej školy. Stallone z minulosti. Pro děti, si troufám říct. A, že verbal dává ***, tak na tom něco bude! ()

FiVe

Sly kladivoun anebo spíš perlíkátor. Jak je libo. Film je blbost. Asi proto, že na tom dělali čtyři scénáristi. ()

Hixx

O tom ako sa dedko Stallone rozhodol zahrať na superhrdinu, no treba uznať že sa na svoj vek naozaj udržuje vo forme. Príjemné sci fi béčko s jednoduchým skoro marvell príbehom ktorý neprináša nič prevratné no pozrieť si to sa určite vyplatí. ()

nikhaj

Myty baje a legendy, dobro a zlo , znama tvar neznamy hrdina. Celkom chaby pribeh, je mozne ze mi uchadza kontext. Ale je mile vidiet takychto  hrdinov opet na obrazovke ()

Bohdy67

Tak trochu nechápu proč do toho na stará kolena Sly šel... Respektive, ono by to i svůj potenciál mělo. Město alá Gotham city v chaosu, léta se ukrývající hrdina se musí vrátit v podstatě nedobrovolně aby nastloli pořádek. Do týhle chvíle asi v pohodě. Ale prostě zas a znova do filmu nasrat totálně naivního a neuvěřitelně nesympatického spratka, jenž musí pomáhat krást aby matka měla na nájem, protože je taková ludra, že nemá ani normální práci... Přesto kluk, místo toho aby z toho byl v hajzlu, hulil a poflakoval se, je super eňo ňuňo klaďas, kterýmu snad odpustíme i to el paso, co tráví čas tím, že stalkuje staré lidi kolem sebe a hledá svého hrdinu.... To se to bez něj vážně neobešlo? Navíc už od téměř začátku se dalo tušit kdo je vlastně "samaritán", což ale ve finále bylo v rámci příběhu hodně zajímavé a dávalo to prostor pro temnou stránku celého filmu.....Jenže to by tam právě nesměl mít hlavní roli ten šprt s mlíčňákama. A hlavní záporák? To fakt nesehnali normálního amíka? To tam museli nacpat retardovanýho Víkinga? Ve své podstatě to hodně připomínalo Black Adama... V Gotham city... Ve Slyaovo filmotéce si film nechávat nebudu, ale je to škoda, protože potenciál jak naložit s přrběhem tu byl.... 39% ()

mdf

Béčková záležitost,kde se něco opravdu děje až v poslední půlhodině.Sly sice nezklamal, bitky taky nejsou špatné,ale celkově nic moc. ()

ReproBoy

Stallone umí, to všichni víme. Jako hrdina byl suprovej, ale záporák byl drsnej asi jako dvoutisícovka šmirgl, zápletka jakbysmet. Prostředí ***** Stallone ***** malej kluk **** akce ***** příběh ** záporák *, celkem 65% ()

Martyrium

Civilnost tomu pristala, Sly sa snažil a atmosféru to občas malo. ALE.......celkovo to zráža na kolená skratkovitost, nefunguhjuce vzťahy a motivácie jednotlivých postáv a miestami až stupidita. V rámci "superheroes" filmov som ochotný odpustiť viacero veci a nelogickosti, (pozor bojler) ale aby klučina úplne v pohodičke prežil zavratne dlhý čas v horiacej budove bez toho aby sa minimálne pridusil alebo aby mu ta jeho šušťačka poleptala kožu, tak to mi moja hlava veru neberie. Sorry. Silný moment: na nič si bohužiaľ nespominam ()

LEFTFLANK odpad!

To bolo kurva s prepáčením čo? Keby to aspoň niekto točil, že si robí prdel, ale Avery aj so Slyom to poňali vážne. Pritom výkony úctihodné aj Asylum elity. Chcel som dať pár hviezd. No nie. Prvá polovica vo mne nevyvolala jedinú emóciu. Naopak druhá sa prehupla do nechceného smiechu, ktorý gradoval od scény k scéne. Tu niekto zamrzol v čase. Tak vážne sa tváriaci a zároveň primitívny scenár tu nebol od Vinetua. Dalo by sa napísať Guilty pleasure. Tak hlúpe až dobré ale Sly je fajn herec a toto na svoje triko brať nemal. ()

jerzy1976

Já mám Stalouna prostě rád a je to film pro jeho fanoušky :-) Takže fajn filmeček na nedělní večer. Ve výsledku za mě lepší počin, než poslední Rambo. EDIT. jsem pořád přemýšlel, co mi ten film připomíná a už vím - Proyasovu Vránu - stejný bordel na ulicích, bída a tak dále .... ()

Taylor Drood

Naprostá spokojenost. Dostal jsem přesně to co jsem čekal. Špinavej chlapskej béčkovej film. Nechápu zdejší hodnocení. To jako, když v "komiksárně" nelítaj přiteplený elasťáky a film nevypadá jako zkurvený omalovánky tak je jako špatnej?...nene, právě naopak. Je to velký pozitivum. Sly tu je naprosto skvělej. Takovej Rocky Balboa v superhrdinském módu. Takže lidi, nic nedejte na hodnocení místních otylých paniců a film si v klidu pusťte. Bude se líbit! ()

melmoth

Na súčasnom trhu, presýtenom superhrdinskými témami, Samaritan s ľahkosťou zapadne. Sly si hit nepripísal, no nemusí zúfať – ani vy nemusíte. Samaritan je stále hoden pozretia. Iba jediného, ale aj to je niečo. Osobne som sa akčnej legende po dlhej dobe v hlavnej úlohe a koži novej postavy potešil. Zážitok teda závisí aj od toho, aký vzťah máte k ústrednému aktérovi. Viac tu ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)